Skip to content

Ziemniak jest po tamtej stronie

1141517192055

Komentarz

  • Eden napisal(a):
    Przepraszam bardzo, ale dla mnie jedynymi prawdziwymi i konsekwentnymi rzecznikami dobrej zmiany są tylko bublicyści z "GP". Od dawna zresztą
    Nie. Najbardziej przekonujący są nauczyciele po podyplomówce z klubów GP. Chyba że akurat włączy im się tryb "ojejej co to będzie, a mówiłem, że przegramy."
  • Dlaczego to robisz Marcinie także przy Wigilii?
  • Wrzuć na luz, naprawdę :)
    Nie każda uwaga z aluzją jest złośliwa i nawet nie każde wkurzenie się na forum świadczy o niechęci. Jak to odebrałeś jako atak to przepraszam.
    Wszystkiego najlepszego, pax na Święta :)
  • JORGE napisal(a):
    Eden napisal(a):
    Przepraszam bardzo, ale dla mnie jedynymi prawdziwymi i konsekwentnymi rzecznikami dobrej zmiany są tylko bublicyści z "GP". Od dawna zresztą
    Najbardziej prawdziwym i konsekwentnym rzecznikiem dobrej zmiany jestem ja. Tylko jestem popierdułką i gówno mogę jako jednostka. Jednak legion takich popierdułek stanowi siłę, szarą niepoliczalną masę, która ryje w codzienności. Dlatego my wszyscy (ja, ty, reszta współforumowiczów) jesteśmy autentycznymi rzecznikami dobrej zmiany (cokolwiek to znaczy). Mamy pierwszą linię frontu składającą się z Kaczorów i tą najdalszą, armię popierdułek. Wszystko co pomiędzy budzi moją nieufność. Doceniam, ale ...

    JORGE>
    Też tak pomyślałam, zwłaszcza gdy we wczorajszym felietonie Michalkiewicza usłyszałam o 3. pokoleniu akowców walczącym z 3. pokoleniem ubeków. A to przecież na tutejszym forum padło.
  • edytowano December 2015
    KAnia napisal(a):

    Też tak pomyślałam, zwłaszcza gdy we wczorajszym felietonie Michalkiewicza usłyszałam o 3. pokoleniu akowców walczącym z 3. pokoleniem ubeków. A to przecież na tutejszym forum padło.
    To nie jest tekst tego forum. On się bardzo wcześnie u nas pojawił i został przyniesiony z podaniem autora (nie pamiętam kto). I bardzo trzeba uważać z używaniem tego zwrotu. Bo jest głęboki, prawdopodobnie tłumaczący wszystko, ale źle podany i nadużywany, może się rozmydlić. Ostatnio coraz częściej go słyszę, chłopaczek z Podziemnej TV też go użył (tak na marginesie, całkiem dobry filmik, a z tym u niego bywa różnie):



    A co do nas, planktonu, czy popierdułek, jak to określiłem. Nie sądzę, że nawet FF w swoim szczycie poziomu i ilości użytkowników było w jakimś stopniu opiniotwórcze. W takim prostym przełożeniu. Po prawdzie nigdy nad tym się zastanawiałem, dla mnie tematu nie było. Natomiast nie mam wątpliwości, że zawsze te 4 fora odgrywały rolę formatowania ludzi. Poprzez dyskusję, wymiany poglądów i informacji. I to poszło w real. Każdy sam to poniósł. Można powiedzieć, że większość z nas jest zawodnikami wagi ciężkiej, co do rozeznania się w realiach politycznych, umiejętności argumentowania i wiedzy. I to jest wielka wartość. Generalnie nie mam już żadnej wątpliwości, że elektorat tzw. prawicowy jest elektoratem dużo bardziej świadomym niż elektoraty konkurencji. Zwycięstwo PiS poszło od dołu, o czym Kaczyński pewnie wiedział od dawna. Ale co jest najbardziej optymistyczne, ten trend się nie zmieni. Bo każde budzenie się świadomości w ludziku kieruje go na jasną stronę mocy, po prostu logika jest po naszej stronie. Jakąś formę przebudzenia mają Kukizowcy, narodowcy, uprowcy i inne takie, to też jest zawsze czynnik antyestabliszmentowy w jakimś stopniu. Strzałka procesu jest po naszej stronie, znam wielu ludzi, którzy zaczynali od czytania Wyborczej a skończyli na pozycjach twardej prawicy, odwrotnie - nigdy (autentycznie, nie znam nikogo). Jeżeli są transfery to tylko na samych szczytach, gdzie po prostu ludzie się skurwiają. Jest to niebywale optymistyczna konstatacja, po prostu faktycznie jesteśmy w sytuacji o której mówił Zagłoba, jak nie dziś to jutro, jeżeli tą bitwę przegramy to wygramy 101. Nieuchronność procesu.

