Skip to content

500+

1235716

Komentarz

  • Ukraińcy cudownie się asymilują
  • edytowano February 2016
    Przed chwilą było "Podsumowanie dnia" w Republice, Warząchwiew z Kanią. Kania jest słaba po prostu, przynajmniej w dyskusjach o budżecie, pieniądzach. A pan dziennikarz jest już po prostu totalnie na nie (w perspektywie antypisowska tuba). Lub jest durniem, któremu się wydaje, że totalnym znawcą jest.

    Jedno wiemy już chyba na pewno. Warząchiew do dupek.

    JORGE>
  • Horche... ale my już to wiemy od dość długiego czasu... No te wieści o królowej Bonie
  • Eden napisal(a):
    Horche... ale my już to wiemy od dość długiego czasu... No te wieści o królowej Bonie
    Dlatego podsumowałem. W swoich mądrościach, pouczaniu i ocenach PiSu doszedł do takiego poziomu, że albo jest durniem, albo totalnie na nie, bo tak, przyłączył się. Tego jeszcze nie wiemy. Bo, że dupkiem jest to wiemy od dawna.

    JORGE>
  • w moim bloku mieszka rotacyjnie tak ok. 20 Ukraińców. Są małomówni, ale (w przeciwieństwie do niektórych Polaków) zawsze odpowiadają na dziędobry. Widzę że pracują, jeden dzieciak chodzi z moim do przedszkola. Śmiga już normalnie po polsku. Jestem ostrożny, ale żadnych póki co nie mam zastrzeżeń.
  • starybelf napisal(a):Ukraińcy zasymilowani z Polakami? Kolega raczy żartować.
    No a ślad dowodu (nie analogii a dowodu) tak śmiałej tezy?

  • u nas świetnie się zasymilowali bo to byli zrazu ludzie handlujacy na targu. Mieli stały kontakt z ludźmi, obracali sie wśród Polaków, teraz mają normalne sklepy polskie dzieci. Kilkoro chodziło z moją i nigdy nie slyszalem o jakichkolwiek animozjach. Ludzie już trochę traktują Ukraińców jak swoich. Jedyny skandal jaki sobie przypominam to ucieczka od żony szanowanego w kręgach kościelnych 60-latka, który dokonał tego z 17-letnią Ukrainką
  • W mojej ocenie Ukraińcy się świetnie asymilują, przyjechali pracować, są zachwyceni tym co my mamy, nie szukają problemów. Postbanderowskie (a raczej post Sawurowe) pojeby (wulgaryzm świadomy) to mikroskopijna mniejszość.
    Co do merituma, to nie jestem prawnikiem ale PO jest do rozjechania po dzisiejszym występie Schetyny w WSI24.
  • A co powiedział ?

    JORGE>
  • JORGE napisal(a):
    A co powiedział ?

    JORGE>
    Przyłączam się do pytania.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    W mojej ocenie Ukraińcy się świetnie asymilują, przyjechali pracować, są zachwyceni tym co my mamy, nie szukają problemów. Postbanderowskie (a raczej post Sawurowe) pojeby (wulgaryzm świadomy) to mikroskopijna mniejszość.
    jeszcze jeden niuansik- tak jak my kochamy Polskę (wielu im jest dalej, tym bardziej), tak Ukraińcy zupełnie nie mają takich uczuć do Ukrainy. Ciężko im się dziwić ;)
    Skoro Wielka Rassija poległa pod Donieckiem i na Krymie- to jedyną drogą awansu cywilizacyjnego tryzubiarza jest polonizacja.
    Zwróćcie uwagę, że ich od zachodu dzieli jeszcze jedna bariera- bukwy. Nawet jak po naszemu nie umieją czytać, to się dogadają. A z 'popularnymi' językami obcymi u nich kiepsko. Albo Polska, albo nic.
  • Schetynę będziemy rozjeżdżać pozwami czy prywatkami?
    Myślałem, że po prostu ich powsadzamy do pierdla?
  • qiz napisal(a):
    Skoro Wielka Rassija poległa pod Donieckiem i na Krymie- to jedyną drogą awansu cywilizacyjnego tryzubiarza jest polonizacja.
    Zwróćcie uwagę, że ich od zachodu dzieli jeszcze jedna bariera- bukwy. Nawet jak po naszemu nie umieją czytać, to się dogadają. A z 'popularnymi' językami obcymi u nich kiepsko. Albo Polska, albo nic.
    Nie rozumię tej logiki.
    Skoro Wielka Rosja poległa w nierównym boju z setką ukraińskich cyborgów na lotnisku im. Sergiusza Prokofiewa, no to chyba logiczne że Ukraina Pany!
  • Ale po co? Nie lepij siedząc wygodnie w fotelu w ciepłych kapuciach i przegryzając czipsy zapijane colą oglądać show, w którym Schetinescu zagryza powoli i systematycznie tuskoidy, zadając im przy tym w sposób zaplanowany systematyczny i narastający ból?
    extraneus napisal(a):
    Schetynę będziemy rozjeżdżać pozwami czy prywatkami?
    Myślałem, że po prostu ich powsadzamy do pierdla?
  • Schetyna powiedział coś, co nawet Kolędę TVNowską zaskoczyło, było to coś w stylu że PIS okłamał wyborców, więc my składamy projekt, o którym wiemy że jest nierealny ale składamy go aby pokazać, że i ten pisowski jest nierealny.
  • Grzesio okazał się znakomitą ilustracją zasady Petera.
  • edytowano February 2016
    Eden napisal(a):
    Ale po co?
    W imię zasad.

