Skip to content

Co z tym Pospieszalskim?

12224262728

Komentarz

  • JORGE napisal(a):
    Pospieszalski na pewno odetchnął kiedy znowu mógł być anty. Dla większości ludzi prawicy bycie prorządowym, propaństwowym jest arcytrudne. Niewykonalne na dłuższą metę.
    Gdy tak piszesz, to mam wrażenie, że jesteś takim arbitrem elegancji, rozsiadłym w fotelu z cygarem, końcem palucha z sygnetami etykietującym ludzi.
  • Brzost napisal(a):
    No to ja chyba nie jestem "z prawicy". Bo po tylu latach bycia (z małymi przerwami) anty- w 2015 roku odetchnąłem, że już wreszcie nie muszę.
    a w 2017 ten odetech się nie wrócił?
  • qiz napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    No to ja chyba nie jestem "z prawicy". Bo po tylu latach bycia (z małymi przerwami) anty- w 2015 roku odetchnąłem, że już wreszcie nie muszę.
    a w 2017 ten odetech się nie wrócił?
    Czy chodzi ci o ósmy dzień grudnia, w którym PBSz została "wyrzucona" z premierostwa? A w zasadzie o powołanie MM na premiera?
  • edytowano December 2021
    Jako, że nie można wrzucać obrazków z kąpa a nie chce misie aplołdować, to wrzucam dzisiejszy tweet (ponad 600 lajków):


    Monika
    @Monika34928692
    Dzisiaj w nocy zmarł mój Tato. Pół roku się nie leczył onkologicznie. Rak się nie ruszył. Potem niestety zawierzył doktorom. Chemia go zmiotła w trzy miesiące
    6:14 PM · 2 gru 2021·Twitter for Android

    i odpowiedzi:

    rutra80
    @rutra_80
    W odpowiedzi do
    @Monika34928692
    Tragiczne zakończenie, znane mi niejednokrotnie. Niestety chemia, szczególnie w polskim, proceduralnym wykonaniu, to rosyjska ruletka. Tu konkurować może jedynie lobotomia, upuszczanie krwi, oraz cyrk covidowy.

    ela ka
    @ela_kam___
    W odpowiedzi do
    @Monika34928692
    no właśnie, a nowocześni ludzie śmieją się ze mnie, gdy mówię, że wolę się modlić o zdrowie niż chodzić po lekarzach. Serdeczne wyrazy współczucia
    9:29 PM · 2 gru 2021·Twitter Web App

    Henrietta
    @Henriettoooo
    W odpowiedzi do
    @Monika34928692
    Smutna prawda o onkologii , która zgodnie z medycznymi procedurami uśmierca ludzi . Ocknijcie się , szukajcie metod alternatywnych leczenia raka , tylko to może wasz organizm uzdrowić , wiem co piszę !
    10:39 PM · 2 gru 2021·Twitter Web App

    Sebastian Majer Flaga Indonezji
    @SebastianMajer3
    W odpowiedzi do
    @Monika34928692
    Podobne "osiągnięcia" mają w leczeniu Covida.
    8:15 PM · 2 gru 2021·Twitter Web App


    Małgorzata Flaga Polski
    @Milu84
    W odpowiedzi do
    @Monika34928692
    Rak nie lubi jak się go rusza. Ile ludzi ma raka a nawet nie wie i nic się im nie dzieje
    10:14 PM · 2 gru 2021·Twitter for iPhone

    Kalendarz NiepodległaFlaga PolskiSymbol sto punktów
    @NiepodleglaPL
    W odpowiedzi do
    @Monika34928692
    Mój ukochany ks. Profesor mawiał, że chemia to są zawody, kto pierwszy pacjenta wyprawi na lepszy świat - rak, czy lekarze. Od 6 lat już pewnie wie, kto wygrał. Szczerze współczuję i modlę się za duszę Taty
    11:09 PM · 2 gru 2021·Twitter Web App

    Mordimer
    @Mordimer12
    W odpowiedzi do
    @Monika34928692
    3% pacjentów po chemii przeżywa dłużej niż 5 lat. Dziwie się że ludzie się decydują.
    10:17 PM · 2 gru 2021·Twitter for iPhone

  • edytowano December 2021
    trep napisal(a):
    Jako, że nie można wrzucać obrazków z kąpa a nie chce misie aplołdować, to wrzucam dzisiejszy tweet (ponad 600 lajków):


