Skip to content

Przemoc

245678

Komentarz

  • Polska młodzież czyta nasze forum.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • O! Ktoś rąbnął w Miecugowa? Oczom nie wierzę.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • PNi, nie wiem czy pamiętasz te czasy, kiedy ks. Jerzy głosił swoje kazania. One dzisiaj brzmią inaczej niż wtedy. Wtedy, w czasach cenzury, w czasach koalangu, brzmiały nieporównywalnie dobitniej i bardziej szokująco, niż dzisiaj słowa "stoją tam gdzie stalo zomo".
    Jego słowa komuna przedstawiała jako ekstremalną agresję.
    Nie możesz oceniać w oderwaniu od kontekstu. W dzienniczku Winstona Smitha wpis "2+2=4" był próbą obalenia ustroju, i ja tu nie ironizuję - on BYŁ taką próbą, był ekstremalnie agresywną refleksją.
    W "Trzech kumplach" rozbawiła mnie scenka, kiedy dziennikarka pyta ex-ubeka "no ale niech pan powie, co w tym było złego, że młodzi chcieli czytać książki".
    @Los
    Zamieniłabym słowo "agresja" na "ofensywa". Pierwsze ma znaczenie pejoratywne, drugie - neutralne moralnie.
    Jakiś czas temu na fb pisałam:
    "Dlaczego bolszewicy potrafili obalić imperium, a Polacy - nie? Bo zdobycie władzy nad sobą, czyli wolności, nie jest tak silną i tak bezwzględną motywacją, jak
    zdobycie władzy nad innymi. Tak samo jest z pieniędzmi. Ci, którzy pragną ich dla własnej wolności, nigdy nie zdobędą ich tyle, co ci, którzy pragną ich dla władzy
    nad innymi.
    Tak naprawdę to chciałam napisać dlaczego dziś jesteśmy (Polska) w czarnej dupie. Brakuje nam chciwości, bezwzględności i nieustannej gotowości do konfrontacji wobec innych państw. Stosujemy je tylko wobec rodaków.
    I jeszcze taka refluksja. Bardzo dużo Polaków gra w sieci w pokera. Dobrze gra, tj. skutecznie. Jedynym sposobem na dobrą grę jest chęć odebrania pieniędzy wszystkim, którzy siedzą przy stoliku. Nie wierzcie w brednie z Wielkiego Szu, że trzeba grać w
    karty, a nie w pieniądze. Żeby wygrać w pokera, trzeba grać w pieniądze, trzeba naprawdę chcieć je odebrać współgraczom, chcieć tego bardziej, niż czegokolwiek innego; karty, to tylko środek, amator podnieca się karetą asów, profesjonalista podnieca się widokiem twoich żetonów. Polacy dobrze graja w pokera, a na reprezentantów swojego państwa wybierają miękkich złodziejaszków i liżydupów. Nie rozumiem tego."
    Edit - przepraszam za cyrki z czcionką, nie ogarniam technikaliów tego forum, nie mogę edytować tekstu wklejanego.
    The author has edited this post (w 03.08.2013)
  • Użyjmy więc słów: ekspansywne, nieustraszone i nietolerancyjne. Nie szanowano praw kapłanów Izydy i Thora do odprawiania ich guseł, Aztekom też utrudniano składanie ofiar ludzkich i to używając mieczy. Miecz nie jest podstawowym narzędziem chrześcijanina, bo służy do podbijania królestw z tego świata a królestwo Chrystusa z tego świata nie jest, ale Kościół do miecza wstrętu nie ma i nim się też posługuje jak trzeba.
    Edytować możesz cały wpis. Kliknij na ołówek.
    The author has edited this post (w 03.08.2013)

