Skip to content

Co będzie PO PiS, droga eksplodującej pięści, w odcinkach

1356734

Komentarz

  • Ja się wybieram z rodziną ale z zapałem, jak na Marsz Niepodległości przejęty przez posła Zawiszę z przyległościami.

  • @MiejSen powiedział(a):
    We Wrocku to widziałem kartki naklejane na słupach Przedmieścia Oławskiego o darmowym busie na 11tego do Wwy i numer telefonu do zgłaszania się. Więc szacun 71!

    Na portalach jest niezła sraczka że PiS mobilizuje ostro, zwozi i nagania, a więc trwa rozbrajanie bomby.

  • Jakby co, to mi wypadli moi znajomi. Gdyby ktoś chciał ze mną się zabrać spod Łodzi, to mam 3 wolne miejsca. Prowadzę ostrożnie.

  • edytowano 7 January

    @Eden powiedział(a):
    Teraz czas walki o wolność, o podstawowe prawa obywatelskie, które banda Ryżego będzie nam odbierać po kawałku, o niepodległość i suwerenność w końcu naszego kraju, widząc jakie zamiary ma Berlin i Moskwa. Tak więc widzimy się wszyscy już 11 stycznia w Warszawie! Walka właśnie się zaczęła! (pisałeś mi kiedyś Jorge, że jak PiS utraci władzę, to wtedy wszystko się zacznie, jeszcze tutaj byłem wtedy i pamiętam, pod koniec 2015 r.).
    Eden

    A ty już wtedy płakałeś, że PiS okrutne metody stosuje i że nie tego się spodziewałeś (gdzieś w regionie o ile pamiętam), to odpisałem - problem dopiero się zacznie kiedy PiS władzę straci. Kto sieje wiatr ten zbiera burzę. Oczywiście jest trochę bardziej, nawet antyKOD jakby się już utworzył, swoją drogą Eden, ciebie bym widział na protestach i tu, i tam.

    PO tak samo zabierze demokrację nam, jak PiS zabrał lemingom. Jeżeli ktoś chce grać rolę Jandy to proszsz ....

    Ale wątek jest nie o tym ! Pieprzę PO, dla mnie liczy się kto i dlaczego przejmie władzę po nich, o tym tu dyskusja.

  • @JORGE powiedział(a):
    Ale wątek jest nie o tym ! Pieprzę PO, dla mnie liczy się kto i dlaczego przejmie władzę po nich, o tym tu dyskusja.

    To już los zasugerował, że po Tusku i jego rozwalaniem i anarchizacją państwa jedyna szansa to federalizacja UE, aby tacy bandyci musieli działać na zewnątrz.
    Paralela historyczna, to początki Jagiellonów na tronie Rzeczypospolitej.

  • @los powiedział(a):

    Prawica? Panie, to jest wymaganie maksymalne. Ja bym się skupił na minimalnym: niepodległość.

    Losie już po wyborach. Straszenie nic nie da i nikomu nie jest potrzebne.

  • Mi jest najbliższa postawa Jorgego. Mam szczerze wywalone na Tuska i jego stosunek do prawa i standardy europejskie, które dla mnie nic nie znaczą. Każdy kraj tworzy takie standardy na jakie zasługuje. Skoro do TVP przejęcia wystarczyło zgranie się starych zomowców z agencji ochroniarskich to widocznie kraj na to zasługuje. Nie uważam, żeby to było gorsze, czy lepsze, niż jakiś mityczny Zachód, który też był tworzony podstępami wobec siebie partii i udupianiem różnymi prerogatywami władz, czy wykrajaniem okręgów (w obu sytuacjach Francja jest przykładem).
    Dwóch Panów miało pomysły na stworzenie partii, które utrzymają w dyscyplinie dzięki rozgrywaniu struktur regionalnych i centralnych, potrzebowali do tej dyscypliny wroga, czyli drugiej partii. Ten konflikt w końcu się wypali wraz z odejściem, któregoś z przywódców. Jak to się mówi w dyplomacji: "Uważam, że to są wewnętrzne sprawy kraju".
    Nie interesują mnie analogie do Putina i Hitlera. Nie interesuje mnie straszenie Niemcami i Rosją, bo to jest wieczne. Zawsze będziemy między Rosją i Niemcami. Nie wiem jaka przyszłość czeka Polskę. Wiem, jaka mnie czeka i jest badziej czarna niż Polski, więc o Polskę się nie martwię.

