Skip to content

Legia v. Ktoś tam skądś - JORGE proszony o komentarz

13435373940235

Komentarz

  • edytowano October 2017
    Brzost napisal(a):
    christoph napisal(a):
    czyli społeczeństwo feudalne, bramkarz mało kiedy strzela gola (nie samobója
    Pamiętam jak kiedyś Tomaszewski strzelił karnego dla ŁKS-u.
    Musiał sie wnerwić

  • Brzost napisal(a):
    christoph napisal(a):
    czyli społeczeństwo feudalne, bramkarz mało kiedy strzela gola (nie samobója
    Pamiętam jak kiedyś Tomaszewski strzelił karnego dla ŁKS-u.
    No ale bywało i tak:

  • Kuszczaka - Puszczaka też pamiętam :-)
  • Oj tam - facet miał gigantycznego pecha po prostu.
    Mecz nie wychodził nam w ogóle, publika była wkurwiona na maksa, i wtedy Kuszczak niby pilnował piłki, ale jak sam potem powiedział, chciał uniknąć rzutu rożnego, więc cofnął ręce w nadziei że nie wpadnie. No ale wpadło.
    Dlatego atmosfera wokół kadry jest ważna - strasznie źle się gra kiedy gwizdają nasi kibice.

    Kuszczak był bramkarzem bardzo dobrym, ale mentalnie nie mógł się pogodzić z rolą rezerwowego przy starym ale znakomitym van der Saarze - i w zasadzie po wypożyczeniu przepadł. Obecnie gra w drugiej lidze angielskiej (championship). A powinien być co najmniej podstawowym zawodnikiem średniego klubu w pierwszej lidze.

    Mało kto pamięta ale jest taki gol, co dzierży rekord gola zdobytego z największej odległości w historii. Wiecie kto był bramkarzem? Artur Boruc.
    I znowu go nie winię - wiał huragan, który przewiał piłkę po odbiciu, do której wyszedł Boruc. To były przypadki jednak - niejeden bramkarz, w tym najlepsi, zaliczali wtopy. Olivier Kahn nawet w finale mistrzostw świata, ale nadal był uważany za jednego z najlepszych.
  • edytowano October 2017
    kulawy_greg napisal(a):
    We Francji słyszałem, że piłka nożna to sport dla pedałów, a prawdziwi mężczyźni uprawiają rugby.
    Jedyny niepedalski sport to jest wojna atomowa. Nawet wojna konwencjonalna jest pedalska, bo co to ma byc, ze se ustalamy ze tego a tego nie wolno. Niunianie dla pedalow.
  • polmisiek napisal(a):
    kulawy_greg napisal(a):
    We Francji słyszałem, że piłka nożna to sport dla pedałów, a prawdziwi mężczyźni uprawiają rugby.
    Jedyny niepedalski sport to jest wojna atomowa. Nawet wojna konwencjonalna jest pedalska, bo co to ma byc, ze se ustalamy ze tego a tego nie wolno. Niunianie dla pedalow.
    Podoba mie się ta perspektywa! Przecie nawet w MMA jest jakiś pedał, co cięgiem filuje czy np. jeden zawodnik nie wtyka drugiemu palca w oko.
  • A jednak prawo wojenne mnie śmieszy. Prawo dotyczące tego jak będziemy się zabijać nawzajem. To jest paranoja, a ludzie to paranoicy.
  • edytowano October 2017
    polmisiek napisal(a):
    kulawy_greg napisal(a):
    We Francji słyszałem, że piłka nożna to sport dla pedałów, a prawdziwi mężczyźni uprawiają rugby.
    Jedyny niepedalski sport to jest wojna atomowa. Nawet wojna konwencjonalna jest pedalska, bo co to ma byc, ze se ustalamy ze tego a tego nie wolno. Niunianie dla pedalow.
    I boks, boks nie jest dla pedałów ;)
    http://www.fakt.pl/sport/sporty-walki/gej-bokser-zostal-znokautowany/k7wezmd

    p.s.
    nu paczpan, nawet rocznica okrongła, czwarta, tego wielkopomnego dzieła się mi tyrafiła... :D
  • Mnie wystarczą boje ze skarbówką i boje na excathedrze. To jest hardcore. Reszta to jest mdła rozrywka. Może nie dla pedałów, ale dla mięczaków i pięknoduchów. Pobiegają sobie po trawce, jeden drugiego kopnie w kostkę albo złapie za koszulkę, ten teatralnie upadnie. Piłeczkę kopną, ładnie wpadnie do siateczki. Z trybun owacje. Na rękach noszą. Kaska płynie, dziewczyny kochają, rozrywki się narzucają, waruny bytowe i regeneracja super.
  • Jakby siatkarze przestali radować się ze zdobytych punktów poklepywaniem po pośladkach, to może ich odbiór byłby nieco mniej heterosceptyczny.
  • A w kopanej to niby lepiej? Że przypomnę kultowy cytat z młodego Szpaqa podczas finału 1978 (Argentyna-Holandia)
  • siatkarki sie poklepują i w niczym mnie to nie przeszkadza... :\">
  • edytowano October 2017
    @marniok w innej sekcji zapodał
    W Kuźni Raciborskiej, po 45 minutowej sesji (+5min "dogrywki") Rady Miasta, zmieniono nazwę ulicy z Karola Świerczewskiego na .... Roberta Lewandowskiego.

    i jeszcze jego odpowiedź


    christoph napisal(a):
    to trzeba dołożyć jeszcze w sąsiedztwie ul BVB Dortmund i Bayern München

    Skrzyżowanie Borussii z Bayernem z rondem Lewandowskiego. A co?
  • Brzost napisal(a):
    A w kopanej to niby lepiej? Że przypomnę kultowy cytat z młodego Szpaqa podczas finału 1978 (Argentyna-Holandia)
    Przypomnij.
  • Po strzale w dogrywce na 3:1:

