Skip to content

500+

edytowano January 2016 w Forum ogólne
Ja się cieszę, że taki projekt wchodzi.
Nie znam się (na państwowych finansach), więc nie wnikam, czy mogłoby być tak czy siak.

Ja dostanę jedną pięćsetkę (mam dwóch synów) i to będzie ok. 1/15 naszego budżetu,
ale mój szwagier, raczej antypisowiec, a przynajmniej obojętno-zimny,
dostanie 1.500 zł. Co miesią, co miesiąc, co miesiąc. To jest prawie trzecia pensja w rodzinie.
Z dwoma nastolatkami, gdzie same dzieci potyrafią (ob)liczyć, że trochę ich nie stać na wiele rzeczy...

Jeśli to dojdzie do łepetyn wyborców, że mają więcej w kieszeni, PiS rządzi przynajmniej 8 lat.

===
Problem widzę w po-psl'owskich samorządach, bo to one będą rozdzielać kwoty i przyjmować wnioski....
Otagowano:
«13456716

Komentarz

  • edytowano January 2016
    Daleeeeeeeeeeeeeeeeko pociągniete wnioski co do 8lat. Czy szanowny kolega wie, że jedną z częstych form rozrywki wśród więźniów, jest samookaleczanie się? A spora grupa tych co zostali wypuszczenie na wolność, popełnia następne przestępstwa w celu powrotu do znanego sobie środowiska więziennego.
  • u mnie w mieście wnioski można składać od 1 kwietnia
    na razie się organizuje ekipa ludzi i lokal - koszty to remont i zatrudnienie kolejnych pracowników
    wg mnie bezsensu robota bo trzeba na nowo składać wnioski i obliczać dochód w rodzinie
    można z powodzeniem skorzystać z danych jakie ma MOPS i odpadnie nam liczenie "pierwszych" dzieci w rodzinie do kwoty 500 zł a zdanych Urzędu Miasta chyba wiadomo które dzieci to drugie, trzecie i kolejne - tu już nic liczyć nie trzeba, prawda?
    z wypowiedzi Prezydenta miasta wynika że koszty przedsięwzięcia to 2% kosztów Programu 500+
    pomocą ma być objęte u nas 10000 dzieci co daje 5 mln
  • A na uboczu, wujowo widzę naszą przyszłość jeśli jej oparcie jest mocno utwierdzone wypłacaniem 500zł haraczu. Wujowo!
  • fatuswombatus napisal(a):
    A na uboczu, wujowo widzę naszą przyszłość jeśli jej oparcie jest mocno utwierdzone wypłacaniem 500zł haraczu. Wujowo!
    Dlatego drugim krokiem musi być poważne podejście do edukacji.
  • fatuswombatus napisal(a):
    A na uboczu, wujowo widzę naszą przyszłość jeśli jej oparcie jest mocno utwierdzone wypłacaniem 500zł haraczu. Wujowo!
    Obecnie najwiekszy problem jest inny. Zeby zbudowac spoleczenstwo to jest potrzebny, za przeproszeniem, surowiec. Tego ma dostarczyc program 500+. Jak sie to rozwiaze to mozna sie zamartwiac kolejnymi.
  • Kolego fatusie wombatusie, przestańcie trollować!
  • wujowo to wogole widzę kwestię polityki społeczno-rodzinnej, pracowniczej itd.

    bezrobocie u mnie w mieście 6,7 % - nie ma chętnych inwestować - brak rąk do pracy a te które są....dejcie spokój, najwartościowsi wyjechali juz dawno, pracodawcy jadą na absolutnym minimum minima płacowego a wymagania kosmiczne.

    edukacja na poziomie zawodówek i techników powinna sie rozwijąc na potęgę
    na co komu kolejne zastępy magistrów wszystkiego i niczego?
  • Jeśli ktoś uważa, że platformowcy i ogólnie lemingi poczują wdzięczność do PiS za 500-1500 zł/mies., niech poczyta TT na forum Rubelya. NIe będzie wdzięczności. Tak jak któryś z nich powiedział, to jest inna kultura.