  • Strasznie brakuje koledze konsekwencji.

  • edytowano 7 January

    @trep powiedział(a):
    Jakby co, to mi wypadli moi znajomi. Gdyby ktoś chciał ze mną się zabrać spod Łodzi, to mam 3 wolne miejsca. Prowadzę ostrożnie.

    Nie zarzekam się ale chyba będę w Warszawie.
    Jeśli kto że Śląska się wybiera to zapraszam.
    Spokojnie 3-4 osoby wezmę. Nawet lepiej by było jakby się ktoś zgłosił bo bym był bardziej zobowiązany do wyjazdu.

    @trep gdzie w końcu najlepiej zostawić samochód?

  • @marniok powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Jakby co, to mi wypadli moi znajomi. Gdyby ktoś chciał ze mną się zabrać spod Łodzi, to mam 3 wolne miejsca. Prowadzę ostrożnie.

    Nie zarzekam się ale chyba będę w Warszawie.
    Jeśli kto że Śląska się wybiera to zapraszam.
    Spokojnie 3-4 osoby wezmę. Nawet lepiej by było jakby się ktoś zgłosił bo bym był bardziej zobowiązany do wyjazdu.

    @trep gdzie w końcu najlepiej zostawić samochód?

    Trudno powiedzieć czy policja nie odetnie zupełnie Placu Trzech Krzyży, jeżeli nie odetnie to kieruj się na Muzeum Ziemi, to jest tuż przy Sejmie i jest tam bardzo duży jak na śródmiejskie warunki parking. Jak tam nie będzie miejsca tzn. że już nigdzie w okolicy nie ma. https://www.google.com/maps/place/Polska+Akademia+Nauk+Muzeum+Ziemi+w+Warszawie/@52.2284628,21.0270654,252m/data=!3m1!1e3!4m15!1m8!3m7!1s0x471eccf0cc98bcf7:0x2d84713e0a780ba5!2sFrascati,+00-535+Warszawa!3b1!8m2!3d52.2298753!4d21.0222947!16s/g/121s4j5p!3m5!1s0x471eccf9819aeaf3:0x80ba6656f9cb77b4!8m2!3d52.2290325!4d21.0285328!16s/m/0bh95_y?entry=ttu

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):
    Ale wątek jest nie o tym ! Pieprzę PO, dla mnie liczy się kto i dlaczego przejmie władzę po nich, o tym tu dyskusja.

    To już los zasugerował, że po Tusku i jego rozwalaniem i anarchizacją państwa jedyna szansa to federalizacja UE, aby tacy bandyci musieli działać na zewnątrz.
    Paralela historyczna, to początki Jagiellonów na tronie Rzeczypospolitej.

    Nie wiem, czy przypadkiem Kaczyński nie stracił wielkiej szansy na deal z Niemcami. Oni są w tak czarnej dupie i to na wielu polach, że po prostu realna pomoc dla nich mogła się stać gejmczendżerem. Od desperata wali trupem, może to Kaczora zniechęciło, ale naprawdę oni potrzebują nas bardzo, dlatego Donald, dlatego taka radość.

  • Z Rosjanami można się układać. Z Niemcami nie.

  • edytowano 7 January

    @MiejSen powiedział(a):

    Nie interesują mnie analogie do Putina i Hitlera. Nie interesuje mnie straszenie Niemcami i Rosją, bo to jest wieczne. Zawsze będziemy między Rosją i Niemcami. Nie wiem jaka przyszłość czeka Polskę. Wiem, jaka mnie czeka i jest badziej czarna niż Polski, więc o Polskę się nie martwię.

    Nie myśl co możesz zrobić dla Polski, skoncentruj czego oczekujesz od Polski (państwa) i co mogą zrobić dla ciebie rodzimi politycy i partie. Taaaaak, to ma sens. To jest pewne uporządkowanie rzeczywistości w stylu Petersona.

  • @los powiedział(a):
    Z Rosjanami można się układać. Z Niemcami nie.

