Skip to content

500+

1246716

Komentarz

  • edytowano February 2016
    lo matko. Odpuście. mieszkam za granica .Mam trojke nieletnich dzieci. Ponoc "nalezy mi sie" tysiac pln. jedno czego pragne o znalezc jakies polskie dziecko które wpada poza system zeby pobrac i przekazc mu tego tysiaka. Na zdrowie. Szczesc Boze.
  • dyzio napisal(a):
    Poza tym te łachudry z całej wsi JUŻ pozachodziły w ciąże żeby się jak najszybciej nachapać.
    Chyba o to chodziło racjonalnemu ustawodawcy!
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    biorąc 500 zł na dziecko popierasz państwo Kaczyńskiego
    biorąc 500 zł na dziecko kolaborujesz z PISem
    biorąc 500 zł na dziecko stajesz się kryptopisiorem
    BIORĄC 500+ POPIERASZ KACZYSTAN!
    BIORĄC 500+ KOLABORUJESZ Z PiS!
    BIORĄC 500+ JESTEŚ KRYPTOPISIOR!

    K T O Z A K O D E M T E N N I E B I E R Z E !!!
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    500 złoty na dziecko, 500 gram dla ojca
    złotych ... gramów :)
  • Zima napisal(a):
    lo matko. Odpuście.
    Nie! Zbieram hasła, opublikuję "czerwoną książeczkę" i będę rozdawał KODziarzom! :)

  • Romeck pomysł bardzo OK!
  • edytowano February 2016
    Bierzesz kasę z "Pięćset plus" - jesteś pisowski sługus.
  • edytowano February 2016
    romeck napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    500 złoty na dziecko, 500 gram dla ojca
    złotych ... gramów :)
    Ale, wiele się nie mylę, kol. ms.wygnaniec dopasowując przekaz do odbiorcy wyraził się w lumperproletariackiej manierze. Nigdy kolega nie słyszał, bywalców mordowni mówiących "Pani kierowniczko, jeszcze 100 gram, bym prosił" czy "Ile winek kupię, u pani za 10 złote?"...
    Zwłaszcza "100 gram" jest mocno zakorzenione w mowie potocznej

    EDIT.
    Przypomniał mi się, popularny swego czasu "toast":
    Stuka się szkłem w zęby i pyta:
    - Kto tam?
    - 100 gram.
    - Serdecznie zapraszam!

  • ms.wygnaniec napisal(a):
    biorąc 500 zł na dziecko popierasz państwo Kaczyńskiego
    biorąc 500 zł na dziecko kolaborujesz z PISem
    biorąc 500 zł na dziecko stajesz się kryptopisiorem
    Kto nie skacze ten za PiSem. I za to dostanie pińcet zet.
  • Rozmawiałem ostatnio z paroma znajomymi ze starych pankowych czasów i wszyscy popierają 500+. Co więcej, ludzie doskonale demaskują narrację GW (o .N nawet nie wspominam, bo ten szwindel rozpoznają nawet niezbyt świadomi klasowo) i się od niej bardzo dystansują. W zasadzie każdy uważa PiSoski "twardy socjal" za wydarzenie przełomowe.

    Oczywiście, PiS dla nich jest nie do przyjęcia z tysiąca innych powodów, ale jeśli Kaczor u bolszewików wychodzi na 0, to z kim miałby przegrać?!

    Jest dobrze:)
  • Nawet Korwinus nie odmówi 5 stówek ;)
  • http://wyborcza.biz/biznes/1,150689,19587536,po-z-projektem-500-zl-na-kazde-dziecko-od-polowy-2016-r.html

    Sprytne posuniecie, teraz PO troszczy sie o sierotki zabierane matkom a zly PiS sie na to nie zgodzi.
  • Odgrzewane kotlety (pamiętacie becikowe?) zazwyczaj bywają niestrawne.
    Przez ostatni rok PiS wymyśla ciągle coś nowego, organizuje i wdraża, a jak chwyci to PO próbuje małpować. I za każdym razem wychodzi im z tego groteska. Tak, jak z jeżdżeniem Bronka, a potem Kopary po kraju...
  • Ustawa to nie pomoc dla dziecka tylko dla rodziny i tak powinna być przedstawiana. PiS to często są barany. Ten słynny list Pani Premier to był idiotyzm
  • Żadne barany. U mnie w pracy powszechny rechot z "pajacow" z PO. Nikt nie wierzy w te ich 500 na pierwsze.

    A 500 na drugie jest po to żeby ludzie decydowali się na drugie. Proste.
  • edytowano February 2016
    Odgrzebane sprzed równo dwóch lat!
    internet pamiętliwy jest... Ciekawe, czy zmienił zdanie. Podobno tylko Kot Prezesa zdania nie zmienia.
    mmagierowski
    Nie chcę 500 zł jałmużny od prezesa Kaczyńskiego "na drugie dziecko". Chcę, żeby państwo obniżyło mi podatki o 500 zł/.
    image
  • loslos
    edytowano February 2016
    Ten cały Duda ma miłą buźkę ale duda z niego a nie polityk.
  • romeck napisal(a):
    Odgrzebane sprzed równo dwóch lat!
    internet pamiętliwy jest... Ciekawe, czy zmienił zdanie.
    Zmienił (może dlatego, że musiał;) Poinformował o tym w którymś wywiadzie.

