Skip to content

Co z tym Pospieszalskim?

12223252728

Komentarz

  • Ok rozumiem, nie mam twitera, nie mozna sobie przejrzeć wpisów bez konta.
  • trep napisal(a):
    Wystarczy wejść na profil pana Wachowiaka, ksywka ks. Wachowiak, i przewinąć z tydzień.
    Przy całej niechęci jaką do niego żywię, jest to jednak ksiądz katolicki.
    Ważnie wyświęcony, nie podlegający karom kościelnym, pod jurysdykcją arcybiskupa poznańskiego, proboszcz parafii w Piłce.
    Zanim dostał szurskiego hopla, wypowiadał się bardzo trzeźwo w dziedzinie wiary i moralności.


  • W dziedzinie wiary, to pisał, że jak Ciało Chrystusa wrzucić do wody, to zrobi się z tego na powrót chleb. Spytałem go, na czym opiera tę opinię, ale nie raczył mi odpowiedzieć.

  • ks. Wachowiak napisal(a):
    "Stop segregacji" czyli wolność decydowania o własnym zdrowiu.
    Ech, co ja bym dał za tę wolność... Pstryk i nic mi nie dolega.



  • Do 40 sekundy.

    Poniżej moje pytanie (bez odpowiedzi).

    image

    A co do tego, że to ksiądz, to niech założy sobie konto bez koloratki i prefiksu i niech pieprzy te głupoty. Niech nie podpiera się autorytetem Kościoła, bo prowadzi owieczki na manowce.
  • @trep
    Ups, herezję plecie! Znaczy się, stawiam, że nieświadomie, że to jakiś skrót myślowy i się 'upsnęło'...
  • Ok, ale jakby tobie się upsnęło, i by ci ktoś zwrócił uwagę, to nawet, jakbyś nie zareagował, nie sprostował, to byś film z bzdurami usunął.
  • trep napisal(a):
    W dziedzinie wiary, to pisał, że jak Ciało Chrystusa wrzucić do wody, to zrobi się z tego na powrót chleb. Spytałem go, na czym opiera tę opinię, ale nie raczył mi odpowiedzieć.

    Trochę uproszczenie, ale przecież między innymi po to jest vasculum.
  • Exspectans napisal(a):
    trep napisal(a):
    W dziedzinie wiary, to pisał, że jak Ciało Chrystusa wrzucić do wody, to zrobi się z tego na powrót chleb. Spytałem go, na czym opiera tę opinię, ale nie raczył mi odpowiedzieć.

    Trochę uproszczenie, ale przecież między innymi po to jest vasculum.
    Dopóty jest Ciało, dopóki chleb. Waskulum jest po to, by z chleba zrobiła się 'breja', czyli już-nie-chleb.
    Mówiąc vulgaris, nie da się 'odczarować' 'Hokus Pokus'* na chlebie. Musi zostać zniszczony.

    * Hoc est enim Corpus Meum
  • @romeck No właśnie o tym mówię. Dlatego napisałem o uproszczeniu.
  • Też myślę, że wielebny nieświadomie prze-uprościł.
  • Przemko napisal(a):
    Dzieki, przegapiłem. No ale tam jest tylko komentarz księdza o treści "RIP". Poza tym czym ksiądz podpadł, nie śledzę Twittera już ale pamiętam że pisał spoko?
    Wspominany ksiądz znajduje się w szerszym gronie internetowych duchownych, którzy - wcześniej budząc sympatię i szacunek - ewoluują w niemal identyczny sposób. Będąc niegrzecznym możnaby ten kierunek opisywać obsesją lub fetyszyzmem, bo gdyby zmierzyć proporcje treści związanej z wiarą, lub nawet szerszej, ale nie-kowidowej vs. treść kowidowa, okazałoby się, że świat od ponad roku kręci się wyłącznie wokół jednej kwestii. Widoczna jest również radykalizacja, nieczyste zagrywki retoryczne za pomocą Pisma, itd. Nie ma takiego fragmentu Biblii, którego nie można byłoby przyłożyć do kowidiańskiej linii.
    Patrząc jeszcze szerzej - w ciągu ponad roku psychicznie pękła masa ludzi, na wiele różnych sposobów. Dlaczego więc z nimi miałoby być inaczej?

