Skip to content

Legia v. Ktoś tam skądś - JORGE proszony o komentarz

15354565859235

Komentarz

  • Pamiętam te teksty o technice z pacholęctwa.

    Wtedy nie można było u dzieciąt wyszkolić techniki, bo grało się albo na kartoflisku, albo na betonie.

    Minęło lat 30 i wychodzi na to, że nie jakość boiska była głównym problemem...
  • @Peterman; oczywiście. Brazylijscy chłopcy grali na plaży.
  • Niemcy przegrywają z Koreą
  • No i Mundial udany ! Korea-Niemcy 2-0. Hajhitla !
  • Zła, bzitka radocha, hue hue huehuehue
  • Niemcy na kolanach, 2:0 przegrywają z Koreą
  • 2:0 dla Korei. Radocha jeszcze bzitsza.
  • W Niemczech nie ma szkolenia.
  • Niemcy grayą zawsze do końca, są drużyna turniejową i yak mistrzostwa świata sa to wszyscy reprezentacye grayą a i tak wygrywayą Niemcy :)
  • Jedna dobra wieść dzisiaj, ale za to jaka :)

    Swoją drogą sędzia miszcz.
  • edytowano June 2018
    Nawałka i PiS to dwie różne sprawy, ale co do zasady - nie widzę powodu, dla którego mieliby mieć oszczędzoną słuszną krytykę. Zachowując oczywiście proprocje.
    __________________

    Dwie różne, bo wśród szerokiej publiki po PiSie jest jazda za bycie PiSem.
    Natomiast z jazdą tutaj (po PiS) jest jak z jazdą po Nawałce (tu i gdzie indziej). Właśnie nie zachowuje się proporcji. PiS to ma być druga Unia Demokratyczna i PO, a Nawałka ma być do wyrzucenia jak każdy. Litanii, co PiS załatwił i że są to rządy o wiele bardziej radykalne niż ich pierwsze (pod którymi, poza paroma detalami mogłaby spokojnie podpisać się właśnie UD czy PO) nie będę powtarzał, ale zrobię litanię z Nawałką.
    Równe 5 lat przed objęciem przez Nawałkę reprezentacji wygraliśmy mecze o punkty tylko z .... Teraz trzymajcie się mocno, bo wymienię je wszystkie. San Marino, Mołdawia. Koniec.
    Jeśli ktoś nie widzi z jakiego bagna wyciągnął nas Nawałka, to niech do tego bagna wróci. Tak samo może niektórzy na tym forum już zapomnieli rządy PO.
  • Gerwazy napisal(a):
    Niemcy grayą zawsze do końca, są drużyna turniejową i yak mistrzostwa świata sa to wszyscy reprezentacye grayą a i tak wygrywayą Niemcy :)
    Tylko tym razem turniej im się skończył zanim się rozkręcili :-)
  • Myślałem że pan Turek nie kończy meczu bo mu Niemcy kazali. A tu taki szpas.

    Miś fiata na ostatnim miejscu w grupie.
  • A skąd to się bierze? Moim zdaniem z nadmiernych oczekiwań. Niektórzy myśleli - otwarcie albo choćby i podświadomie - że Nawałka/PiS będzie robił cuda. Bo wiele rzeczy im wyszło, potem są nierealistyczne oczekiwania i przy braku ich spełnienia już nic dobrego nie pamiętamy i jest jazda na całego.
  • Widzieliśta jak przedłużyli przedłużenie mecza?
    Wpierw było +6min, a po golu na 2:0 w czerwonym okienku górna szpilka puściła i 6 na 9 obrociło się.
  • Nie, decyzja zapadła już po tym pierwszym, kiedy długo czekali na werdykt.
  • marniok napisal(a):
    Widzieliśta jak przedłużyli przedłużenie mecza?
    Wpierw było +6min, a po golu na 2:0 w czerwonym okienku górna szpilka puściła i 6 na 9 obrociło się.
    Tak, ale arbiter to pokazał. Może jeszcze przedłużyć, w doliczonym czasie były 2 gole (celebracja realnie trwa od 0:30 do 1:00 albo i więcej) i VAR.
  • edytowano June 2018
    Proniemiecką kurtyzanę Vigila boli dziś miejsce, gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę..

