Skip to content

Jutub mówi jak jest

1356714

Komentarz

  • edytowano January 2017
    mmaria napisal(a):O manipulowanie, lub delikatniej mówiąc, zarządzanie masami dzięki zebranymi i przetworzonymi na temat pojedynczych ludzi informacjami.
    Polonia amerykańska usłyszała od Trumpa dokładnie to, czego oczekiwała i poszła na niego zagłosować. Na naszym forum też zresztą pojawił się film i niektórzy z dużą nadzieją się do tego odnieśli. Podobnie chrześcijanie.
    Ta metoda jest kontrowersyjna, bo opiera się na inwigilacji, a to coś, co budzi w nas najgorsze odczucia. Natomiast takie, bądź podobne metody są już używane w marketingu internetowym i trudno będzie to powstrzymać.

    Mnie bardziej zastanawia, dlaczego sztab Clinton z tej lub podobnej metody nie skorzystał? Z filmiku wynika, że komunikowali się z ludźmi masowo, nie patrząc na ich indywidualne potrzeby. Czyżby pewność wygranej?

    Z jednej strony Trump mógł kłamać i manipulować, ale z drugiej - po co on miał komunikować ludziom z Los Angeles o, dajmy na to, zniesieniu wiz dla Polaków? Lepiej takie hasło rzucić w Chicago. Próby precyzyjnego wcelowania w target są logicznym postępowaniem w marketingu. A dobry marketing to element demokracji niestety ;)

  • erka napisal(a):
    ..precyzyjnego wcelowania w target...
    O, to to powiedziałem - mniej więcej - synowi, dlaczego m.in. wygrał.

  • Sami sobie zakładamy ten sznur na szyję.
    Za moment nas zaczipują i to będzie koniec. Mam nadzieję, że nie dożyję. Piszę to bardzo serio.
  • spokojnie, plany zaczipowania to akurat miała przeciwna strona - tzn. masońsko-satanistyczna
  • Nieistotne która. Bo coraz bardziej widać, że w wielkim świecie nie ma już "których".
  • O tu Samołyk wymiata:

  • dobry ten Samołyk dobry. Oboje już z żoną subskrybujemy i czekamy na nowe odcinki.
  • życzenia Samołyka przesłuchałam sobie ze 3 razy w Dniu Kobiet :)
    Takich życzeń to jeszcze nigdy nie dostałam. Dziękuję, panie Samołyk!
  • #wolnemedia - dokumentacja:


    (polska) Izba Wydawców Prasy:

    Agora
    Burda International Polska
    Edipresse
    Grupa ZPR Media
    Polska Press Grupa
    Ringier Axel Springer
    ...
  • Kolejny Smakołyk, jak zwykle równo z trawą. Nie wiem czy on nie jest de best.

  • Mógłby zrobić coś o wizualizacji Jakóbiaka to zaraz by więcej widzów do niego przyszło i coś by zostało.
  • edytowano March 2017
    Polecam pierwszą część, drugą już nie koniecznie, komik wyśmiewa fejkowe info :
    https://youtube.com/watch?v=h0dLbq6BmA8
  • JORGE napisal(a):
    Kolejny Smakołyk, jak zwykle równo z trawą. Nie wiem czy on nie jest de best.
    Jest!

  • erka napisal(a):
    Trochę o marketingu z akcentem na marketing polityczny na przykładzie kampanii Trumpa. Filmik nie jest stricte polityczny, opisuje raczej metodologię, traktuje o marketingu i technikaliach.
    A ten facet wiarygodny jest? Kto to, bo pierwsze widzę i słyszę?
  • marylka1 napisal(a):
    erka napisal(a):
    Trochę o marketingu z akcentem na marketing polityczny na przykładzie kampanii Trumpa. Filmik nie jest stricte polityczny, opisuje raczej metodologię, traktuje o marketingu i technikaliach.
    A ten facet wiarygodny jest? Kto to, bo pierwsze widzę i słyszę?
    Nie mam pojęcia, czy wiarygodny. To młodziutki facet, który robi filmy na YT. Najbardziej znany z projektu "Abstrachuje" (target gimbaza). Na swoim solowym kanale zajmuje się nowymi technologiami i marketingiem.
  • Taki tam optymistyczny filmik :) Zezwala się polemizować.

