Skip to content

Rząd mniejszościowy

13468916

Komentarz

  • qiz napisal(a):
    No dobra, powoli coś zaczyna wypływać.

    Poszło o ustawę bezkarnościową. Jej uwalenie przez ZZ to wyrok śmierci na Matołuszka. Jest najwyraźniej coś więcej, niż zbrodnie Szumowskiego, przewały maseczkowe, bankructwa lockdownowe i wybory pocztowe Sasina, a i tak za to wszystko przełożony ministrów może beknąć.
    No więc Zbyniek miał haki. Dlatego Jarosław zrobił dosłownie WSZYSTKO, żeby ratować synowca. Tyle w tomacie.
    ...powoli coś wypływać?
  • Fsęsie że nie tylko norki i szynszyle.
  • qiz napisal(a):
    Fsęsie że nie tylko norki i szynszyle.
    A to mi nowina :D
  • Ziobro popełnił w ostatnim tygodniu kilka niewybaczalnych zbrodni:
    - nie zgadzał się na ustawę bezkarnościową
    - postawił w stan oskarżenia kontrolerów lotów ze Smoleńska
    - sporządził akt oskarżenia i wniosek o tymczasowe aresztowanie Leszka Czarneckiego
    - głosował przeciw ustawie zwierzątkowej
    Za to naprawdę należy się wywalenie z koalicji rządowej nawet za cenę przerznięcia przedterminowych wyborów. To jest skandal jeszcze większy niż Marka Jurka z aborcją. No do piachu go, a najpierw na pal lub końmi rozrywać!

    Ja sądziłem że PO robi z państwa i Sejmu kabaret, ale ma godnych następców.
  • Ale pitolicie ;)

    Najbardziej jednak rozwalające jest to, że "zerwanie koalicji" z 2020 r. kompletnie zmieniło zapatrywanie niektórych na rozpad koalicji w 2007 r. Przez 13 lat obrażali (niektórzy, wiadomo kto) na forach ludzi, którzy mieli inne zdanie, sugerowali im, że są idiotami, że nie znają się na polityce. Dziś to "inne zdanie" sami przejęli, bo w 2020 r. coś się wydarzyło, czego się nie spodziewali. Pomijam już nawet, że - jeśli to w ogóle jest jakieś wnioskowanie - to z analogii, tej samej, o której 100 razy napisali już, że to nie jest dobra metoda. Kolejny "dogmat" okazał się kijem na adwersarzy jak braknie normalnych argumentów, czyli prawie codziennie.
  • Oczywiście pamiętam co pisałeś wtedy i oczywiście pamiętasz co pisałem ja. Poglądów nie zmieniliśmy.
  • Co Wy z tymi bankomatami?
    Przecież normalnie wypłacają jak zawsze, w zależności od limitu ustawionego do wypłat na waszym koncie.
    Wiem bo niedawno zmieniałem coby wypłacić więcej.
  • Zadzwoniłem do dr Ojboli, powiedział, że zajmie się qizem, jak tylko naprawi nyskę.
  • JORGE napisal(a):
    Rolka napisal(a):
    ZZ już sie złamał. Po ptokach.
    Życie korwinowca to koszmar, prawda ?
    Zbyszek korwinowcem? Czy korwinowcy o tym wiedzą?
    Rafał napisal(a):
    Ziobro popełnił w ostatnim tygodniu kilka niewybaczalnych zbrodni:
    - nie zgadzał się na ustawę bezkarnościową
    - postawił w stan oskarżenia kontrolerów lotów ze Smoleńska
    - sporządził akt oskarżenia i wniosek o tymczasowe aresztowanie Leszka Czarneckiego
    - głosował przeciw ustawie zwierzątkowej
    Za to naprawdę należy się wywalenie z koalicji rządowej nawet za cenę przerznięcia przedterminowych wyborów. To jest skandal jeszcze większy niż Marka Jurka z aborcją. No do piachu go, a najpierw na pal lub końmi rozrywać!

    Ja sądziłem że PO robi z państwa i Sejmu kabaret, ale ma godnych następców.
    Punkty 2, 3 i 4 to tylko osłona punktu 1.
  • Warunek minimum, to rezygnacja Zizu ze stanowiska ministra.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    wojtek napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Wicie, od kedy dowiedziałem się, że decydująca dla przebiegu I wojny światowej była miażdżąca wygrana Niemiec nad Rosją nad Jeziorami Mazurskimi, nic już nie jest takie samo.

    (Mówiąc w skrócie, spowodowała ona odciągnięcie iluś tam armii z frontu zachodniego, przez co Niemcy nie byli zdolni do zajęcia szybkim marszem Paryża i potem już się tylko miotali w oczekiwaniu nieuchronnego.)
    Dodajmy że niepotrzebnie odciągali. Jak już przybyły posiłki to było już po bitwie.
    Tego akurat nie wiedziałem.

