Skip to content

Jutub mówi jak jest

1235714

Komentarz

  • Może to być.
    Albo po prostu bronił kumpla.
    Albo sam coś ma za uszami i taktycznie się zastawia gdyby wyszło.
    Koledzy widzę śledzą go uważniej ode mnie, bo ja tych odcinków nawet nie widziałem.
  • O Fibaku nie wiedziałem, o Szydlo wiem z tweetera.
  • romeck napisal(a):
    Exspectans napisal(a):
    Abstrahując od komentowanego powyżej filmiku: obejrzałem komentarz Kolonki do wypowiedzi Waszczykowskiego nt. nielegalności wyboru tuska i mam wrażenie, że nasi powinni go jednak jakoś zagospodarować, bo gość ewidentnie czuje media.
    Tyle, że on nie jest nasz... Były próby "wciągnięcia" do TVP, ale obrzygał.
    Ale - też jest anty-POwy. Tyle tylko, że np. RAZiemniak także.
    Dlatego należy go umieścić gdzieś z tyłu - żeby np. koordynował PR. Jak już gdzieś chyba wspominałem - MMK można oglądać bez zastrzeżeń, gdy mówi o polityce USA. Jak wchodzi na Polskę, to jest różnie.
  • Gadanie nic nie wnoszące nowego (przynajmniej dla nas), ale bardzo przytomne:

  • Youtuber Ator trolluje kodziarzy:
  • Youtube wyłącza zarabianie niektórym filmikom. Sugeruje się przy tym tematami. Do niepoprawnych politycznie dołączył również Smoleńsk.

  • https://www.youtube.com/channel/UC6lfCkVJ0c-Hj0sfYPds-8w

    Ten człowiek powinien dostać jakiś nasz medal za propolski PR i leczenie naszych kumpleksów.

    Pewien Rosjanin wszedł na googlestreet i zaczął porównywać Polskę z Rosją. Doznał szoku poznawczego (jak bardzo Polska się rozwija), który przerodził się w hobby i w krótkim czasie naprodukował kilkadziesiąt takich filmików. "Ruski mir" wylewa na niego wiadra "musora" ale on się nie daje i wciąż heroldem naszych cnót. Kilka przykładów , polecam jego filmiki:




    Chwała temu cziełowieku!
  • Chwała, jak żeś to znalazł Dyziu? :)
  • edytowano May 2017
    Przemko napisal(a):
    Chwała, jak żeś to znalazł Dyziu? :)
    wpisuję "Polsza" po rusku i wyskakuje

    Dodam , że słowo "Польшa" na youtubie to prawdziwa broń hybrydowa wycelowana na wschód. A jeszcze straszniej brzmi : "как живут Поляки"
  • dyzio
    Ten człowiek powinien dostać jakiś nasz medal za propolski PR i leczenie naszych kumpleksów.
    Jak się porównuje z Rosją, to oczywiście tak wygląda. Tylko nie stawiajmy sobie tej poprzeczki zbyt nisko.

  • van.den.budenmayer napisal(a):
    dyzio
    Ten człowiek powinien dostać jakiś nasz medal za propolski PR i leczenie naszych kumpleksów.
    Jak się porównuje z Rosją, to oczywiście tak wygląda. Tylko nie stawiajmy sobie tej poprzeczki zbyt nisko.

    ale on tam porównuje Polske z Chorwacja, Szwecją, Warszawę z Berlinem i za kazdym razem Polska jakos wygrywa
  • dyzio napisal(a):
    Chwała temu cziełowieku!
    Chwała Góglowi Stritowi!

    (Widziałem parę miesięcy temu. Jeden. Nie wiedziałem, że gość zaczął produkować serial!)

  • @Dyzio

    a moglbys w dwoch zdaniach powiedziec, co ten Rosjanin mowi? jaka daje odp. na swoje pytanie pt. "skad dobrobyt u Polakow".

    pomyslec, ze w LO mialam 5ke z ruskiego...
  • romeck napisal(a):
    dyzio napisal(a):
    Chwała temu cziełowieku!
    Chwała Góglowi Stritowi!

    (Widziałem parę miesięcy temu. Jeden. Nie wiedziałem, że gość zaczął produkować serial!)

    musi, ze Agent...
  • balbina: w zasadzie mówi, że pracowitość, brak korupcji, mentalność, otwartość w ogóle cywilizacja
  • @dyzio; wsiąkłam wczoraj w te filmiki. Ten Rosjanin jest zakochany w polskiej prowincji, mówi, ze takich pięknych miasteczek nie ma w Rosji, ani na Ukrainie.

