Skip to content

No i co qiz ?

16791112

Komentarz

  • loslos
    edytowano October 2020
    To chyba mamy jasność. Czarne wiedźmy i Antifę należy wprowadzić do kościołów i wręczyć im wszelkie kościelne naczynia o dziwnych nazwach by sobie swobodnie poprofanowali. Da się zrobić. Miejmy nadzieję, że o łomy, młoty, zapałki i spreje sami się zatroszczą, ja w każdym im tego dostarczać nie zamierzam. Nie ma we mnie aż tyle miłości.

    Osobiście bym wolał jednak, by na cel wzięli pałace biskupie.
  • Chrystus odrzucał każdy rodzaj przemocy? A co robił w świątyni z przekupniami?

    Tłuste koty chcą dalej spać?
  • edytowano October 2020
    Kaczyński mi dzisiaj zaimponował swoim apelem. A co do Prymasa Polski zero zdziwień. Od razu wiedziałem, że te smrody potępią przemoc i każą nadstawić dupę jak nam będą palić kościoły.
  • No ale ja się słucham. Jestem katolikiem.
  • posix napisal(a):
    Kaczyński mi dzisiaj zaimponował swoim apelem.
    Mnie też. I utwierdził w przekonaniu, że to nie kalkulacja.

  • Pan Polak stracił dobrą okazję.
  • los napisal(a):
    No ale ja się słucham. Jestem katolikiem.
    Jednym z filarów modernizmu - którego Kolega nie odróżnia od katolicyzmu - jest fałszywe posłuszeństwo. Opiera się ono na zasadzie, że bardziej trzeba słuchać ludzi niż Boga.
  • edytowano October 2020
    Zazwyczaj gdy szukamy odpowiedzi na moralną wątpliwość w Piśmie Świętym to musimy się zadowolić jakąś alegorią, przypowieścią, opisem sytuacji podobnej do naszej i tak dalej.
    Ale nie teraz. Jezus Chrystus zrobił sobie bicz i poszedł wyrzucać kupców ze świątyni. Prościej się nie da.
  • Cóż, służba nie drużba.
  • "Brońcie Krzyża!" - JP II
  • los napisal(a):
    To chyba mamy jasność. Czarne wiedźmy i Antifę należy wprowadzić do kościołów i wręczyć im wszelkie kościelne naczynia o dziwnych nazwach by sobie swobodnie poprofanowali. Da się zrobić. Miejmy nadzieję, że o łomy, młoty, zapałki i spreje sami się zatroszczą, ja w każdym im tego dostarczać nie zamierzam. Nie ma we mnie aż tyle miłości.

    Osobiście bym wolał jednak, by na cel wzięli pałace biskupie.
    Może KEP-scy właśnie mają nadzieję, że hordy zadowoliwszy się sprofanowaniem kościołów zostawią w spokoju pałace biskupie?
  • leobulero napisal(a):
    Idę jutro do castoramy po proste narzędzia przeciwpożarowe
    Nie wiem o czem myślał Kolega, ale gaśnica brzmi nieźle, zwłaszcza strumień piany na rozpalone głowy. Trudno z tego robić wielkie męczeństwo, a się odechciewa.
  • KAnia napisal(a):
    Do obejrzenia obowiązkowo, w całości:
    https://twitter.com/pisorgpl/status/1321135487025876997
    Jasne i czytelne. Właśnie sobie uświadomiłem że mówi to Wicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo państwa mający kompetencje do użycia jego aparatu. I jego wskazówkę-apel że wszystko zależy od nas. Najpierw my, a potem aparat jeśli nie my, albo jeśli my okażemy się za słabi.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    leobulero napisal(a):
    Idę jutro do castoramy po proste narzędzia przeciwpożarowe
    Nie wiem o czem myślał Kolega, ale gaśnica brzmi nieźle, zwłaszcza strumień piany na rozpalone głowy. Trudno z tego robić wielkie męczeństwo, a się odechciewa.
    Pan prymus zakazał!
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    leobulero napisal(a):
    Idę jutro do castoramy po proste narzędzia przeciwpożarowe
    Nie wiem o czem myślał Kolega, ale gaśnica brzmi nieźle, zwłaszcza strumień piany na rozpalone głowy. Trudno z tego robić wielkie męczeństwo, a się odechciewa.
    Na zasadzie klina klinem na rozpalone głowy najlepiej pomaga kubeł zimnej głowy.
    KUBEŁ ZIMNEJ GŁOWY!
  • trep napisal(a):

    KUBEŁ ZIMNEJ GŁOWY!>
    Brr, makabreska :D

  • Urocze. Ta kobieta (chyba kobieta, czy był jakiś jej coming out ostatnio?) ma talent polityczny. Dawniej, dwie kadencje wstecz, motłoch i żulia oraz lemingi i naiwniacy głosowałi na złodziei i kłamców oczekując przyzwolenia na swoje małe złodziejstwa i kłamstwa. Niestety dla siebie ci złodzieje i kłamcy tak się rozpanoszyli i rozpasali że nazwali się elitą i zaczęli ostentacyjnie gardzić większością nazywając ją motłochem i wyśmiewając się z jej obciachowości. Duża część naiwniaków oraz pewna część lemingów poczuła się urażona oraz obrażona i otrzeźwiała i zagłosowała przeciw obalając złodziei i kłamców przynajmniej na poziomie parlamentu i rządu, a częściowo samorządu. Ta kobieta to nowa jakość, prekursorka. Już nie będzie takiego stresu. Jest głupia więc głupcy zagłosują na nią spodziewając się gloryfikacji głupoty.
  • Jak to dobrze, że jest wielu niewierzących patriotów. Może dzięki temu jakieś kościoły się ostaną na naszej ziemi.

