Skip to content

Ukraina została za żelazną kurtyną

13468918

Komentarz


  • ...tutaj lepiej pasuje!
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Jest rok 2023. Parada zwycięstwa w Kijowie. Na trybunie honorowej poklepują się po plecach Ukraińcy, Polacy, Litwini, Łotysze, Estończycy, Brytyjczycy, etc.
  • Jeszcze nawiązując do Bartosiaka: image
  • edytowano February 2022
    Koncepcja hołdu (lansowana przez trio Sikorski, Bartosiak, Zychowicz) wobec nie mogących/chcących nas obronić/uzbroić Niemiec zbankrutowała w świetle ostatnich wydarzeń na flance. (Trzeba znowu podziękować Putinowi za otwarcie nam oczu.)

    Tak, dobrze czytacie- Sikorski też w tym gronie bo kilka razy gościli razem. Ostatnio w tym zestawie (+Krzysztof Bosak) krytykowali porozumienie UK POL UA

    Bartosiak niby trochę się dystansuje od Niemiec w tym filmiku bo strasznie teraz traci wiarygodność wśród subskrybentów Strategy&Future i biznes na nich oparty się chwieje.

    A ja od miesięcy ostrzegałem na twitterze nawet pod ich postami dosłownie pisząc, że zwąchał się z niemieckim agentem wpływu i fantastą Zychowiczem. Nawet ktoś groził mi procesem w imieniu Zychowicza ale poparł mnie red. Piotr Gursztyn
  • I jeszcze dodam, że ten filmik Zychowicza z Bartosiakiem jest dziwny. Jakby do Bartosiaka dotarło , że zwąchał się nie z tymi co trzeba ale zapędził się i nie bardzo wie jak wybrnąć. A Zychowicz - straszna, podła kreatura- jakby coś miał na Bartosiaka, że ten mimo wszystko z ni trzyma. Takie miałem wrażenie
  • Dziwię się, że po tym jak Leszek Żebrowski publicznie wykazał Zychowiczowi ignorancję i kłamstwa ktoś jeszcze traktuje Zychowicza serio.
  • Nie tylko Żebrowski. Bardzo obszerną krytykę wypocin Zychowicza na temat wyższości sojuszu z hitlerowcami dał Krzysztof Wojczal w dwóch artykułach:

    https://www.krzysztofwojczal.pl/historia/pakt-z-iii-rzesza-alternatywa-czy-najgorszy-sen-polakow/

    https://www.krzysztofwojczal.pl/historia/ii-rp-bronila-ladu-wersalskiego-prawda-czy-mit/



  • edytowano February 2022
    dyzio napisal(a):
    I jeszcze dodam, że ten filmik Zychowicza z Bartosiakiem jest dziwny. Jakby do Bartosiaka dotarło , że zwąchał się nie z tymi co trzeba ale zapędził się i nie bardzo wie jak wybrnąć. A Zychowicz - straszna, podła kreatura- jakby coś miał na Bartosiaka, że ten mimo wszystko z ni trzyma. Takie miałem wrażenie
    Na kanale yutubowym PCh24 (Polonia Christiana) już po raz kolejny zapodają długi wywiad z przedstawicielem zagadkowej fundacji Ad Arma.

    Ponownie te same tezy: należy zrozumieć Rosję (Krym był długo w ich rękach), jesteśmy gorzej uzbrojeni niż za komuny, obecność wojsk amerykańskich nic nam nie daje, a poza tym to skandal, że kontyngent US Army ma w Polsce specjalne prawa USA promuje LGBT, należy rozważyć negocjacje z NiemRosją itp. Wieje onucą jak stąd do Władywostoku..
  • A znajomi podają dalej obrazki takie jak ten:
    https://demotywatory.pl/4393086/Polska-polityka-zagraniczna
    Niestety nie mogę doczytać, kto jest autorem, ale też wieje. Niedźwiadek cichy i spokojny, nic nam nie wadzi, prawda?
  • Brzost napisal(a):
    A znajomi podają dalej obrazki takie jak ten:
    https://demotywatory.pl/4393086/Polska-polityka-zagraniczna
    Niestety nie mogę doczytać, kto jest autorem, ale też wieje. Niedźwiadek cichy i spokojny, nic nam nie wadzi, prawda?
    Na moje okko to z tygodnika Angora wycięte.
  • MarianoX napisal(a):
    należy rozważyć negocjacje z NiemRosją
    Pewnie że tak, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że im specjalnie nie zależy na negocjowaniu z nami.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    A znajomi podają dalej obrazki takie jak ten:
    https://demotywatory.pl/4393086/Polska-polityka-zagraniczna
    Niestety nie mogę doczytać, kto jest autorem, ale też wieje. Niedźwiadek cichy i spokojny, nic nam nie wadzi, prawda?
    Na moje okko to z tygodnika Angora wycięte.
    Przecież podpisane skąd . Mysl24.pl
  • SigmundvonBurak napisal(a):

    Przecież podpisane skąd . Mysl24.pl
    Chodziło mi o nazwisko rysownika, bo kreska wydawała mi się znajoma.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    należy rozważyć negocjacje z NiemRosją
    Pewnie że tak, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że im specjalnie nie zależy na negocjowaniu z nami.
    Dobrze,, że obecne przygotowania do Sejmu Rozbiorowego dotyczą jedynie części dawnego terytorium Rzeczypospolitej. Pytanie tylko czy przyjąć wakującą rolę Habsburgów...