    Równie prawdopodobna jest wdzięczność imigrantów muzułmańskich za europejską gościnność.
  • edytowano January 2016
    Ale jest jeszcze tzw. centrum/niezdecydowani. Tacy musza byc pewni, ze nie-PiS im te 500 zabierze, tzn. za 4 lata, teraz to whatever.
  • KAnia napisal(a):
    Jeśli ktoś uważa, że platformowcy i ogólnie lemingi poczują wdzięczność do PiS za 500-1500 zł/mies., niech poczyta TT na forum Rubelya. NIe będzie wdzięczności.
    Mogą nie poczuć, jeśli nie mają dzieci, lub tylko jedno. Chórzysta może i będzie klął i rzucał anatemy, ale żona z dziećmi (trójką czy czwórką?) przyjmą te "grosze" z (po roku, dwóch*) z wdzięcznością. Podobnie Dex (trójka) - zabronią żonom zgłosić się do programu, żeby, żeby co - komu zrobić "na złość", dla jakieś idei fix: od PiS-u nic-a-nic?
    To zwykle w rodzinie jedna osoba jest "zajadła", druga albo idzie za mężem/żoną, albo cicho się (nie)sprzeciwia.
    Ma ważniejsze (serio!!!) sprawy na głowie: z czego ugotować obiad, czy i za ile kupić nowe ubranie, itp itd

    *Dlaczego "po roku, dwóch"? Po na początku wszystko pójdzie na załatanie dziur w domowym budżecie. I faktycznie, może być przez to niezauważalne - w ręku wciąż nic nie ma!

  • Zeby tylko fali rozwodow przez PiS nie bylo, jak zony wbrew mezom beda glosowac... hyhyhy.
  • polmisiek napisal(a):
    Zeby tylko fali rozwodow przez PiS nie bylo, jak zony wbrew mezom beda glosowac... hyhyhy.
    a wlasnie wczoraj przeczytalam Wpolityce, ze alimenciare winni sa 9 milardow zl....
    za tych przy tej okazji moze by sie sady wziely.

  • edytowano January 2016
    balbina przeczytała i zaproponowała:
    polmisiek zaniepokojony:
    Zeby tylko fali rozwodow przez PiS nie bylo, jak zony wbrew mezom beda glosowac... hyhyhy.
    a wlasnie wczoraj przeczytalam Wpolityce, ze alimenciare winni sa 9 milardow zl....
    za tych przy tej okazji moze by sie sady wziely.
    Na pierwszy ogień Naczelnika KOD-u, dla przykładu większego publicznego!!!
  • Że mła? throlować? Never
  • TT ma obsesję na punkcie 500+. Widać jak bardzo chce tej kasy ale tym bardziej musi poburczeć rytualnie.
  • dyzio napisal(a):
    TT ma obsesję.
    Właściwie wpis powinien się zakończyć na tym co zacytowałem. I to wszystko tłumaczy. Ten koleżka ma zryty łeb, doszukiwanie się w jego postępowaniu logiki często nie ma żadnego sensu.

    JORGE>

  • Dokładnie, KAnia ma pełen recht. Wezmę oczywiście te wszystkie lemingozy tefałenozy i szury z JBPP z miłą chęcią 500 albo i więcej złociszczy, zgodnie z zasadą: jak dają to bierz i nie pytaj się dlaczego. Ale później i tak odleją się rytualnie do PiSuaru, jak oni z POgardą traktują tych, którzy im tę kaskę dadzą. Nawet proszę nie mieć żadnych złudzeń, że będzie inaczej, że te pieniądze cokolwiek zmienią w ich percepcji rzeczywistości i np. wyborach politycznych. To inna kultura, inny naród zwany POlactwem
  • Ale co mnie obchodzę te kilka procent Bugodrzan, które tak zrobią - wezmą 500+, a jako potwierdzenie odbioru napiszą ChCwD!? Dajcie spokój.
    Ja uważamRZE 500+ w ciągu dwóch lat przeora w miarę roztropnych, nie głosujących, "a ja tam nie wiem-dzących",
    że będzie dobrze: dwie kadencje PiS-u.
  • romeck napisal(a):
    Ja uważamRZE 500+ w ciągu dwóch lat przeora w miarę roztropnych, nie głosujących, "a ja tam nie wiem-dzących",
    że będzie dobrze: dwie kadencje PiS-u.
    Nie ma takich. To gatunek na równi wyimaginowany jak jednorożce. Są za, są przeciw, i są tchOOrze.

  • Fatusie, nie bądź fatalusem. Dla niezdecydowanych, niezamożnych, na prowincji- 500+ to będzie dożywotni pisizm.
  • Fatalizm? Neeee REALIZM!
  • qiz napisal(a):
    ...prowincji- 500+...
    przeczytałem:

    prowincji minus pięćset plus

    :)

  • Tak.

    Boją się prawdy. Boją się bolesnego procesu jej poznawania.
  • Dokładnie. Stanięcie w prawdzie wcale nie jest takie proste i łatwe. A prawie zawsze jest bardzo bolesne i wymaga ogromnej determinacji. Są oni gotowi na to wyzwanie? Jesteśmy my gotowi stanąć w prawdzie o nas samych?
  • Stanąłem i bolało jak tylko mogło najbardziej, dalej boli....to jest proces, za każdym razem gdy wydaje mi sie że już jestem na prostej otwierają się kolejne drzwi mojego wnętrza a tam bałagan że głowa boli.

