Skip to content

Legia v. Ktoś tam skądś - JORGE proszony o komentarz

1200201203205206232

Komentarz

  • TecumSeh napisal(a):
    polmisiek napisal(a):
    no dobra, jeden znany Argentyńczyk też mnie trochę irytuje
    Messi?
    Bardziej znany… Wypowiedzi Messiego to za bardzo nie znam
  • Ech myślałem że przy stanie 2:0 już pozamiatane, a tu parę minut nieuwagi i gramy od nowa!
  • Niestety Argentyna po raz kolejny traci bezpieczne prowadzenie.. niedobrze. A Franca taka bezradna była...
  • TecumSeh napisal(a):
    Ja też.
    Najpierw kibicujemy Polsce, potem krajom katolickim, itp.
    Franca jaka jest, każdy widzi.
    A Argentyna to już nie każdy, bo to daleko.

    Akurat w podejściu Argentyńczyków do samej piłki jest coś bałwochwalczego, Maradonę czy Messiego niektórzy całkiem serio traktują jak bogów, we Francji jest normalne podejście, piłka to sport narodowy (czy jeden z narodowych), tak jak w Polsce.
  • Chwała Bogu ! Wygrał sport, wygrała piłka nożna, wygrał najlepszy zespół. Piękna historia !
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Dziwny ten karny. Dembele go dotknął, ten już zaczyna się przewracać, jak przewracasz się, to nie biegniesz, a Dembele biegnie dalej, więc nogi się zaplątują.

    Aha, chyba piąty karny Argentyny, można sprawdzić czy to jakiś rekord. Messi jako król strzelców z 4 karnymi też może być rekordzistą.
    Karny to karny. Każde zagranie w polu karnym niezgodne z literą przepisów winno być karane karnym i to było niezgodne.

    Zostaję szefem piłki i wprowadzam 3 zmiany:
    1. Efektywny czas gry.
    2. VAR na żądanie - 3 nietrafne na połowę (pod koniec pierwszej połowy dogrywki był rożny dla Argentyny, którego sędzia nia zauważył).
    3. W polu karnym wszystkie zagrania niezgodne z przepisami to karny.

    I mogę zacząć oglądać piłkę.
  • Ale Marciniak i nasi inni sędziowie - szacun 10.
  • Wychodziłem do kościoła było 2:1, wracam a tu karne....musi dobry mecz był.
  • Kto wygrał ? O Argentyńczykach mówi się, że są jak Włosi mówiący po hiszpańsku, którzy zachowują się jak Francuzi, a pragną być Anglikami.
  • Makaron zlany przez Bape. Francja w jednym obrazku.

    Świetny finał (pod każdym względem) i dobry rezultat.
  • Franca mało za mało Białych na karne.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    A Argentyna to już nie każdy, bo to daleko.

    Akurat w podejściu Argentyńczyków do samej piłki jest coś bałwochwalczego, Maradonę czy Messiego niektórzy całkiem serio traktują jak bogów, we Francji jest normalne podejście, piłka to sport narodowy (czy jeden z narodowych), tak jak w Polsce.
    To jest prawda. Zresztą w Brazylii - podobnie.
    Mimo wszystko jednak na traktowaniu piłki normalnie zalety Francy się kończą. Argentyńczycy mają ich parę, z czego główna to taka, że to katolicy.
    JORGE napisal(a):
    Chwała Bogu ! Wygrał sport, wygrała piłka nożna, wygrał najlepszy zespół. Piękna historia !
    No i nie ma co ukrywać - Messiemu za całokształt się ten tytuł należał. A i dziś zrobił kawał niezłej roboty.
    JORGE napisal(a):
    Ale Marciniak i nasi inni sędziowie - szacun 10.
    Owszem, nikt nie może mieć do sędziowania cienia pretensji.


  • Owszem, nikt nie może mieć do sędziowania cienia pretensji.

    Był róg dla Srebrnych pod koniec pierwszej połowy.
  • trep napisal(a):

    Owszem, nikt nie może mieć do sędziowania cienia pretensji.

