Skip to content

Ukraina została za żelazną kurtyną

17810121318

Komentarz

  • Przemko napisal(a):
    Etam rozsądny, pustosłowie, co to znaczy "jakim państwem staje się Rosja" - Rosja zawsze jest taka sama, o czym mówił Lech Kaczyński, ale przecież nie przyzna racji Kaczyńskiemu.
    Przypominam Koledze że mówienie w tamtym środowisku rzeczy oczywistych ma rangę intelektualnego odkrycia.
    Anka napisała tylko to o czym wszyscy wiemy, ale tamci byli na to głusi i ślepi przez dekady, albo stulecia.

    Ja wiem że tu na forum nikt z tego tekstu nie dowie się niczego czego nie wiedział od dekad co najmniej - ale warte odnotowania że i w mainstreamie u Wielkiego Szejtana coś zaczyna drgać.
  • No tak, to nie dla nas przekaz. A skąd to przedruk w ogóle? Gdzie to poszło?
  • loslos
    edytowano February 2022
    Pigwa napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Urzędnik musi być integralną częścią urzędu, stosunki mniej więcej jak między żołnierzami i dowódcą, Trump był ciałem obcym i to się musiało tak skończyć. (...)
    To tak jak PiS w Polce.
    PiS jest ciałem obcym w ciele obcym. Polski establiszment jest obcy i wrogi polskiemu narodowi a PiS jest obcy i wrogi establiszmentowi. Amerykański establiszment już tak z narodu wyobcowany nie jest. Poza tym - PiS to zbiorowość zdolna (przynajmniej w założeniu) stworzyć własne głębokie państwo a Trump jest jednostką i to jednostką niechętną do współpracy z kimkolwiek spoza jego najbliższej rodziny. [pytanie retoryczne] Jak ktoś taki może rządzić 330-milionowym niejednorodnych państwem? [/pytanie retoryczne] A właściwie to federacją państw.

  • Przemko napisal(a):
    A skąd to przedruk w ogóle? Gdzie to poszło?
    The Atlantic
    https://www.theatlantic.com/ideas/archive/2022/02/lavrov-russia-diplomacy-ukraine/622075/
  • los napisal(a):
    Pigwa napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Urzędnik musi być integralną częścią urzędu, stosunki mniej więcej jak między żołnierzami i dowódcą, Trump był ciałem obcym i to się musiało tak skończyć. (...)
    To tak jak PiS w Polce.
    PiS jest ciałem obcym w ciele obcym. Polski establiszment jest obcy i wrogi polskiemu narodowi a PiS jest obcy i wrogi establiszmentowi. Amerykański establiszment już tak z narodu wyobcowany nie jest. (...)



    OK, to do mnie trafia.

  • Pigwa napisal(a):
    los napisal(a):
    Pigwa napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Urzędnik musi być integralną częścią urzędu, stosunki mniej więcej jak między żołnierzami i dowódcą, Trump był ciałem obcym i to się musiało tak skończyć. (...)
    To tak jak PiS w Polce.
    PiS jest ciałem obcym w ciele obcym. Polski establiszment jest obcy i wrogi polskiemu narodowi a PiS jest obcy i wrogi establiszmentowi. Amerykański establiszment już tak z narodu wyobcowany nie jest. (...)

    OK, to do mnie trafia.



    No nie wiem. Coraz więcej Amerykanów ma na ten temat zdanie wprost naprzeciwne.
  • loslos
    edytowano February 2022
    Wielu Amerykanów ma na ten temat zdanie naprzeciwne ale też wielu Amerykanom establiszment się podoba. Ameryka to bardzo zróżnicowana kraina. Establiszment się wytworzył w Ameryce w wyniku działań Amerykanów a nie został narzucony siłą z zewnątrz.
  • Mówią że najlepsze przemówienie Bidena, ok. 15 minuty się zaczyna:

  • Show tej kobity po prawej jest rewelacyjny.
  • W USA migają już nawet hiphopowe koncerty, to jest dopiero szoł jak pani pokazuje te wszystkie plugastwa.
  • No, mocne. Dzięki panie Putin za wyremontowanie NATO!
  • los napisal(a):
    Show tej kobity po prawej jest rewelacyjny.
    Ciekawe, który układ dłoni to "Raszyn"?! ;)
  • Biden: Odpowiemy z właściwą delikatnością i taktem

    Pani od języka migowego; przesuwa dłoń po szyi...
  • :D

    Przypomina mi się dowcip ze stanu wojennego (wtedy pojawiło się tłumaczenie DTV na język migowy) o tym jak na ten język przetłumaczono zdanie "Wczoraj generał Jaruzelski zwołał zebranie członków WRONy".
  • https://kresy24.pl/omikron-pokonal-rosyjska-armie-trwozne-doniesienia-z-terenow-cwiczebnych-na-bialorusi

    "Trwające na Białorusi ćwiczenia wojskowe „Sojusznicza Stanowczość – 2022” z pewnością przejdą do białoruskiej historii, jeśli nie liczbą biorących w nich udział żołnierzy, to z pewnością „pychą” ich uczestników z Rosji, pisze „Białoruska Prauda”.


