Skip to content

500+

1101112131416»

Komentarz

  • Ciekawe123 ile z tego głosowało na PO.
  • raczej "przyzwyczajonego" niż niewidzianego

    nauczyliśmy się wszyscy żyć, bez pieniędzy de facto (po odliczeniu jedzenia i czynszów i czasem ubrania)
  • uhrr napisal(a):
    romeck napisal(a):
    620.000 złożonych wniosków o 500+ dla osób (dorosłych) niesamodzielnych!

    jestem pod wrażeniem socjalu
    A ja w smutnym szoku, skala ubóstwa, dotad nieujawnianego i niewidzianego, poniewaz, jak sądzę, tych ponad 600 tys ludzi musi spelniac kryteria dochodowe.

    ! o to to
  • uhrr napisal(a):
    romeck napisal(a):
    620.000 złożonych wniosków o 500+ dla osób (dorosłych) niesamodzielnych!

    jestem pod wrażeniem socjalu
    A ja w smutnym szoku, skala ubóstwa, dotad nieujawnianego i niewidzianego, poniewaz, jak sądzę, tych ponad 600 tys ludzi musi spelniac kryteria dochodowe.

    Tak. Świadczenie ma przysługiwać w wysokości nie wyższej niż 500 zł, zaś łączna kwota tego świadczenia i świadczeń finansowanych ze środków publicznych nie może przekroczyć 1,6 tys. zł. Wypłata świadczenia następuje na wniosek.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • a, dzięki
    czyli nie 500+, tylko wyrównanie w górę do 1.600 zł (makx\s. 500 zł)
  • edytowano January 2021
    dziś, pn. 11.01.2021

    GW o tym, że w 2060 roku będzie nas 20 mln (artykuł ogólnie o świecie, w tym Polsce, oparty o wyniki IHME, Instytut Zdrowia w Seattle)
    Polska od trzech-czterech dekad nie wpisuje się w ogólnoświatowe tendencje ... Od 30 lat liczba ludności oscyluje wokół 38,5 mln, plus minus 3000 tys .
    ;)

  • Ale w światowe tendencje Indii i Nigerii czy swiatowe tendencje Holandii i Szwecji ?
  • ....w słuszne
  • Indii i Nigerii,
    przeca GW to anty500plus!
    :)
  • edytowano February 2021
    A dziś Nasz Dziennik, podobnie jak miesiąc temu GWyborcza!
    romeck napisal(a):
    GW:
    Polska od trzech-czterech dekad nie wpisuje się w ogólnoświatowe tendencje
    Nasz Dziennik, sob. 6.02.2021
    Kuktura przeciw życiu

    ... Nie liczymy się na arenie przyszłości populacyjnej.
    Wymieramy, Przyszłość należy do Bangladeszu, Pakistanu, Nigerii czy Meksyku ...
    półtorej strony

  • ten sam numer NDz
    Leczymy płodność, cała strona

    o rządowym programie (od 2016), punkcie 6. Narodowego Programu Zdrowia "Kompleksowa ochrona zdrowia prokreacyjnego"

    tylko w 2020 roku ponad 7. tys par podjęło leczenie w 16-u ośrodkach

    Jeden z nich znajduje się w Rzeszowie: na 300 par które już skorzystało z pomocy tylko 45 doczekało się potomstwa...


    jedna para na sześć!....
    trudno się dziwić, że in vitro cieszy się ogromnym wzięciem
  • edytowano February 2021
    i po ra trzeci dzisiejszy NDz, po raz drugi 'Leczymy płodność'

    I szukam innego wątku do przeklejenia, bo cytowany jest... Cezary Mech, byłu minister finansów oraz bo wymieniona jest data:
    Nasz Dziennik, sob. 6.02.2021
    LECZYMY NIEPŁODNOŚĆ

    Cezary Mech:

    Powstrzymanie zapaści demograficznej w społeczeństwie malejącej liczby kobiet w wieku reprodukcyjnym to coraz poważniejsze zadanie dla rządzących, którzy jednak przez ostatnie 30 lat zaniedbali ten proces.

