Skip to content

No i co qiz ?

16781012

Komentarz

  • Rafał napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Wychodzi na to (z moich własnych postów w trzech wątkach "strajkowyc"), że stoję tam, gdzie biskupi Skworc i Polak....

    Idę się z tym przespać......
    Inną rolę ma w Kościele biskup i kapłan (duszpasterz), a inną wierny świecki. To że biskupi nawołują do opamiętania i zaniechania przemocy jest oczywiste. Równie oczywiste jest że świeccy wierni mają dawać świadectwo wiary. Nie jest świadectwem wiary bierność rozumiana jako chowanie światła pod korcem. Bierność to nie zaniechanie przemocy tylko przyzwolenie na przemoc. Można nadstawić policzek i wielokrotnie to było czynione. Musi jednak byc na to pozytywna odpowiedź w postaci choćby zaniechania bicia z tamtej strony. Można oddać płaszcz, ale swój, ale nie życie czy dzieci.
    Rafale, jeśli ktoś wydaje pisemne oświadczenie, to ono jest precyzyjne. Pisze się to. Podczas pisania się to zmienia. Na konec daje się to do czytania innym. Jak szyscy zatwierdzą, publikuje się to.

    Podczas interwiułu w samolocie można coś tam palnąć (tu pretęsje nie za palanie a za nieprostowanie palniętego), ale nie wtedy, gdy wydaje się pisemy komunikat.

    A skoro tak, skoro jest on precyzyjny, to trzeba czytać go dosłownie i dokłanie. Nie można wtedy zakładać, że przesłanie jest inne, niż jest. Jest ono take, jake jest.

    A nie jest take, (albo nie tylko take) aby powstrzymać się od przemocy, ale take, że każdy (a skoro to pisemny komunikat, i jest precyzyjny, to każdy znaczy KAŻDY) ma prawo wejść do kościoła, niezależnie, co w tym kościele zrobi. Posprepuje ściany. Zrzuci obraz Miłosiernego. Stłucze figurę Przenajświętszej Panienki. Strzeli numerek na ołtarzu. Włamie się do Tabernakulum.

    Pan Polak prosi:
    "Proszę Was wszystkich, aby Kościół nadal był miejscem otwartym dla każdego człowieka, przestrzenią pojednania, zgody i wzajemnego szacunku. Niech przyświecają nam w tym słowa św. Pawła: „Błogosławcie tych, którzy was prześladują! Błogosławcie, a nie złorzeczcie!"
    Czyli nie, żeby powstrzymać się od przemocy (np. zrobić szpaler non vlolence przed wejściem do świątyni), lecz by nie zabraniać jędzom wchodzić doń i czynić to, co chce czynić. I wtedy, gdy to będą robić, byśmy im błogosławili. Z szaconku dla p. Polaka i piastowanej przezeń funkcji nie zmieniajmy znaczenia jego słów.
  • Ja to rozumiem inaczej. Pewnie po swojemu. Nie jestem miłośnikiem Biskupa czy Arcybiskupa Polaka. Wydaje misie fosc odpychajacy. To jednak dosc powierzchowne choc nie zupelnie bezpodstawne wrazenie. Nie odnosilem sie scisle do niego tylko do caloksztaltu publicznych wypowiedzi biskupow w dyskutowanej sprawie.
  • Całokształt to całokształt. A tu dał konkretne zalecenia do konkretnej sprawy.
  • Rafał napisal(a):
    Ja to rozumiem inaczej. Pewnie po swojemu. Nie jestem miłośnikiem Biskupa czy Arcybiskupa Polaka. Wydaje misie fosc odpychajacy. To jednak dosc powierzchowne choc nie zupelnie bezpodstawne wrazenie. Nie odnosilem sie scisle do niego tylko do caloksztaltu publicznych wypowiedzi biskupow w dyskutowanej sprawie.
    Czytałeś Rafale choć jedną homilię abp Polaka?
  • Pies go gryzl chociaz Polak. Nie skorzystal z dobrej okazji aby pomilczec.
  • Słabo Rafale, nie czytałeś homilii.
  • E masz teraz duszę kibica, Rafale.
    A bywało, że wcale nie miałeś.
    Głowa wyżej iż serce, co gupie czasem bywa.
    Dobranoc
  • Przecież nie chodziło o homilie tylko o komunikat.
  • Ale może w homiliach było mniej kontrowersyjnie.
  • edytowano October 2020
    Rafał napisal(a):
    KAnia napisal(a):
    Do obejrzenia obowiązkowo, w całości:
    https://twitter.com/pisorgpl/status/1321135487025876997
    Jasne i czytelne. Właśnie sobie uświadomiłem że mówi to Wicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo państwa mający kompetencje do użycia jego aparatu. I jego wskazówkę-apel że wszystko zależy od nas. Najpierw my, a potem aparat jeśli nie my, albo jeśli my okażemy się za słabi.
    Zdziwie sie, jesli apele Kaczynskiego pociagna kogos innego, oprocz mlodziezowki i czlonkow partii, ktorzy musza. Msci sie jego arogancja wobec wlasnego elektoratu, pokazana w kilku wyrazistych odsłonach w ciągu ostatnich lat i miesiecy. Włącznie z jojowatą nierówną postawa policji przy poprzednich lewackich rozrubach. To wwzystko nie przysparzylo Kaczorowi szacunku, a juz na pewno nie podtrzymalo zaufania do niego.
    Jesli ludzie pojda bronc ksciolow, to mimo tego apelu.
    Jesli koscioły zejdą z celownika, PiS zostaje sam.

