Skip to content

Wojna

1213214216218219296

Komentarz

  • Mało. Musi być wojna a cesarz musi być tak zdesperowany, by poprosić o wysłanie mu lisowczyków na pomoc. Dziś to chyba będzie grupa Wagnera.
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    image
    Ludzie się z tego śmieją, a to niezawodny znak, że sowieci dysponowali już wtedy automatycznym translatorem, tyle że dopiero prototypowym.
  • Brzost napisal(a):
    Teraz są zajęci kłopotami z własną tożsamością. Może to nie tak absorbujące jak wojna 30-letnia ale zawsze.
    Serio, frappuje mnie kwestia, jak będą wyglądać Niemcy za 30 czy 50 lat. Jak się w nich będą rozpychać tow.tow. mahometanie i co z tego wyniknie dla Tenkraju.

    Ostatnio ten słynny radziecki propagandysta wzniósł w telewizorze okrzyk Ełłehu ekber!, poczem powtórzył po żydowsku i po radziecku. Następnie wyjaśnił, że to dlatego, iż toczy właśnie wojnę z szatanistami.

    Jakoś, hm.
  • A ja słyszałem o tym słynnym radzieckim propagandyście?
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Może to jest wskazanie 'kluczowy cel'? Czyli coś w stylu: Niemcy, jak chcecie powrotu do swojego snu o potędze, to musicie spacyfikować Polskę.

    No, jeśli Niemcy są na etapie, w którym należy im wskazywać cel, to jest więcej niż dobrze. Oczywiście dla nas:)
  • Akurat do tego braci Niemców nie należy namawiać.
  • los napisal(a):
    A ja słyszałem o tym słynnym radzieckim propagandyście?
    Sołowjow.
  • O tym słyszałem.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Serio, frappuje mnie kwestia, jak będą wyglądać Niemcy za 30 czy 50 lat. Jak się w nich będą rozpychać tow.tow. mahometanie i co z tego wyniknie dla Tenkraju.
    Ja bym się bardziej martwił o mahometan. Kto jak kto, ale oni zderzenia z naszą cywilizacją to za dobrze nie wspominają.
  • TecumSeh napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Serio, frappuje mnie kwestia, jak będą wyglądać Niemcy za 30 czy 50 lat. Jak się w nich będą rozpychać tow.tow. mahometanie i co z tego wyniknie dla Tenkraju.
    Ja bym się bardziej martwił o mahometan. Kto jak kto, ale oni zderzenia z naszą cywilizacją to za dobrze nie wspominają.
    Bo ja wiem? Wyparli nas z ponad połowy naszych ziem -- cała Palestyna, Syria, północna Afryka, Azja Mniejsza -- i do tej pory trzymają je. Odbić się udało raptem Hiszpanię i Bałkany, a i to wymagało setek lat wielkich nakładów.
  • los napisal(a):
    O tym słyszałem.
    99% odwagi Sołowiowa wynika z izraelskiego paszportu w szufladzie.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Odbić się udało raptem Hiszpanię i Bałkany, a i to wymagało setek lat wielkich nakładów.
    Afrykę.

  • los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Odbić się udało raptem Hiszpanię i Bałkany, a i to wymagało setek lat wielkich nakładów.
    Afrykę.

    Ja nie mam tej słodkiej pewności, czy dziekolwiek w Afryce udało się cafnąć mahometanizację. To co wyszło w XX w., to masowa chrystianizacja Maurzynów, ale tych z pohaństwa wychodzących, ale chyba nie z mahometanizmu. Na południe od Sahary to (z wyjątkami) kontynent chrzęścijański.
  • Wszędzie. Czarna Afryka była praktycznie cała muslimska, teraz zostały z tego awanturujące się niedobitki.
  • Przemko napisal(a):
    los napisal(a):
    A ja słyszałem o tym słynnym radzieckim propagandyście?
    Sołowjow.
    Znaczy Szapiro, bo to jedynie pseudonim artystyczny pana Szapiro.

