Skip to content

Patrząc Tuskowi na ręce - zainspirowany Smokiem

1235789

Komentarz

  • @JORGE powiedział(a):
    obraz Tuska w hajlującej pozie wyjść musi.

    Jakby, no, musi. Przecie nie kol. trepu to wina.

  • Pytanie jest takie: czemu to Polska nie mogła kupić Hansa Franka?

  • edytowano 8 January

    @trep powiedział(a):
    To ja może zadam takie pytanie. Znamy się z Tuskiem już dość długo. Jaką obietnicę dobrą dla Polski Tusk spełnił przez te lata?

    Przejął od PiS i doprowadził do końca bardzo wymagający proces organizacji Euro 2012. Rozhuśtaliśmy idiotyczną w sumie narrację, że muszą być drogi, hotele, infrastruktura itp. PO to zrobiła. Ogólnie udało im się skutecznie zaabsorbować środku unijne podczas ich rządów, co dla mnie (znając ich w regionie) nie było takie oczywiste.

  • @trep powiedział(a):
    Pytanie jest takie: czemu to Polska nie mogła kupić Hansa Franka?

    Dokładnie. A odpowiedź: Bo Hans Frank to nie tylko osoba Hansa Franka tylko III Rzesza, Hans Frank jako Hans Frank był nikim, miał znaczenie tylko jako trybik w machinie III Rzeszy. Nie inaczej jest z Donaldem Tuskiem.

  • To jest szaleństwo. Zrobiliśmy ze zwykłego karierowicza demona, a z kolesi którzy chcą fajnie żyć, bezwzględnych zdrajców.

  • Lech Kaczyński i 95 osób nadal nie żyją, Jorge. Adolf Hitler też był małym, śmiesznym człowieczkiem, który tylko naginał prawo.

  • Wie kolega, że notoryczne adhitlerowanie eliminuje kolegę z dyskusji?

  • Ad personam? To nie na tym forum, kolego.

  • @los powiedział(a):
    Lech Kaczyński i 95 osób nadal nie żyją, Jorge. Adolf Hitler też był małym, śmiesznym człowieczkiem, który tylko naginał prawo.

    Nie ma żadnej analogii.

  • To że jej nie widzisz, świadczy tylko o tobie a nie o zjawisku.

  • A to ja tu byłem czołowym kaczofobem

  • edytowano 8 January

    Stale kolega powołuje się na Ad Hitlerum, które eliminuje w dyskusjach z rozmowy. Wie o tym kolega, a mimo tego to ciągnie.
    Żyjemy sobie w kraju, gdzie za Stan Wojenny nikt nie odpowiedział. To jest źródło stosunku do prawa polityków i tym argumentem da się rozmawiać nawet z ludźmi z domów komunistycznych, co sam z pozytywnymi skutkami wdrażałem.

  • Plonk. Znaj łaskawość.

  • Rozmawiałem z ludźmi, którzy brali udział w tworzeniu insrastruktury pod Euro 2012. Znam kilka osób. Skrzyżowanie autostrad PiS musiał zamknąć, gdyż groziło zawaleniem. Jeżdżę też autostradami wybudowanymi za Tuska i zastanawiam się, czy nie kupić terenówki. To jest w sumie niesamowite, co tu piszesz :D

  • Ja też jeżdżę autostradami zbudowanymi za Tuska, właściwie to jest ich większość i nie ma z nimi żadnego problemu. To jest niesamowite w sumie, co tu piszesz. Tworzysz nową rzeczywistość.

  • edytowano 8 January

    Przepraszam, że się wetnę, ale tzw. prawo Godwina ma charakter żartobliwy.

    Warto je sobie przypomnieć, jeśli kogoś kusi, żeby do nazizmu porównywać zakaz przechodzenia przez ulicę na czerwonym świetle (bo sami się ośmieszamy). Ale nie ma zakazu (bo i skąd) przywoływania wydarzeń z okresu III Rzeszy w ogóle.

  • Bez znaczenia to jest. Potrzebował pretekstu, żeby kogoś zaplonkować to dostał. Ciach bajera.

  • @JORGE powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):

    Nie pierwszy raz, jak PiS coś robi to jest to niepotrzebne, nieprzemyślane, złe, szkodliwe dla Polski a gdy za chwilę to samo PO to już jest potrzebne, przemyślane, dobre i korzystne dla Polski. Tak i tym razem, Tusk z bólem przyznaje że pushbacki są nielegalne ale jednak niezbędne, do tego doprowadził PiS flirtując z Putinem. "Przywracamy tę konstytucyjność i szukamy podstawy prawnej, żeby to zrobić".

    Jeżeli Donek przeprowadzi i dokończy kluczowe pomysły PiSu to źle, czy dobrze ?

