Skip to content

Fajny film dzisiaj widziaaaaa...

1394042444577

Komentarz

  • edytowano August 2022
    Tomek napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    trudno zwalczyć wrażenie, że jesteśmy na przyjęciu u dra Pai-Chi-Wo.

    Okazało się, że jezdo film o przygodach Jakóba Obligacji, którem przez przypadek był pan Brusik.
    Przepraszam za swój niski kapitał kulturowy, ale nic nie zrozumiałem z tych tajemniczych aluzji.
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):Duphawdy, źrzódło wiedzy bije Kolegę w oblicze:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Doktor_Paj-Chi-Wo
    W kwestii Jakóba Obligacji, Wikipedyja również śpieszy z oświetleniem:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/James_Bond
    A z Czakiem to chyba Kolega pomylił smoki
    https://en.wikipedia.org/wiki/Chuck_Norris_filmography
    Tomek napisal(a):<</p>
    Tomek napisal(a):Kapitał kulturowy pozwala mi guglanie po Łajce, ale sens, jaki nadał Kolega tym swoim napomknięciom dalej pozostaje dla mnie niezgłębiony. <</p>

    Sens wypowiedzi kolegi Szturmowca był taki, że "Wejście smoka" to taka podróbka filmów o Bondzie. Swoją drogą, szał na wschodnie sztuki walk znalazł odzwierciedlenie w jednym z nich, a konkretnie w "Człowieku ze złotym pistoletem", gdzie Bond trafia do ich szkoły. ;)
    No, a "Jakób Obligacja" wziął się Szturmowcowi stąd, że James to angielska wersja imienia Jakub, natomiast "bond" po angielsku oznacza "więź" albo właśnie "obligacja". Z tego też powodu wśród Polaków mieszkających w Stanach w 1920 roku ukute zostało hasło "Bij bondem bolszewika!", które miało zachęcać do kupowania obligacji broniącego się przed bolszewicką nawałą państwa polskiego i wspierania w ten sposób tejże obrony.

  • Bruce był pewnie niezły, ale ja wychowałem się na vhsie, i najlepszy pozostanie ŻanKlod...
  • Mistrzunio Sigal:
    image
  • dyzio napisal(a):
    Mistrzunio Sigal:
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Czy Łukaszenka umie się bronić przed atakiem marchewką?

  • Bronić??
  • dyzio napisal(a):
    Bolo
    Taje.
  • Czy Łukaszenka umie się bronić przed atakiem marchewką?
    Bezkonkurencyjny Master Ken na pewno zna jakieś skuteczne techniki. Swego czasu opracował nawet metodę SELFIE DEFENSE!
  • trep napisal(a):
    Bronić??
  • Jorge tu masz kobity na traktorach, kombajnach:
  • edytowano August 2022
    A dziś sobie na Apple Tv włączyłem serial Inwazja. Łooo, tematyka ataku obcych na Ziemię - to lubię ! I nawet ciekawa konwencja. Ale pierwsze dwa odcinki zdominowane przez lesbijski wątek dwóch traktorzystek japońskich (OJCKP !) oraz wierzącego policjanta, który do końca wierzy w Boga i przeznaczenie, po czym bez sensu ginie. Generalnie same dobre i mocne traktorzystki, a faceci do dupy.

    Kurwa jego twoja mać ... Naprawdę to wytrzymujecie ?
  • Oglądam sobie stare filmy Rogera Cormana z Vincentem Price'm. Bardzo sobie chwalę.
  • los napisal(a):
    Oglądam sobie stare filmy Rogera Cormana z Vincentem Price'm. Bardzo sobie chwalę.
    Nie potrafię i nie chcę żyć starym światem.
  • JORGE napisal(a):
    Naprawdę to wytrzymujecie ?
    Jest tyle klasyki serialowej, daj spokój z nowościami. Serial The Wire widziałeś? Albo Oz? Klasyki z obcymi to raczej nie ma poza X Files.
  • JORGE napisal(a):
    los napisal(a):
    Oglądam sobie stare filmy Rogera Cormana z Vincentem Price'm. Bardzo sobie chwalę.
    Nie potrafię i nie chcę żyć starym światem.
    Należy brać rzeczy najlepsze, obojętne kiedy one powstały. Szczyt literatury to koniec XIX wieku, szczyt filmu to lata 50-te i 60-te wieku XX.
  • los napisal(a):
    Szczyt literatury to koniec XIX wieku, szczyt filmu to lata 50-te i 60-te wieku XX.
    Kolega poleci coś z tych szczytów. Takie polecanki to często lepsze niż dyskusje.

  • A serialu - przełom lat 90/00.
  • loslos
    edytowano August 2022
    Tomek napisal(a):
    Kolega poleci coś z tych szczytów. Takie polecanki to często lepsze niż dyskusje.
    Wyżej napisane: cykl Cormana wg Poe'a. Właściwie to luźno inspirowany Poe'm.