    Ale to jest ciekawe też z innego powodu. Ovaj, jak weszli Ruchy, to z Mazur natychmiast ruszyli do Berlina miejscowi bogacze, płacząc cysorzowi w manszet, że jak tak można i kto to widział. A cysorz, zamiast z godnością odpowiedzieć, że tak każe plan Schlieffena, pochylił się z troską nad nieborakami, co mieli dobre przełożenie. A przecież był to obszar marginalny, rolniczy, możliwy do szybkiego odwojowania. Tak to dzięki junkrom pruskim, Niemcy przegrali bitwę nad Marną i w konsekwencji wojnę.

    Na moment tu jeszcze wrócę do tego podwątka by dodać, że odległość w linii prostej spod terenów bitwy nad Marną do rejonu bitwy pod Grunwaldem jest większa niż spod Szczytna na Mazurach do Moskwy. Także taka to była rozpiętość. Wiadomo, że tu mieli dobrą sieć kolejową, no ale tak przerzucać co kilka dni tyle dywizji w te i wewtę to szaleństwo...
  • Maria napisal(a):
    Warunek minimum, to rezygnacja Zizu ze stanowiska ministra.
    Gowin pokazał , że można
  • Hłe, hłe, KO rusza na pomoc Zbyniowi.
    https://www.tvp.info/49981022/ko-chce-odwolania-ministra-sprawiedliwosci-zbigniewa-ziobry

    Cheba genialny plan Kaczora może się zawalić ;)
  • Niby można tak pomyśleć, ale z Szydło było podobnie. I rano sejm odrzucił votum nieufności, a wieczorem premier została odwołana.
  • loslos
    edytowano September 2020
    Aż do dziś się trzęsę na wspomnienie. Dżentelmen z kwiatami kufa mać.
  • Pigwa napisal(a):
    Niby można tak pomyśleć, ale z Szydło było podobnie.
    Z tą różnicą, że Zizou nie będzie pocałowany w rączkę ;-)

  • Przynajmniej to zostanie mu oszczędzone :)
  • Kurde, słucham sobie Wnetu i tam jakiś hujek z PiS się doktoryzuje, że co prawda ustawy zwierzątkowej nie było w umowie koalicyjnej, no ale gdyby była to przecie ta umowa byłaby gruba i nudna, no i w końcu nie można od Ozyrysa wymagać żeby takie pierdoły negocjował z kimś takim jak ZZ. Logiczne. A, do tego ZZ świnia bo chciał wypowiedzieć konwencję stambulską.
  • Pigwa napisal(a):
    Przynajmniej to zostanie mu oszczędzone :)
    :))
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Kurde, słucham sobie Wnetu i tam jakiś hujek z PiS się doktoryzuje, że co prawda ustawy zwierzątkowej nie było w umowie koalicyjnej, no ale gdyby była to przecie ta umowa byłaby gruba i nudna, no i w końcu nie można od Ozyrysa wymagać żeby takie pierdoły negocjował z kimś takim jak ZZ. Logiczne. A, do tego ZZ świnia bo chciał wypowiedzieć konwencję stambulską.
    SaMa Turcja chce wypowiedzieć konwencję Stambulską.
    Choć może to nie jest dobry przykład, bo
    Polska nie chciała ukladu warszawskiego
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Kurde, słucham sobie Wnetu i tam jakiś hujek z PiS się doktoryzuje, że co prawda ustawy zwierzątkowej nie było w umowie koalicyjnej, no ale gdyby była to przecie ta umowa byłaby gruba i nudna, no i w końcu nie można od Ozyrysa wymagać żeby takie pierdoły negocjował z kimś takim jak ZZ. Logiczne. A, do tego ZZ świnia bo chciał wypowiedzieć konwencję stambulską.
    Też oglądam w telewizorze Rachonia i spółkę i zastanawiam się, dlaczego Spurek nie zapraszają.
  • Dobra, zaraz przylezie Jorge i nas po kątach rozstawi, ale zanim to nastąpi, pozwólcież Szanowni, że jeszcze trochę żółci wyleję na Ozyrysa a plugawą zgraję jego.

    Jakby, rzekł kedyś Ozyrys, że jego ideałem jest, żeby było jak w Niemczech. Jico? Ji ściśle działa za wzorcem Złotej Pani Anieli. Ma swoją partię chadecką, która od lat nie robi właściwie nic poza tym co wymyślą zielono-lewaccy hunwejbini, z tą różnicą że robi to nieco wolniej i z mniejszym entuzjazmem.

    Ludzie, którzy jeszcze 20 lat temu należeli do głównego nurtu CDU, ba SPD!, są dzisiej wypychani a kerowani do AfD, która to partia jest fałszystowska a niewybieralna.

    A więc i w Polszcze toż samo będzie. Wszelkich ludzi ideowych a niepozbawionych własnej busoli marginalizuje się i wypieprza, a zaś kerownikiem młodzieżówki nie jest wcale rozpalony młodzian o gorącem spojrzeniu a płomiennej retoryce tylko jakiś oślizgły karaluszek z miedzianym czółkiem, o którym nie wiemy czemu nie polazł do Razemów.

