Skip to content

Patrząc Tuskowi na ręce - zainspirowany Smokiem

12345679»

Komentarz

  • @trep powiedział(a):

    Jedyne zastrzeżenie to biały chleb, ale jeśli w sandwiczach była w środku szynka i ser- dało się zjeść.

    Angielki nie było?

    Angielki w sandwiczach??? Kolega steruje w stronę kanibalizmu??

  • @los powiedział(a):

    @christoph powiedział(a):
    czy brytyjskie jedzenie jest tak okropne, jak mówią?

    Jest. Jest tak okropne, że nikt nie chce tego jeść i trzeba się natrudzić by znaleźć, wszyscy wcinają pizzę, sushi i tikka masalę.

    Eeech, kedyś bawiłem w Lądku Zdroju i strasznie miałem chęć na fisza z czipsami, bo to takie tradycyjne danie, nadto z opisu wychodzi, że powinno smacznem być. Łażę i łażę i nic. W końcu małżonka zaznacza, że chętnie by coś wtranżoliła. Takie sygnały nie mogą być lekce ważone, więc w końcu odwiedziliśmy jakichś Pakich. Po spożyciu skręciliśmy w prawo i wyjszło nam naprzeciw "Największy zakład z fiszą z czipsami na świecie!" Tak było.

  • Ale one muszą być koniecznie zawinięte w gazetę. Inaczej się nie liczy.

  • edytowano 18 January

    A daj pan spokój, zwykły sandacz nad polskim morzem, z tłustymi frytkami, jest 10 razy lepszy niż te ich fisze i czipsy. Nie wiem jak oni to robią, ale słabo jest, no.

  • @Berek powiedział(a):
    Ale one muszą być koniecznie zawinięte w gazetę. Inaczej się nie liczy.

    Niestety, UE. Teraz są w paskudnych plastykowych pudełkach.

  • edytowano 18 January

    Ponoć wynika to z wielowiekowego przyzwyczajania Brytoli do okrętowego czyli mało urozmaiconego i z konieczności kiepskiego jakościowo jedzenia.

  • @los powiedział(a):

    @Berek powiedział(a):
    Ale one muszą być koniecznie zawinięte w gazetę. Inaczej się nie liczy.

    Niestety, UE. Teraz są w paskudnych plastykowych pudełkach.

    Oj, fuuu.

  • @Przemko powiedział(a):

    @los powiedział(a):

    @polmisiek powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):

    @KAnia powiedział(a):
    Autostrady tuska to Mr. Nowak i jego wyparowane miliardy euro.
    Bankructwa, samobójstwa, rozpacz i nędza tysięcy POLSKICH podwykonawców NIEMIECKICH firm, które wygrały przetargi i zgarniały ogromne zyski, oszukując w dodatku na jakości i nie płacąc polskim kontrahentom.
    Już nawet nie próbuję wyszukać filmu rejestrującego przebierg Rady Ministrów, na której zebrani byli świadkiem rozpaczy przedsiębiorcy, który dzięki "autostradom tuska" stał się niewypłacalny, nie mógł zapłacić wynagrodzenia swoim pracownikom, a nawet nakarmić i zapewnić dach nad głową swojej żonie i dzieciom. Bo dom i cały majątek zajął mu komornik.

    Byłem wtedy w takiej sytuacji, kiedy podupadający Mostostal Warszawa, kupiony przez Hiszpanów (gdzie rozwalił się rynek budowalny) nabrał mnóstwo inwestycji na przeżycie i wspólnie realizowaliśmy Kampus w Białymstoku. Nie płacili nam miesiącami, a funkcjonowała już ustawa o ochronie podwykonawców i mieliśmy kancelarię prawną, która również obsługiwała inwestora. Byłem kryty z każdej strony i cudem nie upadłem.

    Rząd Tuska bezpośrednio nic do tego nie miał. Doskonale pamiętam tamte czasy, działałem wtedy na największą skalę, byłem w pełni świadomy co się na rynku budowlanym dzieje. Nie sądzę, że PiS cokolwiek by tu pomógł.

    Morawer by w tydzień zrobił tarczę dla podwykonawców, choćby jako 0% kredyty z pierwszą ratą po 2 latach, żeby nie przedobrzyć. Tarcza covidowa dla psiembiorców do było 300 miliardów wyciągnięte jednym ruchem prosto z drukarki, żeby tylko psiembiorcom włosek z głowy nie spadł. Tusk miał was w dupie.

    Ja to rzekł pewien mądry Żyd z Jasła: Niewdzięczność jest dowodem skuteczności dobrodziejstwa, obdarowany zapomniał zupełnie o dawnej niedoli.

    Jednakże nie zapominajmy że tarcza była niepotrzebna bo wystarczyło nie zamykać gospodarki, to tylko grypka.

    Dokładnie. Tyle, że nieleczona wykańczała słabszych.