    Jak pisze Jurij Baraniewicz na łamach „BP”, pierwsze, co rzuca się w oczy, to sytuacja z pandemią COVID-19, która według oficjalnych statystyk bije wszelkie smutne rekordy, a „Omicron” rozpoczął swój „zwycięski marsz” przez kraj.

    Pandemia szaleje. Chorują rosyjscy i białoruscy oficerowie i żołnierze, a wślad za nimi ludność miejscowa. Sytuacja jest szczególnie niepokojąca w obwodzie homelskim (największa koncentracja rosyjskich wojsk). Część z nich trafiła do szpitali, niektórzy z nich są leczeni w obozach polowych, zwłaszcza jeśli choroba nie przebiega łagodnie."
  • edytowano February 2022
    Najważniejsze, ze terroru maseczkowego nie ma, jak powiedział niegdyś prawdziwy Polak Mentzen z Konfuni - na Białorusi oddycha się wolnością.

  • No i jak tu nie wierzyć że Pan Demia to spisek Wielkiego Szejtana przeciw Wielkiemu Kutachonowi?
  • No ale już możnowładcy na Kremlu stosują stoły dystansowe przeciw zarazie
  • MarianoX napisal(a):
    Najważniejsze, ze terroru maseczkowego nie ma, jak powiedział niegdyś prawdziwy Polak Mentzen z Konfuni - na Białorusi oddycha się wolnością.

    Mam kilku znajomych o zapachu onucy, którzy o wolności na Białorusi wypowiadają się równie entuzjastycznie - ale żaden nie chce tam jechać. Nie rozumiem dlaczego.
    A w temacie - bardzo sympatyczna pani:

  • Tak na marginesie - jak widzę tych nominalnych Polaków plujących na własny kraj (bo nie o rozsądną krytykę chodzi), i jednocześnie tych Białorusinów i Ukraińców (jeden ostatnio w pracy), którzy widzą w Polsce prakytcznie same pozytywy, i to również w odniesieniu do Zachodu, mimo większej kasy tam - to mam naprawdę niechrześcijańskie myśli.
    Jakby magiczna różdżka przeniosła tych nominalnych Polaków pod buta Łukaszenki lub Putina, albo w ukraiński kryzys, korupcję, itp - a na ich miejsce przeniosła takich Ukraińców, czy Białorusinów jak ta pani i wielu innych podobnych youtuberów oraz zwykłych ludzi, którym żyje się tu dobrze i doceniają wszystko co mają - to naprawdę bym się nie obraził, a wręcz ucieszył.
  • "Lubię to!"
  • Brzost napisal(a):
    :D

    Przypomina mi się dowcip ze stanu wojennego (wtedy pojawiło się tłumaczenie DTV na język migowy) o tym jak na ten język przetłumaczono zdanie "Wczoraj generał Jaruzelski zwołał zebranie członków WRONy".
    Dajesz!

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    :D

    Przypomina mi się dowcip ze stanu wojennego (wtedy pojawiło się tłumaczenie DTV na język migowy) o tym jak na ten język przetłumaczono zdanie "Wczoraj generał Jaruzelski zwołał zebranie członków WRONy".
    Dajesz!

    Na najbliższym Piffku. To trzeba pokazać :-)
  • No właśnie. A już post nadchodzi, więc trzeba się spieszyć.
  • Jeśli chodzi o przyszły tydzień, jestem zasadniczo dyspozycyjny (przynajmniej tak to wygląda na ten moment).
  • Jeżeli nie dojdzie do wojny, to chyba oznacza, że Ukraina sprawuje kontrolę nad armią i nie zmarnowała ostatnich 7 lat. To by było miłe.
  • Faktycznie!
  • janosik napisal(a):
    Staszek2 napisal(a):
    I ten Ruski agent Przemko, zaczął budować bazy US Army w Polsce.
    Bo Trump był pełen sprzeczności, zresztą podejrzewam, że co bardziej trzeźwi republikanie korygowali jego działania.

    Jakoś to tak musiało działać. A Biden, czy się to komu podoba czy nie, dostał razem z resztą administracji Obamy po pysku w 2014 (jak zawierzyła w reset) i nie chciał powtórki. Inna rzecz, że USA to reset by chciała aby mieć wolne ręce na Chiny, ale Rosja jakoś niekoniecznie...

  • Rolka napisal(a):
    USA to reset by chciała aby mieć wolne ręce na Chiny, ale Rosja jakoś niekoniecznie...

    Dlaczego ZSRR miałby chcieć, żeby Wielki Szatan miał wolne ręce? Jakby, no, dali zaliczkowo Ukrainę i pół Polski, to może pół roku spokoju by od Rosji dostali.
  • edytowano February 2022
    TT
    @fabucat
    If you’re wondering why Russia hasn’t invaded Ukraine yet, one reason is that it’s 47 degrees F (6 st. C) in Kyiv, when it’s usually 0 degrees.

    When temperatures get above freezing, tanks get stuck in the mud. Therefore, no invasion. #Ukraine
    I nie wiem, czy to serio...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.