    Monika
    @Monika34928692
    Dzisiaj w nocy zmarł mój Tato. Pół roku się nie leczył onkologicznie. Rak się nie ruszył. Potem niestety zawierzył doktorom. Chemia go zmiotła w trzy miesiące
    6:14 PM · 2 gru 2021·Twitter for Android
    Ha! @murdelio poprosił ją o usunięcie wpisu, ponieważ "wpis ma potencjał, by uśmiercić sporo osób". ;)

    przejrzałem konto; typowa antyszczepionkowka, antysystemowka (czyli dziś: antypis) oraz osobny tweet z podziękowaniem dla... Wielguckiego (Matki Kurki), ... takżeten... świat urojony...


    ---
    A to ktoś znana? Ledwie cztery miesiące na twitterze, kilkanaście wpisów, a 700 komentarzy pod tweetem o śmierci przez chemię, nawet ks. Wachowiak...


  • Ucięło mi połowę ciekawych komentarzy (chyba przez emotikona), niech każdy wejdzie w tego tweeta i sam sobie przejrzy. Nie chce mi się ponownie wszystkich wklejać, więc tylko jeden obrazek i jeden komęt:

    image

    Dariusz
    @J23nadaje
    ·
    6 g.
    W odpowiedzi do
    @Monika34928692
    Wyrazy wspolczucia...A przy okazji odrobinka statystyki.Dlugosc zycia po stwierdzeniu aktywnego nowotwora wynosi:dla nie podejmujacych leczenia radio i chemoterapia srednio 12 lat i dla podejmujacych walke z rakiem przy pomocy chemi i radiacji 3,5 roku...Statystyka nie klamie.
  • Macie tyle świadectw. Naprawdę dużo. Wszystkie dotyczą bliskich osób autorów tych komentarzy. Chyba nie macie już wątpliwości, że chemia zabija.

    Jeden z tych uciętych komentarzy brzmiał tak:
    A wystarczyło pić dużo wody z sodą.
    Prawdopodobnie ktoś miał to przećwiczone. A zatem...
  • romeck napisal(a):
    trep napisal(a):
    Jako, że nie można wrzucać obrazków z kąpa a nie chce misie aplołdować, to wrzucam dzisiejszy tweet (ponad 600 lajków):


    Monika
    @Monika34928692
    Dzisiaj w nocy zmarł mój Tato. Pół roku się nie leczył onkologicznie. Rak się nie ruszył. Potem niestety zawierzył doktorom. Chemia go zmiotła w trzy miesiące
    6:14 PM · 2 gru 2021·Twitter for Android
    Ha! @murdelio poprosił ją o usunięcie wpisu, ponieważ "wpis ma potencjał, by uśmiercić sporo osób". ;)

    przejrzałem konto; typowa antyszczepionkowka, antysystemowka (czyli dziś: antypis) oraz osobny tweet z podziękowaniem dla... Wielguckiego (Matki Kurki), ... takżeten... świat urojony...


    ---
    A to ktoś znana? Ledwie cztery miesiące na twitterze, kilkanaście wpisów, a 700 komentarzy pod tweetem o śmierci przez chemię, nawet ks. Wachowiak...


    Też trafiłem na ten komęt przez Murdelio.

    Konto nadaje od sierpnia br. Ledwie kilknanaście wpisów, żadnych ciekawych, żadnych kontrowersyjnych (przed tym). ponad 300 obserwujących (w tym np. Elrond). Też miałem teorię spiskową, ale zaniechałem jej ogłoszenia, lecz skoro już poruszyłeś ten temat, to brzmi ona następująco:
    ruskim zależy na śmierci Polaków.
  • A temu Wachowiakowi to już parę razy pisałem "zamilcz, klecho!"

    Może to też fałszywy ksiądz? To ten, co pisał, że jak się kawałki Hostii wrzuci do wody, to nastąpi ponowna transsubstancja i Ciało się zamieni w chleb. Oczywiście trads. Oczywiście antyszczepionkowiec, antykowichowiec i antysegregator.
  • trep napisal(a):
    Padre Jarek na propsie.
    To on nie jest suspendowany? "Padre Jarek" założył jakąś własną denominację chyba
  • trep napisal(a):
    A temu Wachowiakowi to już parę razy pisałem "zamilcz, klecho!"

