Skip to content

Pa pa panie Jarosławie

13468912

Komentarz

  • Pigwa napisal(a):
    z bankami niemal każdy musi mieć do czynienia.
    Przypomnę szybkie utłuczenie świetnej firmy "Malma". Teraz szykuje się podobny manewr ze znakomicie prosperującą na światowym rynku polską firmą "Action".


  • los napisal(a):
    Czy aby nie przypadkiem dlatego, że jednak coś państwo polskie mogło zrobić i by zapobiec temu nieszczęściu, że jednak to zrobi?

    Jak mafia przysyła swojego człowieka to niekoniecznie po to by jakaś sprawa była w ogóle możliwa, ale by przypilnować tej sprawy. Z faktu że Morawiecki znalazł się gdzie znalazł wyciągnąć też można wniosek że to jest właśnie dowód i państwo nie mogło, bo gdyby mogło to by Morawieckiego nie dopuściło. Zresztą kończmy ten temat, generalnie zgadzamy się że nie wiemy jakie są pomysły Jarra i co w jego głowie siedzi. Za wyjątkiem tej jednej sprawy, tutaj wątpliwości prawie nie ma.
  • Przemko napisal(a):
    Z faktu że Morawiecki znalazł się gdzie znalazł wyciągnąć też można wniosek że to jest właśnie dowód i państwo nie mogło, bo gdyby mogło to by Morawieckiego nie dopuściło.
    Państwo czy raczej PiS nie dopuścił. To była decyzja jednego człowieka oprotestowana przez wszystkich pozostałych. W samodzierżawiu jednak decyduje wola cara.
  • Czyli MM ma gwarantować Jarrowi spokojną starość, bo bez Jarra PiS by MM zagryzł pierwszego :)
  • JORGE napisal(a):
    Już nie pamiętam, to chodziło o 60-70 mln. Doradcy zaproponowali wniesienie dodatkowych zabezpieczeń w postaci nieruchomości, klient miał dużo, nawet licząc niekorzystną sprzedaż przykrywało. Zdecydował się zabezpieczyć. Centrala klepnęła, dokumenty podpisano, żeby po miesiącu ponownie wypowiedzieć ! Rozłożono spłatę na rok, ale zabezpieczenie zostało ! Klient nie może w innym banku wziąć kredytu, bo nie ma wolnych zabezpieczeń i musi spłacić w ciągu 12 miesięcy kwotę na tyle dużą, że mu destabilizuje interes. 15 lat był w tym banku.
    Sprawa aktualna czy już po ptokach?
  • JORGE napisal(a):Banki zaatakowały też branżę budowlaną. Wiecie, że do dziś w wielu bankach systemy z automatu wyrzucają no biznes, w przypadku wpisanego w PKD - usługi budowlane ? To, że papiery są OK, wyniki, nie ma znaczenia. Dotyczy to firm o różnej skali, małych, dużych, nie ma znaczenia. Generalnie kiedy się dowiedziałem z jakich przyczyn banki wypowiadają kredyty obrotowe stałym klientom (i tu już nie chodzi o branżę budowlaną, każdą) to mi włos na głowie się zjeżył.
    To dotyczy także tych banków lepszego sortu, odzyskanych?