    Donek się jednak ułożył. Że co on chce ? Być najważniejszym wiceniemcem, stanowisko w UE i być głaskanym ? A może jednak więcej ? A z drugiej strony, może Jarek by coś więcej ugrał ?

  • O Polakach pisałem.

  • @JORGE powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Z Rosjanami można się układać. Z Niemcami nie.

    Donek się jednak ułożył. Że co on chce ? Być najważniejszym wiceniemcem, stanowisko w UE i być głaskanym ? A może jednak więcej ? A z drugiej strony, może Jarek by coś więcej ugrał ?

    Donek się nie ułożył. Donek się sprzedał. Na dodatek tanio.

  • Dlaczego więc Niemcy mogli kupić Donka, a Polacy nie ?

  • Mówi się o Ryżym w Polsce per folksdojcz, ale to jest błąd - bo to jest echter reichsdeutch, którego rodzina nie zdołała się dostać na pokład Wilhelma Gustloffa.
    Ktoś, kto zna trochę Niemców i widział, jak Tusk zachowuje się w towarzystwie swoich rodaków oraz vice versa, ten doskonale to rozumie, bo wie, że żaden "wiceniemiec" nie dostąpiłby nigdy takiego spoufalenia.
    Weber, Leyen uważają się za arystokrację niemiecką, oni nigdy nie zniżyliby się do poważnej rozmowy z Polakiem, wysłaliby kogoś niższego w hierarchii społecznej, typu Scholz czy jakaś Merkel.
    Okłamać, poniżyć, oszukać, ograć Polaków - to jest u nich zasługa, a nie powód do wstydu. Dlatego też Leyen osobiście pofatygowała się do Warszawy, mamiąc prezydenta Dudę KPO i napawając się upojkarzającym dla Polski nadskakiwaniem jej przez Premiera i Prezydenta. Żarówki siemensa oferowane zeszłej zimy Ukrainie, kiedy w Kijowie w ogóle brakowało prądu, też były sadystyczną przyjemnością niemieckiej arystokratki, której nie mogła sobie odmówić.
    Kto chce zobaczyć szeroko uśmiechniętego, wyluzowanego, serdecznego tuska, musi sięgnąć do jego zdjęć w gronie wyłącznie niemieckim. Konia z rzędem temu, kto znajdzie takie jego zdjęcie z Polakami, czy choćby w międzynarodowym gronie.

  • @JORGE powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Z Rosjanami można się układać. Z Niemcami nie.

    Donek się jednak ułożył. Że co on chce ? Być najważniejszym wiceniemcem, stanowisko w UE i być głaskanym ? A może jednak więcej ? A z drugiej strony, może Jarek by coś więcej ugrał ?

    Tusk ma teraz idealną okazję zerwać się ze smyczy i przejść do historii, ba zmienić historię Europy a nawet więcej, jak Wałęsa w 1992.

  • @KAnia powiedział(a):
    Mówi się o Ryżym w Polsce per folksdojcz, ale to jest błąd - bo to jest echter reichsdeutch, którego rodzina nie zdołała się dostać na pokład Wilhelma Gustloffa.
    Ktoś, kto zna trochę Niemców i widział, jak Tusk zachowuje się w towarzystwie swoich rodaków oraz vice versa, ten doskonale to rozumie, bo wie, że żaden "wiceniemiec" nie dostąpiłby nigdy takiego spoufalenia.
    Weber, Leyen uważają się za arystokrację niemiecką, oni nigdy nie zniżyliby się do poważnej rozmowy z Polakiem, wysłaliby kogoś niższego w hierarchii społecznej, typu Scholz czy jakaś Merkel.
    Okłamać, poniżyć, oszukać, ograć Polaków - to jest u nich zasługa, a nie powód do wstydu. Dlatego też Leyen osobiście pofatygowała się do Warszawy, mamiąc prezydenta Dudę KPO i napawając się upojkarzającym dla Polski nadskakiwaniem jej przez Premiera i Prezydenta. Żarówki siemensa oferowane zeszłej zimy Ukrainie, kiedy w Kijowie w ogóle brakowało prądu, też były sadystyczną przyjemnością niemieckiej arystokratki, której nie mogła sobie odmówić.
    Kto chce zobaczyć szeroko uśmiechniętego, wyluzowanego, serdecznego tuska, musi sięgnąć do jego zdjęć w gronie wyłącznie niemieckim. Konia z rzędem temu, kto znajdzie takie jego zdjęcie z Polakami, czy choćby w międzynarodowym gronie.