    JORGE>
  • Ja Horhe nigdy nie miałem zawieszenia na Wyborczej, poza okazjonalnymi egzemplarzami nigdy tak naprawdę nie był to mój target, ponieważ zawsze kojarzył mi się z establishmentem i Systemem. Rozpoczynałem w latach 90-tych od anarchistycznej "Mać Pariadki", wylądowałem na pisowskich "GP" i "WSieci". A więc zawsze antysystemowo można powiedzieć ;)
  • edytowano December 2015
    JORGE napisal(a):
    To nie jest tekst tego forum. On się bardzo wcześnie u nas pojawił i został przyniesiony z podaniem autora (nie pamiętam kto).
    Mi jako autor tego zwrotu kojarzy się red. Płużański z SE, syn prof. Płużańskiego, skazanego na śmierć za członkostwo w grupie rtm Pileckiego.
  • Autorem powiedzenia o trzech pokoleniach jest Bohdan Urbankowski.
  • Piotr Gursztyn ‏@PiotrGursztyn · 2 min.2 minuty temu
    prof. Pawłowicz jest zwyczajnie głupia. Niesioł w spódnicy. nic bardziej oryginalnego nie da się tu więcej napisać

  • Bursztyn to rzadki dureń jest. Rzadki w ogólnej populacji, bo w jego własnym środowisku standardowy.
  • Rzadki też w tym drugim znaczeniu.
  • nosi spodnie w modnym tego sezonu kolorze ciepłego brązu?
  • Razem z Warzechą ochoczo zrobi łaskę takiemu Wrońskiemu czy Pacewiczowi, by siąść obok nich. Patologiczne parcie szkło.
  • Po tym tłicie zebrał niezłe bęcki, nie zdziwiłbym się, gdyby uważał się w całej tej sprawie za najbardziej poszkodowanego przez "pisoskie lemingi". Co za gamoń!
  • Dziennikarze i felietoniści jajcarze często popadają w samouwielbienie. To pewnie od dobrych win i ośmiorniczek które wchłaniają na koszt swoich gospodarzy celebrytów, którzy im się podlizują dla informacji i przychylnych publikacji.
  • Grzegorza Kostrzewy-Zorbasa "czarny humor", "ironia":
    GKostrzewa-ZorbasPhD ‏@GKZorbas_PhD · 7 godz.7 godzin temu
    Można maluchy ratować przed matematyką, chłopców ćwiczyć na ułanów, dziewczynki na sanitariuszki, wyjść z NATO, UE, ONZ, MFW, WHO, OECD ... Polska odrzuci obce wzory, np. matmę i chrześcijaństwo. Będzie sama i zagrożona. Więc ułani. Bój ciężki, więc sanitariuszki.

    Naprawdę, wSieci idzie na dno...
  • Wątek wymagałby zmiany tytułu na "wpolityce.pl jest po tamtej stronie ;)

    http://wpolityce.pl/polityka/276839-pol-porcji-mazurka-w-polityce-wszystko-wraca-ta-bolesna-lekcja-spotyka-po-i-jej-klakierow-ale-spotka-i-pis
    Otóż teraz to wróciło. To przerażeni platformerscy dziennikarze mają tracić pracę. Istotnie, towarzyszy temu wielka radość drugiej, zwycięskiej strony. Tej jednak warto przypomnieć, że PiS nie będzie rządził wiecznie. I przyjdzie czas, gdy w ramach odpolityczniania mediów publicznych to jakaś PO-Nowoczesna partia podda je bezpośredniej kontroli swego ministra.

