Skip to content

Wojna

1204205207209210296

Komentarz

  • Mówiłem że to ruska prowokacja:

    "Jak jesteśmy przy kreowaniu konfliktu, to dwa słowa o granatniku szefa polskiej Policji. 
    Powstało ileś memów, internet się pośmiał i wydał werdykt. A teraz do rzeczy. 
    Co wiemy? Wiemy, że huknęło w KGP. Wiemy, że to miał być ukraiński granatnik przeciwpancerny. Wiemy też, że takie granatniki zabezpieczone są przed przypadkowym strzałem. Wiemy również, że nie był to strzał celowany, bo wtedy poleciałyby ściany, a nie podłoga i sufit. 
    No i moim zdaniem najważniejsze: gdyby to był granat, to w małym pomieszczeniu socjalnym raczej nikt by nie przeżył. 

    Z wyjaśnień samego Komendanta Głównego Policji wynika, że on sam i jego otoczenie było przekonane, że mają do czynienia ze zużytą rurą wyrzutni, a jej wybuch był skutkiem potrącenia, uderzenia, jakiegoś impulsu mechanicznego.
    To może wskazywać na niewypał (pocisk nie opuścił wyrzutni i uzbrojony nadal się w niej znajdował - czemu nie zauważyli tego ukraińscy saperzy i czemu nie wybuchł podczas wcześniejszego transportu, magazynowania itp?) lub na... ładunek celowo zainstalowany w zużytej wyrzutni przez kogoś, kto w strukturach ukraińskich służb pracuje dla Moskwy. 
    Czemu nie mogli tego zrobić Ukraińcy? A po co? Przecież tylko na tym by tracili. Polska jest obecnie dla nich trzecim głównym sojusznikiem po USA i UK i nie mogą sobie pozwolić na utratę naszego poparcia. 
    A o tym, że infiltracja rosyjska w ukraińskich służbach sięgała i pewnie nadal sięga wysoko, już pisałem. Nie wszyscy zdrajcy się ujawnili. 
    Dużo do myślenia daje reakcja Ukraińców, którzy zawiesili w obowiązkach ofiarodawcę wybuchowego prezentu i wszczęli postępowanie karne. Nie dyscyplinarne, tylko karne. To niejako sugeruje kierunek śledztwa."

    https://zapiskiczynionepodrodze.blogspot.com/2022/12/dziennik-wojny-doba-trzysta-pierwsza.html
  • "według kanału Generał SWR proces erozji Rozji już się rozpoczął. Tatarstan zasadniczo już jest poza nią, choć formalnie secesji jeszcze nie ogłosił. Za takim ruchem jest tam jednak większość społeczeństwa, prawie cała administracja i w przeważającej liczbie szefowie struktur siłowych. W ślad za Tatarstanem już w przyszłym roku ma pójść Baszkiria i... Czeczenia! Tak, kanał potwierdza to, co już pisałem, że pod pozorem udziału w wojnie na Ukrainie Czeczeni budują struktury swojej armii, a Kadyrow gra we własną grę i porzuci Putina kiedy tylko zacznie mu się to politycznie opłacać."

    https://zapiskiczynionepodrodze.blogspot.com/2022/12/dziennik-wojny-dni-trzysta-drugi-i.html
  • "Pierwsze pododddziały reaktywowanego Pułku "Azow", w skład którego wchodzą weterani Mariupola, miały pojawić się w Bachmucie."
  • edytowano December 2022
    Jak nie idzie to nie idzie, koszt gazu ziemnego, niższy niż przed rokiem;

    image
  • Czytałem, że oficjalny kurs 70 rubli za dolara a prawdziwy przed świętami przebił 200 rubli.
  • Noji, prosz. Okazuje się, że w Usiech też byli ludzie mądrzy i dalekowzroczni. Taki np. sen. McCain już w 2014 wszystko wiedział -- i podzielił się swą wiedzą radosną:

    https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aeQ5eNB_460svav1.mp4
  • Robi się gorąco!
    Jak zaznaczają Rosjanie, negocjacje z Ukrainą będą mogły być podjęte tylko gdy cztery anektowane przez Rosję regiony (obwód chersoński, doniecki, ługański, zaporoski) zostaną uznane za rosyjskie.
  • Wymiękają, nie domagają się Moskwy.
  • o Krymie nie mowia
  • Siergiej Ławrow napisal(a):
    Naszym absolutnym priorytetem są cztery nowe regiony Federacji Rosyjskiej, które powinny zostać uwolnione od niebezpieczeństwa nazizmu.
    Cierpliwości, Ukraińcy robią co mogą.
  • Faktycznie nie widuję już aut na ruskich rejestracjach.

