Skip to content

Ziemniak jest po tamtej stronie

1151618202155

Komentarz

  • extraneus napisal(a):
    Ziemniak szefem Trujki?
    Hę? To on "czuje" trójkową specyfikę?
  • No to będziemy mieli bardzo estetyczną trójkę (nie patrzeć w lustrze w uzębienie)
  • edytowano January 2016
    Co śmieszy Pana Samuela Pereirę? Otóż:
    Samuel Pereira ‏@SamPereira_ · 2 godz.2 godziny temu
    Znalezione u @JanSpiewak na fejsie. Płaczę :)

    image
  • romeck napisal(a):
    extraneus napisal(a):
    Ziemniak szefem Trujki?
    Hę? To on "czuje" trójkową specyfikę?
    extraneus napisal(a):
    Ziemniak szefem Trujki?
    Ja przed chwilą usłyszałem, że raczej Reszczyński...
  • A o co chodzi z tą Pawłowicz? Znowu jakaś sałatka?
  • Tak, teraz mówią o Reszczyńskim.
  • edytowano January 2016
    Bal dziennikarzy...
    image
    smok05 ‏@smok05 · 10 godz.10 godzin temu
    To zblatowanie @R_A_Ziemkiewicz i innych z Olejnikowymi czy Giertychem pokazuje, że potrzebujemy kompletnie nowych elit. Te wodzą nas za nos

    Stanisław Janecki ‏@St_Janecki · 10 godz.10 godzin temu
    Jakoś tak się składa, że po Smoleńsku przestałem mieć ochotę na chodzenie na bal dziennikarzy.

  • Idee ideami ale elita musi zabalować, zachlać i zacieśnić znajomości.
  • Jak kto wpierdalał kotlety z Qniem, Wierzejskim i Kaliszem, to czego od niego oczekujecie?
  • Janecki, jak zwykle, klasa.
  • przemk0 napisal(a):
    https://twitter.com/R_A_Ziemkiewicz/status/692404131873558528
    Żenua,
    co wytknęło chyba większość odćwierkających.
    (Że za kasę, to pójdzie GW gadać.)
  • los napisal(a):
    Jak kto wpierdalał kotlety z Qniem, Wierzejskim i Kaliszem, to czego od niego oczekujecie?
    Kłamiesz!
    Była nałożnica Kalisza mówiła, że Rysiek sam wpierdala 8 mielonych na raz. Niemożliwe, aby podzielił się z neoendek...ami.

  • Nuale jak Qń był kotletów dysponentem, to Rafałowi chiba też coś na talerz nałożył.
  • To podłe oszczerstwo, że Ziemniak żre mielone.

    image
  • Darujcie, że was zatruwam mojem hobby, ale kuriozalny tekst Ziemniaka (wielkanocne DoRzeczy) o możliwym 5 rozbiorze, z którego wynika, że "opozycja" winna jest stanu przedrozbiorowego w stopniu nie większym, niż rząd, wymaga odnotowania.
  • Może etat w TVP2 się oddalił?
  • edytowano March 2016
    Czytałem i dodam, że tekst jest durny też z innego powodu, a mianowicie ignorancji historycznej. Stwierdza nasz "wielki znawca historii", że rzekomo targowiczanie mieli dobre intencje, byli przekonani o swym patriotyzmie, a rozbiory wyszły im jakoś niechcący. Otóż jest to bzdura. Naiwne i głupie bronienie różnych szkodliwych rzeczy to było jakieś 30, 20 nawet 10 lat wcześniej, ale już w dobie Sejmu Czteroletniego świadomość konieczności reform była powszechna, chodziło jedynie o szczegóły. Targowiczanie byli małą, izolowaną grupką, zainteresowaną tylko i wyłącznie swoim prywatnym interesem. Szczęsny Potocki w liście pisanym w 1797 roku cynicznie pisał: "No, teraz jestem już Rosjaninem na zawsze". Branicki był żonaty z nieślubną córką carycy. W ogóle ich rola była jeszcze bardziej odrażająca i negatywna niż to się wydaje. Polecam "Genezę i obalenie konstytucji 3 maja" Jerzego Łojka. To bardzo ciekawa książka, przytaczająca wiele mniej znanych faktów.
  • U Łojka, poza brakiem informacji o genezie Konstytucji, szoknęło mnie że nieszczęsny Szczęsny lobbując za rozbiorem w Peterburku wiele hajsu wyłożył, bo Rusom nawet rozbierać się nie chciało.
  • Łojek to niestety taki pre-Zychowicz, zdobył z Hilterem Moskwę, a wcześniej wygrał powstanie listopadowe... fakt, że nie zrobił tego w żenującej formie pełnej epitetów.

