Skip to content

Prezydent Europy - janusze polityki z PO

1789101113»

Komentarz

  • A co jeśli głosowanie to przedstawienie wymyślone tu w Warszawie podczas wizyty Merkel w Polsce? Jest to możliwe, jak myślicie?
  • janosik napisal(a):
    A co jeśli głosowanie to przedstawienie wymyślone tu w Warszawie podczas wizyty Merkel w Polsce? Jest to możliwe, jak myślicie?
    Raczej nie. Premier Szydło była w Brukseli autentyczna/przekonująca.
  • No dobra. Tusk się schował, lemingi w euforii, Gdański świętuje zwycięstwo Hanzy, a tymczasem Cesarzowa musi się zająć Erdoganem. Dobrze byłoby w międzyczasie nieco przyspieszyć niektóre prace TK oraz wprowadzić reformę wymiaru sprawiedliwości i nowe reguły koncentracji kapitału w mediach. Tindemans zaś mógłby się pochylić nad zagrożoną wolnością zgromadzeń tureckich w Holandii.
  • Rafał napisal(a):
    No dobra. Tusk się schował,
    tymczasem mgła się rozwiewa, prezydent Europy wezwany przed prokuratora:
    Prokuratura w Warszawie prowadzi śledztwo dotyczące współpracy pomiędzy Służbą Kontrwywiadu Wojskowego a rosyjskim FSB. Postawiono już pierwsze zarzuty. Jak ustalił portal niezalezna.pl - w tym postępowaniu na jutro (wtorek, 14 marca) wyznaczono przesłuchanie Donalda Tuska, który otrzymał wezwanie.
    http://niezalezna.pl/95284-tusk-wezwany-na-przesluchanie-bedzie-pytany-o-tajna-umowe-ze-sluzbami-putina
  • Smoleńsk w tle
    ponieważ
    "Zawarta w kwietniu 2010 r., tuż po katastrofie smoleńskiej, umowa o współpracy między SKW i FSB dotyczyła współdziałania stron przeciwko zagrożeniom odnoszącym się do którejkolwiek ze stron. A takim zagrożeniem dla FSB były m.in. działania podejmowane przez Amerykanów oraz NATO. Na celowniku SKW znalazł się prok. Marek Pasionek, który był jednym z prokuratorów nadzorujących śledztwo Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie katastrofy smoleńskiej" - pisała "GPC".
  • Jeżeli się nie mylę, ze świadkami jet tak, że nie mają prawa do odmowy zeznań, a za udowodnione kłamstwa grozi sankcja karna. Kreowanie się na sklerotyka w ramach samoobrony pomijam jako oczywistą oczywistość.

    Wzywanie na świadka w różnych sprawach może się więc okazać poczatkiem gotowania żaby na wolnym ogniu, z nieuchronnym wielkim finałem. Spekulacja zasadna jeśli Manitou się uwziął, co tez jest wielce prawdopodobne.
  • On nie stawi się. Cała UE będzie się oburzać że to szykany i państwo policyjne PiS.
    Być może tak musi być, ale nie ogarniam co to ma na celu i jaki jest scenariusz.
  • Rafał napisal(a):
    On nie stawi się. Cała UE będzie się oburzać że to szykany i państwo policyjne PiS.
    Być może tak musi być, ale nie ogarniam co to ma na celu i jaki jest scenariusz.
    Ojtam nie stawi. Jeśli się nie stawi, będzie miał problem we wjechaniu do Polski, czy to z gospodarską wizytą, czy to po ostatecznym zakończeniu kadencji. Nieźle, co?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    On nie stawi się. Cała UE będzie się oburzać że to szykany i państwo policyjne PiS.
    Być może tak musi być, ale nie ogarniam co to ma na celu i jaki jest scenariusz.
    Ojtam nie stawi. Jeśli się nie stawi, będzie miał problem we wjechaniu do Polski, czy to z gospodarską wizytą, czy to po ostatecznym zakończeniu kadencji. Nieźle, co?
    No i będzie przekaz dla Dziennika Telewizyjnego jak ta lala.
  • Fico - premier Słowacji
    8 marca 2017
    Donald Tusk powinien zostać ponownie wybrany na szefa Rady Europejskiej na szczycie w Brukseli, bez zwłoki, zanim polski rząd zdoła temu zapobiec - oświadczył premier Słowacji Robert Fico.