  • Nie oglądałem jeszcze (obejrzę pewnie wieczorem), ale na szybko - jakie koleś reprezentunje poglądy?
    Pytam bo ma 300 tys subskrybentów, oraz dzięki abstrachujom dużą popularność i rozpoznawalność. Może zrobić świetną robotę.
    Nie musi być (i najlepiej niech nie bedzie) nachalnie nasz, byleby wrzucał fakty skłaniające do myślenia.
  • Bardzo dobry filmik
  • No, tak jest wspaniale, a teraz PiS wszystko spieprzy. Nie puszczajmy tego dalej.
  • Właśnie zobaczyłem.
    Bez przesady @Jorge - koleś jako zaletę wymienia brak problemów z uchodźcami. No aż krzyczy kto ten brak problemów załatwił, a kto próbował nas w tych problemach porgążyć.
    Po drugie korupcja.
    No sorry, ale najtępszym lemingom walka z korupcją kojarzy sie z PiSem.

    Bardzo dobry filmik - nigdzie nie ma nawet cienia aluzji że PiS coś spieprzy.
    Mało tego - skoro film powstał TERAZ a nie za PO, to wręcz modelowy przykład że wbrew propagandzie, da się tu normalnie (i FAJNIE) żyć, demokracja NIE JEST zagrożona, nie grozi nam wojna ani uchodźcy.

    Ja będę podawał dalej, szczególnie moim znajomym z zagranicy, którzy coraz lepiej postrzegają Polskę jako miejsce do życia.
  • Dobry, trzeba trochę patrzyć z dystansu. ja np. nawet czasy PO oceniam jako mimo wszystko ogólne podążanie w dobrym kierunku (ciśnienie, którego nawet oni nie mogli spieprzyć)
  • ad filmik
    1. mówiąc o UE i NATO mamy na ekranie Donalda Tuska - czytelna wskazówka...
    2. narrator siedzi pod baldachimem z ....parasolek - tez czytelne jak diabli
    3. "wskaźnik ubóstwa spadł z 51% w 2005 do 30% w 2014" - czyli najlepiej nam było za PO, na te lata przypada tez wg autora "większy dostep do edukacji [wg mnie cios w obecna reforma edukacji PISu] oraz rozkwit przedsiębiorczości przy wsparciu Państwa [....rzyg, rzyg, rzyg...] umożliwił milionom Polaków rozwój i awans społeczny"....nie ma to jak Polską pod rządami PO-PSL
    4. mówiąc o uchodźcach ani słowem o rzeczywistych powodach ich braku u nas poza położeniem geograficznym i bieda
    5. mówiąc o korupcji (29 miejsce na 179 badanych krajów) twierdzi że ludzie zwykle wyolbrzymiają rzeczywisty jej poziom co w świetle pkt 3 rodzi oczywiste skojarzenia...
    6. tworzenie atutu Polski z ilości artykułów na Wikipedii (11 miejsce na świecie.....ja przepraszam ale to chyba raczej poziom zleminżenia w kontekście ostatnich wydarzeń z jej edytowaniem i poziomem merytorycznym)
    7. biurokracja obecnie jest ukazana jako mniejsza od tej z czasów komuny

    mimo powyższy zarzutów i biorąc pod uwagę
    TecumSeh napisal(a):

    ... ma 300 tys subskrybentów, oraz dzięki abstrachujom dużą popularność i rozpoznawalność. Może zrobić świetną robotę.
    Nie musi być (i najlepiej niech nie bedzie) nachalnie nasz, byleby wrzucał fakty skłaniające do myślenia.
    uważam że jest dobry propagandowo na niezdecydowanych ale podskórnie sączy jad i nie ma się czym zachwycać

  • edytowano April 2017
    TecumSeh napisal(a):
    Nie oglądałem jeszcze (obejrzę pewnie wieczorem), ale na szybko - jakie koleś reprezentuje poglądy?
    @TecumSeh Szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia, jakie Masny ma poglądy. Być może kiedyś o tym wspominał, lecz nie natknęłam się na to, ale bardziej prawdopodobne, że nie afiszuje się z żadnymi. To młody koleś, którego targetem są jego rówieśnicy i młodsi, więc moim zdaniem będzie unikał tak niewdzięcznego tematu, jak polityka. Wrzuciłam tu dwa jego filmy, ponieważ mam wrażenie, że są rzetelnie przygotowane. Raczej należy je traktować, jako materiał poznawczy pt. "jak rozumuje młodzież". I widzimy, że Polska nie jest "brzydką panną na wydaniu" ;)