    "Bertoni!!!! Bertoni!!!!! Jeszcze chyba nigdy nie był ściskany przez tylu mężczyzn i przez tylu mężczyzn całowany!!!"
  • A wiecie, czego się dowiedziałem ja? Ovaj, gdy byłem jeszcze mały brzdąc, to Liga Narodów to była taka organizacja międzynarodowa, jakby, zabytkowe ONZ.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Liga_Narodów

    A dzisiej? Dzisiej, imaginujcież sobie, Liga Narodów to takie rozgrywki piłkarzyków, w których reprezentacje poszczególnych państw europejskich zostały podzielone na cztery ligi (Polska w pierwszej!) i mają se towarzysko pykać co jakiś czas.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Liga_Narodów_UEFA
  • O tem cheba jeszcześmy nie poruszaliśmy. Ale paczajta, wiele już atramentowych łez wylano nad upadkiem piłeczki śląskiej czy łódzkiej. Wielkie miasta nie potrafią się przebić. No, ze Śląska jest Górnik Zabrze i Piast Gliwice, ale bywało przecie lepiej. GKS rucha Rucha w pierwszej lidze, która jak wiadomo jest druga. Widzew Widzew Łódzki Widzew tuła się gdzieś w III lidze, ŁKS oczko lepiej.

    Ale za to Małopolska! Cztery drużyny: Wisła, Cracovia i zupełnie z alternatywnego kosmosu wyjęte Bruk-Bet oraz sądecka Sandecja, która zluzowała Podbeskidzie, byłoby z nim pięć.

    Ciekawy epifenomen, co?
  • Prawda li to że po wprowadzeniu VARa swędziowanie w Polszy jest jednym z najlepszych na świecie?
  • Ciekawe kiedy do ekstraklasy trafi Drutex Bytovia Bytów. Analogiczna sytuacja jak z Bruk Betem. W małej miejscowości bez tradycji kibicowskich czytaj bez chuliganów i dragów rośnie solidny klub sportowy sponsorowany przez największego lokalnego pracodawcę.
  • Ażem spoźrzał w tabelę I ligi i jednak na razie nam nie grozi.

    Bardziej Chojnicznka. Też ładnie.
  • edytowano November 2017
    No to w końcu Nawałka powołał Kurzawę. Na mecze z Meksykiem i Urugwajem przyjadą też inni debiutanci - Świerczok z Zagłębia i Frankowski z Jagiellonii. Kurzawa to nie jest niespodzianka, Świerczok wali bramę za bramą w Zagłębiu, ale Frankowski to trochę zaskoczenie. Różnie oceniany jest jego potencjał, na pewno jest bardzo szybki, gra na prawej pomocy, ale jeżeli trzeba można go też ustawiać na prawej obronie.

    A naszej lidze tabela cały czas płaska. I tak może być do końca sezonu. Do stawki dołączyła Korona, Lechia przyjęła od nich piątkę, a Ślask trójkę, oba mecze do zera. Górnik liderem, ale Legia po liściowaniu gra coraz lepiej, po jutrzejszym meczu będzie 2. Dalej Jaga, Lech, Wisła, Korona, ale takie 7 Zagłębie, jeżeli jutro wygra wskakuje na 3 miejsce.
  • Czyli znowu ciekawy sezon.
  • Dzisiej dwakroć stawałem ciopągiem na stacji Uć Widzew. I musiałem bardzo sprężać drzemiące we mnie resztki człowieczeństwa, żeby z ust mych korali nie spłynęła stara pieśń kibicowska, z incipitem: "Widzew Widzew łódzki Widzew!"

    Dla odprężenia se puszczę trening kibiców Widzewa:

  • Zaiste
    Zacne
  • Zakon taki
    Jezu Icki
  • Sparingi nie mają znaczenia jeżeli mówimy o wyniku. Ale Nawałka w dwóch meczach dokonał eksperymentu z ustawieniem. I jaki są wnioski ? To Nawałki ustawienie niby 3 obrońcami jest totalnie defensywne. Niby miało być 3-6-1, albo 3-4-3, ale w większości akcji graliśmy 5-4-1, bo skrajni pomocnicy po prostu grali w obronie. Dlatego zarówno z Meksykiem, jak i z Urugwajem nie strzeliliśmy bramki. Może to kwestia treningi i zgrania, bo to ustawienie jest mega elastyczne, można też zagrać ultraofensywnie. Póki co jest problem.
  • Przede wszystkim przy 5-3-2 (lub 5-4-1 vel.3-4-3) w środku pomocy powinien grać jeden przecinak (Kryśowiak?) i 2 kreatywnych. no i tu je problem, bo poza Zielińskim żadnego nie wymyślono. Przesunąć Błaszczykowskiego? Wolski? Starzyński?

    Mojem zdaniem trenejro rozczarował. Jak nie było dzisiony,tak ni ma.
  • edytowano November 2017
    Wnioski ja mam takie, że drużyna Nawałki gra lepiej w eksperymentalnym składzie i ustawieniu mecze towarzyskie niż kady dwóch poprzednich selekcjonerów mecze o punkty w najsilniejszym zestawieniu.
    I to nawet jak przegrywa i nie strzela bramek.
  • Ojojoj, a co to się dziś na Łazienkowskiej wydarzyło ? Legia 0 celnych strzałów, Jagiellonia 11. Trochę wyglądało to jak trening. Tylko dwie bramki. Trudno, co zrobić ...
  • Szopen powinien wywalić jugola jak śmiecia tak jak to zrobił Polakowi. A z nim cały ten zagraniczny szrot.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.