Skip to content

Wojna

17980828485296

Komentarz

  • Przemko napisal(a):
    Pamiętajmy że tam są ochotnicy z Wielkiej Brytanii.
    Tak, więc mogą być inteligentną podręczną instrukcją obsługi , ale ktoś musi to zrealizować, więc obsługa musi mies pewien poziom kompetencji.
    No chyba że piszemy o 4 armatach ;)

  • Przemko napisal(a):
    Trochę informacji o tym było, że rozkonserwowane wozy bojowe okazują się być niekompletne, pozbawione przeważnie elektroniki ale w niektórych brakuje uzbrojenia albo silnika.
    Informacje były, że to po prostu rdzewiejący po chmurką złom, którego ruszać nie należy ;)
    Rosyjskie zapasy są jak te racje żywnościowe.
  • los napisal(a):
    A wielu z tych ochotników na delegacji służbowej. Chyba Angole najpoważniej potraktowali wojnę na Ukrainie. Do dziś nie potrafią darować szarży letkiej brygady.
    Coś bym napisała ale z przyczyn strategicznych zmilczę ale tropy są dobre.
  • edytowano April 2022
    ms.wygnaniec napisal(a):
    polmisiek napisal(a):
    UK ma im wysłać AS90. A wczoraj było pierwsze zestrzelenie Starstreakiem.
    A to będzie te AS90 obsługiwał?

    As 90 ma tę samą wieże co polski krab, wiec jesli sprawa była dogadana kilka tygodni temu....
  • los napisal(a):
    https://niezalezna.pl/436982-usa-odpowiadaja-na-prosbe-zelenskiego-z-panstw-nato-na-ukraine-pojada-czolgi-t-72

    Czy wiecie, co to znaczy? Będzie się działo. I armata.
    To znaczy że nasza idea z MiGami znalazła dźwięk. MiGi jeszcze pójdą.
  • edytowano April 2022
    los napisal(a):
    Bartosiak ma obserwacje i wyciąga ciekawe wnioski, ja wyżej cenię Foxa Muldera choć to wariat. Ale trzeba o tym pamiętać - to są elukubracje ludzi, którzy czasem więcej wiedzą i mają coś przemyślane, ale to ciągle nie insajderzy.
    Prawdziwym wariatem to jest spiskolog, próbka;

    "Jak piszesz o początku Doliny Krzemowej to polecam zapoznać się z facetem co się nazywał Frederick Terman. Ojcem Termana był Lewis Terman czyli koleś co spopularyzował badania IQ. Jego pierwszą pacjentką/obiektem badań była ponadprzeciętnie inteligentna Betty Ford. Ford to z kolei matka pułkownika Michaela Aquino czyli resortowego pedofila i kolesia co z Antonem LaVeyem założyli pewną grupę religijną.

    Źródłem religijno-bezpieczniackich dziwactw jest Uniwersytet Stanforda, który jest też zresztą źródłem Stanford Research Institute a co za tym idzie cywilnego internetu."

    I tak całe strony. https://spiskologia.pl/
  • Spiskolog FTW!
  • To jest zwykły szur a nie żaden wariat.
  • Ale użyteczny. Dałem jego blog jednemu lokalnemu szurowi z pracy i czytał z wypiekami nawet na przerwie i nie zawracał przez miesiąc dupy jak zwykle
  • fb: filmik, Mariupol z lotu ptaka

    https://fb.watch/c8w2_XLHE2/
  • edytowano April 2022
    Motes napisal(a):
    ... polscy „eksperci” ... to tacy sami zjadacze twittów, medialnych nagłówków i wypowiedzi polityków jak pierwszy lepszy forumowicz. ... To tylko kuglarze zabawiający gawiedź odczytywaniem przyszłości z gwiazd, te wszystkie Bartosiaki, Szewki, Wolskie, Skrzypczaki i inne.
    I (serce) FForum!
  • "Rosja chciała zająć Kijów w ciągu trzech dni. Rosyjska armia zakupiła 45 tysięcy worków na zwłoki i przywiozła mobilne krematoria. Jestem pewien, że zaplanowali masowe egzekucje na Ukrainie – pisze niemiecki politolog i ekspert ds. Europy Wschodniej Sergej Sumlenny."

    https://www.tvp.info/59419613/tysiace-workow-na-zwloki-mobilne-krematoria-ekspert-rosja-zaplanowala-ludobojstwo
  • edytowano April 2022
    Mobilne krematoria mieli i na Krymie w 2014
    Wtedy to pierwszy raz usłyszałem o takim ustrojstwie
  • To już Waregowie a pewnie i Ostrogoci

    image
  • Smoleńsk. Jeśli nie teraz - to nigdy.
  • PNiPNi
    edytowano April 2022
    Staszek2 napisal(a):
    Nie wiem czy było?
    Białoruski batalion składa przysięgę.
    https://twitter.com/antiputler_news/status/1507519458776076294
    Świetne, kosynierzy Kościuszki! Może nie wszyscy znają "Historię Białorusi" i jak bardzo jest ona identyfikowana z PL.
  • edytowano April 2022
    Przemko napisal(a):
    "Rosja chciała zająć Kijów w ciągu trzech dni. Rosyjska armia zakupiła 45 tysięcy worków na zwłoki i przywiozła mobilne krematoria. Jestem pewien, że zaplanowali masowe egzekucje na Ukrainie – pisze niemiecki politolog i ekspert ds. Europy Wschodniej Sergej Sumlenny."