    A skąd to wszystko wiesz ?

  • Z tym Wałęsą to przedni żart.
    A czego chce Tusk?
    Tego, czego chce każdy niemiecki patriota -upokorzyć, poniżyć i ograbić Polskę i dostać za to medal Rathenaua.

  • @Przemko powiedział(a):

    Tusk ma teraz idealną okazję zerwać się ze smyczy i przejść do historii, ba zmienić historię Europy a nawet więcej, jak Wałęsa w 1992.

    Wszystkie karty ma w ręku. Bardzo ciekawe spostrzeżenie. Jak kupić Donalda dla Polski ? A może to wcale nie takie trudne ? A może źle pytanie zadałem ?

  • @JORGE powiedział(a):

    @KAnia powiedział(a):
    Mówi się o Ryżym w Polsce per folksdojcz, ale to jest błąd - bo to jest echter reichsdeutch, którego rodzina nie zdołała się dostać na pokład Wilhelma Gustloffa.
    Ktoś, kto zna trochę Niemców i widział, jak Tusk zachowuje się w towarzystwie swoich rodaków oraz vice versa, ten doskonale to rozumie, bo wie, że żaden "wiceniemiec" nie dostąpiłby nigdy takiego spoufalenia.
    Weber, Leyen uważają się za arystokrację niemiecką, oni nigdy nie zniżyliby się do poważnej rozmowy z Polakiem, wysłaliby kogoś niższego w hierarchii społecznej, typu Scholz czy jakaś Merkel.
    Okłamać, poniżyć, oszukać, ograć Polaków - to jest u nich zasługa, a nie powód do wstydu. Dlatego też Leyen osobiście pofatygowała się do Warszawy, mamiąc prezydenta Dudę KPO i napawając się upojkarzającym dla Polski nadskakiwaniem jej przez Premiera i Prezydenta. Żarówki siemensa oferowane zeszłej zimy Ukrainie, kiedy w Kijowie w ogóle brakowało prądu, też były sadystyczną przyjemnością niemieckiej arystokratki, której nie mogła sobie odmówić.
    Kto chce zobaczyć szeroko uśmiechniętego, wyluzowanego, serdecznego tuska, musi sięgnąć do jego zdjęć w gronie wyłącznie niemieckim. Konia z rzędem temu, kto znajdzie takie jego zdjęcie z Polakami, czy choćby w międzynarodowym gronie.

    A skąd to wszystko wiesz ?

    wszystko z necika - poskładane z różnych didaskaliów, częściowo też z tekstów samego antypolskiego bohatera Niemiec

  • @KAnia powiedział(a):

    wszystko z necika - poskładane z różnych didaskaliów, częściowo też z tekstów samego antypolskiego bohatera Niemiec

    Mam ogromne wątpliwości co do obiektywności i realności ocen Tuska dokonywanych przez nas.

  • A czytałaś ten tekst ? Bo ja tak. Zdanie wyrwane z kontekstu jednak.

  • @JORGE powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):

    Tusk ma teraz idealną okazję zerwać się ze smyczy i przejść do historii, ba zmienić historię Europy a nawet więcej, jak Wałęsa w 1992.

    Wszystkie karty ma w ręku. Bardzo ciekawe spostrzeżenie. Jak kupić Donalda dla Polski ? A może to wcale nie takie trudne ? A może źle pytanie zadałem ?

    Przerobić Tuska na Polaka?
    Równie łatwo byłoby Adolfa H. czy innego Goeringa.

  • @JORGE powiedział(a):
    A czytałaś ten tekst ? Bo ja tak. Zdanie wyrwane z kontekstu jednak.

    Oczywiście, że czytałam.
    Oburzająca niemiecka pogarda dla Polski, oparta na kłamstwie o polskich "nieuzasadnionych roszczeniach", śmiesznych urojeniach itd. Te same tresći, choć bardziej elegancko wyrażone, podjęli Putin z Miedwiediewem i Ławrowem w zeszłym roku, oskarżając Polskę o "bóle fantomowe" dawnej wielkości.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.