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • chcesz mieć pokój szykuj się do wojny - i te miecze co nam Chrystus ofiarował mają do tego służyć
    co do nastawiania policzka, oddawania rzeczy i maszerowania nie 7 a 77 - to rozumiem to jako ustępstwa bardzo praktyczne.
    mamy wygrać wojnę a nie pienić się przy byle czym
    The author has edited this post (w 03.08.2013)
  • Losie, edytowałam go, ale nie umiem zmienić czcionki tekstu wklejonego. Nie ma w opcjach rozmiaru czcionki, a ikonka bolda nie działa w przypadku tekstu ctrl-v.
  • a spróbuj wszystko napisać w "notatniku" i później kopiujj/wklej
  • No to się pobawmy:
    szmulka
    Losie, edytowałam go, ale nie umiem zmienić czcionki tekstu wklejonego. Nie ma w opcjach rozmiaru czcionki, a ikonka bolda nie działa w przypadku tekstu ctrl-v.
    szmulka
    Losie, edytowałam go, ale nie umiem zmienić czcionki tekstu wklejonego. Nie ma w opcjach rozmiaru czcionki, a ikonka bolda nie działa w przypadku tekstu ctrl-v.
    szmulka
    Losie, edytowałam go, ale nie umiem zmienić czcionki tekstu wklejonego. Nie ma w opcjach rozmiaru czcionki, a ikonka bolda nie działa w przypadku tekstu ctrl-v.
    szmulka
    Losie, edytowałam go, ale nie umiem zmienić czcionki tekstu wklejonego. Nie ma w opcjach rozmiaru czcionki, a ikonka bolda nie działa w przypadku tekstu ctrl-v.
    szmulka
    Losie,
    edytowałam
    go,
    ale
    nie
    umiem
    zmienić
    czcionki
    tekstu
    wklejonego
    . Nie
    ma
    w
    opcjach
    rozmiaru
    czcionki
    , a
    ikonka
    bolda
    nie
    działa
    w
    przypadku
    tekstu
    ctrl-v.
    Zaznaczamy tekst i klikamy przycisk, w czym problem?
    The author has edited this post (w 03.08.2013)

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • los
    szmulka
    :
    Losie, edytowałam go, ale nie umiem zmienić czcionki tekstu wklejonego. Nie ma w opcjach rozmiaru czcionki, a ikonka bolda nie działa w przypadku tekstu ctrl-v.
    szmulka
    :
    Losie, edytowałam go, ale nie umiem zmienić czcionki tekstu wklejonego. Nie ma w opcjach rozmiaru czcionki, a ikonka bolda nie działa w przypadku tekstu ctrl-v.
    szmulka
    :
    Losie, edytowałam go, ale nie umiem zmienić czcionki tekstu wklejonego. Nie ma w opcjach rozmiaru czcionki, a ikonka bolda nie działa w przypadku tekstu ctrl-v.
    szmulka
    :
    Losie, edytowałam go, ale nie umiem zmienić czcionki tekstu wklejonego. Nie ma w opcjach rozmiaru czcionki, a ikonka bolda nie działa w przypadku tekstu ctrl-v.
    szmulka
    :
    Losie,
    edytowałam
    go,
    ale
    nie
    umiem
    zmienić
    czcionki
    tekstu
    wklejonego
    . Nie
    ma
    w
    opcjach
    rozmiaru
    czcionki
    , a
    ikonka
    bolda
    nie
    działa
    w
    przypadku
    tekstu
    ctrl-v.
    Zaznaczamy tekst i klikamy przycisk, w czym problem?
    ożesz ty, jak się przekreśla albo take fale robi?
  • som ikonki - przekresl, subskrypt, aperskrypt

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Zaznaczałam, klikałam, bez efektu.
    Na tego typu forach pisałam wiele razy, nie mam problemu z edycją tekstu. A tu - nie wychodzi. Nie wiem dlaczego.
    Dedon - oczywiście, pierwsza próba to było skopiowanie do notatnika, skopiowanie z notatnika. Nie pomogło.
    Losie - spróbuj proszę takiej obróbki przy tekście ctrl-c - ctrl-v spoza forum, z jakiegoś innego miejsca w sieci, zobaczymy co Ci wyjdzie.
    The author has edited this post (w 03.08.2013)
  • No to zróbmy tak: wklej jak jest, napisz jak ma być, a ja korzystając z praw admińskich poprawię.
    Kliknij w kredę, wszystko kasuje, tylko linkowanie zostawia.
    A właśnie, że nie - zostaje też kolor i wielkość liter. Zgłaszamy do warsztatu.
    The author has edited this post (w 03.08.2013)

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • @Szmulka;  chodzi Ci o pogrubienie całego cytatu z fb?

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Idzie o to, że jak się wklei dziwaczną ścionkę skądinąd to nie idzie tego zmienić. Prikład:

    Historyczny Woodstock?

