Skip to content

Legia v. Ktoś tam skądś - JORGE proszony o komentarz

1197198200202203235

Komentarz

  • edytowano December 2022
    JORGE napisal(a):
    Dobrze pamiętam. Takim bezsensownym zamieszaniem, które zrobił w sprawie "wirtualnej premii" nie doszedłby nawet do poziomu kierownika działu. To było działanie na szkodę też jego wizerunku. Popełnił babola.
    Oj jaka nieprawda. Im większy projekt, tym więcej można obiecywać i dłużej nikt się nie zorientuje. A jak się uda przez 3 lata przeciągnąć, to premie za 3 lata zgarnięte, można zmieniać firmę… niejedna kariera na tym się zasadza.
    Zamiast zmieniać firmę można tez zmienić dział, albo być awansowanym.
    Mieliśmy kiedyś CEO z zewnątrz, MBA z modnego miejsca, który za zadanie miał zrobić firmie pivota i jednocześnie nie stracić ani trochę z rocznego przychodu. Odwiedził nasz oddział wtedy i przyznał na kolacji, tak nieco smutno, że nigdy w branży takie coś się nie udało. Ale publicznie tryskał entuzjazmem. Czyli - od początku wiedział, że się nie uda, ale tego chciał inwestor, wiec wuj tam, premia jest co roku a plan na kilka lat, i jeszcze będzie odprawa.
  • loslos
    edytowano December 2022
    Dokładnie. Zastanawiałem się jaka jest wyższość Roberta Lewandowskiego nad Dermotem Gleesonem czy Emilio Botinem i wyszło mi, że działania Lewandowskiego widzimy i oceniamy na bieżąco, widzimy kto komu piłkę odebrał i czy w tę bramkę tą piłką trafił czy nie. Popularność sportu skąd się właśnie bierze. Z Botinem nie jest tak dobrze - Santander jest największym europejskim bankiem dzięki wielu latom pracy wielu ludzi i ad hoc trudno jest ocenić, kto w jaki sposób się do tego przyczynił. Dlatego nawijanie makaronu na uszy w piłce nie ma wielkich szans powodzenia ale w bankowości można na tym jechać lata.
  • Ależ kontratak Europy!
  • Świetny mecz, powiedziałbym, że pierwszy naprawdę wielki mecz na turnieju. Wielki - to wielki, dobre i bardzo dobre były.

    @Jorge, polmisiek, los,

    Mam wrażenie, że w ogóle polityka polega w znacznej mierze na takich obiecankach, jak obiecać, żeby nie było obiecane, ale co innego pomyślał odbiorca. Ze strony tego rządu (i poprzedniego - w podobnym składzie) nie jest to pierwszy przypadek, Becia obiecała-nieobiecała, że Macierewicz nie będzie ministrem obrony, a 500+ będzie na pierwsze dziecko, co rząd już Morawieckiego obiecywał w czasie pandemii to nawet nie przypominam, nie zamkniemy cmentarzy na 1.11, nie będzie nauki zdalnej itd. Tu kaliber jest dużo mniejszy i cała pseudoafera kręci się tlyko na popularności piłki w Polsce.

    Co do KPO, to piniędzy ni ma i nie będzie, niezależnie czy wybrano by opcję Morawieckiego, czy Ziobry. Różnica jest tylko jak to sprzedać publice. Morawiecki sprzedaje raczej w ten sposób, by publika myślała, że tamci są winni, opcja Ziobry by raczej była "chcieli dać, a nasi nie wzięli".
  • Okrutny futbol... Na nic moje kibicowanie Brazylii...
  • dyzio napisal(a):
    Okrutny futbol... Na nic moje kibicowanie Brazylii...
    Nie rozumiem jak mogli to wystrachane dziecko wystawić na strzelanie pierwszego karniaka. Nie wiem czy w Brazylii jest jakiś rzecznik praw dziecka ale jeśli jest to powinien się tym zająć!
  • Ło jacie ale Holandia przywaliła w jaja Argentynie....ostatnia minuta i remis!
  • edytowano December 2022
    Tak, końcówka świetna, ale zobaczcie jak Argentyna zdominowała Holandię przez 80 minut, tamci mieli jeden strzał i to niecelny. Argentyna jak odpadnie to raczej przegra sama z sobą, trochę jak z Arabią Saudyjską.
  • marniok napisal(a):
    Ło jacie ale Holandia przywaliła w jaja Argentynie....ostatnia minuta i remis!
    Ale były to jaja że stali
  • To samo miałem właśnie napisać... :D
  • Mnie to gadanie, że "łooo w takim momencie coś takiego"... otóż jest to logiczne właśnie, że w takim momencie.
    Jakby bez przerwy wykonywali w ten sposób, to by obrońcy obstawili napastników i tyle tego było. Przewaga polega tu na zaskoczeniu, to jest numer, który można zrobić raz, a skoro raz - to w kluczowym momencie.
  • Jak komentator podał jak Holandii zazwyczaj idzie w karnych, to trochę się dziwię, że nie chcieli tego rozstrzygnąć wcześniej. A może właśnie ... chcieli, ale umiejętności brakło, co?
  • Oczywiście ale zrobić to, a zrobić skutecznie to jest właśnie to "łoooooo"
  • edytowano December 2022
    Ale alternatywę - czyli bardzo precyzyjny strzał bezpośrednio - też ciężko wykonać. Przy takim wariancie jak zagrali jest bardziej kwestia losowa, zorientuje się obrońca w ułamku sekundy i przyblokuje czy nie. Już samo wykonanie nie musi być aż tak precyzyjne jak strzał z wolnego, bo to jest ostatecznie strzał sam na sam.
  • Poza tym to było tak nietypowe wykonanie (spotykane ale b.rzadko) że z tego powodu też zachwyca.
  • Smaczku też dodaje fakt, że kiedyś na mundialu tak strzelili Argentyńczycy.