    Dobrze że ten proces trwa całe życie, na raz takiej ilości syfu bym nie przeżył.
    Bóg jest dla mnie łaskawy, Miłosierdzie Jego jest niepojete.
  • edytowano January 2016
    No nie, co to jest?
    Ministerstwo Finansów nie zaopiniowało pozytywnie programu 500+!!!

    Poszło o "z grubsza" 1,26% większą kwotę wydatków.
    Ja rozumiem, że "1,15 to nie 1,14 czy 1,16",
    ale czy prezes ministrów ze swoim ministrem nie moga się najpierw dogadać w gabinecie?

    PO i .N już ma pożywkę i najeżdża na PBSz i PiS... :)
    TVP Info

    Ministerstwo Finansów stwierdza, że przekazany resortowi projekt znacznie różni się od tego, który przekazano do międzyresortowych uzgodnień i konsultacji społecznych. Wskazuje też, że ministerstwo dostało za mało czasu na jego zaopiniowanie, bo tylko jeden dzień.

    „Projekt nie może być pozytywnie zaopiniowany, ponieważ zgodnie z nim, finansowanie nowego świadczenia wychowawczego w wysokości 500 zł miesięcznie na dziecko będzie realizowane ze środków budżetu państwa, zatem jego uchwalenie spowoduje znaczący wzrost wydatków budżetu” – czytamy. Resort zwraca uwagę, że zgodnie z tak zwaną Oceną Skutków Regulacji,
    koszt projektu w 2016 roku wyniesie 17,272 mld zł, tymczasem w projekcie ustawy budżetowej przewidziano na ten cel 17,055 mld zł.
    „Rozwiązania zawarte w projekcie ustawy powinny być sfinansowane zatem w ramach wyżej wymienionej kwoty, co powinno być odzwierciedlone w OSR” – ocenia MF.
    Świadczenie zamiast pracy

    Ponadto resort zwraca uwagę, że pominięcie świadczenia wychowawczego przy wyliczaniu kwoty kryterium dochodowego podczas ubiegania się o zasiłki (np. z pomocy społecznej czy alimentacyjnego) „nie tylko prowadzi do wzrostu kosztów programu, lecz może również pogłębić negatywny wpływ na podaż pracy”. Według autorów dokumentu, wyłączenie dodatkowego wpływu w postaci 500 złotych może spowodować, że rodzic zarabiający mniej pieniędzy zrezygnuje z pracy na rzecz świadczenia.

    „Przepisy wprowadzające zmiany w tym zakresie powinny zatem zostać skreślone” – zaznaczyło MF.

    Jakubiak: czuję się zdradzony jako przedsiębiorca, bo traktuje się nas jak producentów podatków
    Kwoty zamiast procentów

    Ministerstwo finansów zwróciło też uwagę, że w projekcie brakuje „kwotowego określenia kosztów obsługi zadań (…) w miejsce określenia procentowego”. Chodzi o koszty, jakie poniosą w związku z obsługą programu jednostki samorządowe. Autorzy podkreślają, że jest to konieczne. Resort zwraca też uwagę, że „obecnie projekt ustawy nie określa zasad, według których marszałek województwa otrzymywałby dotacje celowe z budżetu państwa na realizację zadań z zakresu administracji rządowej w obszarze świadczenia wychowawczego”.

    Program „500+” ma zacząć obowiązywać od 1 kwietnia. Zakłada przekazywanie nieopodatkowanych 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach mają otrzymać wsparcie także na pierwsze dziecko.
    tvp.info
  • romeck napisal(a):
    Świadczenie zamiast pracy

    Ponadto resort zwraca uwagę, że pominięcie świadczenia wychowawczego przy wyliczaniu kwoty kryterium dochodowego podczas ubiegania się o zasiłki (np. z pomocy społecznej czy alimentacyjnego) „nie tylko prowadzi do wzrostu kosztów programu, lecz może również pogłębić negatywny wpływ na podaż pracy”. Według autorów dokumentu, wyłączenie dodatkowego wpływu w postaci 500 złotych może spowodować, że rodzic zarabiający mniej pieniędzy zrezygnuje z pracy na rzecz świadczenia.
    No, to jest poważny zarzut wobec systemu świadczeń i wypada, aby ktoś poważnie przysiadł fałdów i problem rozwiązał.

  • edytowano January 2016
    krzychol66 napisal(a):
    romeck napisal(a):pominięcie świadczenia wychowawczego przy wyliczaniu kwoty kryterium dochodowego
    No, to jest poważny zarzut wobec systemu świadczeń i wypada, aby ktoś poważnie przysiadł fałdów i problem rozwiązał.

    Racja.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.