    Last but not least. Na co czeka "wicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo państwa mający kompetencje do użycia jego aparatu" gdy czarne bojowki rozwalaja młotkiem głowę chlopakowi broniacemu kosciola? Na reakcje "spoleczenstwa"? Dziekuje bardzo.
  • To był błąd który popełnił JK, a nie popełnił Donald Trump.
    Donald nie kopał swoich, więc jak przyszło co do czego, to powstało Proud Boys i kilka innych przedsięwzięć, które dały odpór Antifie (inna sprawa, że głównie złożone z ludzi, których u nas prawie nie ma - młodych i sprawnych weteranów). A u nas kibole popierają aborcjonistki, byle przeciwko PiS! Nawet lud wsi zdaje się być stracony.
  • Donald Trump tych swoich specjalnie wielu nie miał, on wykorzystał to, co było przed nim. Jarosław Kaczyński przez 30 lat mozolnie budował PC a potem PiS a później jednym kopniakiem się tego pozbył. Jeśli to nie jest starcza demencja, to co jest?
  • Rafał napisal(a):
    Przecież nie chodziło o homilie tylko o komunikat.
    Język homilii, , slowa odmierzane z precyzja chirurga.
    Tylko konkret.
    Wiedza
    Pewnośc.
  • Donald nie miał swoich, ale po pierwszej kadencji już ma. JK miał, a już nie ma.
  • trep napisal(a):
    A nie jest take, (albo nie tylko take) aby powstrzymać się od przemocy, ale take, że każdy (a skoro to pisemny komunikat, i jest precyzyjny, to każdy znaczy KAŻDY) ma prawo wejść do kościoła, niezależnie, co w tym kościele zrobi. Posprepuje ściany. Zrzuci obraz Miłosiernego. Stłucze figurę Przenajświętszej Panienki. Strzeli numerek na ołtarzu. Włamie się do Tabernakulum.

    Pan Polak prosi:
    "Proszę Was wszystkich, aby Kościół nadal był miejscem otwartym dla każdego człowieka, przestrzenią pojednania, zgody i wzajemnego szacunku. Niech przyświecają nam w tym słowa św. Pawła: „Błogosławcie tych, którzy was prześladują! Błogosławcie, a nie złorzeczcie!"
    Czyli nie, żeby powstrzymać się od przemocy (np. zrobić szpaler non vlolence przed wejściem do świątyni), lecz by nie zabraniać jędzom wchodzić doń i czynić to, co chce czynić. I wtedy, gdy to będą robić, byśmy im błogosławili. Z szaconku dla p. Polaka i piastowanej przezeń funkcji nie zmieniajmy znaczenia jego słów.
    A mnie się to podoba. Niech dokonają tych wszystkich profanacji a nawet więcej. Sfotografować to a potem przy wyborach przedstawić Polakom z tekstem: Mogli to zrobić w kościele, mogą i u ciebie w domu. Chcesz się oddać im we władanie?

    Nie jest wcale pewne, że Polacy nie zaakceptują tej oferty, to nieźle pojebany ludek. Ale jak kto chce umrzeć, lepiej aby nie żył.