  • https://www.facebook.com/RacjonalistaPL/?fref=nf :

    Polskie Radio informuje o spektakularnym sukcesie polityki prorodzinnej na Białorusi
    W roku ubiegłym zarejestrowano rekordową liczbę urodzeń. Na świat przyszło niemal 120 tysięcy dzieci. To prawie o jedną trzecią więcej niż dziesięć lat wcześniej. Na Białorusi po raz pierwszy w najnowszej historii liczba urodzeń zrównała się z liczbą zgonów. U naszych wschodnich sąsiadów duży spadek liczby urodzeń notowano od połowy lat 90. ubiegłego wieku. Natomiast w ostatnich 10 latach obserwuje się stabilny wzrost liczby nowo narodzonych.
    Na Białorusi istnieje 10 różnych form pomocy prorodzinnej, m.in.:
    1) jednorazowe świadczenia dla rodzących: 16 mln rubli (3 tys. zł) za pierwsze dziecko, 22 mln rubli (4,2 tys. zł) na drugie i każde kolejne.
    2) comiesięczne świadczenia przez 3 lata: 2,4 mln rubli (470 zł) na pierwsze dziecko, 2,8 mln rubli (530 zł) na drugie i każde kolejne oraz 3,1 mln rubli (600 zł) na dziecko niepełnosprawne.
    3) Opiekunowie nowo narodzonych dzieci mają prawo do 3-letniego płatnego urlopu wychowawczego.
    4) Dzieci z rodzin ubogich otrzymują do 2. roku życia bezpłatne wyżywienie.
    5) Rodziny wychowujące troje i więcej dzieci mogą korzystać z bezpłatnych usług opiekunek.
    6) Rodzinom wielodzietnym przysługują ulgowe kredyty na kupno mieszkań lub budowę domów. Przy urodzeniu czwartego dziecka kredyt mieszkaniowy jest w całości umarzany.
    7) Kobieta, która urodziła pięcioro dzieci, ma prawo przejść na emeryturę już w wieku 50 lat.
    http://fakty.interia.pl/…/news-bialorus-spektakularny-sukce…
    http://www.samsebeyurist.by/…/razmery-posobiy-na-detey/poso…
    http://www.samsebeyurist.by/…/posobie-po-ukhodu-za-rebenkom…

    image
  • Czy dobrze słyszałem, że 1/3 od kukiza była przeciw?
  • W dyskusji PiS pokazał że jedną flankę ma mocną (Premier Szydło) ale drugą już fatalną, dlaczego nikt nie wyszedł na mównicę i nie powiedział, że gdyby PO z PSL nie rozkradali w aferach Polski przez ostatnie 8 lat, to by było na każde dziecko.
    Druga sprawa to ofensywa medialna pod hasłem, że samorządowe władze związane z PO i PSL mają sabotować ten program, więc rząd będzie to monitorował i stosownie informował społeczeństwo o takich praktykach.
  • edytowano February 2016
    ms.wygnaniec napisal(a):
    W dyskusji PiS pokazał że jedną flankę ma mocną (Premier Szydło) ale drugą już fatalną, dlaczego nikt nie wyszedł na mównicę i nie powiedział, że gdyby PO z PSL nie rozkradali w aferach Polski przez ostatnie 8 lat, to by było na każde dziecko
    Powiedziała to (niemal dokładnie) min. Rafalska podczas wczorajszej debaty.
  • Pierwsze bociany się pokazały :)) :)) :))
  • Staszek2 napisal(a):
    Czy dobrze słyszałem, że 1/3 od kukiza była przeciw?
    Jak spojrzy się kto jak u nich głosował to podział był na dzieciatych i niedzieciatych ;) No i tylko Wilk się wyleczył z korwinizmu, reszta z epizodem przy Ozajaszu Goldbergu była przeciw.
    A Winniczek rozumie politykę. Zagłosował jak trzeba.
  • Rafał Grupiński (PO) zapowiada powstanie ruchu "801" :)
  • Ruch 801??? ten numer to kierunkowy do darmowego POłączenia?
  • Mnie się ta liczba kojarzy z numerem szosy, którą jeżdżę na działkę.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    starybelf napisal(a):Ukraińcy zasymilowani z Polakami? Kolega raczy żartować.
    No a ślad dowodu (nie analogii a dowodu) tak śmiałej tezy?

    Powiem tak, być może wychowałem się w rodzinie, gdzie pamięć o Rzezi Wołyńskiej była zbyt kultywowana.

  • Podpisana!
    ====
    PAD:
    Ta ustawa spowoduje - wg wyliczeń - że poziom ubóstwa - wśród dzieci spadnie z 23% do 11%.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.