Skip to content

Wojna

17273757778296

Komentarz

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Natomiast zupełnie nie rozumiem, czemu żaden z Nord Streamów nie rozszczelnił się jeszcze i nie zużył ze starości. Pomóżcie mi proszę zrozumieć to dziwne zjawisko.
    Ja się zastanawiam, dlaczego niektórzy prorosyjscy politycy i biznesmeni na zachodzie noszą dalej głowy na szyjach.
  • Exspectans napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Natomiast zupełnie nie rozumiem, czemu żaden z Nord Streamów nie rozszczelnił się jeszcze i nie zużył ze starości. Pomóżcie mi proszę zrozumieć to dziwne zjawisko.
    Ja się zastanawiam, dlaczego niektórzy prorosyjscy politycy i biznesmeni na zachodzie noszą dalej głowy na szyjach.
    Wiele jest zjawisk, które nie śniły się fizolofom!
  • Exspectans napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Natomiast zupełnie nie rozumiem, czemu żaden z Nord Streamów nie rozszczelnił się jeszcze i nie zużył ze starości. Pomóżcie mi proszę zrozumieć to dziwne zjawisko.
    Ja się zastanawiam, dlaczego niektórzy prorosyjscy politycy i biznesmeni na zachodzie noszą dalej głowy na szyjach.
    A kto miałby to zrobić? Dwubiegunowo świat widzą Amerykanie i Polacy (i oczywiście Rosjanie), dla zachodniaków ciągle trwa koncert mocarstw https://pl.wikipedia.org/wiki/Koncert_mocarstw
  • edytowano March 2022
    "Niemcy, Austria i Węgry - Premier Mateusz Morawiecki wymienił trzy państwa, które są "wstrzemięźliwe" co do nowych i poważnych sankcji na Rosję, która dokonała inwazji na Ukrainę."

    Coś jakby deżawi odczuwam...
  • marniok napisal(a):
    Jeśli wojna (w jakiejś części) może się odbywać na zasadzie odwzorowywania gry oczywiście to tak se myślę że młodzi to by teraz wymiatali w te drony.
    Niezupełnie.
    Tu chyba sama nawigacja nie jest niczym skomplikowanym - bardziej trzeba zaplanowac całą operację: kiedy wystartować, jaką trasą dolecieć, jak to zrobić niewykrytym i niezestrzelonym, a najlepiej jeszcze wrócić w jednym kawałku. No i z uwagi na ograniczoną ilość pocisków - co zestrzelić.

    To już jest robota dla prawdziwych żołnierzy, a kto tam dżojstikami macha, to już mniejsza.
  • MarianoX napisal(a):
    "Niemcy, Austria i Węgry Premier Mateusz Morawiecki wymienił trzy państwa, które są "wstrzemięźliwe" co do nowych i poważnych sankcji na Rosję, która dokonała inwazji na Ukrainę."

    Coś jakby deżawi odczuwam
    !
  • Exspectans napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Natomiast zupełnie nie rozumiem, czemu żaden z Nord Streamów nie rozszczelnił się jeszcze i nie zużył ze starości. Pomóżcie mi proszę zrozumieć to dziwne zjawisko.
    Ja się zastanawiam, dlaczego niektórzy prorosyjscy politycy i biznesmeni na zachodzie noszą dalej głowy na szyjach.
    Bo nikomu to nie przeszkadza?
    No dobra, wybuchła jakaś wojna i popsuła interesy. Jakieś brzydkie rzeczy w mediach pokazują, każą się tłumaczyć z tego czy tamtego... a tak naprawdę niech się to skończy, żebyśmy mogli czym prędzej wrócić do tego co było.

    Tak myśli większość zachodnich polityków i biznesmenów, a Kolega by chciał żeby jakieś głowy spadały...
  • Po prostu zakładam, że Ukraińcy zechcą podziękować. Być może na razie mają po prostu związane siły.
  • edytowano March 2022
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Natomiast zupełnie nie rozumiem, czemu żaden z Nord Streamów nie rozszczelnił się jeszcze i nie zużył ze starości. Pomóżcie mi proszę zrozumieć to dziwne zjawisko.
    ...ze starości! ;) padłę i gazy ze mnie wyszły rozszczelnionym...
  • MarianoX napisal(a):
    "Niemcy, Austria i Węgry - Premier Mateusz Morawiecki wymienił trzy państwa, które są "wstrzemięźliwe" co do nowych i poważnych sankcji na Rosję, która dokonała inwazji na Ukrainę."

    Coś jakby deżawi odczuwam...
    Żal im kolegi od V Rozbioru Polski...
  • TecumSeh napisal(a):
    marniok napisal(a):
    Jeśli wojna (w jakiejś części) może się odbywać na zasadzie odwzorowywania gry oczywiście to tak se myślę że młodzi to by teraz wymiatali w te drony.
    Niezupełnie.
    Tu chyba sama nawigacja nie jest niczym skomplikowanym - bardziej trzeba zaplanowac całą operację: kiedy wystartować, jaką trasą dolecieć, jak to zrobić niewykrytym i niezestrzelonym, a najlepiej jeszcze wrócić w jednym kawałku. No i z uwagi na ograniczoną ilość pocisków - co zestrzelić.