  • Polecam Shtisel
    Pytania religijne i obyczajowe.
    W innym koń tekście.
    Rozczuliła mnie gościu, który odpuścił śpiewanie w zespole, żeby nie zostać gwiazdą i nie porzucić żony. Skracam, ale świetnie zagrane.
    Polecam, szczerze
  • los napisal(a):
    Tomek napisal(a):
    Kolega poleci coś z tych szczytów. Takie polecanki to często lepsze niż dyskusje.
    Wyżej napisane: cykl Cormana wg Poe'a. Właściwie to luźno inspirowany Poe'm.

    Dziękuję. A do czytania?
  • Ooooo okurwieńcy z Appla ! Żeby anulować subskrypcję ich pedalskiej telewizji muszę ich aplikację instalować. Zrobię to i nie chce mieć nic z nimi wspólnego.

  • pełne BHP, fajne babki, potrafią wiele zrobić
    pełna profeska, nawet wargi nastrzyknięte
  • Tomek napisal(a):
    los napisal(a):
    Tomek napisal(a):
    Kolega poleci coś z tych szczytów. Takie polecanki to często lepsze niż dyskusje.
    Wyżej napisane: cykl Cormana wg Poe'a. Właściwie to luźno inspirowany Poe'm.

    Dziękuję. A do czytania?

    Jest tego tak dużo...
  • los napisal(a):

    Należy brać rzeczy najlepsze, obojętne kiedy one powstały. Szczyt literatury to koniec XIX wieku, szczyt filmu to lata 50-te i 60-te wieku XX.
    Ja wiem, ja wiem, ale domagam się żeby ten świat robił dobre rzeczy nowe ! Bo jak nie to trzeba go po prostu zburzyć, zrównać z ziemią ! Po co komu taki syf, gdzie nawet nic nowego, świeżego i wartościowego się nie tworzy ?

  • Dłużej klasztora niż przeora.
  • JORGE napisal(a):
    los napisal(a):

    Należy brać rzeczy najlepsze, obojętne kiedy one powstały. Szczyt literatury to koniec XIX wieku, szczyt filmu to lata 50-te i 60-te wieku XX.
    Ja wiem, ja wiem, ale domagam się żeby ten świat robił dobre rzeczy nowe ! Bo jak nie to trzeba go po prostu zburzyć, zrównać z ziemią ! Po co komu taki syf, gdzie nawet nic nowego, świeżego i wartościowego się nie tworzy ?

    W sumie wszystko do tego zmierza i tak.
  • Przemko napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Naprawdę to wytrzymujecie ?
    Jest tyle klasyki serialowej, daj spokój z nowościami. Serial The Wire widziałeś? Albo Oz? Klasyki z obcymi to raczej nie ma poza X Files.
    Ale znam już prawie wszystko co wyszło i co stanowi jakąś jakość. I co mnie interesuje, bo są produkcje, które mi po prostu nie podeszły. Np. Westworld jest dobry, ale zakończyłem przygodę na 1 sezonie. Nie interesuje mnie co będzie dalej.

    Najzabawniejsze, że w sumie jestem w stanie przymknąć oko na wiele. Np. niemiecki Dark mi się podobał w całości, z zakończeniem włącznie (bo tu nie bardzo). Ale to co produkują obecnie amerykańskie wytwórnie jest po prostu nieakceptowalne. Przecież to są filmy i seriale ideologiczne, a próbuje oglądać wyłącznie sf, kryminały, historyczne, już sobie wyobrażam co się musi dziać w serialach o tzw. życiu, albo komediach.
  • JORGE napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Naprawdę to wytrzymujecie ?
    Jest tyle klasyki serialowej, daj spokój z nowościami. Serial The Wire widziałeś? Albo Oz? Klasyki z obcymi to raczej nie ma poza X Files.
    Ale znam już prawie wszystko co wyszło i co stanowi jakąś jakość. I co mnie interesuje, bo są produkcje, które mi po prostu nie podeszły. Np. Westworld jest dobry, ale zakończyłem przygodę na 1 sezonie. Nie interesuje mnie co będzie dalej.

    Najzabawniejsze, że w sumie jestem w stanie przymknąć oko na wiele. Np. niemiecki Dark mi się podobał w całości, z zakończeniem włącznie (bo tu nie bardzo). Ale to co produkują obecnie amerykańskie wytwórnie jest po prostu nieakceptowalne. Przecież to są filmy i seriale ideologiczne, a próbuje oglądać wyłącznie sf, kryminały, historyczne, już sobie wyobrażam co się musi dziać w serialach o tzw. życiu, albo komediach.

    SEAL Team jeszcze jako tako trzyma poziom, ale to raczej wyjątek. Boję się nawet sprawdzać obecne wcielenia Law & Order, S.W.A.T. a nawet NCISy, choć oglądałem ten ostatni serial pasjami przez pierwsze sezony.
  • edytowano August 2022
    Nawet do blockbusterow Marvella zaczyna przenikać politprop: w najnowszym Doktorze Strange 2 jedna z bohaterek ma wizję wspomnień z dzieciństwa, w ktorej ukazują się dwie...matki.

    Oczywiście scena ta - co zauważyli recenzenci - jest celowo na tyle krótka, by mozna było ją wyciąć na rynkach chińskich i arabskich.
  • Po prostu - obecnej produkcji filmowej nie da się oglądać i to nawet nie politprop jest powodem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.