    Może to też fałszywy ksiądz? To ten, co pisał, że jak się kawałki Hostii wrzuci do wody, to nastąpi ponowna transsubstancja i Ciało się zamieni w chleb. Oczywiście trads. Oczywiście antyszczepionkowiec, antykowichowiec i antysegregator.
    Ks. Daniel jest moim nowym proboszczem i spowiednikiem, więc ośmielam się prosić o szacunek do kapłana i kapłanów.
    Nie jest antyszczepionkowcem, zaszczepił się przeciwko kleszczom ;)
  • Zaszczepił się przeciwko odkleszczowemu zapaleniu mózgu czy przywdział obrożę "F0resto"
  • Octavarium napisal(a):
    trep napisal(a):
    A temu Wachowiakowi to już parę razy pisałem "zamilcz, klecho!"

    Może to też fałszywy ksiądz? To ten, co pisał, że jak się kawałki Hostii wrzuci do wody, to nastąpi ponowna transsubstancja i Ciało się zamieni w chleb. Oczywiście trads. Oczywiście antyszczepionkowiec, antykowichowiec i antysegregator.
    Ks. Daniel jest moim nowym proboszczem i spowiednikiem, więc ośmielam się prosić o szacunek do kapłana i kapłanów.
    Nie jest antyszczepionkowcem, zaszczepił się przeciwko kleszczom ;)
    Niech wpierw on szanuje swój stan i stanowisko. Ja tylko udzielałem braterskiego upomnienia.
  • @Pani_Łyżeczka
    Kiedy się zaszczepił przeciwko kleszczom, nie był jeszcze moim proboszczem, wiem to tylko ze zdjęć i wpisu na twitterze ;)
    @trep
    Możemy się różnić z ks. Danielem w pewnych sprawach, które nie dotyczą wiary i moralności, ale dla katolika szacunek dla stanu duchownego jest czymś bezdyskusyjnym, nawet jeśli trzeba czasem zagryźć wargi. O to tylko proszę :)
  • trep napisal(a):
    A temu Wachowiakowi to już parę razy pisałem "zamilcz, klecho!"

    Może to też fałszywy ksiądz? To ten, co pisał, że jak się kawałki Hostii wrzuci do wody, to nastąpi ponowna transsubstancja i Ciało się zamieni w chleb. Oczywiście trads. Oczywiście antyszczepionkowiec, antykowichowiec i antysegregator.
    A skąd tu ks. Wachowiak bo nie łapie? I co z nim nie tak?
  • Octavarium napisal(a):
    @Pani_Łyżeczka
    Kiedy się zaszczepił przeciwko kleszczom, nie był jeszcze moim proboszczem, wiem to tylko ze zdjęć i wpisu na twitterze ;)
    @trep
    Możemy się różnić z ks. Danielem w pewnych sprawach, które nie dotyczą wiary i moralności, ale dla katolika szacunek dla stanu duchownego jest czymś bezdyskusyjnym, nawet jeśli trzeba czasem zagryźć wargi. O to tylko proszę :)
    Tu nie chodzi o "różnice w sprawach, które nie dotyczą wiary". Ksiądz jest pasterzem i z racji swojej funkcji łatwo mu sprowadzić owieczki na manowce, co z upodobaniem czyni. Do funkcji mam wielki szacunek. Do konkretnego pasterza prowadzącego owce w przepaść - nie.
  • Przemko napisal(a):
    trep napisal(a):
    A temu Wachowiakowi to już parę razy pisałem "zamilcz, klecho!"