  • JORGE napisal(a):
    ferb napisal(a):
    Jedna bardzo symboliczną rzecz, diabolicznie symboliczna - pierwsze pobicie przez antifę miało miejsce 5 metrów od miejsca, gdzie ZOMO w czasie stanu wojennego zamordowało Piotra Majchrzak.
    Dzisiaj mnie kolega uświadomił, że za 10 lat to my będziemy uciekać. A dlaczego ? Bo będzie tak jak w Niemczech, gdzie Antifa jest wyszkolona i uzbrojona, a Policja jej nie rusza.
    @JORGE, no niestety

    wyboldowałem to, co jest potwierdzeniem: policja spisała... obrońców, nic o atakujących, choć poszło na ostro: na noże.
    TVP INFO

    Atak na kościół. Jeden z obrońców miał zostać raniony nożem [WIDEO]
    DMIR, ŁZ

    06:17
    Zwolennicy aborcji protestujący przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego zaatakowali grupę katolików w okolicy kościoła Najświętszego Zbawiciela w Poznaniu. – Policja, która patrolowała tamten teren wylegitymowała klika osób, które brały udział w scysji. Były to dwie grupy osób – powiedział portalowi tvp.info kom. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego KWP w Poznaniu.

    Lokalna rozgłośnia Polskiego Radia podała, że w ruch poszły trzonki od siekier i nóż. Jeden z obrońców kościoła powiedział anonimowo, że grupa została zaatakowana gazem łzawiącym, po czym chciała zabarykadować się w kościele.

    – Kiedy się wycofywaliśmy, zaatakowano nas drewnianymi trzonkami od siekier i raniono jednego z nas nożem w nogę – powiedział Radiu Poznań.

    Nadawca wskazał, że policja spisała obrońców kościoła, a rannego polecili zawieźć na SOR. Ma on ranę ciętą i podejrzenie złamania nogi.
  • Nie wiem jak was ale mnie strasznie śmieszy zaproszenie tych dzikich zwyrodnialców do " pojednania, zgody i wzajemnego szacunku."

    Pan prymus made my day.
  • edytowano October 2020
    los napisal(a):
    Nie wiem jak was ale mnie strasznie śmieszy zaproszenie tych dzikich zwyrodnialców do " pojednania, zgody i wzajemnego szacunku."

    Pan prymus made my day.
    Może byłby łaskaw przespacerować się incognito (w stroju służbowym jednak nie polecałbym) po ulicach aglomeracji po południu zamiast przesiadywać w gabinetach? Nie zaszkodziłoby poczytanie takiej książki o złoconych brzegach - powinna tam gdzieś być na półce albo w jakimś kartonie chociaż.
  • MarianoX napisal(a):
    Nie zaszkodziłoby poczytanie takiej książki o złoconych brzegach - powinna tam gdzieś być na półce albo w jakimś kartonie chociaż.
    Tej grubej z cienkimi kartkami?
  • Może być z hotelu, za granicą są takie książki z piosenkami Dawida i z jakąś Nową Wiadomością.
    Bez złoceń
  • loslos
    edytowano October 2020
    Ale zwykle niekompletne. Brakuje im takich fajnych historyjek w stylu Jamesa Bonda.
  • edytowano October 2020
    uhrr napisal(a):
    Zdziwie sie, jesli apele Kaczynskiego pociagna kogos innego, oprocz mlodziezowki i czlonkow partii, ktorzy musza. Msci sie jego arogancja wobec wlasnego elektoratu, pokazana w kilku wyrazistych odsłonach w ciągu ostatnich lat i miesiecy. Włącznie z jojowatą nierówną postawa policji przy poprzednich lewackich rozrubach. To wwzystko nie przysparzylo Kaczorowi szacunku, a juz na pewno nie podtrzymalo zaufania do niego.
    Jesli ludzie pojda bronc ksciolow, to mimo tego apelu.
    Jesli koscioły zejdą z celownika, PiS zostaje sam.

    Last but not least. Na co czeka "wicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo państwa mający kompetencje do użycia jego aparatu" gdy czarne bojowki rozwalaja młotkiem głowę chlopakowi broniacemu kosciola? Na reakcje "spoleczenstwa"? Dziekuje bardzo.
    polmisiek napisal(a):
    To był błąd który popełnił JK, a nie popełnił Donald Trump.
    Donald nie kopał swoich, więc jak przyszło co do czego, to powstało Proud Boys i kilka innych przedsięwzięć, które dały odpór Antifie (inna sprawa, że głównie złożone z ludzi, których u nas prawie nie ma - młodych i sprawnych weteranów). A u nas kibole popierają aborcjonistki, byle przeciwko PiS! Nawet lud wsi zdaje się być stracony.
    I kibice i MW!
    I uczniowie szkół średnich (w przeważającej wielkości).