    Osobiście - te liczne rozczarowania to jednak bardzo wysoka cena za trwające od 2020 r. spadanie masek i odsłanianie tego co faktycznie kryje się w sercach.
  • A z tym korporałem to faktycznie przekombinował.
    Co z nim niby zrobić po użyciu? Jak przenosić? Jak przechowywać?
    Co jak się zsunie z ręki razem z Ciałem Pańskim? Goła dłoń jest jednak pewniejsza...
    Jak się zabezpieczyć przed zsunięciem się partykuł z korporału na ziemię?
  • Nie biega o korporał. To jest kowichowa obsesja. Jak dla Pospieszalskiego skończyły się pozakowichowe a raczej pozaobostrzeniowe tematy, tak ci dostali wzmożenia na tym samym odcinku.

    Ten filmik jest zasadniczo przeciw udzielaniu Komunii Świętej na dłoń. Pan Wachowiak protestował przeciwko noszeniu maseczek, ograniczeniom ilościowym wiernych w świątyniach, szczepieniom itd itp.
  • Początkowo go rozumiałem i usprawiedliwiałem.
    Malutki kościół parafialny, 2 małe kościółki filialne i on jeden naprzeciw obostrzeń. Nakombinował się jak koń pod górę, żeby jednak parafianie mogli być na Mszy...
    Mógł wpuścić do kościoła raptem kilka - kilkanaście osób, trynował "z definicji" i więcej mszy odprawić nie mógł, a na przekór wszystkiemu trwał. Aż się mu wajcha przestawiła...
  • natenczas napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Dzieki, przegapiłem. No ale tam jest tylko komentarz księdza o treści "RIP". Poza tym czym ksiądz podpadł, nie śledzę Twittera już ale pamiętam że pisał spoko?
    Wspominany ksiądz znajduje się w szerszym gronie internetowych duchownych, którzy - wcześniej budząc sympatię i szacunek - ewoluują w niemal identyczny sposób. Będąc niegrzecznym możnaby ten kierunek opisywać obsesją lub fetyszyzmem, bo gdyby zmierzyć proporcje treści związanej z wiarą, lub nawet szerszej, ale nie-kowidowej vs. treść kowidowa, okazałoby się, że świat od ponad roku kręci się wyłącznie wokół jednej kwestii. Widoczna jest również radykalizacja, nieczyste zagrywki retoryczne za pomocą Pisma, itd. Nie ma takiego fragmentu Biblii, którego nie można byłoby przyłożyć do kowidiańskiej linii.
    Patrząc jeszcze szerzej - w ciągu ponad roku psychicznie pękła masa ludzi, na wiele różnych sposobów. Dlaczego więc z nimi miałoby być inaczej?

    Osobiście - te liczne rozczarowania to jednak bardzo wysoka cena za trwające od 2020 r. spadanie masek i odsłanianie tego co faktycznie kryje się w sercach.
    Wszystko jasne, po prostu nie jestem na bieżąco z twiterem, używałem w pierwszej połowie 2019 i mam dobre wspomnienia co do danego księdza.
  • Ks. Wachowiak to i tak jeszcze mały pikuś w porównaniu z tym, co produkuje ks. Kneblewski.
  • noale ten to się luksusowo ubrać umie
  • Co ludziom się porobiło? Przecież zaraza to rzecz najnormalniejsza z normalnych, ta jest stosunkowo mało jadowita a obostrzenia są niewielkie i nieuciążliwe. Fakt, że przez pół wieku żyliśmy w anomalii i żadnej zarazy nie było, a ludzie tak mają, że ostatnie pięć minut rozciągają na całą wieczność.
  • Przemko napisal(a):

    Wszystko jasne, po prostu nie jestem na bieżąco z twiterem, używałem w pierwszej połowie 2019 i mam dobre wspomnienia co do danego księdza.
    No właśnie, ze względu na przeszłość rozczarowanie jest tym bardziej przygnębiające.