    Ale lekarze powinni leczyć, c'nie?

  • Qizu, jakie masz podstawy do tak znakomitego zdania o sobie samym i tak złego o wszystkich innych?

  • Zdałem sobie sprawę, że posunięcia Tuska (personifikacja) są bardzo sprytne i długofalowe.
    Obecna szarża na rympał, dzięki miejscami (również w funkcji czasu) skutecznej obronie PiS, daje podglebie do 'usprawiedliwiania' 'niepowodzeń' (bo PiS..) oraz uzyskania zgody na większe kurestwa aby szybciej i skuteczniej oczyścić Ojczyznę z tych którzy jedynie szkodzą i przeszkadzają i móc przejść do fazy pojednania i konsumpcji.
    Bardzo sprytne, bo nawet nieudolność Wnuczka może być użyteczna.

  • Eee tam, zwykła dyktatura. Dyktatury czasem odnoszą sukcesy ekonomiczne ale praktycznie zawsze są obficie podlane krwią.

  • @los powiedział(a):
    Eee tam, zwykła dyktatura. Dyktatury czasem odnoszą sukcesy ekonomiczne ale praktycznie zawsze są obficie podlane krwią.

    Na sukcesy ekonomiczne to tutaj nie liczę....

  • Są dwa czynniki wspierające tę tezę:
    1. Misją don Alda jest klęska ekonomiczna. Szparagi same się nie zbiorą.
    2. Ekipie nieudaczników, którą dobrał, na Saharze by zabrakło piasku a wody na Oceanie Spokojnym.

  • To nie jest ekipa nieudaczników, to są osoby dobrze dobrane do realizacji celów.
    Zaraz zacznie się rozpierducha z LGBT+ i to zarówno w edukacji jak i w prawie.
    Gdybym miał spekulować (czysta spekulacja: on) to bym obstawiał, że obecnie idzie gra na podporządkowanie polskiej armii dowództwu w Berlinie oraz rozwalenie Orlenu. ( czysta spekulacja: off)

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    To nie jest ekipa nieudaczników, to są osoby dobrze dobrane do realizacji celów.

    Nie widzę sprzeczności.

  • @los powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    To nie jest ekipa nieudaczników, to są osoby dobrze dobrane do realizacji celów.

    Nie widzę sprzeczności.

    Podkreśliłem, aby nie umkło.

  • Siłowe przejmowanie Prokuratury Krajowej - czyli atak na pole sądownictwa całkowicie po uważaniu, pan Bodnar na równi pochyłej bezprawia.
    Teraz to jest najważniejsze, niestety zamieszane w Sejmie pięknie to przykryje.
    Kaczyński i jego otoczenie czasem zachowują się jak kompletni głupcy, czasem nie warto bronić każdego wzgórza, nawet jak jest to słuszne.
    Aby nie było mankoltenctwa jedynie, PiS może ogłosić, że trwa pełzający Stan Wojenny, więc Sejm ma małe znaczenie i trzeba powstrzymywać 'silnych ludzi' więc zbieramy się po Prokuraturą.

  • @los powiedział(a):

    @christoph powiedział(a):
    czy brytyjskie jedzenie jest tak okropne, jak mówią?

    Jest. Jest tak okropne, że nikt nie chce tego jeść i trzeba się natrudzić by znaleźć, wszyscy wcinają pizzę, sushi i tikka masalę.

    No i kebaby! Nie zapominajmy o kebabach.
    Po zamknięciu pubów trzeba cuś konkretnego wrzucić na ruszt i tani kebab takeaway is the best. <3

    Zasada jest prosta: Im mniej bezpieczna okolica tym lepsze kebaby, hehe.

    image

    👣

    🐾
    🐾

  • @Mordechlaj_Mashke powiedział(a):

    Zasada jest prosta: Im mniej bezpieczna okolica tym lepsze kebaby, hehe.

    Niektórzy twierdzą, że 5 razy więcej gwałtów to niska cena za dobrego kebaba, ale to nieprawda.

  • Takie detale więcej mówią niż szumne deklaracje:

    Ekipa pod wodzą Donalda Tuska robi wszystko, by utopić strategiczną inwestycję - Centralny Port Komunikacyjny. Spółka poinformowała, że rada nadzorcza Centralnego Portu Komunikacyjnego powołała do zarządu spółki Dariusza Kusia - człowieka, który wprost mówił, że jest przeciwny realizacji projektu. Jednocześnie pełnomocnik rządu ds. CPK Maciej Lasek powołał do rady nadzorczej Zbigniewa Szafrańskiego.

    Źródło.
    Nie znam przypadku, gdy zatrudnianie wrogów danego projektu doprowadziło do sukcesu.

  • Zaprawdę, nie trzeba analizować tych wszystkich nazwisk po kolei, żeby wiedzieć, że port nie powstanie. Do wszystkich analiz wystarczy jedno.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.