  • Tzn. żeby było jasne, mnie się to rozegranie bardzo podobało i go absolutnie nie krytykuję, tylko zwracam uwagę, że tego rodzaju rozgrywanie właśnie logicznie jest zachować na szczególny moment, np. właśnie trudną sytuację w fazie pucharowej mundialu (to wyżej to był mecz 1/8), a komentatorzy wydawali się tym zdziwieni.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Smaczku też dodaje fakt, że kiedyś na mundialu tak strzelili Argentyńczycy.

    imageObrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Ale fajny film. Fajny stadion, fajne trykoty, no i fajni piłkarze: Batistuta, Owen, Shearer... To byli ludzie z charakterem.
  • edytowano December 2022
  • Berberowie zaraz wyrzucą C. Ronaldo z mundialu.
  • Jak taka drużyna mogła odpaść? Typowałem ich na mistrza...
  • edytowano December 2022
    Trener za późno wpuścił Ronaldo, wiem że jest moda na hejtowanie Cristiano ale tak ważny mecz to nie czas na demonstrowanie przez szkoleniowca "kto tu rządzi", a wiadomo że przy grze o wysokie stawki decydują bardzo często doświadczeni gracze.

    Karę "za ego" otrzymal już w poprzednim meczu.
  • MarianoX napisal(a):
    Trener za późno wpuścił Ronaldo, wiem że jest moda na hejtowanie Cristiano ale tak ważny mecz to nie czas na demonstrowanie przez szkoleniowca "kto tu rządzi", a wiadomo że przy grze o wysokie stawki decydują bardzo często doświadczeni gracze.

    Karę "za ego" otrzymal już w poprzednim meczu.
    Wpuścił go zaraz na początku drugiej połowy, więc nie można powiedzieć, że zrobił to jakoś późno, a że nie dał od początku meczu? Wcześniejszy mecz usprawiedliwia tę decyzję.
  • edytowano December 2022
    Gonzalo Ramos (zastąpił Ronaldo w pierwszym składzie) - ocena z TVP Sport:

    "Kompletnie niewidoczny w pierwszej połowie. Bez strzału na bramkę, bez dryblingów i udanych zagrań. Kilkukrotnie leżał na murawie i wydawało się, że może zostać zmieniony. Po zmianie stron nie było lepiej. Bohater meczu ze Szwajcarią nie błysnął w ćwierćfinale. Występ zdecydowanie poniżej oczekiwań".

    W poprzednim meczu hat-trick, dziś tzw. piach. Tak niestety bywa.

    Co stało na przeszkodzie, by grali od początku obydwaj? Jak trwoga, to do Ronaldo?

    Trener Santos powinien dostać specjalny medal z kartofla od FIFA w kategorii "Zademonstrowanie, kto rządzj"

    P. S.

    Przed chwilą wypowiedział się znany i lubiany Luisz Figu:

    "Nie ma wątpliwości, że sadzanie na ławce Ronaldo było olbrzymim błędem ze strony selekcjonera - Fernando Santos"
  • MarianoX napisal(a):
    Co stało na przeszkodzie, by grali od początku obydwaj?
    To, że Ronaldo gra piach w ostatnim czasie, a Portugalia bardzo dobrze poradziła sobie bez niego we wcześniejszym meczu.
  • Jeżeli będzie finał Argentyna-Francja to znaczy, że przy innej drabince i grupach, powinniśmy być zespołem nr 3 na Mundialu ?


  • dyzio napisal(a):
    Jak taka drużyna mogła odpaść? Typowałem ich na mistrza...
    Maroko gra SuperCzesia. Naprawdę ! A do tego oni pościągali zawodników, którzy mieli cokolwiek wspólnego z Marokiem (urodzeni poza), no i wygląda na to, że świetny trener. To nie jest przypadek.
  • Wieszczę Wam:
    "Polska przegra jedynie z mistrzem i wicemistrzem świata!"
  • A NBP, który nas zniszczył zostanie najlepszym graczem turnieju ? Wszystko się zaczyna układać ...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.