    To już jest robota dla prawdziwych żołnierzy, a kto tam dżojstikami macha, to już mniejsza.
    No raczej. Sam jeden od początku do końca to nawet zawodowy żołnierz nie wykonuje jakiejkolwiek akcji/misji. Korzysta z pomocy, informacji, wsparcia i zabezpieczenia ze strony innych.
  • TecumSeh napisal(a):
    A tymczasem Azerowie postanowili skorzystać ze sposobności:
    https://www.tysol.pl/a81198-azebrbejdzan-wykorzystuje-sytuacje-rosji-azerscy-zolnierze-przekroczyli-linie-demarkacyjna-w-nagornym-karabachu?utm_source=Mariot&utm_medium=Mariotkal&utm_campaign=Mariotkal&fbclid=IwAR0X0PFtPM0skAkoWB7xVtZkG0C_490ZcpKE9_UNsecISbp3RZg-lVTcxvQ
    I dlatego Rosja musi ściągać posiłki z Syrii, jak przeciągnie coś z wnętrza Rosji to koniec, nie upilnują granic.
  • MarianoX napisal(a):
    "Niemcy, Austria i Węgry - Premier Mateusz Morawiecki wymienił trzy państwa, które są "wstrzemięźliwe" co do nowych i poważnych sankcji na Rosję, która dokonała inwazji na Ukrainę."

    Coś jakby deżawi odczuwam...
    Ewidentnie proszą się o wpierdol.
  • edytowano March 2022
    Sarmata1.2 napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    "Niemcy, Austria i Węgry - Premier Mateusz Morawiecki wymienił trzy państwa, które są "wstrzemięźliwe" co do nowych i poważnych sankcji na Rosję, która dokonała inwazji na Ukrainę."

    Coś jakby deżawi odczuwam...
    Ewidentnie proszą się o wpierdol.
    Orbanowi marzy się wraz z Ausryjakami powrót do czasów Belle Epoque, a wyjdze z tego CK Dezerterzy.

    Tak przy okazji - czy przypadkiem Węgry nie okupują aktualnie jakichś ziem odwiecznie ukraińskich?
  • Orbanowi marzy się wraz z Ausryjakami powrót do czasów Belle Epoque, a wyjdze z tego CK Dezerterzy.
    Dobre!
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    "Niemcy, Austria i Węgry - Premier Mateusz Morawiecki wymienił trzy państwa, które są "wstrzemięźliwe" co do nowych i poważnych sankcji na Rosję, która dokonała inwazji na Ukrainę."

    Coś jakby deżawi odczuwam...
    Ewidentnie proszą się o wpierdol.
    Jeszcze Żaby bym dodał, by nie czuli się samotnie https://wpolityce.pl/polityka/591517-macron-nie-chce-dostarczania-samolotow-i-czolgow-ukrainie
  • Serio nazywa się Cywilow? Powinien Armiejow.
  • trep napisal(a):
    Serio nazywa się Cywilow? Powinien Armiejow.
    Gorzej jeszcze - nazywał się Rzeźnikow.
  • TecumSeh napisal(a):
    A tymczasem na Ukrainie dzień jak co dzień :)

    https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-nie-zyje-kolejny-rosyjski-general-znany-morderca-cywilow-w-m,nId,5916449#crp_state=1
    Jeśli te doniesienia się potwierdzą, Rezantsev będzie już kolejnym rosyjskim generałem, który zginął w Ukrainie.

    Jak ocenia "Business Ukraine Magazine", żadna armia we współczesnej historii nie straciła tylu dowódców w tak krótkim czasie. To - wg dziennikarzy - największe straty rosyjskich dowódców od II wojny światowej.
    Uwielbiam taki poziom konkretyzacji zahadnienia!
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Niektórym żal, że Tenkraj nie wykorzystuje analogicznej szansy w Kalininsbergu.
    Nie wszystko stracone.
    image
  • Otóż słodka prof. Emma Thompson poruszyła zagadnienie radzieckiego ludobójstwa na Ukrainie, ale cheba nie przeskoczyła Forumka głębią lefruksji:

    https://wszystkoconajwazniejsze.pl/prof-ewa-thompson-kiedy-i-jak-zakonczy-sie-wojna-na-ukrainie/
  • Ech, żadnemu zachodniakowi (nawet z awansu) nie przyjdzie do głowy scenariusz najbardziej oczywisty: Moskale dostają taki wpierdol, że już jest zupełnie nieważne co tam z nimi, Putin czy nie Putin.
  • Wszelako, żal żal serce płacze, że my w tym wpierdlu nie partycypujemy, że bratniego naroda nie wspieramy, że jako ten zdradziecki Zachód we Wrześniu z raketą przy nodze stoimy. Jakby, tyle nadymania się zdradą Zachodu, a ileż my lepsi jesteśmy? Także samo patrzymy na mordowanie Ukraińców, tyle że wznosimy oczęta ku niebu.
  • Wszyscy ochotnicy już pojechali na front.
  • Dokładnie tak, mija miesiąc od przyjazdu pierwszych j zaczynają walczyć, dzisiaj już bylo info o jankesach odbijających wieś.

    Trzeba przyznać że to niezła perspektywa, jedziesz na ćwiczenia a lądujesz na wojnie naprzeciw amerykańskich weteranów z Iraku.
  • A czy to nie jest tak, że rosja przegrała wojnę z Ukrainą przez PiS? W 2k14 rządzili złodzieje. Nikt się nie przejmował zajęciem Krymu ani zielonymi ludzikami. Ot, troszkę się rytualnie ponarzekało i tyle.

    A teraz polski rząd zapalił świat. Morawer i Adrian jeździli tu i tam, lobbowali, pluli na Sztolca, zachęcali do pomocy. Dzięki temu ta pomoc może faktycznie miała miejsce (to są rzeczy tajne, my nie musimy nawet o tym wiedzieć) i ona była języczkiem u wagi. No i sankcje, które utrudniły odtwarzanie mocy bojowej najeźdźcy.

    Przede wszystkim zaś Ukraińcy widząc wsparcie świata mieli podwyższone morale (to zadziałało też po drugiej stronie).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.