    A na poważnie, to niewierzący koledzy z trybun mają niezłą mobilizację. Z mniej przyjemnych wiadomości, parę osób rannych po naszej stronie w Poznaniu. Lewaki ze sprzętem chodzą.
  • Skoro są ranni, to będą też zabici. Trzeba oszczędzać siły, minimalizować straty.
    To jest już - w świetle słów Jarosława Kaczyńskiego - rozpoczęta walka o istnienie Polski przeciwko siłom, których celem jest zakończenie historii Narodu Polskiego. 4:18-4:57.Odsłuchuję po raz kolejny ten fragment, który wstrżąsnął mną najbardziej.
  • Wychodzi na to (z moich własnych postów w trzech wątkach "strajkowyc"), że stoję tam, gdzie biskupi Skworc i Polak....

    Idę się z tym przespać......
  • los napisal(a):
    No ale ja się słucham. Jestem katolikiem.
    No, to akurat raczej swojego biskupa (głowa Kościoła lokalnego/ partykularnego) (prymas to dziś tytuł honorowo-dekoracyjny tylko).

    No właśnie! Co on w temacie? Wypowiedział się już? (chyba że to nie abp Nycz?)

  • loslos
    edytowano October 2020
    Z jednej strony jest opór czynny, z drugiej jest jest męczeństwo, nie ma nic pośrodku, bierny opór nie istnieje. Jeśli jesteś gotów na męczeństwo, chylę czoła.
  • edytowano October 2020
    Nycz nie słyszałem. (to odpowiedź romeckowi a propos naszego biskupa miejsca).
    Edit - sprawdziłem i faktycznie, ostatnia wypowiedź publiczna 16 października. Zachorzał czy co?
  • los napisal(a):
    Z jednej strony jest opór czynny, z drugiej jest jest męczeństwo, nie ma nic po środku, bierny opór nie istnieje. Jeśli jesteś gotów na męczeństwo, chylę czoła.
    !
  • Jedna bardzo symboliczną rzecz, diabolicznie symboliczna - pierwsze pobicie przez antifę miało miejsce 5 metrów od miejsca, gdzie ZOMO w czasie stanu wojennego zamordowało Piotra Majchrzak.
  • ferb napisal(a):
    Jedna bardzo symboliczną rzecz, diabolicznie symboliczna - pierwsze pobicie przez antifę miało miejsce 5 metrów od miejsca, gdzie ZOMO w czasie stanu wojennego zamordowało Piotra Majchrzak.
    Dzisiaj mnie kolega uświadomił, że za 10 lat to my będziemy uciekać. A dlaczego ? Bo będzie tak jak w Niemczech, gdzie Antifa jest wyszkolona i uzbrojona, a Policja jej nie rusza.
  • romeck napisal(a):
    Wychodzi na to (z moich własnych postów w trzech wątkach "strajkowyc"), że stoję tam, gdzie biskupi Skworc i Polak....

    Idę się z tym przespać......
    Inną rolę ma w Kościele biskup i kapłan (duszpasterz), a inną wierny świecki. To że biskupi nawołują do opamiętania i zaniechania przemocy jest oczywiste. Równie oczywiste jest że świeccy wierni mają dawać świadectwo wiary. Nie jest świadectwem wiary bierność rozumiana jako chowanie światła pod korcem. Bierność to nie zaniechanie przemocy tylko przyzwolenie na przemoc. Można nadstawić policzek i wielokrotnie to było czynione. Musi jednak byc na to pozytywna odpowiedź w postaci choćby zaniechania bicia z tamtej strony. Można oddać płaszcz, ale swój, ale nie życie czy dzieci.
  • ferb napisal(a):
    Jedna bardzo symboliczną rzecz, diabolicznie symboliczna - pierwsze pobicie przez antifę miało miejsce 5 metrów od miejsca, gdzie ZOMO w czasie stanu wojennego zamordowało Piotra Majchrzak.
    Wiesz jak było ilościowo, bo na tym filmiku na tt wyglądało, że naszych było mniej niż antifiarzy. Trudno było się połapać.
  • Staszek2 napisal(a):
    ferb napisal(a):
    Jedna bardzo symboliczną rzecz, diabolicznie symboliczna - pierwsze pobicie przez antifę miało miejsce 5 metrów od miejsca, gdzie ZOMO w czasie stanu wojennego zamordowało Piotra Majchrzak.
    Wiesz jak było ilościowo, bo na tym filmiku na tt wyglądało, że naszych było mniej niż antifiarzy. Trudno było się połapać.
    Daj filmik plis.
  • JORGE napisal(a):
    Staszek2 napisal(a):
    ferb napisal(a):
    Jedna bardzo symboliczną rzecz, diabolicznie symboliczna - pierwsze pobicie przez antifę miało miejsce 5 metrów od miejsca, gdzie ZOMO w czasie stanu wojennego zamordowało Piotra Majchrzak.
    Wiesz jak było ilościowo, bo na tym filmiku na tt wyglądało, że naszych było mniej niż antifiarzy. Trudno było się połapać.
    Daj filmik plis.

    https://wpolityce.pl/polityka/523965-bohaterowie-z-antify-cala-grupa-zaatakowali-jedna-osobe
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.