Skip to content

Prezydent Europy - janusze polityki z PO

145791013

Komentarz

  • Jacek Saryusz-Wolski‏ Konto zweryfikowane @JSaryuszWolski 3 godz.3 godziny temu
    Więcej
    "Wszystko się kończy dobrze,
    a jeśli nie, to znaczy że się nie kończy":
    Arcybiskup @yevstraty
    https://twitter.com/JSaryuszWolski?ref_src=twsrc^tfw
  • Może już czas wystąpić o reparacje wojenne?
  • A ja to widzę tak: Sprawa DT pokazała, że UE jest podzielona na dwa wielkie obozy. Jednemu przewodzą Niemcy, drugiemu Polska.
    Wniosek? Jeśli się komuś pikielhauba nie podoba, wie do kogo dzwonić.
    Wniosek #2: Tusk chciał przyjechać na białym koniu. Przyjedzie co najwyżej na białym Panzerkampfwagenie.
  • Nie będę oryginalna, też się zacytuję, a co!
    mmaria napisal(a):
    Może wreszcie PiS się weźmie za porządki w kraju.
    A Ryży na stos.
  • Mania napisal(a):
    Może już czas wystąpić o reparacje wojenne?
    Ustawa o własności mediów.

    Księgi wieczyste na Ziemiach Odzyskanych.

    No i nap*******nie Hitlerem dzień i noc.

    To na początek.
  • edytowano March 2017
    Kolonko pisze na twitterze:
    Titanic EU re-elects failed pres.Tusk as its captain. US-UK-Poland axis is now formed. Wreszcie jest oś US-UK-Poland
    Generalnie jeśli chodzi o sprawy wewnętrzne Polski, to mu zbytnio nie ufam, ale do tego co (za)dzieje się w USA ma zwykle trafne przewidywania.

    EDIT: Idąc tym tropem - odnośnie info Janeckiego o 14. marca - znajdujemy:
    Niemiecka kanclerz planuje wizytę w Stanach Zjednoczonych. Angela Merkel spotka się z prezydentem Donaldem Trumpem 14 marca w Waszyngtonie. Informacje podały niemieckie źródła rządowe.

    Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/polska-i-swiat/a/pierwsze-spotkanie-angeli-merkel-z-donaldem-trumpem-juz-14-marca,11850663/
  • los napisal(a):
    raste napisal(a):
    Ja osobiście nie rozumiem tej awantury. Klęska wizerunkowa i tyle. Jeżeli Kaczyński chciał pokazać ze Polska jest osamotniona to pokazał, ale sami za wiele nie zdziałamy
    Odpowiedź wyżej ale mogę powtórzyć.
    los napisal(a):
    To jest zielone światło do grillowania don Alda. Na ile będzie ono skuteczne - nie wiem.

    A tak w ogóle sobie uświadomiłem, że Polska nie mogła się inaczej zachować, jeśli chce ścigać don Alda karnie. Bo co - najpierw na niego głosujecie a potem chcecie go do pudła wsadzać?
    Można zagłosować przeciw bez robienia wielkiego zamieszania.
  • Zagłosować przeciw bez robienia wielkiego zamieszania to byłoby dopiero straszne zamieszanie.
  • Ciekawe co UE i Niemcy zrobią teraz ze swoim "zwycięstwem". I jeszcze ciekawsze jak na to "zwycięstwo" zareagują wyborcy w Holandii, Francji i Niemczech. W Niemczech to wiem - wygra Merkel, ale u innych ?
  • W DE może też wygrać SPD. Generalnie wyborca CDU powinien głosować na AfD, bo CDU to komuniści, więc po co przepłacać.
  • W czwartek w Brukseli, po wyborze Donalda Tuska na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej, odbyła się konferencja. Podczas niej Tusk zapytany o to, jak będzie się komunikował z rządem polskim, odpowiedział: "po polsku".
    No więc polski rząd - jeżeli sytuacja prawna zostanie wyjaśniona - powinien komunikować się z Herr Tuskiem po niemiecku. Albo jeszcze lepiej - po angielsku, No ale to już byłoby okrucieństwo, zważywszy na jego kompetencje językowe.

    No i jest jeszcze jedna sprawa - elementarne poczucie sprawiedliwości nakazuje odebrać polskie obywatelstwo parrycydzie, zdeklarowanemu wrogowi Polski. Prawnicy, do roboty.
  • Exspectans napisal(a):Niemiecka kanclerz planuje wizytę w Stanach Zjednoczonych. Angela Merkel spotka się z prezydentem Donaldem Trumpem 14 marca w Waszyngtonie. Informacje podały niemieckie źródła rządowe.

    Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/polska-i-swiat/a/pierwsze-spotkanie-angeli-merkel-z-donaldem-trumpem-juz-14-marca,11850663/
    Mam nadzieję, że Trump pamięta jak pudel Angeli zareagował na jego wygraną ;-)
  • Mania napisal(a):
    Mam nadzieję, że Trump pamięta jak pudel Angeli zareagował na jego wygraną ;-)
    Nawet jeżeli nie pamięta, to ma w otoczeniu osoby, które powinny mu o tym przypomnieć :)

  • I osiągnął J.K to, o co mu naprawdę chodziło. Usunąć tuska z Polski, bo mimo wszystko jego wyznawcy nadal mają zęby. A tak to parę ząbków im wybito. Mądry ten J.K. Aż biło po oczach, że to kombinacja iście szachowa: oddać figurę, wpędzając przeciwnika w pułapkę przedwczesnego triumfu - żeby potem zamatować go z tzw.nienacka na uprzednio oczyszczonym polu. Kto gra w szachy, rozumie ten ruch. Mamy prawie 3 lata spokoju od donka.
  • edytowano March 2017

    No właśnie.
    Pamietacie gdzie Tusk się odnalazł podczas niedawnego sejmowego puczu?
    I dziwi mnie to biadolenie.
    Czy ktoś naprawdę myślał, że Tusk nie zostanie wybrany!!??
    Dzieci...


  • Nie chwalęcy się, już w grudniu, gdy zaczął się tzw. pucz i tusek wygłosił swoje durne byleco we Wrocławiu, ku zdumieniu znajomków rzekłam, iż najlepszym wyjściem jest nie dopuścić tuska do Polski bardzo prostym chwytem. Sprzeciwić się jego wyborowi, co - w kontekście ogólnego nielubienia naszego kraju przez establiszment jewropejski - na 100 procent da pożądany wynik. Nawet nie kochając go, wybiorą donka, żeby tylko odpiłować pazury PiS-owi i Jarkaczowi czyli ohydnym nacjo-faszystom. Kurde, powinnam być doradcą rządu, bo kumam tego bluesa lepiej niż te palanty z brukselki. Taki sposób wydał mi się oczywisty. I udało się! Teraz media pojęczą, powrzeszczą, poskamlą - ale liczy się efekt a nie wrzawa. I efekt jest.
    Plusem dodatnim jest też cicha miłość Schetynescu do Jarka. :x
  • dentysta napisal(a):


    No właśnie.
    Pamietacie gdzie Tusk się odnalazł podczas niedawnego sejmowego puczu?
    I dziwi mnie to biadolenie.
    Czy ktoś na prawdę myślał, że Tusk nie zostanie wybrany!!??
    Dzieci...


    Ta gra zaczyna już przekraczać możliwość rozkminki nawet dla zorientowanych obserwatorów. I nie chodzi tylko o sprawy związane z Polską, coś się w polityce europejskiej ważnego dzieje, ale poza światłami jupiterów. Też to czujecie ?
  • Czujemy. Na mojego czuja pani Aniela działa jak w ukropie, bo z jednej strony - odwieczny sojusz z Putinem, a z drugiej - chciałaby pewnie zapewnić Trumpa, że w Europie panuje porzundek i wszystko jest pod kontrolą, podczas gdy nawet ślepy widzi, że nic w Europie (zach.) nie jest pod kontrolą i lada moment UE może się rozpaść. Chyba nie przekona Trumpa, ani Mattisa :-)
    A zwalczanie Polski ma jeden cel: zniechęcenie USA do rozmieszczania armii na rzekomo niestabilnym terenie. Dużo teraz będzie zależało od naszej dyplomacji i min. Macierewicza.

  • Zobaczymy, jak za tydzień w sondażach PiS straci ~5-8% a PO tyle zyska i będzie 29:27.
    Niebezpieczny moment.
  • extraneus napisal(a):
    Zobaczymy, jak za tydzień w sondażach PiS straci ~5-8% a PO tyle zyska i będzie 29:27.
    Niebezpieczny moment.
    Może być nawet PiS 0% i 100% PO. I git. Byle wybory wygrywali ci co trzeba.
    etykietki i brandy mało znaczą.
  • extraneus napisal(a):
    Zobaczymy, jak za tydzień w sondażach PiS straci ~5-8% a PO tyle zyska i będzie 29:27.
    Niebezpieczny moment.
    A ja myśle, ze niemieckie połajanki, odnoszą odwrotny skutek, pedagogika wstydu już nie działa, a stosunek do EU jest wstrzemięźliwy i rzeczowy.
    "Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz"
    "Nie dla mnie przyjaźń polsko - niemiecka, Niemców nienawidzę od dziecka"
  • Jako polski polityk Donek już nie istnieje, ten cel wart jest wiele. Donek jest jedynym polskim politykiem lepszym od Kaczyńskiego.
  • los napisal(a):
    Jako polski polityk Donek już nie istnieje, ten cel wart jest wiele. Donek jest jedynym polskim politykiem lepszym od Kaczyńskiego.
    Wg mnie Tusk nie jest lepszym politykiem od Kaczyńskiego.
    On w ogóle nie jest politykiem.
    Nie ma żadnej politycznej wizji, a tym bardziej żadnych politycznych umiejętności wcielania tych wizji w życie.
    Ma tylko jedną - ale nie jakąś myśl, ideę, tylko zaledwie emocję: nienawiść.
    Tusk jest intelektualną miernotą, nieukiem, leniem i nieudacznikiem, który z nienawiści oddał duszę diabłu - i właśnie odbiera swoje srebrniki.
    Zestawianie dyzmy T. z Jarosławem Kaczyńskim jest obelżywe dla tego ostatniego. Nie ta klasa, nie ten sort.