    Piszę o dziennikarzach, ale nie o nich głównie tu chodzi. Gdy przez ostatnie osiem lat Platforma łamała kolejne standardy krytykowałem to pisząc, że kiedyś to do nich wróci. Teraz PiS idzie w ich ślady, robi dokładnie to samo. Można ich za to krytykować, a na pewno warto spytać gdzie owa #dobrazmiana?

    I po raz kolejny wypada przypomnieć: kiedyś to PiS zostanie opozycją i wróci do niego wszystko, co robi opozycji.

    A Platforma też będzie miała swój Trybunał Konstytucyjny i swoją wersję „rokoszu Rzeplińskiego”. Bo wszystko wraca.

    Oprócz naszej wagi sprzed dwudziestu lat.
  • Można Zakalca zapytać - no i co? Że Targowica zajebie patriotów, jeśli kiedyś dojdzie od władzy, to już wiemy od dawna. Co on postuluje? By nie strzelać do tych hitlerowców, jeśli oni strzelają do nas, bo to nieładnie?
  • On sobie zapewne wyobraża i życzy, żeby stworzyć system mediów publicznych, niezależnych od polityków. No debil po prostu. Uwarunkowania towarzyskie pozbawiły go zdolności racjonalnego oglądu sytuacji.
  • Oho, kolejny zniesmaczony esteta zrobił bardzo nieestetyczny rozkrok. Ta jes! Wszystko wraca. Nieestetyczne wzdęcia najszybciej i najczęściej
  • extraneus napisal(a):
    On sobie zapewne wyobraża i życzy, żeby stworzyć system mediów publicznych, niezależnych od polityków.
    Niech tworzy, ja też jestem za. W pierwszej kolejności niech przekona swoją kumpelę Dominikę Wielowieyską.
  • "Oprócz naszej wagi sprzed dwudziestu lat." Nie mogę, co za kamingałt.
  • "A Platforma też będzie miała swój Trybunał Konstytucyjny i swoją wersję „rokoszu Rzeplińskiego”. Bo wszystko wraca."
    ... nie wiedziałam, że PiS ma "swój Trybunał Konstytucyjny...
  • Teraz wiesz.
  • Właśnie, dlatego Mazurek z Warzechą są nam niezbędni, żebyśmy wiedzieli.
  • edytowano January 2016
    przemk0 napisal(a):
    "Oprócz naszej wagi sprzed dwudziestu lat." Nie mogę, co za kamingałt.
    No co to za sugestie??
  • los napisal(a):
    extraneus napisal(a):
    On sobie zapewne wyobraża i życzy, żeby stworzyć system mediów publicznych, niezależnych od polityków.
    Niech tworzy, ja też jestem za. W pierwszej kolejności niech przekona swoją kumpelę Dominikę Wielowieyską.
    Chyba o to mu właśnie chodzi. Jakiś środowiskowy kretynizm go ogarnął doprawiany megalomanią. Jemu się chyba marzy "rząd dusz" towarzystwa dziennikarskiego "młodych, zdolnych i niezależnych" no niech tam że z nadwagą.
  • Piotr Semka ‏@PiotrSemka · 5 min.5 minut temu
    A ja tłumaczę Českiej Televizii, że konflikt o polskie media nie jest wcale czarno-biały

    ...
  • extraneus napisal(a):
    Piotr Semka ‏@PiotrSemka · 5 min.5 minut temu
    A ja tłumaczę Českiej Televizii, że konflikt o polskie media nie jest wcale czarno-biały

    ...
    To Czesi nie wiedzieli RZE od lat mamy w RGB-kolorze?
    :)
  • Ziemniak szefem Trujki?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.