    W 2005 roku, kiedy to w najlepszy okres rozrodczy wchodził wyż solidarnościowy, nie wprowadzono "400 plus", który jako autor programu gospodarczego - przygotowywałem.
    Eeee, a ja słyszałem w 2015, że.... Ech... (Elżbieta Rafalska przekonywała, że PJK)

    notto gógluję:
    oko press
    30 czerwca 2016 roku w wywiadzie dla RDC,

    Paweł Kowal mówił:
    „Myśmy to wymyślili, z prof. Julianem Aulaytnerem. To było wtedy 400 zł na dziecko. To był nasz główny przekaz w kampanii w 2011 roku. Wydawało się, że to się nie przyjmie, ale widocznie potrzebna była duża machina partyjna. Ale w polityce są takie reguły, ktoś bierze od kogoś, nie ma copyright. PiS dołożył jedynie stówę. Ale nie mam żalu, bo ta sprawa otwiera politykę społeczną na nowo”.
    ???
  • Paweł Kowal jest w Platfomie, komu wierzysz?
  • Mechowi. Opowiadał mi o tym programie z roku 2005 wiele lat temu, było to zresztą też w internecie.
  • romeck napisal(a):
    A dziś Nasz Dziennik, podobnie jak miesiąc temu GWyborcza!
    romeck napisal(a):
    GW:
    Polska od trzech-czterech dekad nie wpisuje się w ogólnoświatowe tendencje
    Nasz Dziennik, sob. 6.02.2021
    Kuktura przeciw życiu

    ... Nie liczymy się na arenie przyszłości populacyjnej.
    Wymieramy, Przyszłość należy do Bangladeszu, Pakistanu, Nigerii czy Meksyku ...
    półtorej strony

    To w końcu jak jest? Wymieramy czy nie? Mam se szukać żony zagramanicą czy co?
    :-/
  • Polska wymiera. Czeci świat rulez.

  • romeck napisal(a):
    Polska wymiera. Czeci świat rulez.

    Można się łatwo wykazać gdyż tam nie ma nic.
  • Przemko napisal(a):
    Paweł Kowal jest w Platfomie, komu wierzysz?
    ? Przecież Kowal pisze o 2011 roku.
    Chodziło mi o kampanię PiS z 2015 roku.
  • Kowal opuścił PiS w 2010 lub 2011.
  • jeszcze raz:

    o kampanię PiS z 2015 r., gdzie ukazuje się PJK jako pomysłodawcę programu 500+

    gdzie już w 2005 roku jest mowa o 400+

    a w 2011 PJN przedstawia (jako swoją) 400+
    (i w 2016 wypomina, że... był pierwszy w tym pomyśle)

    Gdzie ja piszę że pisowcu Kowalu???

    ---
    przy okazji dopiszę, gdzie Kowal /PJN widział pieniądze na program: w przesunięciu kasy z innych socjalnych programów
  • Pomysłodawcą programu 500+ jest Jarro, opracowywał go dla niego Mech w 2005 roku, co tu jest niejasne?
  • Dlaczego wykopano Lubińską, która już przystępowała do realizacji programu, i zastąpiono ją Gilowską?
  • los napisal(a):
    Dlaczego wykopano Lubińską, która już przystępowała do realizacji programu, i zastąpiono ją Gilowską?
    No właśnie, dlaczego?
  • https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/zmiany-w-podatkach-maja-zachecic-polakow-do-zakladania-rodzin/zxwkq62
    O ulgach podatkowych już mówiliśmy, PMM musiał czytać tut. forum.
    Ciekawe i drogie dla państwa rozwiązania z Węgier
  • Przemko napisal(a):
    los napisal(a):
    Dlaczego wykopano Lubińską, która już przystępowała do realizacji programu, i zastąpiono ją Gilowską?
    No właśnie, dlaczego?
    ciekawe, jeśli ma związek m.in. z pre-500+

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.