Skip to content

a Dlaczego by sie nie pojednać i połączyć? Rebelya i Ex Cathedra

1235710

Komentarz

  • szmulka
    Normalnie bez twojego pośrednictwa nikt tu nie odważyłby się wejść na fr i zapytać o cokolwiek. Jak to dobrze że się pojawiłeś. Bez ciebie nie poradzilibyśmy sobie. Ja to normalnie nie śmiem otworzyć stronę rebelya.pl. a co dopiero wejść i zapytać o coś.
    :)
    ))
    Właśnie się zastanawiam nad tym ...  możliwości, perspektywy, rozmydlanie sprawy. Byśmu chcieli to byśmy. To znaczy że nie chcemy?
    a Konkretnie "śmy" to Pani tego nie chce?
    Skoro można to proszę to zrobić, bo jak rozumiem nic nie stoi na przeszkodzie. Prosze wejść i założyć wątek na ten temat. Jesli Pani zechce to nie będę się w nim wpisywał.
    Zrobi to Pani, do kiedy?
  • Mamy tu jakiegoś psychiatrę?
    :)
    )
  • Nielenin, nie chce mi się z tobą gadać. A pozatym ciebie już nie ma.
  • szmulka
    Mamy tu jakiegoś psychiatrę?
    :)
    )
    Ależ się Pani jak piskorz. Ile łamańców Pani robi. Po co? Można napisać TAK/NIE i tyle. Widocznie kryje się za tym ukrywniem i ma się kryć więcej.
    Czy jak to z Panią jest? Czemu to takie trudne? ZA/ PRZECIW.
  • CobraVerde
    Nielenin, nie chce mi się z tobą gadać. A pozatym ciebie już nie ma.
    Nie no jasne. ale w końcu chce Pan ŁĄCZYĆ czy DZIELIĆ?
    Twierdzę że te takie różne pobocza to jest to ucieczka od sedna sprawy, bo ...? Pan najlepiej wie dlaczego.
    Może to i dobrze że poznał Pan siebie wobec tej sprawy i pośrednio daje temu wyraz.
  • szmulka
    Ojckp. Człowiek ma naprawdę zacięcie śledczego. Tak czy nie. Odpowiadaj. Tak czy nie. No już. Odpowiadaj. Tak czy nie.
  • - Już po wszystkiem!  - jak mawiała młoda lekarka z rubieży wysunięta na odcinek.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • A w sumie czemu zbanowano Asymetrię?
  • Nie zgodzę się że po wszystkim.
    Będzie po wszystkim jak przestanie koleżeństwo samo babrać się w kupie. Sami jesteście winni tego że smród dociera tu. Sami go zapraszacie i witacie.
    Chcecie żeby byo lepiej? To przestańcie ekscytować się pierdami na tamtych forumach. Przestańcie tam wchodzić i czytac co o Was napisał jakis pajac. Bądźcie wierni swym postanowieniom. Jeśli odeszliście z tamtąd bo cośtam i tegośtam, to dotrzymujcie swego.
    The author has edited this post (w 05.02.2014)

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • Groza-Symetrii
    A w sumie czemu zbanowano Asymetrię?
    Nikt nie zbanował. Forumowicz ma możliwość usunięcia swego konta.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Fatus ok. Dodam, że jesteśmy dorośli i nie potrzebujemy pośrednictwa jakichś trolli, by pisać gdzie nam przyjdzie ochota (np. na fr) i dyskutować z kim chcemy. I jednać się z kim czujemy potrzebę pojednania, bez czyjejkolwiek autoryzacji. Miałam sporo konfliktów forumowych i doskonale poradziłam sobie sama w rozwiązaniu większości z nich bez żadnego wujcia dobra rada, który wlazł tu i traktując nas jak obrażone dzieci urządził cyrk jakiego dawno nie widziałam.
  • Fatus OK.
  • Fatus very OK.

    "A za to, co tu piszemy, odpowiemy przed Bogiem" (Gromit)
  • Łól pana nie....a wykopsano? Wiekie dzieki  :)
  • Fatus OK.
    Tak mięsie bez związku przypomniało:
    "Polak pragnie zgody każdego z każdym - chłopa z miastowym, Polaka z Niemcem i Ruskim, Szatana z Bogiem - jednej wielkiej obrzydliwej obłapki."
  • Bardziej czytam niż piszę, ale że jednak często tu zaglądam to się wypowiem. Pojawienie się tutaj Nielenina przypomniało mi Rebelye. Facet rzucił tematem, który owszem wygenerował ruch, wszystkie ludziki z foruma zaczęły się tu produkować tylko, że to nic nie wnosi. To jest taka pisanina.
    Takie forum to nie tylko miejsce do wymiany poglądów, ale miejsce gdzie tworzy się kultura, a może nawet literatura. Dlatego dobrze, że jedni, którzy mają pewnego rodzaju talent do pisania ładnie i ciekawie, wypowiadają się częściej niż osoby tego talentu pozbawione. W realnym życiu jest podobnie, kiedy spotyka się grupa ludzi, słowa jednego ważą więcej niż drugiego. Zresztą wszyscy z reguły to rozumieją i dzięki temu mogą ubogacać się wzajemnie kulturalnie rozmawiając. Nie wiem dlaczego rozmowa ludzi w internecie ma nie podlegać tym samym zasadom co rozmowa w realu. Gdyby jakiś koleś bez przedstawienia się wtargnął na zebranie jakiegoś klubu i coś postulował, zostałby z miejsca wyproszony.
  • peterman
    "Polak pragnie zgody każdego z każdym - chłopa z miastowym, Polaka z Niemcem i Ruskim, Szatana z Bogiem - jednej wielkiej obrzydliwej obłapki."
    Czyje to bo nie mogę namierzyć?
    rastee dobrze mówi, to nawiązuje do kwesti elitarności/egalitarności poruszonej na początku. Umiejętność słuchania to w ogóle duży problem, komunikowania się zresztą też.
  • jamci nie chwalac sie...

