Skip to content

Wątek kynologiczny

1457910

Komentarz

  • edytowano 23 July

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Kaj Małachowski
    ·
    A już w przyszłym tygodniu:
    • Fala oburzenia po słowach znanego językoznawcy, Prof. Wziątkiewicza - "psy nie biegają w stadach ale w kolektywach" oświadczyli członkowie kolektywu performatywnego "DogSquad" z Warszawy.
    • "gdy powiedział że matka psa to suka, poczułam się jakby ktoś mi napłuł w twarz" - powiedziała Gazecie Wyborczej studentka Magda, która pół roku temu adoptowała wesołego cziłałę Zygmunta.
    • "moja Funia nie ma cieczki, ona menstruuje jak każda z nas. Patriarchat chce nas podzielić by utrzymać swoją dominację" - powiedziała w radio TokFM doktorantka Gender Studies na UW.

    Po namyśle - nie ma się co obruszać na to "umieranie", za moment będzie też można mówić "włanczać" i "rencami", trzeba się rozwijać a nie stać w miejscu.

  • Mówić to już można.

  • @Przemko powiedział(a):

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Kaj Małachowski
    ·
    A już w przyszłym tygodniu:
    • Fala oburzenia po słowach znanego językoznawcy, Prof. Wziątkiewicza - "psy nie biegają w stadach ale w kolektywach" oświadczyli członkowie kolektywu performatywnego "DogSquad" z Warszawy.
    • "gdy powiedział że matka psa to suka, poczułam się jakby ktoś mi napłuł w twarz" - powiedziała Gazecie Wyborczej studentka Magda, która pół roku temu adoptowała wesołego cziłałę Zygmunta.
    • "moja Funia nie ma cieczki, ona menstruuje jak każda z nas. Patriarchat chce nas podzielić by utrzymać swoją dominację" - powiedziała w radio TokFM doktorantka Gender Studies na UW.

    Po namyśle - nie ma się co obruszać na to "umieranie", za moment będzie też można mówić "włanczać" i "rencami", trzeba się rozwijać a nie stać w miejscu.

    zawsze można było, akurat za to nie wsadzali. A co o mówiącym ludzie myśleli, to myśleli. Tak samo o ludziach z psieckami. Większość ludzi myśli o nich, jako o ludziach z problemami. Kłopot w tym, ze tych wariatów robi się za dużo, tworzą swoje wariackie społeczeństwo.

  • Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.

  • Robi się dużo, gdyż warjactwa nie dziedziczy się przez geny a przez wychowywanie się w zaburzonym środowisku rodzinnym. A ponieważ rządy promują obecnie działania potęgujące zaburzenia i zabraniają leczyć zaburzeń, to rozprzestrzenia się toto.

  • @los powiedział(a):
    Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.

    A z tego rezygnuje się po pierwszej konfrontacji z tymże.

  • Zmiany w wyglądzie ras na przestrzeni ok. 100 lat, znakomita większość tych zmian wpływa negatywnie na życie psów. Jeżeli człowiek oswoił psa z miłości to od dawna jest to miłość źle pojęta.

  • Ma być ładniej niż wczoraj

  • Bulterier wyglądał kiedyś godnie.

  • https://x.com/MarNiok1/status/1816708712863514876?t=xEHgwkCoeQBn_zYEue3dVQ&s=19

    z teraz , w linii prostej 10 m od balkonu, środek osiedla,

  • 452958265-10231555429579787-1973541478855715342-n

    "Dwie mężatki" z 1949 roku autorstwa Andrzeja Wróblewskiego.

  • Nawet się czerwona nitka zgadza.

  • edytowano 27 July

    Znakomity i jakże aktualny obraz!

    Pytanie graniczne na wagę przyszłości społeczeństwa brzmi: jak sprawić by osoby bezdzietne (z własnego wyboru i niebędący osobami konsekrowanymi) miały wyraźnie gorzej niż te posiadające dzieci?

  • Spokojnie, mają gorzej.

    Ale kombinuj, niech cię fantazja nie opuszcza.

  • edytowano 27 July

    O ten obraz to najdrożej sprzedane dzieło sztuki na polskim rynku, 13,4 miliona w 2021. Nieźle jak na socrealizm.

  • @JORGE powiedział(a):
    Spokojnie, mają gorzej.

    Ale kombinuj, niech cię fantazja nie opuszcza.

    Oczywiście w ostatecznym rozrachunku (bilans i rozrachunek życiowy?) mają gorzej, ale w krótkiej perspektywie już niekoniecznie, bo jak inaczej wytłumaczyć drastycznie spadającą dzietność Polaków i gwałtowne starzenie się społeczeństwa?

  • @JORGE powiedział(a):
    Spokojnie, mają gorzej.

    Ale kombinuj, niech cię fantazja nie opuszcza.

    Już słyszałem na serio pomysły od prawaków, że skoro za Jaruzelskiego był wyż demograficzny to wystarczy zrobić jak za Jaruzela i wszystko znowu będzie dobrze.

  • edytowano 27 July

    @Przemko powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):
    Spokojnie, mają gorzej.

    Ale kombinuj, niech cię fantazja nie opuszcza.

    Już słyszałem na serio pomysły od prawaków, że skoro za Jaruzelskiego był wyż demograficzny to wystarczy zrobić jak za Jaruzela i wszystko znowu będzie dobrze.

    Nigdzie tak drastycznie nie spadła dzietność jak w komunistycznych Chinach. Jednak mamy potężny problem społeczny i coś wypadałoby zrobić bo inaczej nasze dzieci i wnuki będą użerały się ze stadami starców wymagających leczenie i opieki.

  • edytowano 27 July

    Kogo będzie stać ten będzie opiekę miał.
    Jak ktoś biedny ale dzieciaty to też nadzieja jest że któreś dziecko się zlituje i ojca/matkę weźmie do siebie. Ewentualnie będzie co tydzień/miesiąc podrzucany między dzieci.
    Dla reszty będzie eutanazja.

    Pamiętam z książki Tetmajera "Legenda Tatr" (polecam ! - t1. Maryna z Hrubego, t.2 Janosik Nędza Litmanowski) jak dzieci ojca wyniesły do lasu bo już słaby był, pracować nie mógł a gębą do jedzenia dodatkową był. Wyniesły go na drzwiach, zostawiły w lesie, na odchodne drzwi, a nawet poduszkę spod głowy zabrały bo na cóż mu one, a w domu się w jeszcze przydadzą....

    Tak, że tak. Wszystko już było.

  • Z drugiej strony - szybciej oglądał oblicze PANA.

  • biedne pieski

  • A kiedy perfuma dla świń?
    Zmanierowani właściciele tuczników też pragną wydać dolce na kabana.

    👣

    🐾
    🐾

  • Dziwi Was, że perfumy czy, że DG?

  • Jaki sens mają perfumy... dla psów? Psy się posługują zapachem dużo intensywniej niż ludzie. No i swoim. Z punktu widzenia psa psi-kanie go jakimś zapachem to totalna dezorientacja.

  • Taki sam sens ma trzymanie psa w mieście, rozrywka.

  • @Przemko powiedział(a):
    Taki sam sens ma trzymanie psa w mieście, rozrywka.

    jaki ma sens trzymanie kwiatka w doniczce na parapecie w mieście ?

    Są rasy psów kanapowych, które doskonale nadają się do miasta, a inne jak tam już właściciel uważa.

  • @Przemko powiedział(a):
    Taki sam sens ma trzymanie psa w mieście, rozrywka.

    A jaki ma na wsi? Pytałem już wtedy, nikt nie odpowiedział.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.