    Występując w parlamencie, Fico "demonstracyjnie chwalił dobrą współpracę z Tuskiem" i ostrzegł, że "gdyby Polakom miało się udać przełożenie wyboru, to grozi nam, że Tusk w ogóle nie zostanie ponownie wybrany" - pisze dpa.
    http://www.rp.pl/Wybor-przewodniczacego-RE/170309010-Premier-Slowacji-Robert-Fico-Donald-Tusk-powinien-zostac-wybrany-niezwlocznie.html#ap-1

    no to już wiemy, w jaki sposób Rząd RP miał zapobiec wyborowi Tuska
    i mniej więcej wiemy też, kiedy Tusk dostał zaproszenie wystosowane przez prokuraturę - wtedy kiedy spanikowany latał do europejskich mediów i skarżył się, że zaraz wyślą za nim europejski list gończy

    latał z tym na pewno nie tylko do mediów, przede wszystkim zwyczajem przodków - pod spódnicę

    panika, pożar
    to dlatego Tusk musiał być zabezpieczony przed 14 marca, i to w dowolny sposób, czy to jako oficjalny kandydat rządu RP, czy choćby nawet jako szczęśliwy posiadacz fotela prezia Europy na dalsze 2,5 roku
  • Fico czyt. Bernolák. Te same ambicje, sojusznicy i żałosna siła sprawcza.

  • wpolityce.pl/polityka/331249-kaczynski-o-wezwaniu-tuska-do-prokuratury-przysiegam-na-kazda-swietosc-ze-dopiero-dzis-sie-o-tym-dowiedzialem-to-zadne-osobiste-nekanie

    Kaczyński o wezwaniu Tuska do prokuratury: "Przysięgam na każdą świętość, że dopiero dziś się o tym dowiedziałem. To żadne osobiste nękanie"


    Może Pani w to wierzyć, albo nie, ale mogę przysiąc na każdą świętość, że dopiero dziś się o tym dowiedziałem. To żadne osobiste nękanie. Natomiast jest tak, że nazwisko Tuska przewija się w wielu postępowaniach. To jest fakt związany z normalnym funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości

    — powiedział Jarosław Kaczyński, pytany na konferencji prasowej o wezwanie Donalda Tuska do prokuratury.
    he, he, he
  • Oczywiście, wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu także w tym, co mówi o swojej wiedzy w tej sprawie - bo przecież ta data jest nieistotna z jego punktu widzenia. W decyzji rządu RP nie chodziło o taką czy inną datę tego czy innego przesłuchania, ale o tzw. całokształt.
    Rząd grał czysto w Brukseli, po prostu nie mógł poprzeć Tuska - bo mamy zasady.

    A że inni kombinowali i przekombinowali... Cóż, kto idzie prostą drogą, ten zmierza prosto do celu.

    Będziesz stąpał po wężach i żmijach,
    a lwa i smoka będziesz mógł podeptać.
    Ja go wybawię, bo przylgnął do Mnie;
    osłonię go, bo uznał moje imię.

    Psalm 91

    Dla niewierzących - dla zobrazowania sprawy - jest takie opowiadanie Lema, nie pamiętam tytułu, o dowódcy statku kosmicznego, który ma przetestować załogę złożoną w większości z ludzi - i z 3 androidów nieodróżnialnych zewnętrznie w żaden sposób. No i konkluzja: jeden z tych robotów próbował wciągnąć dowódcę w nieczystą grę, ale się nie udało i ów android przegrał sromotnie - tylko dlatego, że nie uwzględnił czynnika etycznego w motywach dowódcy, takiej zwyczajnej ludzkiej poczciwości.
  • Tyle domysłów
    KAnia napisal(a):
    ...jest takie opowiadanie Lema, nie pamiętam tytułu, o dowódcy statku kosmicznego, który ma przetestować załogę złożoną w większości z ludzi - i z 3 androidów nieodróżnialnych zewnętrznie w żaden sposób. No i konkluzja: jeden z tych robotów próbował wciągnąć dowódcę w nieczystą grę, ale się nie udało i ów android przegrał sromotnie - tylko dlatego, że nie uwzględnił czynnika etycznego w motywach dowódcy, takiej zwyczajnej ludzkiej poczciwości.
    Ja taki film widziałem, nie jestem pewien czy akurat na podstawie tego opowiadania. Stary, cz-b jeaszcze.

  • Grilować.
  • romeck napisal(a):
    Tyle domysłów
    KAnia napisal(a):
    ...jest takie opowiadanie Lema, nie pamiętam tytułu, o dowódcy statku kosmicznego, który ma przetestować załogę złożoną w większości z ludzi - i z 3 androidów nieodróżnialnych zewnętrznie w żaden sposób. No i konkluzja: jeden z tych robotów próbował wciągnąć dowódcę w nieczystą grę, ale się nie udało i ów android przegrał sromotnie - tylko dlatego, że nie uwzględnił czynnika etycznego w motywach dowódcy, takiej zwyczajnej ludzkiej poczciwości.
    Ja taki film widziałem, nie jestem pewien czy akurat na podstawie tego opowiadania. Stary, cz-b jeaszcze.