    Tagwięc, taki jest zamiar Ozyrysa. Ziobermanowi palnąć fangie w nos i niech se idzie w objęcia smoka Kresa. Pójdzie i będzie Solarna Konfedera? Cóż robić, trza beńdzie na nią głosiować!

    Ja wiem, że mój głos to mało wart, bo raz że gówniany, dwa że tylko jeden a trzy żem rozemocjonowany. No ale tak. Można se robić ustawki o zwierzątkach, ale cena tego jest taka że iluś tam wariatów na złość babci se uszy odmrozi.
  • loslos
    edytowano September 2020
    Przeceniasz racjonalność. Ja jako praprzyczynę widzę tylko ten proces, który powoduje, że z wymykiem bym miał już problem nie mówiąc o salcie wprzód. Nawet z rozbiegu.

    Polska jest bardzo bardzo różna od Zachodu, było zresztą już o tem na forum.
  • edytowano September 2020
    los napisal(a):
    Polska jest bardzo bardzo różna od Zachodu, było zresztą już o tem na forum.
    Polska tak, ale wielu Polaków o tym nie wie/nie chce wiedzieć i na siłę małpuje Różne bezeceństwa zachodnie.
    Dotychczas wydawało mi się, że to dotyczy tylko nominalnych Polaków, co to polskość mają tylko w paszporcie.


    Teraz jeszcze jedno otwarte pytanie do fanów postawy "za tobą Wodzu staliśmy i stać będziemy!":
    Czy nie boicie się, że następnym razem, w celu zdobycia jakieś pomijalne liczby nowych głosów, zarazem uderzając w któregoś niesfornego delfina, Preses nie dobierze się wam do skóry? Uderzając w waszą pracę, lokalne środowisko, hobby? Przecież tutaj sposób działania przypominał wszystko, tylko nie państwo prawa.
    I moje zdanie w kwestii skórowania sympatycznych zwierzątek na odzienie wierzchnie dla dystyngowanych pań nie ma żadnego znaczenia.
  • los napisal(a):
    Przeceniasz racjonalność. Ja jako praprzyczynę widzę tylko ten proces, który powoduje, że z wymykiem bym miał już problem nie mówiąc o salcie wprzód. Nawet z rozbiegu.
    Też się młodszy nie robię, panie kochanku.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Dobra, zaraz przylezie Jorge i nas po kątach rozstawi, ale zanim to nastąpi, pozwólcież Szanowni, że jeszcze trochę żółci wyleję na Ozyrysa a plugawą zgraję jego. Ja wiem, że mój głos to mało wart, bo raz że gówniany, dwa że tylko jeden a trzy żem rozemocjonowany. No ale tak. Można se robić ustawki o zwierzątkach, ale cena tego jest taka że iluś tam wariatów na złość babci se uszy odmrozi.
    Zgadzam się w pełni tą analizą. Tak to ma wyglądać, a może inaczej - tak to miało wyglądać. Bo lud, coraz większą swoją reprezentacją, sobie życzy żeby wariaci, wolnomyśliciele itp. zostali odstawieni na boczny tor. Czołg ma jechać, osiągać cele, wszystkim z tym lepiej, co jest odczuwalne. Bardzo racjonalne podejście.

    A dlaczego miało ? Bo historia przyspieszyła. Wygrają ci, którzy jak najszybciej wyprowadzą demokrację z państwa. Demokracja nie wygra z Chinami i setkami problemów, które właśnie tworzą się w wyniku końca jednobiegunowego świata. Ale nie tylko, ogólnie idą zmiany. I nie wolnościowe, co to to nie, gdybym miał rzucać teorie spiskowe, to zwracam uwagę, że niezależnie jak długo covid się utrzyma świat nigdy już nie wróci do czasów sprzed. Społeczeństwa zostały też przetestowane. Luz, można dokręcać śrubę jeszcze wiele obrotów.

    Tak, że tego Ignac. Prezydentem nie zostaniesz. Wolności więcej to już było. Z tym koniem kopać się nie ma sensu.



  • JORGE napisal(a):
    Tak, że tego Ignac. Prezydentem nie zostaniesz. Wolności więcej to już było. Z tym koniem kopać się nie ma sensu.
    Nu, wresćie koś mię otrzeźwił. Ta i podziękował!

  • JORGE napisal(a):
    Czołg ma jechać, osiągać cele,
    Ale jakie, dkn, są te cele, ja sze pitam?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Czołg ma jechać, osiągać cele,
    Ale jakie, dkn, są te cele, ja sze pitam?
    Była taka fraza, która -- jak mi się wydawało -- streszczała cele najogólniej: żeby Polska była Polską (a nie Mniemcami, na ten przykład).
  • Nuale tę esencję polskości stara się od dłuższego czasu wydobywać i definiować prof. Andrzej Nowak i rysuje się ona jako modelowo republikańska.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.