Skip to content

Ziemniak jest po tamtej stronie

1252628303155

Komentarz

  • Dziwny sposób obrał na zostanie prezesem...
  • Mało że na fejsie to jeszcze w Dorzeczy. Pięknie pięknie, takiej kompromitacji już nie uda się schować. Komentarze są różne - od brawo panie Rafale, po debilu grafomanie, tak czy inaczej jest to samozaoranie Rafałka level master.
  • consumer elegancko wykazał, że jest endecji spadkobiercą .Nowoczesna. Coś w tym jest, nowoczesne mieszczaństwo to gdzie jak nie u Ryśka?
  • Słusznie. Czas zająć się wychowywaniem dzieci, biorąc rzecz en masse!
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Słusznie. Czas zająć się wychowywaniem dzieci, biorąc rzecz en masse!
    Ale na kogo, paniedziejku? Na strasznych mieszczan, na sarmatów?
  • edytowano December 2017
    Na endeków; nie czytał Kolega vide supra?
  • Nowoczesny indyk - reaktywacja. ~:>
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Na endeków; nie czytał Kolega vide supra?
    Ale .Nowoczesnych endeków czy tych sprzed 100 lat? Wystarczy charchać na sanację czy trzeba za pejsy targać i Zychowicza czytać?
  • Zychowicza za pejsy?
  • A czy oni, te endeki, ogłosili konkurs na Prezesa że się Ziemniak zgłasza? No bo jak nie to powinien puczu dokonać w tej endecji, a nie w necie się wypowiadać.
  • Pucz w sieci ;-)
  • A tak wogulesz to kiedysz Ziękiewiczowi odpjerdzieleło zes to ędecjo?

    Ja rozumię isz na zapytanie "jako pan zajmywasz pozyncje polityczno?" gupio żec "roskraczam sie". Nualesz odpeć "jestę ędekię" tysz nie jezd seksy. I znowusz czebasz byndzie wykorzysteć pijano.
  • .
    Gnębą napisal(a):
    A tak wogulesz to kiedysz Ziękiewiczowi odpjerdzieleło zes to ędecjo?.
    Nie wiem. W każdym razie w 1998 roku uważał "narodowy radykalizm" za największe zagrożenie dla Polski, czemu dał wyraz w głośnym artykule w "Arcanach". Ale "endecja" i "narodowy radykalizm" to nie to samo.
  • Z uchwały RAZ
  • A cóż to jest ta endecja ? Bo jeżeli ograniczymy ją do Dmowskiego, to jemu by było w dzisiejszych czasach lata świetlne bliżej do Kaczora niż do Rafałka.
  • 7dmy napisal(a):
    Jakoś obawiam się że Panu Romanowi to najbliżej byłoby do Tuska.
    Chibasz isz Romanu Giertychu.

  • 7dmy napisal(a):
    Jakoś obawiam się że Panu Romanowi to najbliżej byłoby do Tuska.

    PO w gruncie rzeczy jest karykaturą i smutną parodią endecji.

    W czym najbliżej? W byciu niemieckim patriotą?
  • Dmowski myślał racjonalnie, perspektywicznie i był nastawiony na cel. Jeżeli był nowoczesny to własnie w kategoriach nowoczesnego podchodzenia do świata i jego mechanizmów. Cel miał jeden - niezależna i silna Polska. Gdzie tu PO moi drodzy ?
  • edytowano December 2017
    Faktycznie o Dmowskim narosło dużo mitów, wystarczy poczytać, żeby się w głowie wyprostowało. Nie zgadzam się ze wszystkimi tezami Dmowskiego odnośnie przyczyn upadku Polski i trwaniu w marazmie. Nie do końca sprawdziły się też jego oceny rozwoju sytuacji geopolitycznej i roli Polski w tym układzie, ale to pomijam, operował danymi tamtych czasów, rozkminianie w stylu Zychowicza jest mi obce. Ale obecne myślenie, które określa się mianem neondeckiego, bierze tylko jeden aspekt - opozycji do (wiadomo czego). To jest tak tandetne uproszczenie, że nie ma właściwie słów, żeby je określić.
  • edytowano December 2017
    A o co chodzi Rafałkowi ? Padają jego pomysły partyjne, padają też ogólne konstrukty polityczno-ideologiczne. A może nie same konstrukty, a to że nic z nich nie wynika. A dlaczego padają ? Bo Ziemkiewicz wydaje się ustawiać w opozycji do Michnika i Kaczyńskiego, na zasadzie jak oni mogli to dlaczego nie ja ? Ten człowiek ma problem z głową i samooceną. Teraz jedzie grubo - tak będę waszym Prezesem, tak schowamy się, żeby odpalić Wielki Projekt pod moim przywództwem za jakiś czas. Jestem na to gotowy.

    Na co Rafałku ? Max co do twoich możliwości to bycie skoczkiem na tej szachownicy. Nawet pożytecznym, nie powiem, pewne umiejętności medialne posiada, ale zawsze będzie szybko zbity.
  • Przez Monikę Lech.
  • noale endecja sp.z o.o.to nie tylko publicysta ale i producent prasłowianskiego napoju, oficer lotnictwa i może kiejkutowicz
    nie wiem jak na to wszystko zaopatruje sie Ciasteczkowy, ze stajni którego owe rarogi są
  • Mnie interesuje statut tego stowarzyszenia, skoro Prezesa ma powoływać Zarząd Stowarzyszenia, albo po raz kolejny RAZ nie ma pojęcia o czym pisze.
  • O proszę Endecja ma siedzibę w Poznaniu.
  • Dusza niewolnicza
  • Ja mam wrażenie, że gdy RAZ piszący i RAZ mówiący to nie jest ta sama osoba.
    Gdy pisze to chyba jakaś dzika muza go ponosi w dziwne miejsca.
  • RAZ jest bardzo wieloma osobami w zależności od tego, do kogo mówi. On za to bierze pieniądze i w inny sposób ich nie potrafi zarobić, to chyba jest klucz do tajemnicy.
  • Całkiem przekonujący ten klucz.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.