    Może ten: https://pl.wikipedia.org/wiki/Test_pilota_Pirxa?
  • Już nawet na WSI24 pojawiają się komentarze, jakby tu powiedzieć, cokolwiek poddające w wątpliwość przegraną Kaczora. A może nawet wręcz przeciwnie :D
    Przepraszam za link, ale nie chce mi się kopiować http://www.tvn24.pl/opinie,120,m/wygrana-polskiego-rzadu-w-brukseli-komentarz-macieja-sokolowskiego,722899.html
    Kto wie, kto wie, może się lemingi na tym przykładzie będą uczyć, co oznacza zwrot "genialna strategia"?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    On nie stawi się. Cała UE będzie się oburzać że to szykany i państwo policyjne PiS.
    Być może tak musi być, ale nie ogarniam co to ma na celu i jaki jest scenariusz.
    Ojtam nie stawi. Jeśli się nie stawi, będzie miał problem we wjechaniu do Polski, czy to z gospodarską wizytą, czy to po ostatecznym zakończeniu kadencji. Nieźle, co?
    Baaaaardzo nad wyraz nieźle :D
    Bo jak rozumiem, od tego świadkowania nie można się uchylić ani zasłonić jakimiś głupotami, że to przeciwko np. rodzinie.
  • Exspectans napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Tyle domysłów
    KAnia napisal(a):
    ...jest takie opowiadanie Lema, nie pamiętam tytułu, o dowódcy statku kosmicznego, który ma przetestować załogę złożoną w większości z ludzi - i z 3 androidów nieodróżnialnych zewnętrznie w żaden sposób. No i konkluzja: jeden z tych robotów próbował wciągnąć dowódcę w nieczystą grę, ale się nie udało i ów android przegrał sromotnie - tylko dlatego, że nie uwzględnił czynnika etycznego w motywach dowódcy, takiej zwyczajnej ludzkiej poczciwości.
    Ja taki film widziałem, nie jestem pewien czy akurat na podstawie tego opowiadania. Stary, cz-b jeaszcze.

    Może ten: https://pl.wikipedia.org/wiki/Test_pilota_Pirxa?

    ten sam
    sięgnęłam na półkę, opowiadanie nosi tytuł Rozprawa, w zbiorze: Opowiadania wybrane, WL Kraków 1978, s. 163-240.
    Końcowy fragment:
    "(...) wykonać egzekucję na sobie i towarzyszach miałem sam, bez jednego słowa z jego strony. Więcej, miałem go zmusić do określonych działań - i to niejako wbrew lepszej wiedzy, wbrew woli; tymczasem milczałem. W ostatecznym rozrachunku uratowało więc nas, a jego zgubiło - moje niezdecydowanie, moja ślamazarna "poczciwość", ta "poczciwość" ludzka, którą tak bezgranicznie gardził".
  • edytowano March 2017
    Exspectans napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Tyle domysłów
    KAnia napisal(a):
    ...jest takie opowiadanie Lema, nie pamiętam tytułu, o dowódcy statku kosmicznego, który ma przetestować załogę złożoną w większości z ludzi - i z 3 androidów nieodróżnialnych zewnętrznie w żaden sposób. No i konkluzja: jeden z tych robotów próbował wciągnąć dowódcę w nieczystą grę, ale się nie udało i ów android przegrał sromotnie - tylko dlatego, że nie uwzględnił czynnika etycznego w motywach dowódcy, takiej zwyczajnej ludzkiej poczciwości.
    Ja taki film widziałem, nie jestem pewien czy akurat na podstawie tego opowiadania. Stary, cz-b jeaszcze.

    Może ten: https://pl.wikipedia.org/wiki/Test_pilota_Pirxa?

    TAK.

    ===
    No proszę, za Pirxa podstawiamy JK, za androida - DT i... pasuje?
    :)
    Pirx jest dowódcą statku kosmicznego "Goliath", w skład załogi którego oprócz ludzi, wchodzi także android. Lot jest pionierski i testowy - ma wykazać przydatność robotów w tego rodzaju wyprawach, dlatego też dowódca nie wie, kto z jego załogi jest androidem, a kto człowiekiem. Za wszystkim stają wielkie pieniądze, bowiem robot jest produktem megakoncernu. Lot nie przebiega spokojnie, w okolicy Saturna zdarza się katastrofa, jak się okaże, zainscenizowana przez zaprogramowanego robota, której załoga miała nie przeżyć. Android zaś miał wyprowadzić statek z zagrożenia, tym samym udowadniając swoją przydatność. Pirx nie jest jednak przewidywalnym dowódcą. Jego nieszablonowe zachowanie dezorientuje robota i ocala załogę.
    No proszę, amwet opis książkowy pasuje!
    KAnia napisal(a):

