Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

11617192122676

Komentarz

  • A ja myślałem, że ten wysyp tatoo to dlatego, ze ktoś miał wymyślec metode na tatuaże które się łatwo usuwa. Coś mnie się obiło o uszy ale może źle zapamiętałem.
  • No i młody Tusk załatwił pijarowo tatusia.

    Michał Tusk: Wiedzieliśmy, że to lipa i są pewne podejrzenia wokół Marcina P.
  • Oglądałem trochę posiedzenie i złapałem kilka sytuacji, gdzie MT próbował przycwaniakować w stylu DT, ale Wassemann go szybko i efektownie usadzała. Podobnie usadzała Giertycha.
    Swoją drogą, to reszta w komisji z ramienia PiS dość mocno odstaje do Małgorzaty Wassermann. Chyba że to celowy zabieg, żeby ją bardziej wyeksponować.
    Nie wiem, czy dzisiejsze zeznania będą miały jakieś znaczenie, ale IMHO wizerunkowo Tuskowi nie udało się powtórzyć występu ojca na komisji dot. afery hazardowej.
  • Szkoda tylko, że nikogo to nie interesuje.
  • Interesuje, interesuje. Nie oczekuje chyba Kolega że Polacy będą z wypiekami na twarzy śledzić wielogodzinne przesłuchania przed Komisją. Nie śledzą obrad Sejmu i nawet większości przemówień prominentnych polityków. Czy to świadczy o braku zainteresowania, głupocie albo bierności? Mamy XXI wiek i rozwinięte społeczeństwo w kraju demokratyczny. Ludzie pracują, są instytucje i specjalizacje zawodowe oraz funkcjonalne. Od streszczenia sprawy i jej zreferowania w sposób przystępny dla publiki są media i współpracujący z nimi pijarowcy zainteresowanych stron. No to platformerskie piszą że ta Komisja to z zemsty osobistej Kaczyńskiego na Tusku, a pisowskie że młody Tusk wyszkolony był przez Giertycha ale chlapnął że obaj z ojcem wiedzieli że cały ten Amber Gold i Olt to lipa. A on mimo to tam się zatrudnił i trwał do końca. A ojciec Premier nic nie zrobił aby oszustwo tych lipnych firm zatrzymać. No i ludzie to muszą usłyszeć i ci którzy słuchają zrozumieć i wyciągnąć wnioski. To z pewnością nie będzie nikt, ale też z pewnością nie wszyscy, a nawet nie większość. To będą jednak ci których cokolwiek interesuje czyli ci którzy się liczą i mają wpływ na wyniki wyborów oraz na współobywateli, w szczególności na ważne akcje i ruchy społeczne.
  • <<Swoją drogą, to reszta w komisji z ramienia PiS dość mocno odstaje do Małgorzaty Wassermann. >>

    - Ale „tuskową lipę” wycisnął z Tuska Marek Suski!
    a więc Panu Posłu:
    Sto lat, sto lat,
    Niech żyje, żyje nam.
    Sto lat, sto lat,
    Niech żyje, żyje nam,
    Jeszcze raz, jeszcze raz, niech żyje, żyje nam,
    Niech żyje nam!
  • marcin.wat napisal(a):
    - Ale „tuskową lipę” wycisnął z Tuska Marek Suski!
    Faktycznie - może w takim razie to bardziej wyrafinowana strategia.
  • Ano to pewnie dlatego że aby szukać prawdy i bronic dobra nie trzeba być geniuszem, erudytą czy innym tytanem intelektu albo gejzerem energii. Skoro Pan Bóg posługuje się prostaczkami dla zbawienia świata to i Naród Polski może, a coraz częściej widać że powinien bo na geniuszach, czy raczej wykształciuchach mających się za geniuszy, daleko nie zjedzie.
  • Suski czasem plecie jak potłuczony ale tu mu się udało.
  • Gdybyście mieli do wyboru bardzo wolno mówiącego Suskiego i złotoustego Brauna o płynnej mowie, to którego rozmówcę wybralibyście do zwierzeń?
    I który z tych dwóch wydobyłby z interlokutora więcej informacji?

    Wiem, wiem, pytanie retoryczne.

  • Awaria Jamału. Gaz, który nim leci, jest bardzo nawodniony. W Polsce nie ma instalacji do jego odwadniania, więc zmniejszamy odbiór, bo w ogóle nie nadaje się do zastosowania na polskie potrzeby. Niemcy na swoim terytorium maja odpowiednie filtry i odbierają wszystko.
  • DMC napisal(a):
    http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-06-21/wiceszef-ipn-ukraincy-potraktowali-usuniecie-pomnika-upa-jako-swoiste-wypowiedzenie-wojny/

    To jest jakiś absurd...