    A czemu Rosjanom nie chciało się rozbierać? Bo to był pruski pomysł. Rosja przed erą reform miała całą Rzeczpospolitą dla siebie, a nie tylko kresowe zadupia.
  • Piątka dla Rozuma z historyji. Pała dla tych, którzy bezkrytycznie łykają elukubracje Łojkowe
  • Pała to jest za zestawianie Łojka z Zychowiczem. To był prawdziwy historyk, który sięgał do źródeł, ba - odnajdywał nowe źródła. We wspomnianej we mnie książce przytacza wiele faktów nie znanych albo mało znanych. Ot, chociażby można dowiedzieć się, jak targowiczanie dotarli na dwór carycy i uzyskali tam wsparcie.
  • Rzchanym napisal(a):
    Pała to jest za zestawianie Łojka z Zychowiczem. To był prawdziwy historyk, który sięgał do źródeł, ba - odnajdywał nowe źródła. We wspomnianej we mnie książce przytacza wiele faktów nie znanych albo mało znanych. Ot, chociażby można dowiedzieć się, jak targowiczanie dotarli na dwór carycy i uzyskali tam wsparcie.
    Większe pretensje do Zychowicza mieliśmy o kopiowanie faktografii od innych czy o wygrywanie wojen zza biurka i pomysły sojuszu z Hitlerem?
  • edytowano March 2016
    W "Genezie i obaleniu konstytucji 3 maja" nie ma żadnego wygrywania wojen zza biurka. A do Zychowicza pretensje były o nierzetelność i antypolską propagandę.
  • Rzchanym napisal(a):
    W "Genezie i obaleniu konstytucji 3 maja" nie ma żadnego wygrywania wojen zza biurka. A do Zychowicza pretensje były o nierzetelność i antypolską propagandę.
    Najgorsze że nie ma słowa o genezie Konstytucji.
  • Nuale w "Życiu i myślach JW Pana Tristrama Shandy" też niewiele jest o życiu i myślach Tristrama Shandy.
  • Rafał A. Ziemkiewicz ‏@R_A_Ziemkiewicz · 58 minut temu

    Poseł Kukiz'15 w punkt: rząd PiS to grupa rekonstrukcyjna Sanacji. Od siebie dodam, że najwięcej chętnych do roli Sławoja Składkowskiego

  • extraneus napisal(a):
    Rafał A. Ziemkiewicz ‏@R_A_Ziemkiewicz · 58 minut temu

    Poseł Kukiz'15 w punkt: rząd PiS to grupa rekonstrukcyjna Sanacji. Od siebie dodam, że najwięcej chętnych do roli Sławoja Składkowskiego

    Się znalazł Walery Sławek...
  • raczej Śmigły Rydz. Wodzu prowadź nas na Kowno. A z Herr Zychowitz nawet i na Moskwę!
  • Ej, ale to określenie jest całkiem celne. Te próby COPu, wymuszono-zaszczepionej innowacyjności, tworzenia państwa milionów uczciwych urzędników, ale bez pomysłu na klasę średnią...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.