    Nic się nie da zrobić. Poprosiemy o kolory, rozmiar liter. itede.
    Edytowano w 03.08.2013

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Sobota, 3 sierpnia 2013 (08:55)
    Francuski kolarz Christophe Riblon będzie bronić żółtej koszulki lidera na ostatnim etapie 70. Tour de Pologne – jeździe indywidualnej na czas z Wieliczki do Krakowa (37 km).
    W klasyfikacji generalnej Riblon wyprzedza o 19 sekund Hiszpana Jona Izagirre'a oraz o 20 sekund Rafała Majkę. Kilku następnych zawodników ma niewiele większą stratę.
    – Na Tour de France pojechałem bardzo dobrze w jeździe indywidualnej na czas, zajmując w Chorges 25. miejsce. Jestem optymistą i uważam, że będę się liczył w walce o zwycięstwo w całym wyścigu. Tym bardziej że na pierwszych miejscach w klasyfikacji generalnej nie ma wybitnych specjalistów od tej konkurencji – mówił Riblon, prognozując już w czwartek przed etapem do Zakopanego, że to on zostanie zwycięzcą wyścigu.
    ( tu wykasowałam jedno zdanie - Mania)
    Kolarze będą startować w odwrotnej kolejności od miejsc zajmowanych w klasyfikacji generalnej.
    Przyjazd na krakowski Rynek ostatniego zawodnika – Riblona, jest zapowiadany na godz. 18.30.
    IK, PAP
    w powyższej wklejce  wywaliłam jedno zdanie i pogrubilam końcowe. Więc ocb?
    Kororów, niestety brak na stanie
    :(
    Mamy
    aż 4
    rozmiary
    liter.
    The author has edited this post (w 03.08.2013)

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Czyli czasem się da a czasem nie. Normalnie jak to w życiu.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • róznice między ks. Jerzym a Jarosławem Kaczyńskim są spore, zarówno w tym ile ludzi ich słucha, jaki maja elektorat negatywny i to wynika z ich retoryki, wewnętrznego nastawienia. Nie sądzę, żeby ks. Jerzy porównał komunistów do Gestapo, ale może się mylę osoby, które znają lepiej ode mnie kazania proszę o sprostowanie.
    Wg mnie główna różnica polega w ilości elektoratu negatywnego, nie chodzi o to że taki elektorat jest, tylko jaka jest ilość.
  • a teza, że miecz jest jakim kolwiek orężem Kościoła nie jest ewangelicznie uzasadniona, użycie jego w historii jest argumentem przeciw Kościołowi i zbiera ogromne i uzasadnione żniwo przeciw Kościołowi, na szczęście JPII za to przepraszał i jasne jest jest, że wg jego naucznania to był błąd
  • świeżutki przykład z Przystanku Łudstok:
    http://www.youtube.com/watch
    pytanie testowe: kto na tym skorzystał?
    a) Grzegorz Miecugow
    b) napastnik
    c) TVN
    d) prawica
    e) wpisz swój typ
  • Drogi PN
    Słowa zarówno te napisane jak i te wymówione ZAWWSZE powinno się odnosić do kontekstu w jakim zostały wypowiedziane. To taka prawda podstawowa. Tym samym takie porównywanie słów x. Popiełuszki i Kaczyńskiego jest delikatnie mówiąc chwytem jakiego nie  powstydziłiby się na Czerskiej. Mam nadzieję że jednak coś nas różni od redachtOOruf.
    Pomijam już że x. Popiełuszko miał także wielu wrogów co spowodowało jego śmierć. A na liczby niech się kolega nie powołuje bowiem ani ja ani kolega tak na prawdę nie wie co grało wtedy w sercach ludzi i którzy byli z x. Popiełuszko duchem a którzy biernie lub ze strachem podszytym pogardą przypatrywali się jego poczynaniom.
    Co więcej, równie zasadne, a może i nawet słuszniejsze jest stwierdzenie jeśli spojrzymy na ludzi lub jak błędnie ich kolega określa "elektorat" (bowiem czyż ktoś głosował w wyborach na x. Popiełuszkę?), że x. Popiełuszko, oraz jego idee, miał i do dziś ma o wiele większą rzeszę wrogów niż Kaczyński. Czyż to co się dzieje w naszej ojczyźnie nie jest tego dowodem? Tezę łatwo jest zaproponować. Trzeba jednak ją podeprzeć twardymi dowodami, empirią.
    JPII był człowiekiem i teraz stoi przed Bogiem. Nie nam jego słów rozliczać. Przepraszał, to prawda. Bowiem tak zachowuje się człowiek prawy i wielkiego ducha. Ale czy tak na pewno przepraszał za Kościół i jego poczynania? To już jest teza zbyt naciągnięta........
    Kosciół to proszem kolegi, ludzie, a ludzie są nie dość ze grzeszni to jeszcze omylni. I za takich, wierzę w to głębowko, przepraszał JPII. Bowiem tak ma się zachować każdy Chrześcijanin gdy zgrzeszy i gdy Boga a bliźniego swego złym uczynkiem urazi. Niegdy i nigdize natomiast ani JPII ani żaden z kapłanów nie przepraszał i przepraszac nie będzie (mam nadzieję) za to że się przed zagładą i złem mieczem bronić im przyszło.
    Warto się zastanowić nad tą różnicą.