  • Brzost napisal(a):
    SigmundvonBurak napisal(a):

    Przecież podpisane skąd . Mysl24.pl
    Chodziło mi o nazwisko rysownika, bo kreska wydawała mi się znajoma.
    Nazwisko rysownika to Wojtek Romerowicz. Kreska, dla mnie też znajoma może być z Frądzi https://www.fronda.pl/a/z-dedykacja-dla-zwolennikow-wolnosci-wyboru,33587.html
    lub z jego satyrycznego humorku, któren cheba własnoręcznie widziałem na którymś z naszych forumków (Rebelka?).
    Here u go:

    image

    👣

    🐾
    🐾

  • Dzięki! Mogłem go chyba też widzieć w "Gazecie Warszawskiej"?
  • 10 lutego mają rozpocząć się rosyjsko-białoruskie ćwiczenia wojskowe. Zdaniem gen. Skrzypczaka to może być najbardziej niebezpieczny moment. - Po Łukaszence można spodziewać się wszystkiego. Obawiam się, że będzie on narzędziem, którym Putin dokona prowokacji - ocenia. Prowokacją miałoby być "omyłkowe" lub "przypadkowe" dokonanie najazdu na Ukrainę. - Wtedy Putin będzie miał rolę rozjemcy, który zażegna konflikt - dodaje Skrzypczak.

    Według administracji prezydenta Joe Bidena Rosja zgromadziła już 70 proc. sił potrzebnych do ataku na pełną skalę. Generał pytany o te liczby stwierdził, że amerykańscy analitycy nie znają Rosjan, potencjału i ich możliwości rażenia.

    - Zalecam w tej sprawie ostrożność. 70 proc. - ile to jest? Pół miliona żołnierzy, czy żołnierze i sprzęt wojskowy? Element zaskoczenia musi być przy każdej agresji, tu go nie ma. Dlatego Rosja musiałaby mieć miażdżącą przewagę liczebną - cztero-, a nawet pięciokrotną - żeby zająć Ukrainę. Moim zdaniem Putin nie zacznie wojny, którą przegra, on sobie nie może na to pozwolić z wielu przyczyn - wskazuje gen. Skrzypczak.

    Zdaniem naszego rozmówcy wśród tych powodów są słaby stan rosyjskiej gospodarki, która nie przetrwa długiej wojny oraz opinia publiczna. - Putin będzie musiał się tłumaczyć przed Rosjanami, dlaczego tylu rosyjskich żołnierzy poległo, a oni mu tego nie wybaczą - dodaje gen. Skrzypczak.
  • Tego nie ponimaju - co to za informacje o stanie wojsk (ilość, gotowość, 'scenariusze', strategia itp), które można przeczytać w zwykłej gazecie (e-gazecie)???


    Tja, a car czytaju i umiera ze śmiechu...
  • Jedno po wpisie romeck staje przed oczyma to jedna lub dwie hipersoniczne rakiety w Kijów.
    Jak USA w Hiro u Naga., żeby pokazać, że umiemy.
    Przed kilku tygodniami sami se zestrzelili satelitę. Pokazali, że potrafią. Jak by trza było cudzy, też trafią.
    Nie o wejście w 1oo tys. chyba idzie gra.
  • A tak się robi propagandę aby uniknąć tej wojny przez Rosję
    W wypadku inwazji Rosji, Kijów może upaść w ciągu 72 godzin. Może zginąć 15 tys. ukraińskich żołnierzy - poinformował - według źródeł Fox News - przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów gen. Mark Milley podczas zamkniętego spotkania w Kongresie.
    (..)
    "Według raportu, rosyjska armia planuje okrążyć i oblegać główne miasta kraju po zniszczeniu ukraińskich sił w terenie" - pisze w sobotę gazeta.