    A jeszcze z innej strony, jako się rzekło to nie on jeden, i jakoś tak inaczej patrzy się teraz na te minione problemy w relacjach z przełożonymi.
  • edytowano December 2021
    Na kanale YT PCh24 miast mówić o kryzysie Kościoła, modernizmie, apostazji, zagrozeniu niepodległości etc. kompletnie zafiksowali się na punkcie maseczek zagłady i śmiercionek wykluczenia.
  • pojeby
  • .
    MarianoX napisal(a):
    Na kanale YT PCh24 miast mówić o kryzysie Kościoła, modernizmie, apostazji, zagrozeniu niepodległości etc. kompletnie zafiksowali się na punkcie maseczek zagłady i śmiercionek wykluczenia.
    I to jeszcze w jakim tonie nadają (Nauka zdalna to piekło polskich dzieci! Powstrzymamy to razem! Wpłać grosik na PCh24! Tylko my piszemy prawdę!). Obawiam się zresztą, że robią to po prostu dla zasięgów i pieniędzy.
  • Pigwa napisal(a):
    .
    MarianoX napisal(a):
    Na kanale YT PCh24 miast mówić o kryzysie Kościoła, modernizmie, apostazji, zagrozeniu niepodległości etc. kompletnie zafiksowali się na punkcie maseczek zagłady i śmiercionek wykluczenia.
    I to jeszcze w jakim tonie nadają (Nauka zdalna to piekło polskich dzieci! Powstrzymamy to razem! Wpłać grosik na PCh24! Tylko my piszemy prawdę!). Obawiam się zresztą, że robią to po prostu dla zasięgów i pieniędzy.
    YouTube (a tym bardziej zarabianie na nim) jest takim samym narkotykiem jak wszystkie inne.

    https://archive.ph/wcclE
  • @peterman, dobry trop, nie pomyślałam o tym.
  • los napisal(a):
    pojeby
    =D>
  • Pigwa napisal(a):
    .
    MarianoX napisal(a):
    Na kanale YT PCh24 miast mówić o kryzysie Kościoła, modernizmie, apostazji, zagrozeniu niepodległości etc. kompletnie zafiksowali się na punkcie maseczek zagłady i śmiercionek wykluczenia.
    I to jeszcze w jakim tonie nadają (Nauka zdalna to piekło polskich dzieci! Powstrzymamy to razem! Wpłać grosik na PCh24! Tylko my piszemy prawdę!). Obawiam się zresztą, że robią to po prostu dla zasięgów i pieniędzy.
    Jak można nie doceniać daru nauki zdalnej? Shocker!!!
  • MarianoX napisal(a):
    Na kanale YT PCh24 miast mówić o kryzysie Kościoła, modernizmie, apostazji, zagrozeniu niepodległości etc. kompletnie zafiksowali się na punkcie maseczek zagłady i śmiercionek wykluczenia.
    Kuledze podsuwie trop na kolejnego szura...
    https://wpolityce.pl/kosciol/576961-wykluczenie-sakramentalne-z-powodow-sanitarnych
  • @Sarmata1.2, można krytykować, narzekać, psioczyć i protestować, ale żeby nazywać ją piekłem dzieci trzeba mieć nie po kolei w głowie.
  • Pigwa napisal(a):
    @Sarmata1.2, można krytykować, narzekać, psioczyć i protstować, ale żeby nazywać ją piekłem dzieci trzeba mieć nie po kolei w głowie.
    Powiedz to dzieciom które mają stany depresyjne dzięki zamknięciu i zdalnej szkole.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.