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • piotr.nikolajuk
    świeżutki przykład z Przystanku Łudstok:
    http://www.youtube.com/watch
    pytanie testowe: kto na tym skorzystał?
    a) Grzegorz Miecugow
    b) napastnik
    c) TVN
    d) prawica
    e) wpisz swój typ
    Determinizm z całą pewnością jest sprzeczny z chrześcijaństwem.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • piotr.nikolajuk
    róznice między ks. Jerzym a Jarosławem Kaczyńskim są spore
    Kaczyński jest gruby a ks. Alek był chudy, co do wzrostu żaden nie był wyrośnięty.
    A tekst "oni stoją tam gdzie ZOMO" jest jak wyjęty z kazania ks. Alka.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • @fatuswombatus: oczywiście że JPII przepraszał za winy Kościoła
    @los: po owocach ich poznamy, a to że ktoś jest gruby nie świadczy szczególnie o jego wnętrzu dobrze i raczej powinien najpierw pracować nad sobą a dopiero potem nad innymi
  • Dobrze, popatrzmy na te owoce.
    W Kościele są ludzie a nie aniołowie, którzy zarażają się modnymi bzdurami. Dawno temu od pogan zarazili się arianizmem, później od mahometan obrazoburstwem, w czasach Galileusza protestancji przekonali ich, że Biblia jest podręcznikiem astronomii. Teraz ze Wschodu przyszła buddyjska zaraza - uwielbienie bierności i śmierci.
    Jakie owoce przyniosła? Pustoszejące kościoły, księża nie znający doktryny, niebywałe wypowiedzi duchownych, odejścia wiernych. To całkiem zrozumiałe - świat się skurczył, za kilka groszy mogę mieć autentycznego skośnookiego lub opalonego guru w Bangalore albo nawet w Berlinie, po mam chodzić po imitację do kościoła?
    The author has edited this post (w 04.08.2013)

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Kazania ks. Jerzego nazywano seansami nienawiści. Słyszałam to nawet w moim miejscu pracy.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • piotr.nikolajuk
    a to że ktoś jest gruby nie świadczy szczególnie o jego wnętrzu dobrze i raczej powinien najpierw pracować nad sobą a dopiero potem nad innymi
    Ekhem, św. Tomasz z Akwinu był zatem bardzo słabo uporządkowany wewnętrznie, czego nie można powiedzieć o wujku Adim (nic dziwnego wegetaianinem był i bardzo kochał zwierzęta) i większości kierownictwa III Rzeszy, poza Goeringiem może
    ;)
    Naprawdę Piotrze, takimi tekstami nie wzbudzisz we mnie entuzjazmu wobec ideologii, jaką od pewnego czasu propagujesz.
  • A jaka to ideologia zapytał ciekawy?

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Ech, może użyłem słowa na wyrost, ale miałem na myśli swoisty konglomerat gandyzmu, chińskiej medycyny i psychoanalizowania.
  • piotr.nikolajuk
    @fatuswombatus: oczywiście że JPII przepraszał za winy Kościoła
    @los: po owocach ich poznamy, a to że ktoś jest gruby nie świadczy szczególnie o jego wnętrzu dobrze i raczej powinien najpierw pracować nad sobą a dopiero potem nad innymi
    Stąpasz po bardzo cienkim lodzie PN. Tym tokiem myślenia zajdziesz niedługo wprost w ramiona stwierdzenia że jako że Pan Bóg stowrzył człowieka na podobieństwo swoje to tym samym wszyscy co odbiegają od "jedynej właściwej sylwetki" są płodem szatana.
    Nie idżcie tom drogom PN!
    The author has edited this post (w 04.08.2013)

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • drogie ludki, 95% otyłości da się wyleczyć, do tego trzeba umieć pościć, jak nie umie pościć tzn. że ma problem i niech zacznie siebie leczyć a nie świat cały - mając doświadczenia szczupłego i b. otyłego człowieka przestałem ufać tym otyłym
    :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.