    image
  • CEO BlackRock na Ukrainie, rozmowy o odbudowie. Ten jakąś kasę chyba ma .
  • Przemko napisal(a):
    Faktycznie nie widuję już aut na ruskich rejestracjach.

    image
    Mnie frappują ciągniki siodłowe przezywane TIRami ciągnące po polskich drogach naczepy na sowieckich blachach.. Wynajem? jakieś obchodzenie zakazów?
  • SigmundvonBurak napisal(a):
    CEO BlackRock na Ukrainie, rozmowy o odbudowie. Ten jakąś kasę chyba ma .
    Co to jest Black rock?
  • Przemko napisal(a):
    SigmundvonBurak napisal(a):
    CEO BlackRock na Ukrainie, rozmowy o odbudowie. Ten jakąś kasę chyba ma .
    Co to jest Black rock?
    Jeden z trzech Lucyperów globalizmu. Fundusz inwestycyjny trzymający za kasę ludzi trzymających kasę.
  • Najbogatszy albo jeden z paru najbogatszych podmiotów gospodarczych na świecie.
  • peterman napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    SigmundvonBurak napisal(a):
    CEO BlackRock na Ukrainie, rozmowy o odbudowie. Ten jakąś kasę chyba ma .
    Co to jest Black rock?
    Jeden z trzech Lucyperów globalizmu. Fundusz inwestycyjny trzymający za kasę ludzi trzymających kasę.
    Ok, no niestety nie da się bez funduszy zagranicznych albo innych Niemców.
  • Przemko napisal(a):
    SigmundvonBurak napisal(a):
    CEO BlackRock na Ukrainie, rozmowy o odbudowie. Ten jakąś kasę chyba ma .
    Co to jest Black rock?
    Wielki worek z pieniędzmi.
  • los napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    SigmundvonBurak napisal(a):
    CEO BlackRock na Ukrainie, rozmowy o odbudowie. Ten jakąś kasę chyba ma .
    Co to jest Black rock?
    Wielki worek z pieniędzmi.

    Cudzymi.
  • Całkiem możliwe, że twoich też się tam trochę znajdzie.
  • Paczcie, jakiego eksperta militarnego na forum mamy. Wpis sprzed pięciu lat:
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Polska winna inwestować w artyleryję.

    Mój sp. Ojciec, artylerzysta, pouczał, że dla artyleryi rozpędzone czołgi to cel w zasadzie nieruchomy.

    Bieda w tym, że w warunkach nowoczesnej bitwy także artylerya musi być ruchoma, no ale na szczęście nasza już taka jest. Wiedzieliście, że skończyło się "wstrzeliwanie"? Dziś przed strzeleniem trzeba dokładnie wiedzieć jaki wiatr, temperatura i ciśnienie powietrza, żeby trafić pierwszym strzałem - i zaraz potem spieprzać, bo n-pl na pewno będzie prażył w to miejsce, z którego właśnieśmy strzelili.
  • Nu, prawdę ktoś napisał.
  • Prawda. Pamiętam ten wpis - kurdens, to już 5 lat?
    I moja pamięć płata figle - zapamiętałem ten wpis jako "dla nowoczesnej artylerii rozpędzony czołg to cel w zasadzie nieruchomy". Kurde, ale człowiek ma dziury w głowie..
  • Ignatz na Głównodowodzącego!
  • Jak powiedziała Kamala Harris - "Do not come".
  • edytowano January 2023
    Inż napisal(a):
    Armia ukraińska świętowała Nowy Rok

    https://www.tysol.pl/a97172-500-600-zabitych-rosjan-co-sie-stalo-w-okupowanej-makiejewce-foto-video
    Niesamowite że ten budynek dwupiętrowy został zupełnie zrównany z ziemią, kawałek jednej ściany stoi i to wszystko.
  • Koszary nad składem amunicji, jak można przeczytać gdzieniegdzie w internetach. Może dlatego, ale ja się nie znam, tylko powtarzam.
  • Motes napisal(a):
    Koszary nad składem amunicji, jak można przeczytać gdzieniegdzie w internetach. Może dlatego, ale ja się nie znam, tylko powtarzam.
    Tak to jest jak się nie trzyma bojców i amunicji osobno.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.