  • edytowano January 2023
    "Friedmann ma weksel Szapira z żyrem Glassa, rewindykator jest Barmsztajn… On daje dwadzieścia procent, franko loco towar jest u Lutmanna"
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Serio, frappuje mnie kwestia, jak będą wyglądać Niemcy za 30 czy 50 lat. Jak się w nich będą rozpychać tow.tow. mahometanie i co z tego wyniknie dla Tenkraju.
    Ja bym się bardziej martwił o mahometan. Kto jak kto, ale oni zderzenia z naszą cywilizacją to za dobrze nie wspominają.
    Bo ja wiem? Wyparli nas z ponad połowy naszych ziem -- cała Palestyna, Syria, północna Afryka, Azja Mniejsza -- i do tej pory trzymają je. Odbić się udało raptem Hiszpanię i Bałkany, a i to wymagało setek lat wielkich nakładów.

    To myśmy mieli kiedyś Palestynę, Syrię, Afrykę (no, o Madagaskarze coś słyszałem), Azję mniejszą? Co ja zaspalem na historii???
    Nasza cywilizacja to chyba do Morza Czarnego najdalej sięgała. Nie w sensie że chrześcijańska, tylko że polska. Ja się o los braci muzułmanów w Niemczech obawiam w zetknięciu z nami, a nie o Tenkraj w zetknięciu z nimi. Po zetknięciu z nami to oni mieli więcej problemów ;)
  • TecumSeh napisal(a):
    To myśmy mieli kiedyś Palestynę, Syrię, Afrykę (no, o Madagaskarze coś słyszałem), Azję mniejszą? Co ja zaspalem na historii???
    Idzie na to że sporo.

    PS. My znaczy chrześcijanie.

  • edytowano January 2023
    los napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    To myśmy mieli kiedyś Palestynę, Syrię, Afrykę (no, o Madagaskarze coś słyszałem), Azję mniejszą? Co ja zaspalem na historii???
    Idzie na to że sporo.

    PS. My znaczy chrześcijanie.

    To że my - chrześcijanie to ja wiem - ale obawy były o Tenkraj, a nie o chrześcijan.
    Tego o chrześcijanach w Palestynie, Afryce i Azji, szczęśliwie udało się nie przespać ;)
  • Narada zespołu analityków rosyjskiego ministerstwa obrony.

    image
  • Politbiuro za Breżniewa.
  • Grupa staruszków - można by pomyśleć - ale żeby się znaleźć na tym zdjęciu musieli popełnić naprawdę sporą masę niegodziwości.
  • Liczba baretek może być skorelowana ze skalą tych niegodziwości.
  • Brzost napisal(a):
    Liczba baretek może być skorelowana ze skalą tych niegodziwości.
    Przypomniało mi to anegdotę, że aby dostać się do Związku Literatów Polskich trzeba było wydać jedną książkę -- albo dwóch przyjaciół.
  • Że niegodziwości urojone? Jak najbardziej rzeczywiste.
  • na pierwszym planie ostatni marszałek sowiecki, podpora puczu Janajewa, zbrodniarz wojenny (Litwa 1991) - pochowany z honorami w Moskwie w 2020
  • następny to zdobywca lotniska pod Pragą w 1968, od 1991 szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych ZSRS, w zasadzie wróg ww Jazowa, napisał kilka książek m. in.:
    „Sztuka przebiegłości wojskowej”
    „Postaw na przebiegłość”
    „Nie tylko siłą. O przebiegłości wojskowej”
    „Przebiegłość wojskowa w dziejach wojen”
    „Podstęp wojskowy: z teorii i historii”
    „Podstęp wojskowy i zaskoczenie”
  • "W ostatnie dni obserwuję uważnie reakcję ukraińskiego społeczeństwa na rozwój sytuacji z dostarczeniem zachodnich czołgów. Jak tam jest odbierana ta gra wewnątrz obozu sojuszników z zachodu o to kto i jakie czołgi dostarczy walczącej Ukrainie. I na ogół reakcję Ukraińców na niemiecką zgodę na wysłanie Leopardów -2 można opisać mniej więcej tak : "Polacy z kolegami w końcu docisnęli tego wiecznie ściemniającego Niemca. Stąd mamy czołgi". Nie ważne na ile prawdą jest taka narracja, mówimy tutaj raczej o tym jak te czy inne wydarzenia są odbierane, a nie jaki jest ich prawdziwy sens. "

    https://www.facebook.com/watch?v=722351362838012
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.