  • Postanowiłem się zalogować jakoś bo wypowiedz Kaczyńskiego i stosowny koment do niej Losa wydały mnie się warte paru słów (ale można mnie zbanowac daley jesli taka wola kierownictwa).
    Dla mnie osobiście wypowiedź Kaczyńskiego ma ciekawe implikacje jeśli chodzi o obronność krayu.
    Bo jak mnie wezwą na WKU kiedy nadejdzie czas szkła bolącego w tych oczach to kogóż mnie przyjdzie bronić pod postacią tzw. Polski? Kogo i czego? Międzynarodowego systemu bankowego, przed którym klęka nasz władca?
    Chyba nie yednak...
    Nie pragnę bowiem ya i moja rodzina skladać białoczerwonej daniny z powodu nie sumującego siem bilansu paru człeniom na wschodnim wybrzeżu.
    Po cóż tedy te miesięcznice, te marsze niepodległosci , tiszerty z żołnierzami wyklętymi i wykopy na Łączce jak to wszystko i tak o kant bo rejting mogom zmniejszyć psy zwane rynkami.
    To za to umierali powstańcy w kanałach żeby teraz prezio stwierdził , ze nic sie nie da bo taki jusz yest ten nasz świat i kuniec...?!!!!
    I kotka pójdzie podrapać za uchem...?
  • Kurwa przyjdzie ci bronić twojej rodziny jeśli masz. Idź i nie cudzołuż.
    PLONK
  • ą.
    TVinci napisal(a):
    Postanowiłem się zalogować jakoś bo wypowiedz Kaczyńskiego i stosowny koment do niej Losa wydały mnie się warte paru słów (ale można mnie zbanowac daley jesli taka wola kierownictwa).
    Dla mnie osobiście wypowiedź Kaczyńskiego ma ciekawe implikacje jeśli chodzi o obronność krayu.
    Bo jak mnie wezwą na WKU kiedy nadejdzie czas szkła bolącego w tych oczach to kogóż mnie przyjdzie bronić pod postacią tzw. Polski? Kogo i czego? Międzynarodowego systemu bankowego, przed którym klęka nasz władca?
    Chyba nie yednak...
    Nie pragnę bowiem ya i moja rodzina skladać białoczerwonej daniny z powodu nie sumującego siem bilansu paru człeniom na wschodnim wybrzeżu.
    Po cóż tedy te miesięcznice, te marsze niepodległosci , tiszerty z żołnierzami wyklętymi i wykopy na Łączce jak to wszystko i tak o kant bo rejting mogom zmniejszyć psy zwane rynkami.
    To za to umierali powstańcy w kanałach żeby teraz prezio stwierdził , ze nic sie nie da bo taki jusz yest ten nasz świat i kuniec...?!!!!
    I kotka pójdzie podrapać za uchem...?
    Mniej podatków. Mniej państwa. Mniej urzędasów. Mniej wszystkiego. Więcej UPRu. A świat, kurwa, swoje ...


  • Za uchem drapie się psa. Koty wolą pod bródką.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Moje psy też wolały pod bródką :)
  • extraneus napisal(a):
    Moje psy też wolały pod bródką :)
    mój też - lubi drapanie i za uchem, i pod brodą :)
    dla niego najważniejsze, że czuje się akceptowany w stadzie
  • Chyba otworzy się nowy front jeśli Pan JK się dowie rze:

    http://www.smh.com.au/national/war-on-feral-cats-australia-aims-to-cull-2-million-20170214-gucp4o.html

    Aussies chcą wymordowac 2 miliony kici kici bo im zRZerają wsio co się rusza
  • Nie słyszeli o kastracji?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano February 2017
    AnnaE napisal(a):
    Nie słyszeli o kastracji?
    No bez jaj ......oczywiście rze słyszeli :P
    ale kici kici strasznie drapią na sam widok:
    image
  • AnnaE napisal(a):
    Za uchem drapie się psa. Koty wolą pod bródką.
    nieprawda bo za uszami:)
  • fatuswombatus napisal(a):
    Chyba otworzy się nowy front jeśli Pan JK się dowie rze:

    http://www.smh.com.au/national/war-on-feral-cats-australia-aims-to-cull-2-million-20170214-gucp4o.html

    Aussies chcą wymordowac 2 miliony kici kici bo im zRZerają wsio co się rusza
    a propos: czy tamtejsze koty lubia pajaki? bo jak raz zobaczylam reportaz o tym, ze w Australii istnieje zawod lapacza pajakow to stwierdzilam, ze noga moja na tym kontynencie nie postanie. wiec jak zlikwiduja koty to tym bardziej mowie Australii stanowcze nie! :-q
  • Koleżanka klinknie w link i oblOOka. Sweetfocie pokazują m.in. pół zRZartego, przez 7 kilowe kici kici, małego kangura. Kici kici na antypodach żrą wsio jak leci.
  • balbina napisal(a):
    a propos: czy tamtejsze koty lubia pajaki? bo jak raz zobaczylam reportaz o tym, ze w Australii istnieje zawod lapacza pajakow to stwierdzilam, ze noga moja na tym kontynencie nie postanie. wiec jak zlikwiduja koty to tym bardziej mowie Australii stanowcze nie! :-q
    Australii należy mówić stanowcze NIE i podziwiać ją tylko na filmach i slitfociach. Byłam tylko przez tydzień i o tydzień za długo. Nawet przez minutę nie szło usiąść na trawie w obawie przed jakimś jadowitym świństwem, do wody - tylko w dokładnie zagrodzonych grodziach (rekiny - ludojady)...
    Jeśli antypody, to tylko Nowa Zelandia :x
    (chociaż tam z kolei Ziemia się trzęsie...)
  • edytowano February 2017
    to co oni tych kotow nie topia w odpowiednim czasie?
    tu chyba sie rozchodzi o rownowage srodowiskowo, nie?

    w poprzedniej wypowiedzi wyrazilam sie nieco myloco: jesli koty zra pajaki to jestem za! Kotami! jestem ZA! lowcami pajakow!
    po prostu: fakt, ze istnieje zawod lowcy pajakow (specjalny servis gdzie dzwonia osoby prywatne, ktore w kacie spizarki odkryly cos wielkiego i wlochatego...brrrrr.....) wskazuje, ze Australia to straszyne miejsce...
  • edytowano February 2017
    Koleżanki + przesadzają + baobaby

    RZyłem tam lat 20ścia i tylko raz mnię pająk uchlał. Bliznę mam do dziś.