    @JORGE @marniok - moim zdaniem ten filmik, mimo wszystko, abstra(c)huje ;) od polityki sensu stricto. Ja go odebrałam raczej jako materiał promujący Polskę i życie tutaj. A to bardzo cenne w kontekście tego, jak wielu Polaków wyemigrowało. Nie mówię, że się ze wszystkim zgadzam (np. bliskość Berlina, jako ochrona przed Rosją), ale, jak już wyżej wspominam, wrzucam ze względów poznawczych i generalnie filmik ma tak bardzo optymistyczny wydźwięk, że mnie mega zauroczył :) I jeszcze jedno - ja nie doszukiwałabym się tam ukrytych podtekstów. Koleś chyba nie miałby z tego żadnych korzyści. Nie to pokolenie, nie to środowisko (kariera stricte Youtubowa, zero uzależnienia od telewizji).
  • Dobry filmik, dobrze, ze wrzuciłaś
  • dyzio napisal(a):
    Dobry filmik, dobrze, ze wrzuciłaś
    Git :)
  • edytowano April 2017
    dyzio napisal(a):
    Dobry, trzeba trochę patrzyć z dystansu. ja np. nawet czasy PO oceniam jako mimo wszystko ogólne podążanie w dobrym kierunku (ciśnienie, którego nawet oni nie mogli spieprzyć)
    A ja nie.
    Totalna wasalizacja od Niemiec, na przemian z Rosją.
    Totalna abdykacja z jakiejkolwiek samodzielnej polityki zagranicznej.
    ZERO nawet prób rozwiązywania jakichkolwiek problemów - poza budżetowymi poprzez podnoszenie podatków.
    Afery to temat tak oklepany że mi się nie chce powtarzać.
    Postępujące GNICIE państwa.
    Armia z motto Komorowskiego: "polski pilot poleci nawet na drzwiach od stodoły".
    Nie, to nie było żadne podążanie w dobrym kierunku - to było DUSZENIE narodu który chciał bardzo wyrwać się z biedy i zacofania. I pozbawianie go ELEMENTARNEJ GODNOŚCI.
    Sorry za caps locka ale trudno mi tu nie krzyczeć.

    marniok napisal(a):
    ad filmik(...)
    Marnioku, Twoje zarzuty są słuszne co do treści i niesłuszne co do zasady.
    To nie jest filmik dla nas! To nie jest filmik dla naszych! To jest filmik dla lemingów, który może ich skłonić do myślenia (tak wiem, myślący leming to oksymoron, ale jednak).
    Tu te elementy które opisałeś mogą zadziałać na zasadzie wyłączenia bezpiecznika: acha, to nie pisior. Dobra, możemy posłuchać co mówi i dlaczego.
    To jest ziarenko, które ma szanse zakiełkować.
    I co najzabawniejsze - być może zupełnie inaczej od poglądów autora:)
    marniok napisal(a):
    mimo powyższy zarzutów i biorąc pod uwagę (...) uważam że jest dobry propagandowo na niezdecydowanych ale podskórnie sączy jad i nie ma się czym zachwycać

    No właśnie sączy, ale nie dla nas.
    Naprawdę - nam ani naszym ten filmik żadnej krzywdy nie zrobi:)


  • erka napisal(a):
    Wrzuciłam tu dwa jego filmy, ponieważ mam wrażenie, że są rzetelnie przygotowane. Raczej należy je traktować, jako materiał poznawczy pt. "jak rozumuje młodzież". I widzimy, że Polska nie jest "brzydką panną na wydaniu" ;)
    I to jest dokładnie clue tego filmu i główny przekaz.
    Polska NIE JEST brzydką panną na wydaniu.
    Polska JEST fajna.
    W Polsce DA SIĘ żyć i to pod kilkoma względami LEPIEJ niż gdzie indziej.

    I przekaz domyślny, nie wiem czy zamierzony. Rządzi PiS i nic złego się z tego powodu nie dzieje :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.