    Dokończy 'po swojemu' więc to źle.

  • edytowano 8 January

    @JORGE powiedział(a):
    Ja też jeżdżę autostradami zbudowanymi za Tuska, właściwie to jest ich większość i nie ma z nimi żadnego problemu. To jest niesamowite w sumie, co tu piszesz. Tworzysz nową rzeczywistość.

    Nowy wiadukt funkcjonował zaledwie przez 7 lat. Tyle wystarczyło, by pojawiły się pęknięcia i trzeba było go zamknąć. Profesor Remigiusz Kozłowski z Katedry Logistyki Uniwersytetu Łódzkiego wskazuje, że koniecznymi mogą się okazać rozbiórka i ponowna budowa całej konstrukcji.

    ...

    W piątek wieczorem zamknięto dla ruchu jeden z wiaduktów na węźle Łódź Północ na A1. Ma to związek z koniecznością zbadania elementów konstrukcyjnych obiektu, które uległy pęknięciu. Wprowadzono nową, tymczasową organizację ruchu - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

    ...

    Wiadukt na łączącym autostrady A1 i A2 węźle Łódź Północ zaczął pękać i został zamknięty. Ustaliliśmy, że okres jego gwarancji już minął. We wtorek (12 listopada) w południe zaczęło się przekładanie ruchu na tzw. przewiązkę, łączącą wiadukty, aby ominąć uszkodzenia.

    To są wszystko fragmenty z netu, wszystkie z 2k19, również z niemieckich portali.

    Serio to jest niesamowite co ja piszę? "Nie ma z nimi ŻADNEGO problemu?"

    Jeździłem też sporo jednym pasem, bo drugi był remontowany przez PiS. A te, które nie są remontowane, chcą urwać zawieszenie.

  • @JORGE powiedział(a):
    Ja też jeżdżę autostradami zbudowanymi za Tuska, właściwie to jest ich większość i nie ma z nimi żadnego problemu. To jest niesamowite w sumie, co tu piszesz. Tworzysz nową rzeczywistość.

    'Autostrady Tuska' to był jeden wielki shit, który przez lata był doprowadzany do funkcjonalności (studium przypadku Warszawa-Białystok).
    Tyle w przykładach.

  • 7my7my
    edytowano 8 January

    .

  • @JORGE powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    To dobrze. Istnieje jednak uzasadniona obawa, że tego nie zrobi.

    Ogromna ! I część na pewno uwali. Ale ale, uważam że możemy się zaskoczyć. Po prostu, nasi politycy nie mają wyjścia. Najważniejsze jest to czego my chcemy.

    Ałtostrady "przejezde" na Ełro za Tuska vs. dziesiątki inwestycji za PiS bez takiej pompy...

  • @los powiedział(a):
    Lech Kaczyński i 95 osób nadal nie żyją, Jorge. Adolf Hitler też był małym, śmiesznym człowieczkiem, który tylko naginał prawo.

    I był wege. I kochał zwierzaczki.

    No i bardzo dbał o środowisko naturalne w czasach, gdy nikt o tym nie myślał.

  • @JORGE powiedział(a):

    Jeżeli Donek przeprowadzi i dokończy kluczowe pomysły PiSu to źle, czy dobrze ?

    Gazoport... Jakby nie interwencja Unii (sic!) to nadal kluczową inwestycją Tuska bylby gazowy kontrakt stulecia

  • edytowano 8 January

    Autostrady tuska to Mr. Nowak i jego wyparowane miliardy euro.
    Bankructwa, samobójstwa, rozpacz i nędza tysięcy POLSKICH podwykonawców NIEMIECKICH firm, które wygrały przetargi i zgarniały ogromne zyski, oszukując w dodatku na jakości i nie płacąc polskim kontrahentom.
    Już nawet nie próbuję wyszukać filmu rejestrującego przebierg Rady Ministrów, na której zebrani byli świadkiem rozpaczy przedsiębiorcy, który dzięki "autostradom tuska" stał się niewypłacalny, nie mógł zapłacić wynagrodzenia swoim pracownikom, a nawet nakarmić i zapewnić dach nad głową swojej żonie i dzieciom. Bo dom i cały majątek zajął mu komornik.

  • @trep powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):
    Ja też jeżdżę autostradami zbudowanymi za Tuska, właściwie to jest ich większość i nie ma z nimi żadnego problemu. To jest niesamowite w sumie, co tu piszesz. Tworzysz nową rzeczywistość.

    Nowy wiadukt funkcjonował zaledwie przez 7 lat. Tyle wystarczyło, by pojawiły się pęknięcia i trzeba było go zamknąć. Profesor Remigiusz Kozłowski z Katedry Logistyki Uniwersytetu Łódzkiego wskazuje, że koniecznymi mogą się okazać rozbiórka i ponowna budowa całej konstrukcji.