    "(...)Warunkiem zmiany stanowiska władz Ukrainy jest m.in. odtworzenie w pierwotnej formie pomnika UPA w Hruszowicach"
  • To może i absurd ale przede wszystkim stan umysłu susidów.
  • extraneus napisal(a):
    Awaria Jamału (...)
    Pewnie chcą dać o sobie znać przed wizytą Trumpa.
  • Nie wiedziałem, że w dniu zniesienia wiz do UE dla UKR Poroszenko "wszedł do Europy" przez (symboliczne) drzwi ustawione na Słowacji.

    Trzeba przyznać, że Ukraińcy to jednak swołocz jest.
  • A mnie ciekawij
    extraneus napisal(a):
    Nie wiedziałem, że w dniu zniesienia wiz do UE dla UKR Poroszenko "wszedł do Europy" przez (symboliczne) drzwi ustawione na Słowacji.

    Trzeba przyznać, że Ukraińcy to jednak swołocz jest.
    Szacunek dla Cywińskiego, że o tym napisał.
  • Exspectans napisal(a):
    extraneus napisal(a):
    Awaria Jamału (...)
    Pewnie chcą dać o sobie znać przed wizytą Trumpa.
    No to świetny timing, gdyż kak raz dwa tygodnie temu do gazoportu im. Lecha Kaczyńskiego wpłynął pierwszy transport gazu z Luizjany: http://gazownictwo.wnp.pl/skroplony-gaz-ziemny/historyczna-dostawa-amerykanskiego-lng-do-polski,299839_1_0_0.html
    Nadto, Katar zapewnia o stabilności dostaw: http://gazownictwo.wnp.pl/skroplony-gaz-ziemny/katar-eksport-weglowodorow-bez-przeszkod,300656_1_0_0.html

    Trochę pan Włodzimierz nie wyczuł, kiedy ma wywracać stolik, hue hue hue.
  • Ciekawe, czy my za ten nieodbierany gaz aby płacić nie musimy?
  • extraneus napisal(a):
    Nie wiedziałem, że w dniu zniesienia wiz do UE dla UKR Poroszenko "wszedł do Europy" przez (symboliczne) drzwi ustawione na Słowacji.

    Trzeba przyznać, że Ukraińcy to jednak swołocz jest.
    Riedkaja swołocz, to przyznam. Pytanie, co chcą osiągnąć przez to? I te prowokacje upowskie?
    Coś czuję, że trzeba na Białoruś przestawić wajchę pt. "Strategiczny partner w budowie Drugiej I Rzplitej".
  • Skwieciński dobrze napisał o POL-UKR wew wSieci bieżącej (mama kupuje B-) )
    Aż się skusiłem na jego Kompleks Rosji.
  • extraneus napisal(a):
    Ciekawe, czy my za ten nieodbierany gaz aby płacić nie musimy?
    Nie znam sprawy, no ale jeśli nie trzyma parametrów, to raczej słabo widzę płacenie za towar niezgodny z umową.
  • Pawlak negocjował a Niemce biorą, więc różnie to może być.
  • K...wa, nie denerwujcie mnie, bo Mała Żonka właśnie się włóczy po Ukrainie a konkretnie po polskich grobach...
  • Niemce biorą, gdyż jakoby mają instalację od odwadniania tego gazu. No ale z Pawlakiem słuszna uwaga.
  • Właśnie. Ale trzeba się przyjrzeć umowie a jak można - to nie płacić. Jak trzeba - Pawlaka et consortes pod sąd.
    Jedno co dobre - teraz to se kurek mogą zakręcać.
  • Problem jest trochę z tą Ukrainą, bo jednocześnie nie można pozwolić sobie na totalną wrogość (ze wzgl. na Rosję), a z drugiej należałoby w końcu dać im po łapach.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    No to świetny timing, gdyż kak raz dwa tygodnie temu do gazoportu im. Lecha Kaczyńskiego wpłynął...
    Przy maksymalnym wykorzystaniu portu daje to nam 1/3 zapotrzebowania Polski na gaz.
    Skąd reszta?

  • romeck napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    No to świetny timing, gdyż kak raz dwa tygodnie temu do gazoportu im. Lecha Kaczyńskiego wpłynął...
    Przy maksymalnym wykorzystaniu portu daje to nam 1/3 zapotrzebowania Polski na gaz.
    Skąd reszta?

    1/3 nasze wydobycie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.