Skip to content

Wojna

1105106108110111296

Komentarz

  • loslos
    edytowano April 2022
    Spoko, będziemy mieli przegląd narzędzi do zabijania z odległości kilkudziesięciu do kilkuset kilometrów. Z wielu krajów.

    Moskale chyba popełnili błąd, że się wystrzelali z precyzyjnej amunicji. A reszcie świata trochę jej zostało.
  • TecumSeh napisal(a):
    Smok_Eustachy napisal(a):
    Niech nam wyslą AS90 a my Gwoździki
    A po co? Mamy Kraby - ja bym się na AS90 nie zmienił.
    Jeśli chcą pomóc, to niech wyślą Kasię, żebyśmy sobie dorobili naszych krabów i wszyscy będą zadowoleni:)
    mamy mało Krabów.
  • edytowano April 2022
    Toć mówię - niech Kasię dadzą, naklepiemy ich więcej.
    Ale AS90? A po co nam to?
    Znaczy dobra broń, ale mamy lepszą.
  • polmisiek napisal(a):
    Na razie to tylko posty jakichś randomów na twitterze. Ale gdyby to była prawda...
    A od kogo (tak, wiem, że plotki)? Brytole?
  • christoph napisal(a):
    Czy to pióra wieczne? Albo coś do strzelania?
    Artyleria rakietowa, poprzednik HIMARS.
  • A tu bardzo ciekawe podsumowanie 50 dni wojny z ruskiej strony. Że ktoś to w ogóle puścił...:)

  • los napisal(a):
    Spoko, będziemy mieli przegląd narzędzi do zabijania z odległości kilkudziesięciu do kilkuset kilometrów.
    ruska armia, jako cele ćwiczebne! no to się porobiło :D
    Za chwilę, Ukraina będzie mogła przebierać w ofertach uzbrojenia do testowania.

  • loslos
    edytowano April 2022
    A Girkina miło posłuchać, człowiek czuje się jak Żyd czytający pisemko antysemckie.

    A Kwaczkow nie ma racji, reforma Sierdiukowa była konieczna tylko coś poszło nie tak, jak to u nich w zwyczaju. A może nawet wszystko poszło jak trzeba tylko trafili na lepszych.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Za chwilę, Ukraina będzie mogła przebierać w ofertach uzbrojenia do testowania.

    Już może:)
    los napisal(a):
    A Girkina miło posłuchać, człowiek czuje się jak Żyd czytający pisemko antysemckie.
    Prawda?
    Żadna hiper optymistyczna analiza "naszych" tak nie poprawia humoru jak on.
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Krab ma całą wieżę z AS90. Wystarczy dorobić nowe podwozia :)
    Nie. Krab dłuższą lufę: L52 a nie L39. A to robi różnicę...
  • los napisal(a):
    A Girkina miło posłuchać, człowiek czuje się jak Żyd czytający pisemko antysemckie.

    A Kwaczkow nie ma racji, reforma Sierdiukowa była konieczna tylko coś poszło nie tak, jak to u nich w zwyczaju. A może nawet wszystko poszło jak trzeba tylko trafili na lepszych.
    Po prostu w polowie reformy na fali krytyki z wojska i zbrojeniówki Serdiukowa wywalono a Szojgu zajmował się głównie przymilaniem do wszystkich
  • Rolka napisal(a):
    W_Nieszczególny napisal(a):
    Krab ma całą wieżę z AS90. Wystarczy dorobić nowe podwozia :)
    Nie. Krab dłuższą lufę: L52 a nie L39. A to robi różnicę...
    Oczywiscie, ale nie powie mi Kolega że cała różnica w osiągach obu jednostek wynika z długości lufy?
    Bo jeśli tak - cóż za problem? Brytole jednym podpisem wydłużają lufę i mają zasięg Krabów.
    Acz obawiam się że niestety (a może i dobrze) to aż tak prosto nie działa.
  • dyzio napisal(a):
    Po prostu w polowie reformy na fali krytyki z wojska i zbrojeniówki Serdiukowa wywalono a Szojgu zajmował się głównie przymilaniem do wszystkich
    Szojgu dokończył reformę Sierdiukowa, podstawą ruskiej armii stały się istotnie BGT. A że nie zadziałało? Pewnie musiało się dotrzeć, w następnej wojnie pójdzie lepiej.
  • To Sierdiukow zaczął przejście z onuc na skarpety, dokończył Szojgu. Ciekawe ile skarpet zabrakło.
  • To teraz trzeba się będzie przestawić na określenie ruskie skarpety, swąd skarpet itd?
  • No nie, jako symbol, jako sztandar to musi zostać onuca, solidnie przechodzona. Skarpeta nie pasuje.
  • Konkretny pieniążek.