  • los napisal(a):
    Ten cały Duda ma miłą buźkę ale duda z niego a nie polityk.
    Ano
    Od LK - przepaść. Ale się stara i pewnie jakoś tam wyrobi. Trzymam kciuki (tzn. wspieram modlitwą).

  • los napisal(a):
    Ten cały Duda ma miłą buźkę ale duda z niego a nie polityk.
    Maciej Łopiński zaliczył już dwie kancelarie, i śp. LK i Dudeła.
    Nie dramatyzowałbym zbyt wcześnie i nie tworzył konstrukcji z przepaścią w tle. Pod koniec kadencji może się okazać, że ani ten nasz Dudeł nie był takim Dudusiem, za jakiego na początku go braliśmy, ani śp. LK takim herosem, za jakiego na końcu go zaczęliśmy uważać. Tym bardziej, że będziemy już dysponować wówczas obiektywną miarą obydwu prezydentur
  • mmaria napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Odgrzebane sprzed równo dwóch lat!
    internet pamiętliwy jest... Ciekawe, czy zmienił zdanie.
    Zmienił (może dlatego, że musiał;) Poinformował o tym w którymś wywiadzie.

    A dlaczego wtedy prychał? Powiem wam - bo był w takim towarzystwie, w którym charknięcie na PiS było w dobrym stylu. A dla PiSu był to czas najtrudniejszy i każde słowo poparcia było na wagę złota, każde prychnięcie też miało znaczenie. Dla tych ludzi mam tylko zimną pogardę.
  • Żeby nie było za słodko:
    https://www.mpips.gov.pl/bip/projekty-aktow-prawnych/projekty-ustaw/polityka-rodzinna/projekt-ustawy-o-pomocy-panstwa-w-wychowywaniu-dzieci/
    https://mpips.gov.pl/download/gfx/mpips/pl/defaultopisy/9493/2/1/zalacznik nr 2 do OSR KONSULTACJE.pdf,
    który zyskał w ostatnich dniach popularność w sieci, nie nastraja zbyt optymistycznie. Tzn. spodziewany efekt demograficzny jawi się nadspodziewanie skromnie...

  • Podobało mi się merytoryczne wystąpienie upeeroskiego grubasa od Kukiza, ale chyba te szacowane (przez władzię) zyski natalistyczne są zaniżone... Mówią o 300 tys. dzieci dodatkowo w ciągu 10 lat. A tak na moje oko każde dodatkowe dziecko w rodzinach wielodzietnych to dobry milion w te 10 lat. Może i tak by te dzieci się pojawiły, a może i nie... Ciężko spekulować.
    Niewykluczone, że za 4 lata planowane jest odtrąbienie gigantycznego sukcesu, bo rocznie liczba urodzeń wzrośnie z 300 tys. do 500 tys.
    Cosik kojarzę, że projekt jest przewidziany także dla obcokrajowców. Na moje kaprawe oko wygląda to wyraźnie na kupowanie setek tysięcy nowych Ukraińców i ich natychmiastową polonizację...
  • Mi się podobała tylko koszulka z czerwonym stoliczkiem tego spoconego grubaska. Reszta jego otoczki, w tym oracyjne wykwity, to typowy populizm ala JBPP
  • qiz napisal(a):
    (....) Cosik kojarzę, że projekt jest przewidziany także dla obcokrajowców. Na moje kaprawe oko wygląda to wyraźnie na kupowanie setek tysięcy nowych Ukraińców i ich natychmiastową polonizację...
    Ukraińcy zasymilowani z Polakami? Kolega raczy żartować. Toż to pachnie mi tak, jak zapraszanie przez de Gaulle'a tysięcy muslimów do Francyi. Początkowo też było nieźle, a teraz przedmieścia płoną.

  • starybelf napisal(a):
    qiz napisal(a):
    (....) Cosik kojarzę, że projekt jest przewidziany także dla obcokrajowców. Na moje kaprawe oko wygląda to wyraźnie na kupowanie setek tysięcy nowych Ukraińców i ich natychmiastową polonizację...
    Ukraińcy zasymilowani z Polakami? Kolega raczy żartować. Toż to pachnie mi tak, jak zapraszanie przez de Gaulle'a tysięcy muslimów do Francyi. Początkowo też było nieźle, a teraz przedmieścia płoną.

    U nas w Kraśniku się bardzo ładnie asymilują.

    To jest bardzo dobry ruch z tymi cudzoziemcami 500+. Wydrenujemy Wschód.

    A jeszcze jakby wprowadzić te "emeryturkę rodzicielską" cośmy gdzieś powyżej wymyślili to byłaby eksplozja demograficzna.

  • dyzio napisal(a):
    U nas w Kraśniku się bardzo ładnie asymilują.

    To jest bardzo dobry ruch z tymi cudzoziemcami 500+. Wydrenujemy Wschód.

    A
    1) De Gaulle też ładnie asymilował przybyszy z Maghrebu.
    2) Angela Merkel nadal myśli, że wydrenuje Wschód.

  • 3) Analogia to bardzo złe narzędzie poznawcze.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.