  • romeck napisal(a):
    dyzio napisal(a):
    Chwała temu cziełowieku!
    Chwała Góglowi Stritowi!

    (Widziałem parę miesięcy temu. Jeden. Nie wiedziałem, że gość zaczął produkować serial!)

    Mam wrażenie , ze on nic innego teraz nie robi
  • balbina napisal(a):
    pomyslec, ze w LO mialam 5ke z ruskiego...
    Ja też :-) Śp. Dziadek powiedział mi kiedyś: "trzeba znać język wroga" a on był dla mnie autorytetem.
    Mówił to zresztą na podstawie swoich własnych błędów, gdy nie znając języka znalazł się w łagrze. Trochę wpadek zaliczył podobnych gatunkowo do tych jakie miała pani Barykowa z "Przedwiośnia".
  • Brzost napisal(a):
    Śp. Dziadek powiedział mi kiedyś: "trzeba znać język wroga" a on był dla mnie autorytetem.
    Ja idę jeszcze dalej, uważam, że wroga trzeba poznać, za jak się czego nie polubi, to się dobrze nie pozna. Uwielbiam Niemców i Rosjan.

  • A Polaków? ;)
  • Jeśli wierzyć w niepotwierdzone informacje z komentarzy pod filmem to ich autor jest:
    krespo56 1 tydzień temu (edytowany)
    Jarosłau()....On ma polskie korzenie...dziadkowie pochodzili z Grodna mówili po polsku....a sam autor uczy się polskiego i stara się o kartę Polaka...albo już ma:-)

    i na koniec duszoszczypatielnyj smaczek:
    Jarasłaŭ Laŭdanski 1 tydzień temu (edytowany)
    Ja też mam polskie korzenie, ale nie jestem Polakiem;)

    wiktor lipiec 1 tydzień temu
    Jarasłaŭ Laŭdanski Dużo Was na Białorusi ma polskie korzenie z powodów historycznych pozdrawiam:D

    Jarasłaŭ Laŭdanski 1 tydzień temu (edytowany)
    Ma ≈kilkaset tysięcy ludzi:)

    Marcin Serwatka 3 dni temu
    Laudański to wspaniałe nazwisko z Wielkiego Księstwa Litewskiego a dla każdego Polaka brzmi przyjemnie jak muzyka. Wystarczy sięgnąć do Sienkiewicza, który w "Potopie" opiewa szlachtę laudańską.

    Jarasłaŭ Laŭdanski 3 dni temu (edytowany)
    Dziękuję! Nie znałem tego! Na Białorusi nigdy nie spotykałem ludzi, mających nazwiska Laŭdanski. W ogóle chciałbym zrobić drzewo genealogiczne swojej rodziny, liczę, że będzie to bardzo fajnie)

    tadeuszbrt 3 dni temu
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Lauda_(region)

    tadeuszbrt 3 dni temu
    http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/lauda%C5%84ski.html

    Marcin Serwatka 2 dni temu
    To jest prawdopodobnie Pana herb szlachecki bo Laudańscy posługiwali sie Jastrzębcem (podobnie jak np. słynny Skrzetuski): https://pl.wikipedia.org/wiki/Jastrzębiec_(herb_szlachecki)

    Jarasłaŭ Laŭdanski 2 dni temu (edytowany)
    Dziękuję Panu za przydatną informację! Dziakuju panu za prydatnuju infarmacyju! (łacinka biał.) :)
    Zamiast usilnie szukać wspólnoty narodowej z hordą Pomaskich i Szczerbów, warto by poszukać więcej Laudańskich na rubieżach.
  • randolph napisal(a):
    ...i na koniec duszoszczypatielnyj smaczek:
    ....
    Zamiast usilnie szukać wspólnoty narodowej z hordą Pomaskich i Szczerbów, warto by poszukać więcej Laudańskich na rubieżach.

    Ciekawe!
    Z potomkami laudańskiej szlachty spotkaliśmy się w miniony weekend w wędziagolskim kościele pw. Świętej Trójcy. Były tu odprawiane Msze św. za zmarłych krewnych z rodzin Ratowtów i Liawdańskich . Obecnie większa część potomków tych rodzin mieszka i pracuje w Kownie. Pozostali rozrzuceni zostali po szerokim świecie. Ojcowizną tych rodzin jest wieś Saweczany w parafii wędziagolskiej, a ich ojcowie i praojcowie są pochowani w pobliskiej okolicy szlacheckiej– w Piadziach.