    Następnie w miastach miałyby zostać zaktywizowane komórki wywiadowcze, które już wcześniej przeniknęły do struktur ukraińskich i agenci wpływu w otoczeniu polityków potencjalnie lojalnych wobec Putina, a dodatkowo do miast mieliby wejść "agenci wywiadu". Ich zadaniem byłoby "ustanowienie w miastach odpowiednich prorosyjskich kierownictw", które następnie "zgodziłyby się poddać i przekazać" władzę rosyjskim okupantom.
    (..)
    Źródło, tej pięknej Rosyjskiej wojny informacyjnej.
    Pomogę, sztaby planują optymistyczny scenariusz, pesymistyczny scenariusz i to przedstawiają jako ramy, a później wskazują jakie są prawdopodobieństwa. Teraz pytanie, które scenariusze są tutaj prezentowane?
  • W wypadku inwazji Rosji, Kijów może upaść w ciągu 72 godzin.
    Może ale nie musi. Podobnie Horban wieszczył armagedon. Takie tezy są nieweryfikowalne po prostu.
  • Niektórzy wieszczyli drastyczny wzrost przypadków śmiertelnych w wyniku uśmiercenia śmiercionośną śmiercionką śmierci.
  • MarianoX napisal(a):
    Niektórzy wieszczyli drastyczny wzrost przypadków śmiertelnych w wyniku uśmiercenia śmiercionośną śmiercionką śmierci.
    Za krzywymi szczepień kroczą krzywe skonów
    oszczegał noblista.
  • Tęczowa ściera Milley nie wyleciał na mordę po tym jak paktował z Chińczykami za plecami Trumpa - już wiemy dlaczego.
  • Dla tych, którzy pytają: „Dlaczego Ukraina ma znaczenie?
    1 miejsce w Europie pod względem udokumentowanych, nadających się do wydobycia zasobów rud uranu;
    2 miejsce w Europie i 10 miejsce na świecie pod względem zasobów rudy tytanu;
    2. miejsce na świecie pod względem zbadanych zasobów rud manganu (2,3 mld ton, czyli 12% światowych zasobów);
    drugie co do wielkości rezerwy rudy żelaza na świecie (30 mld ton);
    2. miejsce w Europie pod względem zasobów rudy rtęci;
    3 miejsce w Europie (13 miejsce na świecie) w zasobach gazu łupkowego (22 bln m sześc.)
    4 miejsce na świecie pod względem łącznej wartości zasobów naturalnych;
    7. miejsce na świecie w zasobach węgla (33,9 mld ton)
    Ukraina to kraj rolniczy:
    1 miejsce w Europie pod względem powierzchni gruntów ornych;
    3 miejsce na świecie pod względem powierzchni czarnoziemu (25% objętości świata);
    1 miejsce na świecie w eksporcie słonecznika i oleju słonecznikowego;
    2 miejsce na świecie w produkcji jęczmienia i 4 miejsce w eksporcie jęczmienia;
    3. co do wielkości producent i 4. co do wielkości eksporter kukurydzy na świecie;
    4. największy producent ziemniaków na świecie;
    5. największy producent żyta na świecie;
    5 miejsce na świecie w produkcji pszczół (75 000 ton);
    8 miejsce na świecie w eksporcie pszenicy;
    9 miejsce na świecie w produkcji jaj kurzych;
    16 miejsce na świecie w eksporcie serów.
    Ukraina może zaspokoić potrzeby żywnościowe 600 milionów ludzi.
    Ukraina to kraj uprzemysłowiony:
    1 miejsce w Europie w produkcji amoniaku;
    2-е europejski i czwarty co do wielkości system gazociągów na świecie (142,5 mld metrów sześciennych przepustowości gazu w UE);
    3. co do wielkości w Europie i 8. co do wielkości na świecie pod względem zainstalowanej mocy elektrowni jądrowych;
    3. miejsce w Europie i 11. na świecie pod względem długości sieci kolejowej (21 700 km);
    3. miejsce na świecie (po USA i Francji) w produkcji lokalizatorów i sprzętu lokalizacyjnego;
    Trzeci co do wielkości eksporter żelaza na świecie
    4. co do wielkości eksporter turbin do elektrowni jądrowych na świecie;
    4. największy na świecie producent wyrzutni rakiet;
    4 miejsce na świecie w eksporcie gliny
    4 miejsce na świecie w eksporcie tytanu
    8 miejsce na świecie w eksporcie rud i koncentratów;
    9 miejsce na świecie w eksporcie produktów przemysłu obronnego;
    10. największy producent stali na świecie (32,4 mln ton).

    https://www.facebook.com/krzysztof.wronowski.562/posts/5113729301984808
  • To dlaczego jest tam tak chv!owo skoro jest tak dobrze?

    👣

    🐾
    🐾

  • Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    To dlaczego jest tam tak chv!owo skoro jest tak dobrze?
    A pewnie ze trzy milijony Ukraińców dorabia/zarabia w Polsce?
  • Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    To dlaczego jest tam tak chv!owo skoro jest tak dobrze?
    We wszystkich demoludach jest słabo względem potencjału.
  • Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    To dlaczego jest tam tak chv!owo skoro jest tak dobrze?
    Nic a nic nie pamięta kolega komunizmu?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.