    https://www.tvp.info/59419613/tysiace-workow-na-zwloki-mobilne-krematoria-ekspert-rosja-zaplanowala-ludobojstwo
    Czyli stara strategia, bo w Katyniu jednak udało się. Bo pomimo, że Kościół Katolicki nie dał narodowi polskiemu upaść, to odradzenie się jest mordęgą. Na Ukrainie sytuacja jest trochę inna, tam nie ma Kościoła, a czym jest cerkiew to widać w pełnej krasie.

    No, w każdym razie, nie wyszło bandytom ...
  • dyzio napisal(a):
    Ale użyteczny. Dałem jego blog jednemu lokalnemu szurowi z pracy i czytał z wypiekami nawet na przerwie i nie zawracał przez miesiąc dupy jak zwykle
    A jest tam dział o śmiercionkach ?
  • MRNA zmienia komórki człowieka. Ten wtedy przestaje rozumieć statystyki.
  • 1. Rosja zmienia cele wojny i to jest śmiertelne zagrożenie dla Ukrainy, bo jak powiedział wywiadowany prof Legutko: Niemcom wojna się znudziła i oczekują pokoju, więc jak Rosja zaproponuje po opanowaniu południowego-wschodu Ukrainy rozejmy, to będzie straszne parcie aby się to stało. Pytanie, czy Ukraińcy rozumieją naturę hybrydowych przyjaciół?
    2. Co odo AS90, to myślałem, że problemem może być kaliber, ale odszukałem informacje, że od 2018 roku Ukraina kombinuje z tym kalibrem.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Czy Ukraińcy rozumieją naturę hybrydowych przyjaciół?
    Ambasador Melnyk jest konkretny.
  • los napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Czy Ukraińcy rozumieją naturę hybrydowych przyjaciół?
    Ambasador Melnyk jest konkretny.
    Prawie codziennie spływają takie informacje, jeżeli Ukraińcy nie wyciągną z tego prawidłowych wniosków to cóż...

    "Według dzisiejszej publikacji dziennika Die Welt rząd niemiecki odmówił dostarczenia Ukrainie 100 bojowych wozów piechoty Marder, o które poprosił rząd w Kijowie. Te pojazdy stanowią nadwyżkę Bundeswehry i obecnie są składowane w magazynie Rockensußra w oczekiwaniu na złomowanie (jest ich tam ponad 300)."

    A wczoraj, że Czesi czekali 3 tygodnie na odpowiedź z Berlina czy mogą przekazać NRD-owskie transportery opancerzone.

    Czy Estonia w końcu dostała zezwolenie by przekazać Ukrainie NRD-owską artylerię?
  • Kliczko już wylewnie podziękował "braciom Niemcom" na Twitterze. Rodzime onuce szczytują - "znowu nas wyruchali!"
  • los napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Czy Ukraińcy rozumieją naturę hybrydowych przyjaciół?
    Ambasador Melnyk jest konkretny.
    Liczy się co wygra, a postępowanie Zielińskiego czasem bywa zastanawiające.

  • ms.wygnaniec napisal(a):
    los napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Czy Ukraińcy rozumieją naturę hybrydowych przyjaciół?
    Ambasador Melnyk jest konkretny.
    Liczy się co wygra, a postępowanie Zielińskiego czasem bywa zastanawiające.


    image
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Pytanie, czy Ukraińcy rozumieją naturę hybrydowych przyjaciół?
    A my to lepsi przyjaciele? Ileśmy posłali dywizji i eskadr? Nie liczyłem, więc nie wiem.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Pytanie, czy Ukraińcy rozumieją naturę hybrydowych przyjaciół?
    A my to lepsi przyjaciele? Ileśmy posłali dywizji i eskadr? Nie liczyłem, więc nie wiem.
    Armia Ukrainy nie potrzebuje Polskich dywizji i eskadr, bo wkroczenie Polskiej Armii spowoduje sterowany wybuch antypolskiego pierdolca na zachodzie Ukrainy, to raz.
    Zapewniamy bezpieczeństwo i opiekę dla kobiet i dzieci walczących, co jest trudne do przecenienia, to dwa.
    O części skali pomocy może dowiemy się po wojnie, a może bardzo wiele lat po wojnie, to trzy.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.