    Światowa masoneria kontra Polska 1:0. Tu wybitny mąż stanu nie miał żadnych szans, bo ta walka toczy się na innym poziomie.

    Poprzednio, w grudniu, Jarosław Kaczyński, Beata Szydło, Marek Kuchciński pojechali po wsparcie na Jasną Górę. I otrzymali je. Dziś też powinni tam się udać. I ze spokojem robić swoje, bo przecież nad wszystkim jest Pan Bóg.
  • KAnia napisal(a):
    "No więc polski rząd - jeżeli sytuacja prawna zostanie wyjaśniona - powinien komunikować się z Herr Tuskiem po niemiecku. Albo jeszcze lepiej - po angielsku, No ale to już byłoby okrucieństwo, zważywszy na jego kompetencje językowe.

    No i jest jeszcze jedna sprawa - elementarne poczucie sprawiedliwości nakazuje odebrać polskie obywatelstwo parrycydzie, zdeklarowanemu wrogowi Polski. Prawnicy, do roboty.
    "

    a ja mam b. skromne marzenie: o Tusku nie inczej jak "Herr Tusk".
    elegancko (to dla Niemcow) i prawdziwie (to dla Polakow)

    jedno male slowko i teatr nasz widze ogromny: nijak przyczepic sie nie mozna a wkurw bylby maxymalny...

    tak, pomarzyc mozna...



  • balbina napisal(a):
    KAnia napisal(a):
    "No więc polski rząd - jeżeli sytuacja prawna zostanie wyjaśniona - powinien komunikować się z Herr Tuskiem po niemiecku. Albo jeszcze lepiej - po angielsku, No ale to już byłoby okrucieństwo, zważywszy na jego kompetencje językowe.

    No i jest jeszcze jedna sprawa - elementarne poczucie sprawiedliwości nakazuje odebrać polskie obywatelstwo parrycydzie, zdeklarowanemu wrogowi Polski. Prawnicy, do roboty.
    "

    a ja mam b. skromne marzenie: o Tusku nie inczej jak "Herr Tusk".
    elegancko (to dla Niemcow) i prawdziwie (to dla Polakow)

    jedno male slowko i teatr nasz widze ogromny: nijak przyczepic sie nie mozna a wkurw bylby maxymalny...

    tak, pomarzyc mozna...



    takie marzenia są być może jednymi z łatwiejszych do realizacji - przynajmniej ja to kupuję, od dziś mogę obiecać, że nie tylko w mowie i w piśmie, ale nawet w myślach tytuł Herr na stałe przyklejam do Herr Donalda Tuska

  • KAnia napisal(a):
    Tusk jest intelektualną miernotą, nieukiem, leniem i nieudacznikiem,
    I z kimś takim wybitny mąż stanu przegrał wielokrotnie wybory. Odrobinę powagi, Donald Tusk jest wybitnym politykiem, a że służy złym ideom? tak ale to nie odbiera mu zasług. Ceńmy przeciwników i wrogów, bo gdy ich pokonamy, ich chwała nam w udziale przypadnie, a gdy przegramy wstydem się nie okryjemy, bo ktoś znamienity nas pokonał.

  • skoro pojawił się nieświeży Kartofel, to może jeszcze zaserwuję świeże niemieckie pyry:
    Według gazety „manewr Kaczyńskiego” pozwala poza tym Polsce ustawiać się w roli ofiary.
    Kaczyński zapewne przedstawi wybór Tuska jako kolejny symptom kryzysu w Unii i użyje go do podkręcenia anty-unijnej kampanii w Polsce — dodaje „Die Welt”. Według gazety Merkel „godzinami wałkowała Orbana, bo obawiała się, że przyłączy się do stanowiska Warszawy”.
    Gdy ten w końcu ogłosił, że poprze kandydata Europejskiej Partii Ludowej, pani kanclerz spadł chyba kamień z serca — przekonuje „Die Welt”.
    za: wpolityce
  • Należy patrzeć na spektakl a nie na didaskalia. Otóż - jakie rozwiązanie byłoby najlepsze dla Polski?

    Moim zdaniem: Donek pozostaje krurem Ojropy wyraźną decyzją Niemiec i przy nie mniej wyraźnym sprzeciwie Polski.

    Donek wracający do Polski to bomba atomowa w rękach opozycji - to beż wątpienia najzdolniejszy polityk tamtej strony i niekwestionowany przywódca, dodatkowo ustrojony w męczeńską koronę z rąk kaczystowskiego reżimu.

    Akceptacja Polski dla fuchy Donka to demonstracja słabości i niesamodzielności. Wy się tak tylko napinacie ale jak Angela każe, to słuchacie się tak samo jak PO, nic nie jesteście lepsi.

    Stało się to, co najlepsze być mogło. A my to uznajemy za klęskę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.