    "Biden asks Congress for $33 billion in Ukraine aid to ramp up pressure on Russia"

    https://www.cbsnews.com/live-updates/biden-ukraine-congress-aid-russia-watch-live-stream-today-2022-04-28/?ftag=CNM-00-10aab7e&linkId=162840277
  • edytowano April 2022
    dyzio napisal(a):
    los napisal(a):
    A Girkina miło posłuchać, człowiek czuje się jak Żyd czytający pisemko antysemckie.

    A Kwaczkow nie ma racji, reforma Sierdiukowa była konieczna tylko coś poszło nie tak, jak to u nich w zwyczaju. A może nawet wszystko poszło jak trzeba tylko trafili na lepszych.
    Po prostu w polowie reformy na fali krytyki z wojska i zbrojeniówki Serdiukowa wywalono a Szojgu zajmował się głównie przymilaniem do wszystkich
    Pan Kamil to rozkminiał w jednym z wątków.



    Sierdukow był nieżyciowy tzn. nie dawał kraść, a przynajmniej nie tyle co generalicja sobie życzyła.

  • Przemko napisal(a):
    To Sierdiukow zaczął przejście z onuc na skarpety, dokończył Szojgu. Ciekawe ile skarpet zabrakło.
    Nic nie zabrakło. To znaczy stan się zgadzał zawsze, bo dziadki (wojsko starsze) zabierali / kradli skarpety młodym (kotom) a koty chodziły przez połowę służby w onucach. I do dzisiaj tak jest, jestem pewien.

    Co do onuc w Polsce to dodam, że jeszcze my w 1981 roku, za młodego musieliśmy chodzić w onucach, bo skarpety były tylko do munduru wyjściowego i to oficjalnie - ale oczywiście dziadki nie chodzili. Jeśli chodzi o kotów to musieli chodzić w onucach i często było to sprawdzane nie tylko przez falę ale nawet przez trepów.

    Jestem pewny, że Wańki w ruskim wojsku popierdalają w onucach do dziś. Widząc ten syf i bardak nie może być inaczej.


    Zainspirował mnie ten wpis do opowiedzenia moich doświadczeń z wojska a byłem też na poligonie w kacapii i dużo widziałem. Ale to inną razą.

    Rezerwa, jesień 1983.
    JW 1499 Bytom.
    Odjebane 723 dni.

    👣

    🐾
    🐾

  • loslos
    edytowano April 2022
    Cywilne skarpetki się nosiło, tylko kolor powinien się zgadzać. Cywilki były lepsze, bo były bawełniane a wojskowe były albo grube wełniane albo plastykowe do munduru wyjściowego, paskudnie się przepacały. Onuce (podarte na pasemka) służyły do czyszczenia bronki, ryglownicę się czyściło o ścianę a do zakamarków był najlepszy wycior do fajki (mój patent).

    Rezerwa, wiosna 1985.
  • Koham was!
  • Jak ubrać choinkę
  • Los nazista.
  • Do zakamarków była taka szczoteczka, którą kojarzyłem jak z kobiecej kosmetyczki, coś do rzęs malowania, do fajki pewnie też by pasowała. Rezerwa jesień 1984.
  • los napisal(a):
    Jak ubrać choinkę
    Widać, że Krakus ten filmik robił.
  • Brzost napisal(a):
    los napisal(a):
    Jak ubrać choinkę
    Widać, że Krakus ten filmik robił.
    Oszczędny taki znaczy się? Może też być Poznaniak...
  • No i Wolski powtarza u siebie, że wojna zmieniła się jakościowo na rzecz ruskich. Zmiana dowódców, zmiana taktyki, duże straty ukraińskie i cofanie się linii frontu. Sprzęt wysłany dojedzie za miesiąc do dwóch realnie.
  • edytowano April 2022
    Nigdy nie byłem na poligonie, nigdy nie miałem onuc na nogach.

    Rezerwa: wiosna 1998 (?)
    JW (brak)
    Odjebane 0 dni


    Pierwsze roczniki, które z automatu szły do rezerwy. Teraz wszyscy głośno krzyczą, że jak coś to rodzina zagranicę a oni karabin w rękę i na wojnę. Jak karabin ? Na wodę chyba, do zabaw w piaskownicy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.