    Chodząc po cmentarzu w Piadziach zauważyliśmy, że praktycznie na co trzecim znajdującym się tu pomniku są jeszcze napisy w języku polskim. Po polsku pisane są też nazwiska i na obecnie stawianych, nowych pomnikach. Mówi to o polskim pochodzeniu ludzi, którzy tu mieszkali oraz o kontynuowaniu polskich tradycji. Potwierdzają to również potomkowie obojga rodzin, którzy nie zapomnieli języka polskiego.
    vandziogala
  • Ciekawe1. Dopiero teraz wyczytałem że "Lauda" ma dwa znaczenia - szersze i węższe. Węższe - to obszar znany z "Potopu" z Wodoktami, Pacunelami, Krakinowem, Mitrunami, czyli dolina rzeczki Laudy, dopływu Niewiaży.
    Wszystko to na północ od Kiejdan.
    Wędziagoła natomiast leży na południe od Kiejdan, w stronę Kowna i należy do ziemi laudańskiej w szerszym znaczeniu.
    Byłem tam przejazdem z Rodziną kilkanaście lat temu i z niejakim wzruszeniem zatrzymywaliśmy się robiąc sobie zdjęcia przy tabliczkach ze znajomymi nazwami. Nawet udało się zlokalizować miejsce, gdzie wedle wszelkich znaków musiał się znajdować dwór w Wodoktach, do którego pewnym mroźnym wieczorem zajechał energiczny młodzieniec, wszedł do izby i zakrzyknął: "Hej! A gdzie to wasza panna?"
  • romeck napisal(a):
    randolph napisal(a):
    ...i na koniec duszoszczypatielnyj smaczek:
    ....
    Zamiast usilnie szukać wspólnoty narodowej z hordą Pomaskich i Szczerbów, warto by poszukać więcej Laudańskich na rubieżach.
    Ciekawe!
    Z potomkami laudańskiej szlachty spotkaliśmy się w miniony weekend w wędziagolskim kościele pw. Świętej Trójcy. Były tu odprawiane Msze św. za zmarłych krewnych z rodzin Ratowtów i Liawdańskich . Obecnie większa część potomków tych rodzin mieszka i pracuje w Kownie. Pozostali rozrzuceni zostali po szerokim świecie. Ojcowizną tych rodzin jest wieś Saweczany w parafii wędziagolskiej, a ich ojcowie i praojcowie są pochowani w pobliskiej okolicy szlacheckiej– w Piadziach.

    Chodząc po cmentarzu w Piadziach zauważyliśmy, że praktycznie na co trzecim znajdującym się tu pomniku są jeszcze napisy w języku polskim. Po polsku pisane są też nazwiska i na obecnie stawianych, nowych pomnikach. Mówi to o polskim pochodzeniu ludzi, którzy tu mieszkali oraz o kontynuowaniu polskich tradycji. Potwierdzają to również potomkowie obojga rodzin, którzy nie zapomnieli języka polskiego.
    vandziogala
    o , dzięki. Wkleję to temu Laudańskiemu z Białorusi
  • edytowano May 2017
    dyzio napisal(a):

    o , dzięki. Wkleję to temu Laudańskiemu z Białorusi
    A mój ojciec urodził w Starych Budach (Stare Budy), osadzie (wiosce?) (gmina Lachowicze, powiat Nowogórdek).
    Natomiast wychował się w rodzinie babci w Baranowiczach.

    Z kilkanaście lat temu, do Brzezin Śl. (Piekary Śl.) na misje przyjechał ksiądz z Białorusi. Głosił kazanie.
    Po mszy biegnę za nim i wołam: ja tez jestem z Baranowicz! Zdziwiony myślał chyba, że jakiś wariat... :)

  • no, wklejam ostatni raz, bo tak bardzo pokrzepiające i wzruszające. Ale też potwierdzenie naszej dobrej siły , która będzie przyciągać Wschód coraz bardziej i bardziej.

  • Z cyklu dafuq nasz codzienny.
    Stanowczo stoit posmotrić!

  • Fantastyczne, dzięki Ignac. Zwłaszcza te zmiany w prędkości obrotowej Ziemi, malina.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.