    ten sam
    sięgnęłam na półkę, opowiadanie nosi tytuł Rozprawa, w zbiorze: Opowiadania wybrane, WL Kraków 1978, s. 163-240.
    Końcowy fragment:
    "(...) wykonać egzekucję na sobie i towarzyszach miałem sam, bez jednego słowa z jego strony. Więcej, miałem go zmusić do określonych działań - i to niejako wbrew lepszej wiedzy, wbrew woli; tymczasem milczałem. W ostatecznym rozrachunku uratowało więc nas, a jego zgubiło - moje niezdecydowanie, moja ślamazarna "poczciwość", ta "poczciwość" ludzka, którą tak bezgranicznie gardził".
  • mmaria napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    On nie stawi się. Cała UE będzie się oburzać że to szykany i państwo policyjne PiS.
    Być może tak musi być, ale nie ogarniam co to ma na celu i jaki jest scenariusz.
    Ojtam nie stawi. Jeśli się nie stawi, będzie miał problem we wjechaniu do Polski, czy to z gospodarską wizytą, czy to po ostatecznym zakończeniu kadencji. Nieźle, co?
    Baaaaardzo nad wyraz nieźle :D
    Bo jak rozumiem, od tego świadkowania nie można się uchylić ani zasłonić jakimiś głupotami, że to przeciwko np. rodzinie.

    Lepiej, nawet nie wiedziałem, że jego posada nie daje mu immunitetu!
  • edytowano March 2017
    mmaria napisal(a):
    Już nawet na WSI24 pojawiają się komentarze, jakby tu powiedzieć, cokolwiek poddające w wątpliwość przegraną Kaczora. A może nawet wręcz przeciwnie
    Dobre!
    Macieja Sokołowski, korespondent TVN24
    Plan, który zarysował prezes PiS został wykonany w stu procentach. I za to należą się kwiaty.
    Zyski dla PiS mają dopiero się pojawić na rynku krajowym, a dyplomacja posłużyła tu jedynie jako środek do osiągania celu w wewnętrznej polityce.
  • Tusk się nie stawi w środę 15 marca (a nie 14, jak początkowo podawała niezalezna.pl).
    Jak poinformował rzecznik szefa Rady Europejskiej, ze względu na obowiązki Donald Tusk nie będzie mógł pojawić się w środę w Polsce. Jak tłumaczył, Tusk będzie musiał wtedy zdać raport Parlamentowi Europejskiemu z ostatniej sesji Rady Europejskiej.
    Śledztwo prowadzi wydział wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jej rzecznik Michał Dziekański poinformował PAP, że Tusk (...) jest wezwany w tym śledztwie jako świadek.
    Prokuratura Okręgowa ma wyznaczyć nowy termin przesłuchania Donalda Tuska w sprawie współpracy SKW z rosyjską bezpieką. Wezwanie, które jak ustalił portal wPolityce.pl dotarło do Donalda Tuska już 1 marca, czyli na 10 dni przed unijnym szczytem, zostanie powtórzone po wcześniejszym uzgodnieniu nowego terminu.
    Notto czekamy.

    Jak ustalił portal wPolityce.pl, Tusk może zostać przesłuchany w pierwszej połowie kwietnia. Za niestawiennictwo w środę nie grozi byłemu premierowi żadna sankcja. Śledczy wyznaczą nowy termin i dostosują się do kalendarza Donalda Tuska.

    http://wpolityce.pl/polityka/331252-nasz-news-prokuratura-wyznaczy-nowy-termin-przesluchania-donalda-tuska-ma-zlozyc-zeznania-w-pierwszej-polowie-kwietnia

    Co się odwlecze... \:D/
  • A nie wiedzą matoły, że każdy profesjonalista gra na obie opcje: jeśli... to.. jeśli... to...

    Nie wiem jaka korzyść byłaby z utrącenia don Alda, korzyści z jego pozostania są widoczne.
  • to tylko świadczy jaką obsesję mają na punkcie Jarosława Kaczyńskiego, trochę to straszne, skoro wg. nich jest geniuszem zła, to każde jego działanie musi być nie tylko złe ale i genialne.

    Tell me inspector how do you feel?
    We know you’re doing all you can
    Your quest in life is to catch the one
    For this you need to have a plan

    And the name is JK about whom is this song
    He does things that are wrong
    But he does them in the right way
    Yes he’s a mystery man
    Catch him if you can
    You’ll need a guiding light, for he only travels by night

    Ariba ooh…

    A criminal is what he may be
    It’s time to catch the midnight hour
    He has the knack when he commits a crime
    To have the beauty of a flower
    Yes he's a master of crime
    Yes he’s a master of crime
    He’s a legend in his own time

    Ariba ooh…
    ...........................................................


    Takie text mnię naszedł z młodości. Pasuje jak ulał.........
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.