    Był róg dla Srebrnych pod koniec pierwszej połowy.
    Błagam ...
  • Róg to róg. Dzięki rogowi Franca miała rzut karny w dogrywce.
  • Fajnie że wygrał zespół bardziej europejski :-)
  • @TecumSeh
    Argentyna jest bardzo agresywnie lewacka, równie dobrze można powiedzieć, że Francja to katolicki kraj.

    To oczywiście na marginesie.
  • Za to cały świat widział, jak pan gwiazdor robi znak krzyża i pokazuje na niebo. Na muslimskiej ziemi!
    Co do sędziego, było jeszcze podanie kolanem do rąk bramkarza, ale może coś źle widziałem.
  • A take podanie jest niekoszer?
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    Fajnie że wygrał zespół bardziej europejski :-)
    Koham!
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A take podanie jest niekoszer?
    Jednak wszystko cacy, nie można podawać ciałem poniżej kostki - https://en.wikipedia.org/wiki/Back-pass_rule
  • Pigwa napisal(a):
    @TecumSeh
    Argentyna jest bardzo agresywnie lewacka, równie dobrze można powiedzieć, że Francja to katolicki kraj.

    To oczywiście na marginesie.
    A w czym konkretnie jest lewacka?
    Jest w czymś bardziej na lewo niż Franca?
    Serio pytam - daleko i nie wiem, jak słusznie @Rozum zauważył, ale chętnie się dowiem.

    Franca ma wpisane we wszelkie możliwe papiery laickość więc Argentyna i tak do przodu (bo bardziej do tyłu się nie da).
  • Jedna moja znajoma lewaczka nie była w stanie znieść argentyńskiego klerykalnego zaduchu i odpoczynek znalazła dopiero w turbomasońskim Urugwaju.
  • Pigwa napisal(a):
    @TecumSeh
    Argentyna jest bardzo agresywnie lewacka, równie dobrze można powiedzieć, że Francja to katolicki kraj.

    To oczywiście na marginesie.
    Właśnie. A francuski murzyn przeżegnał się wchodząc na boisko.
  • Ja nie mówię że we Francy katolików nie ma:) Ale państwo jest jakie jest - po prostu:)
  • @TecumSeh W tym sensie, że lewicowa agenda jest tam bardzo agresywna, wpływowa (w polityce, mediach) i na fali wznoszącej (niedawno doprowadzili do depenalizacji aborcji do 14 tygodnia ciąży), podczas gdy Kościół, przeciwnie, jest w defensywie i szybko traci wiernych.

    Oczywiście nadal większość społeczeństwa to katolicy i można życzyć Argentynie, żeby tak pozostało, ale trend jest odwrotny.
  • Pierluigi Collina o Marciniaku: jest drugim najważniejszym Polakiem po papieżu
  • Pigwa napisal(a):@TecumSeh W tym sensie, że lewicowa agenda jest tam bardzo agresywna, wpływowa (w polityce, mediach) i na fali wznoszącej (niedawno doprowadzili do depenalizacji aborcji do 14 tygodnia ciąży),
    To zupełnie jak w Polsce, a penalizacja aborcji jest póty, póki rządzi PiS. Kolejny rząd zdepenalizuje ją na pewno - zresztą Tusek już to zapowiedział.
    Pigwa napisal(a):podczas gdy Kościół, przeciwnie, jest w defensywie i szybko traci wiernych.

    Oczywiście nadal większość społeczeństwa to katolicy i można życzyć Argentynie, żeby tak pozostało, ale trend jest odwrotny.
    Znowu - zupełnie jak w Polsce.
    Tym niemniej różnica między Polską a Francją póki co jest dość duźa, i zapewne w Argentynie podobnie.
  • @Tecumseh

    Pełna zgoda - jak tak dalej pójdzie, to Polska w ciągu jednego pokolenia może stać się krajem wręcz satanizującym.
  • edytowano December 2022
    Nergal będzie najwyższym kapłanem, aż ciarki człowieka przechodzą.

    Swoją szosą ciekawe1 czy Papa pogratulował Argentynie mistrzostwa?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.