    Wąż się jeden odgrażał że chciał ale go utukłem szybko kijaszkiem i zjadłem po uprzednim usmarzeniu nad ogniskiem. Całkiem OK był cuś jak kurczak.

    ps

    Pająk duży a włochaty znaczy się niezbyt szKODliwy. Tylko fujary sie ich boją.Jak dziabnie to się najwyżej ciut spOOchnie.
    Najgorsze som te małe czarne z czerwona kropką na kuprze (red back) lub funnel web. Te jak dziabną to szybko dugopisu szukac a testament spisywać cza.
  • zawsze myslalam, ze weze smakuja jak krewetki...
    kocham krewetki...
  • A propos Morawieckiego, banków i franków (frankowiczów) dwie małe uwagi:

    1. Gdzieś w tle jest nadzwyczajna pasywność Dudusia, któren trochę jednak frankowiczom naobiecywał.
    2. JK mógł mniej lub bardziej słusznie uznać, że odpuszczenie franków nie będzie zbyt kosztowne dla PiSu, bo niefrankowi kredytobiorcy wcale nie są szczęśliwi z powodu nadzwyczajnego traktowania frankowiczów.
  • @Fatus miałam zrobić dopisek, coby Balbina nie zwracała uwagi na Twoje uwentualne zachęty, ale zrezygnowałam. I słusznie. Gdyż albowiem wystarczająco atrakcyjnie zabrzmiał cytacik o "małym czarnym z czerwoną kropką na kuprze" =))
  • Koty proszę out, głos ma Manitou:
  • edytowano February 2017
    Zaorał, zasiał i rżnie aż wiOOry lecą.

    ChociaRZ jak Symeon marzę sobie że zanim mnie robaki zjedzą będzie mi dane usłyszeć takie przemówienie rządzących do opozycji (a ta będzie na takowe zasługiwała):

    Szanowni państwo, choć się z Wami nie zgadzamy w Waszej wizji spraw dotyczących XYZ to przyznajemy że jest w Waszych propozycjach wiele dobrego i wartego wykorzystania. Tym samym z Waszym pozwoleniem i ku dobru naszej wspólnej ojczyzny pozwolimy sobie na przyjęcie niektórych z Waszych postulatów....

    Na co opozycja odpowie: ależ oczywiście bo wszystko co dobre dla Polski i Polaków dla nas też dobrym jest.

    Wiem jestem szurnięty niereformowalnie.....

  • fatuswombatus napisal(a):
    Zaorał, zasiał i rżnie aż wiOOry lecą....

    Oglądałem na żywo i rozpoczynającego Schetynę (pękałem ze śmiechu!) i po nim mówiącego Kaczyńskiego.
    JK zmiażdzył przedmówcę. Super wyszło!

  • no i frankowicze poszli drogą wytyczoną przez Pana Jarosława
    Zrzeszające frankowiczów stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu nie zamierza odpuszczać bankom największego przekrętu na rynku finansowym ostatnich lat, jakim są toksyczne kredyty walutowe. Poszkodowani złożyli do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez przedstawicieli banków. Sprawą zajęły się Prokuratura Rejonowa w Szczecinie, a także Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Frankowicze powołali się na art. 286 par. 1 kodeksu karnego: „Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzania jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze od 6 miesięcy do lat 8”. W sprawie kredytów frankowych kary mogą być wyższe i wynieść do 10 lat więzienia – śledczy powołują się bowiem na art. 294 kk dotyczący „mienia znacznej wartości”.
    http://m.niezalezna.pl/95229-banki-ktore-udzielaly-kredytow-frankowych-pod-lupa-abw-ruszylo-potezne-sledztwo

    to lepsze niż ustawa
  • edytowano March 2017
    Wszyscy się natropią, napiszą i nachodzą, a i tak na końcu sprawę rozsądzać będą, po kolei, we wszystkich przepisami stworzonych instancjach (w tym odwoławczych) niejakie Żurki, Gersdorfy, Tuleje i Łączewskie.

    Trudno oczekiwać sprawiedliwości od wymiaru niesprawiedliwości.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.