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Teraz znalazłem! To ja tak mam właśnie ale ten mój bias nie z Polskości się wywodził, a okazuje się że i tak bym to miał w standardzie... No dobrze, i tak z tym walczę.
  • edytowano September 2021
    Mania →napisała w piątek 17. września 2021 r. o godz.14:57 (w wątku obok):
    O Rebelyi w gazecie (chyba?) opolskiej. https://twitter.com/miloszlodowski/status/1438842343050842118 O wizycie u Bula nie ma nic.
    od-tweety
    image
    image
    image
  • edytowano September 2021
    ombretta napisał w lutym 2014 r.:
    Są dwa podstawowe problemy.

    Po pierwsze, FR ma obecnie taki kształt, jakiego życzą sobie jego włodarze (i część zwykłych użyszkodników).  Tut. forumkowicze znaleźli się w tym miejscu głównie z tego powodu, że nie byli mile widziani na FR osoby, które mają kodziki.  Jest oczywiste, że powrót do status quo ante zniweczyłby wszystkie te wysiłki i popsułby humor nie tylko administratorom i właścicielom forum, ale w równym stopniu rozmaitym Kefciom, Szmalkom czy Tolepom.  Nie wiem jak inni, ale ja uważam, że byłoby to nieuprzejme z mojej strony wpraszać się w miejsce, w którym nie jestem mile widziany przez jego właścicieli, skoro do wyboru mam dwa inne miejsca, w których jestem dla odmiany mile widziany, i w których czuję się bardzo dobrze.
    ...
    romeck: powinno chyba być "..na FR przez osoby, które..."

    ech, po raz kolejny pamięć o FR powraca
  • Petep, Ajs, CzarnyFrajer i Gnyszka niczego nie stworzyli. Można się spierać, czy w ogóle postawienie strony rebelya.pl było błędem czy nie - ale nawet jak uznamy, że nie, to trudno dopatrzyć się tam jakiejkolwiek wartości dodanej w stosunku do tego, co było na FF przed 2010 r. - w najlepszej dla nich wersji po prostu przyjęli na swój?* serwer wspaniałą społeczność z FF (oczywiście oprócz tych, których wycinano na wejściu)

    * nie żeby coś, ale od jakichś 8-9 lat ciągle czekam, że Petep odpowie mi na pytanie, czyj jest serwer ;)
  • No bo oni nie byli zainteresowani uczestniczeniem w forum, tylko jego zmonetyzowaniem bezpośrednim lub pośrednim. Nie udało się, więc utrzymywanie tego z ich perspektywy nie miało sensu. Tak mi się zdaje.
  • Udało im się to zmonetyzować, lepiej lub gorzej - Gnycha i Ice poszli na swoje, Petep do telewizji, nie wiem co z Frajerem.
  • Frajer działa m.in. tu:
    https://wid.org.pl/
    i prowadzi wydawany przez nich portal:
    https://kresy24.pl
    gdzie można przeczytać także teksty mojej Małżonki.
  • edytowano September 2021
    c.d.
    image

    Jakie są koszta Redakcji Ogólnopolskiego Portalu
    i
    dlaczego użyszkodnicy nie chcieli na to (cudzo)łożyć?
  • Fronda miała ok 30 tysięcy z fundraisingu, pewnie jeszcze coś im wpadało. Gdzieś tyle potrzeba.
  • Brzost napisal(a):
    Frajer działa m.in. tu:
    https://wid.org.pl/
    i prowadzi wydawany przez nich portal:
    https://kresy24.pl
    gdzie można przeczytać także teksty mojej Małżonki.
    O super, bardzo cenię kresy24 nie mylić z kresy.ru
  • No to w takim razie, czemu Ice twierdził, że to jest kwestia jakichś formalności, które on w ciągu paru dni ma załatwić, a potem to odwlekał w nieskończoność? Czemu nie powiedzieli, że musi być zrzutka na portal, bo inaczej on przestanie działać? I wreszcie czemu nie mogli zostawić samego forum, bez portalu?
  • Chyba tylko w formie archiwum, gdyż informatycznie wysypywało się na różne sposoby i nikomu nie chciało się moderować.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.