    Może to też fałszywy ksiądz? To ten, co pisał, że jak się kawałki Hostii wrzuci do wody, to nastąpi ponowna transsubstancja i Ciało się zamieni w chleb. Oczywiście trads. Oczywiście antyszczepionkowiec, antykowichowiec i antysegregator.
    A skąd tu ks. Wachowiak bo nie łapie? I co z nim nie tak?
    ctrl+F
  • edytowano December 2021
    Dzieki, przegapiłem. No ale tam jest tylko komentarz księdza o treści "RIP". Poza tym czym ksiądz podpadł, nie śledzę Twittera już ale pamiętam że pisał spoko?
  • trep napisal(a):
    Octavarium napisal(a):
    @Pani_Łyżeczka
    Kiedy się zaszczepił przeciwko kleszczom, nie był jeszcze moim proboszczem, wiem to tylko ze zdjęć i wpisu na twitterze ;)
    @trep
    Możemy się różnić z ks. Danielem w pewnych sprawach, które nie dotyczą wiary i moralności, ale dla katolika szacunek dla stanu duchownego jest czymś bezdyskusyjnym, nawet jeśli trzeba czasem zagryźć wargi. O to tylko proszę :)
    Tu nie chodzi o "różnice w sprawach, które nie dotyczą wiary". Ksiądz jest pasterzem i z racji swojej funkcji łatwo mu sprowadzić owieczki na manowce, co z upodobaniem czyni. Do funkcji mam wielki szacunek. Do konkretnego pasterza prowadzącego owce w przepaść - nie.
    Rozumiem bardzo dobrze. Chodziło mi o formę i ton w "zamilcz, klecho!", która dla mnie jest odarta z szacunku do katolickiego kapłana.
  • Nie chcę się usprawiedliwiać, ale owdp za pierwszym razem użyty był zwrot "czcigodny księże".
  • Parafrazując śp. doc. Granicznego, o którym w zupełnie innym kontekście tu wspominałem - "I wtedy pomyślałem sobie: zamilcz klecho! ale powiedziałem: "Czcigodny ksiądz jest w błędzie..."
  • Przemko napisal(a):
    A skąd tu ks. Wachowiak bo nie łapie? I co z nim nie tak?
    Aż mi się dzisiaj wyświetlił na TT za sprawą podania dalej przez barda Jacka Kowalskiego; 600 polubień i wiele pochwał dla dziennikarza Rymanowskiego (TVN 24?)
    ks. Wachowiak, 5.XII, 22:50

    "Pandemia, z jaką świat zmaga się od wiosny ub. roku, wciąż jest nie w pełni wyjaśnionym zjawiskiem medycznym, społecznym i politycznym. Mimo upływu wielu miesięcy nie wiemy o niej wszystkiego. Jest mnóstwo pytań i wątpliwości".


    #Rymanowski tych pytań nie boi się stawiać. Brawo.
  • edytowano December 2021
    I co jest nie tak z tym twitem? Przecież to prawda. Kwestia komu Rymanowski te pytania zadaje, szurom.czy specjalistom.
  • A jakie zjawisko medyczne jest w pełni wyjaśnione?
  • Generalnie to nic nie jest wyjaśnione. Po odkryciu bozonu Higgsa mamy przekonanie, że teoria cząstek elementarnych jest w miarę kompletna ale pod koniec XIX wieku w fizyce też wszystko wydawało się znane, nadal rozwijane są modele konkurencyjne do standardowego. Ale - teoria względności i fizyka kwantowa ciągle nie są zunifikowane, termodynamika i hydrodynamika są w zasadzie nieznane. A w biologii to już kompletna rozpacz - przecież o fundamentalnym dla niej zjawisku życia nie wiemy nic. A im dalej tym mniej pewności i więcej domysłów.

    Jak to mawiał Łukasiewicz: Świat jest tajemniczą księgą napisaną nieznanym alfabetem w nieznanym języku. Najbardziej zadziwiające jest w niej jednak to, że niektóre strony jesteśmy w stanie jednak odczytać.
  • Przemko napisal(a):
    I co jest nie tak z tym twitem? Przecież to prawda. Kwestia komu Rymanowski te pytania zadaje, szurom.czy specjalistom.
    Że inni boją się stawiać pytania? Czyli że (ci inni) są na usługach rządu i korporacji, czyli Nieprawdy? (Co bardziej z kontekstu wynika, jakie są komęty, kto księdzu wtóruje.)
  • Przemko napisal(a):
    I co jest nie tak z tym twitem? Przecież to prawda. Kwestia komu Rymanowski te pytania zadaje, szurom.czy specjalistom.
    Te wątpliwości (przynajmniej xDW, Rymanowskiego nie znam) są tylko w 1 stronę. Podważania wszelkich wysiłków zmierzających do opanowania epidemii.
    W 2 stronę wątpliwości nie ma. Jest tylko walenie obuchem.

  • Wystarczy wejść na profil pana Wachowiaka, ksywka ks. Wachowiak, i przewinąć z tydzień.
    image

    image

    image

    image
  • Był wątek (za który wątkotwórca został potraktowany źle ale nie to jest tomatem) o mieszaniu logiki dwuwartościowej z trójwartościową. Podważanie tezy wcale nie wzmacnia antytezy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.