Skip to content

Legia v. Ktoś tam skądś - JORGE proszony o komentarz

18889919394235

Komentarz

  • No tak, w ostatniej minucie tak było.
  • Vukovic pedał. Nie chciał grać w piłkę to i Legia popłynęła. Ustawił zespół asekuracyjnie i stało się coś niemożliwego, Legia straciła 1 (słownie: jedną) bramkę w całych eliminacjach i odpadła. Dziś Legia była słabsza zdecydowanie od Rangersów, ale na własne życzenie. I to mnie wkurwia najbardziej.

    Zwracam uwagę, że dotąd najlepszy zawodnik Legii - Gwilia zgrał dziś kryminał.
  • edytowano August 2019
    Martins i cafu to też były karykatury piłkarzy. Miodek i Vuković out. Kule u nogić out.
  • Moim zdaniem Gwilia nie grał tak źle. Jedyny się trochę starał.

    A od momentu zastrzeżenia numeru 10 Legia nie ma i mieć nie będzie kreatywnego piłkarza. Taki los.

    Co do pedalstwa Vukovica- przynajmniej wiadomo, którego 19-latka przytula ;)
  • Wew kturem womtku nie paczeć so pederasty. Faktyczno - chibasz zaposiadywamy ofecywe pedalcwa.
  • Pytanie niezaczepne (pytam bo nie wię):
    Czy jak ktoś jest z m. Łodzi to winien cieszyć się z odpadnięcia Ległej ze Szkotami?
  • Z uczuciami się nie dyskutuje ;-) Dyskutować można z myślą. Powinność dotyczy działań, zatem Kuledze nie pomogę w jego rozterkach.
    Zatem "miej serce i patrzaj w serce"
  • trep napisal(a):
    Pytanie niezaczepne (pytam bo nie wię):
    Czy jak ktoś jest z m. Łodzi to winien cieszyć się z odpadnięcia Ległej ze Szkotami?
    Pytanie kim się jest w pierwszym rzędzie, z czym się utożsamiasz ? Dla mnie zbiór podstawowy to bycie Katolem. Później jestem Polakiem, a dalej pozostałe rzeczy (rodzina, miasto itp.). Jeżeli gra polska drużyna z obcymi to normalne, że kibicuję polskiej drużynie, jest Polakiem, w tym momencie reszta mnie interesuje.
  • Pierwsze po 52 latach zwycięstwo reprezentacji Polski w koszykówce na MŚ.
    W Chinach nasi pokonali Wenezuelę 80:69.
  • hurraaa!
  • Po 52 latach? To teraz rozumiem dlaczego nie mam w pamięci żadnych MŚ w koszykówce z naszym udziałem. Do 7 roku życia nie interesowałem się sportem.
  • marniok napisal(a):
    W Chinach nasi pokonali Wenezuelę 80:69.
    A Wenecuela to nie je pańctwo upadłe?

  • A jak kilka lat temu ograliśmy Nieńców to były miszczostwa podwórka?
  • Jak one som upadłe a i tak heba wyżej o 5 miejsc w klasyfikacji FIBA od nas to gdzie my są?
  • Odnotujmy, że pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosła drużyna, co śledziem pachnie tak, niezwykła Arka Gdynia!
  • edytowano August 2019
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A jak kilka lat temu ograliśmy Nieńców to były miszczostwa podwórka?
    Podwórka w Ełropie chyba?
    BTW, 18 sierpnia nas ograli.
  • edytowano August 2019
    A ja wrócę do Legii. Oczywiście nie oglądałem. Zerknąłem w sieci i widzę że przegrali tylko 0:1 u Szkotów a u siebie chyba było 0:0. To nie jest jakoś strasznie, ale ten Rangers to chyba tez upadła gwiazda więc nie wiem jak to oceniać.
    Ja natomiast widzę analogie między Legią a Polską, a ściślej III RP.
    Zacznę od końca: Legia wciąż nie może przekształcić się w porządny klub a III RP w IV RP czyli w Polskę.
    Skarbem Legii są kibole - wierni kibice nieco nieokrzesani. Kibice letni sprzed telewizora, nałogowi komentatorzy zapatrzeni w Ligę Mistrzów nie liczą się. Skarbem III RP są obywatele - aktywni, tradycjonaliści, trochę nieokrzesani z prowincji i poukrywani z wielkich miastach na uboczu. Obywatele letni sprzed telewizora, wielbiciele elit aspirujący do nich bez szansy i racji się nie liczą.
    Problemem Legii są właściciele - pazerni, niekompetentni megalomani. Problemem III RP są właściciele majątku i prestiżu - pazerni, niekompetentni megalomani.
    Problemu Legii nie można rozwiązać bo władze sportowe - te nadzorcze rządowe i te samorządowe z PZPN są powolne, kunktatorskie i nie podejmujące zdecydowanych działań z obawy przed mediami, siłą właścicieli oraz ich wsparciem z zewnątrz przez podobne sitwy zagraniczne. Problemów III RP nie można rozwiązać bo ....
  • Jaka jest definicja polskiej drużyny oraz wielu
    JORGE napisal(a):
    trep napisal(a):
    Pytanie niezaczepne (pytam bo nie wię):
    Czy jak ktoś jest z m. Łodzi to winien cieszyć się z odpadnięcia Ległej ze Szkotami?
    Pytanie kim się jest w pierwszym rzędzie, z czym się utożsamiasz ? Dla mnie zbiór podstawowy to bycie Katolem. Później jestem Polakiem, a dalej pozostałe rzeczy (rodzina, miasto itp.). Jeżeli gra polska drużyna z obcymi to normalne, że kibicuję polskiej drużynie, jest Polakiem, w tym momencie reszta mnie interesuje.
    Wcześniej myślałę, że to chodzi o rozgrywki reprezentacyjne.