    Czyli:
    To co w ten tydzień dzieje się wieczorami na ulicach miast, to Bitwa pod Staligradem, przegrana już bitwa, ale dla dwóch podmiotów: PiSu (Dobrej Zmiany) i Kościoła (hierarchicznego). Każdy osobno, ale tutaj się wreszcie spotkali. Pod furtą świątyń.
    Ale PiS apeluje o obronę świątyń, a KEP oskarża PiS o wywołanie wojny i staje po stronie... takaujących! ("przelała się czara goryczy" itp). Trzeci korzysta... (Dlatego przegrana.)

    ps. Mam nadzieję, że tylko bitwa...

    ps2. Ta bitwa rozgrywa się również w sieci. Ileż 'coming outów'! Oglądam m.in. profile ksiązkowe/czytelnicze. Nawet wydawnictwa (jako firmy) wstawiają czerwone błyskawice!
  • KEPscy przegrali, PiS pewnie zyskał, choć możliwe, że stracił, zobaczy się w wyborach. Przypominam, że w Polsce jest demokracja.
  • los napisal(a):
    Nie jest wcale pewne, że Polacy nie zaakceptują tej oferty, to nieźle pojebany ludek.
    Panie psorze i ff-kolego! :(

  • edytowano October 2020
    romeck napisal(a):
    Nawet wydawnictwa (jako firmy) wstawiają czerwone błyskawice!






    Szkoła językowa, z której usług przez ostatni rok korzystałem także wstawiła sobie błyskawicę, z hasztagami "piekłokobiet" i "tojestwojna". Gdy zaprotestowałem (stwierdzając, że jest to bardzo nieprofesjonalne zachowanie), dowiedziałem się, że dla rasistów, mizoginów, wrogów kobiet i generalnie osobników mojego pokroju w tej społeczności miejsca nie ma, i strata takiego klienta ich nie boli. No cóż, proszbardzo...

  • los napisal(a):
    Donald Trump tych swoich specjalnie wielu nie miał, on wykorzystał to, co było przed nim. Jarosław Kaczyński przez 30 lat mozolnie budował PC a potem PiS a później jednym kopniakiem się tego pozbył.
    Jednym?
  • Jestem bardzo ciekawe123, czy tzw. nasi będą umieli zrozumieć ten hasztag: tojestwojna. KEPscy nie zrozumieli.
  • edytowano October 2020
    Ba może i Kościół wygra, bo wierni się policzą, a jak zobaczą że mogą, to pogonią Lawendową Mafię i kanalie w stylu JE abp Pana Polka obecnie Prymasa?
    Co do kiboli, to są mocno podzieleni, ale JORGE to lepiej opisał. A no jedna uwaga, jak przyjedzie Antifa z Niemiec, to kibole się stawią aby się sprawdzić i aby pokazać, kto rządzi na dzielni, bo szacun to podstawa!
    Druga sprawa, to cała ta akcja może spowodować, że PiS wsi nie straci...
    Trzecia sprawa, to przedstawianie zlewaczałych feminazistek jako obrończyń kobiet pokazuje ciekawy świat mediów, a co gorsze, nikt tego nie neguje.
  • edytowano October 2020
    adamstan napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Nawet wydawnictwa (jako firmy) wstawiają czerwone błyskawice!






    Szkoła językowa, z której usług przez ostatni rok korzystałem także wstawiła sobie błyskawicę, z hasztagami "piekłokobiet" i "tojestwojna". Gdy zaprotestowałem (stwierdzając, że jest to bardzo nieprofesjonalne zachowanie), dowiedziałem się, że dla rasistów, mizoginów, wrogów kobiet i generalnie osobników mojego pokroju w tej społeczności miejsca nie ma, i strata takiego klienta ich nie boli. No cóż, proszbardzo...

    Jprdl. To jest realizowane wg tego samego nazistowskiego scenariusza co w usiech. Każdy Musi się dołączyć do protestu, inaczej jest faszysta i musi zostać zgnieciony. Symbolika podobna, u nas murzynów niet, to dali kobiety (podobnie, nigdzie kobiety nie mają tak dobrze jak w Polsce i nigdzie Murzyni nie mają tyłu przywolejów w USA). Zaraz zaczną się noce kryształowe. Nie masz błyskawicy na witrynie? Cegłówka i wpierdol.
    Opór jest potrzebny, tyle że za oceanem Trump zdelegalizowal Antifie, służby wyłapują jednego po drugim. Trump chroni swoich. Jak będzie u nas?
  • U mnie w firmie na razie tylko jedna dziewczynka ogłosiła obiegiem, że bierze dzień urlopu na walkę o prawa człowieka. Dzięki temu dowiedziałem się o jej istnieniu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.