    Warto było czekać na taki dzień...
  • Koreańczycy uratowali honor mundialu. Zuchy!
  • Nie jestem już od dawna kibicem żadnego sportu wyczynowego. Ale jestem gorący antyhitlerowiec, więc po pierwszym wrzasku poleciałam oglądać mecz, no i już zostałam do końca. Z rozpędu obejrzałam studio w TVPSport. Bardzo fajna była analiza sytuacji meczowych zrobiona przez trenera Engela i bardzo podobało mi się to, co powiedział o tzw. meczu honoru. Szacun Trenerze.
  • "Ciężko wytłumaczyć tą porażkę. W pełni zasłużyliśmy na odpadnięcie już po fazie grupowej. Zabrakło nam absolutnie wszystkiego - pewności siebie, dynamiki oraz pomysłu na grę. " - Joahim Lew trener Hitlerbandy.

    Koniecznie trzeba rozwiązać Niemiecki Związek Piłki Nożnej.
  • A zaraz arcyciekawe widowisko Serbii z Brazylio.
  • JORGE napisal(a):
    "Ciężko wytłumaczyć tą porażkę. W pełni zasłużyliśmy na odpadnięcie już po fazie grupowej. Zabrakło nam absolutnie wszystkiego - pewności siebie, dynamiki oraz pomysłu na grę. " - Joahim Lew trener Hitlerbandy.
    A co na to Nawałka?

  • Nagłówek z Frankfurterki:
    Po cudzie w meczu przeciwko Szwecji następuje zderzenie z rzeczywistością, 0:2 Mistrz świata abdykuje, bo stracił klasę. Po raz pierwszy Niemcy przegrywają w rundzie wstępnej.
    http://m.faz.net/aktuell/sport/fussball-wm/spielberichte/wm-2018-deutschland-scheidet-nach-0-2-gegen-suedkorea-aus-15660371.html

    Trener federalny Jogi Löw nie wyklucza dymisji.
    „Muszę się z tym przespać. Tak krótko po meczu jestem zupełnie sfrustrowany i rozczarowany. Czegoś takiego nie mogłem sobie wyobrazić”.

    http://m.faz.net/aktuell/sport/fussball-wm/deutsches-team/bundestrainer-jogi-loew-schliesst-ruecktritt-nach-wm-aus-nicht-aus-15663043.html
  • edytowano June 2018
    @balbina - weź Ty się trochę ponabijaj z hitlersynów w moim imieniu:)
    JORGE napisal(a):
    W Niemczech nie ma szkolenia.
    O to to.
    Nie zdążyłem, ale jak słyszę po raz kolejny że repra gra słabo bo w Polsce nie ma szkolenia młodzieży to ręce i gacie opadają.

    Taka mantra którą się z upodobaniem powtarzało najpierw w latach 90tych, potem po nie wychodzeniu z grupy w latach 2000cznych i kurde - myślałem że się znudziło, a tu masz:) Moda na retro wróciła:)
    peterman napisal(a):
    Pamiętam te teksty o technice z pacholęctwa.

    Wtedy nie można było u dzieciąt wyszkolić techniki, bo grało się albo na kartoflisku, albo na betonie.
    Dokładnie.
    A ja pamiętam, że komentując delikatność polskich piłkarzy w latach 2000cznych (co chwila łapali kontuzje) oraz nieumiejętność opanowania piłki, Andrzej Iwan mówił, że kiedyś to były czasy dobre dla polskiej piłki, bo grało się na kartoflisku albo na betonie - zatem piłka skakała jak szalona i trzeba było nauczyć ją opanować.
    Poza tym mięśnie się wyrabiały bo na kartoflisku inaczej łatwo byłoby nogę skręcić. I grało się zimą w śniegu co dodatkowo hartowało - a teraz panie, boiska równe jak stół, nic nie hartuje ciała ani mięśni - to mamy kontuzje co chwila:)
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Natomiast z jazdą tutaj (po PiS) jest jak z jazdą po Nawałce (tu i gdzie indziej). Właśnie nie zachowuje się proporcji. PiS to ma być druga Unia Demokratyczna i PO, a Nawałka ma być do wyrzucenia jak każdy.
    Kompletnie nie rozumiesz jak widać różnicy.
    Po PiSie - co może być? Tylko drugie PO, Nowoczerska albo kolejne zmartwychwstanie SLD i tyle - to jest realna alternatywa. NIC innego nie wchodzi w grę - przynajmniej na razie.