    Ale ok, ilu jest katoli w Legii a ile u Szkotów?

    Czy Legia to "polska" drużyna?

    A jak biega o miasto, to Legia, odkąd żyję, miała kosę zarówno z klubem łódzkim, jak i tym drugim mieszczącym się w Łodzi (-:
  • Dokładnie!! Klub piłkarski to sprawa lokalna a nie narodowa. Narodowa jest reprezentacja.
  • Pytanie graniczne. Czy katolik może kibicać niekatoliku?

    Zażondywem opświecenia!
  • Rafał napisal(a):
    Dokładnie!! Klub piłkarski to sprawa lokalna a nie narodowa. Narodowa jest reprezentacja.
    Nie do końca. Polskie kluby wzajem się wspierają. Im wyżej zajdzie Legia, tym łatwiej w losowaniu będzie miał Piast.

    To skomplikowany system, ale w skrócie są tu pewne zależności. Warto:

    http://weszlo.com/2019/08/30/sa-konsekwencje-kolejnego-koszmarnego-sezonu-europucharow/
  • edytowano September 2019
    Toteż nie kibicuje Rangersom ani żadnej Lidze Miszczów z zagrab=nicy jak wielu znawców. Proszę jednak nie oczekiwać ode mnie entuzjazmu dla Legii. Jest, mniej więcej, tak samo polska jak Tusk wśród polityków.
  • edytowano September 2019
    O to to!

    A propos. Nalałbym Szanownemu za to. Da radę przyjechać taxówką?

    Poza tym naszym celem zbawienie a od dziecka mnie uczono, że Legia to khmmm, Legię bić trzeba, kto bije Legię idzie do nieba.
  • Czytam, że Dymano Zagrzeb chce odkupić Kulenowicza. To może i dobrze? Może i Wukowicza wezmą w pakiecie?
  • Legia Warszawa jest najbardziej rozpoznawalnym i najlepszym w historii polskim klubem. Czego tu kurwa nie rozumiecie ? To są fakty, mogę wam wyśpiewać pieńćset piosenek o Legii kurwie, ale fakty są jakie są. A jak wam się podobają trybuny Legii w kwestii Polskości, jest ktoś lepszy w kraju ?

    Nawet tu na forum objawia się totalne posranie tożsamości. Jak u niewolników, proponuję się wyzwolić z tej mentalności. Napierdalanki wieś na wieś to nie jest najważniejsza sprawa w życiu.
  • trep napisal(a):
    O to to!

    A propos. Nalałbym Szanownemu za to. Da radę przyjechać taxówką?
    Ja odwiozę jeśli dobrze odczytuje intencje.
  • Legia jest jednym z najlepszych klubów w historii Polski. Równie rozpoznawalne to Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, Widzew Łodź, Wisła Kraków. Zaraz za nimi z pięć kolejnych. Legia to z pewnością najbardziej faworyzowany, najobficiej finansowany i najbardziej promowany polski klub piłkarski. Nie spełnia od lat oczekiwań, kompromituje się, lekceważy kibiców i popisuje się głupotą i arogancją. Nie ma najmniejszego powodu dalsze jego faworyzowanie i tolerowanie żenady.
  • Ruch zdech.
    A dosłownie 2-3 lata temu Real Madryt wywiózł z Warszawy szczęśliwy remis.
  • To co robi Legia w tej chwili jest po prostu nie do ogarnięcia.
  • A Żydzew tuła się w trzeciej lidze (zwanej dowcipnie drugą) więc z czym do ludzi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.