    ...

    W piątek wieczorem zamknięto dla ruchu jeden z wiaduktów na węźle Łódź Północ na A1. Ma to związek z koniecznością zbadania elementów konstrukcyjnych obiektu, które uległy pęknięciu. Wprowadzono nową, tymczasową organizację ruchu - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

    ...

    Wiadukt na łączącym autostrady A1 i A2 węźle Łódź Północ zaczął pękać i został zamknięty. Ustaliliśmy, że okres jego gwarancji już minął. We wtorek (12 listopada) w południe zaczęło się przekładanie ruchu na tzw. przewiązkę, łączącą wiadukty, aby ominąć uszkodzenia.

    To są wszystko fragmenty z netu, wszystkie z 2k19, również z niemieckich portali.

    Serio to jest niesamowite co ja piszę? "Nie ma z nimi ŻADNEGO problemu?"

    Jeździłem też sporo jednym pasem, bo drugi był remontowany przez PiS. A te, które nie są remontowane, chcą urwać zawieszenie.

    A jaka to skala ? Takie wtopy zdarzają się zawsze. Zasadniczo ani proces, ani generalni wykonawcy się nie zmienili. Inny był rynek budowalny w Polsce za PO i podczas rządów PiS, to miało wpływ na cenę, możliwe że na jakość (większe pieniądze firmy zarabiały podczas boomu).

    MS podał problemy z S8 Białystok-Warszawa, akurat tą drogą jeżdżę najczęściej i naprawdę jestem zdziwiony, że jakieś uwagi były. Z punktu widzenia kierowcy wszystko przebiegło sprawnie.

  • @Przemko powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):
    Ja też jeżdżę autostradami zbudowanymi za Tuska, właściwie to jest ich większość i nie ma z nimi żadnego problemu. To jest niesamowite w sumie, co tu piszesz. Tworzysz nową rzeczywistość.

    Problem w tym że przy okazji tych budów wyparowało kilkadziesiąt miliardów złotych, ludzie potracili firmy kiedy musieli zapłacić ZUS z własnych albo odprowadzić VAT od faktur za które nie dostali zapłaty, niektórzy poszli do więzienia.

    Tak, to był problem. Zaniechanie Tuska i PO, ale to akurat jest dla nich typowe. Ludzie mają radzić sobie sami w takich sprawach, tak uważają. Przyda się Polakom dawka przypominająca tej opiekuńczości.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @los powiedział(a):

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Różne Hollandy będą teraz wylizywać wszędzie tam, gdzie napluli.

    Że niby dlapoczemu?

    No bo za PiSu było złe a teraz jest dobre.

    Właśnie.

    Polska daje przykład, jak zwalczać dziedzictwo wieloletnich rządów prawicowo-ladykarnych, nie wiesz pan?

    Klaus Bachmann wprost mówi o EKSPERYMENCIE.
    Niemcy eksperymentują na nas, proszę państwa, jesteśmy dla nich zwierzątkami. Takimi króliczkami eksperymentalnymi.
    Doktor Mengele przebranżowiłł się z pseudomedycyny na pseudosocjologię.

  • @KAnia powiedział(a):
    Autostrady tuska to Mr. Nowak i jego wyparowane miliardy euro.
    Bankructwa, samobójstwa, rozpacz i nędza tysięcy POLSKICH podwykonawców NIEMIECKICH firm, które wygrały przetargi i zgarniały ogromne zyski, oszukując w dodatku na jakości i nie płacąc polskim kontrahentom.
    Już nawet nie próbuję wyszukać filmu rejestrującego przebierg Rady Ministrów, na której zebrani byli świadkiem rozpaczy przedsiębiorcy, który dzięki "autostradom tuska" stał się niewypłacalny, nie mógł zapłacić wynagrodzenia swoim pracownikom, a nawet nakarmić i zapewnić dach nad głową swojej żonie i dzieciom. Bo dom i cały majątek zajął mu komornik.

    Byłem wtedy w takiej sytuacji, kiedy podupadający Mostostal Warszawa, kupiony przez Hiszpanów (gdzie rozwalił się rynek budowalny) nabrał mnóstwo inwestycji na przeżycie i wspólnie realizowaliśmy Kampus w Białymstoku. Nie płacili nam miesiącami, a funkcjonowała już ustawa o ochronie podwykonawców i mieliśmy kancelarię prawną, która również obsługiwała inwestora. Byłem kryty z każdej strony i cudem nie upadłem.

    Rząd Tuska bezpośrednio nic do tego nie miał. Doskonale pamiętam tamte czasy, działałem wtedy na największą skalę, byłem w pełni świadomy co się na rynku budowlanym dzieje. Nie sądzę, że PiS cokolwiek by tu pomógł.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.