    Po Nawałce co może być? Może być dobry trener, który pociągnie dalej pociąg, który ruszył z miejsca Nawałka. Chwała mu za to i sława - ale on tego pociągu już nie uciągnie po prostu.
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    Równe 5 lat przed objęciem przez Nawałkę reprezentacji wygraliśmy mecze o punkty tylko z .... Teraz trzymajcie się mocno, bo wymienię je wszystkie. San Marino, Mołdawia. Koniec.
    Aha, Ty myślisz że my tego nie wiemy. A tu siurprajs - wiemy, pamiętamy, oglądaliśmy.
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    Jeśli ktoś nie widzi z jakiego bagna wyciągnął nas Nawałka, to niech do tego bagna wróci. Tak samo może niektórzy na tym forum już zapomnieli rządy PO.
    W przeciwieństwie do alternatywy dla PiS, alternatywą dla Nawałki nie jest wyłącznie Benhauer, Fornalik czy Smuda. I tego najwyraźniej nie rozumiesz.
    Widzimy doskonale z jakiego bagna wyciągnął nas Nawałka i co zbudował. Idąc w analogie - " jednak muszkieterowie już nie ci sami, dojrzałości pożółkli goryczą, zaczęli liczyć się z realiami, lecz realia się z nimi nie liczą".
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    A skąd to się bierze? Moim zdaniem z nadmiernych oczekiwań. Niektórzy myśleli - otwarcie albo choćby i podświadomie - że Nawałka/PiS będzie robił cuda. Bo wiele rzeczy im wyszło, potem są nierealistyczne oczekiwania i przy braku ich spełnienia już nic dobrego nie pamiętamy i jest jazda na całego.
    Nie, bo dla mnie powodem nie jest posiadanie oczekiwania na ćwierćfinał - jako jeden z niewielu przynajmniej w swoim środowisku mówiłem że dobrze będzie jak wyjdziemy z grupy. Że mam nadzieję że tak się stanie - ale mam obawy. Że mecz z Senegalem będzie ciężki. Że nie rozumiem radochy że gramy w grupie z Japonią - dla mnie to solidny, niełatwy do pokonania zespół.

    Nie jest dla mnie żadnym powodem dla odwołania Nawałki sam fakt odpadnięcia z grupy. Dla mnie powodem jest fakt, że drużyna jest w takim stanie, że nie jest zdolna kompletnie do podjęcia walki. Wypalona, zmęczona, rozbita psychicznie, i na dodatek nie wiedząca co ma grać. Nic dziwnego że przegrywa wszystko z kretesem na mundialu.

    Jeśli za to nie odwołuje się trenera- to ciekawym za co.
    Bo mam wrażenie że dla Ciebie Nawałka ma zostać za zasługi, bez względu na wszystko - no może ewentualnie można go zwolnić jak się scheleje przed meczem i nie będzie w stanie podczas meczu leżeć na ziemi bez trzymania.

  • marniok napisal(a):
    ..dzieciaki się interesuja yutubowymi filmikami-wyimkami z meczów gdzie ten lub ów gwiazdor "kiwa" przeciwnika....
    A widział na twitterze filmik z kiwkami dziewczyn? :)

  • romeck napisal(a):
    marniok napisal(a):
    ..dzieciaki się interesuja yutubowymi filmikami-wyimkami z meczów gdzie ten lub ów gwiazdor "kiwa" przeciwnika....
    A widział na twitterze filmik z kiwkami dziewczyn? :)

    Widział, widział. Nawet go wkleiłem w tym poście z którego cytowałeś. Jeszcze raz:
  • nie ten!!!
    Z meczu, drużyny kobiece, prawdziwe super drybloinki zakończone strzałami na bramki.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.