Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1205206208210211674

Komentarz

  • E nie wierz pan temu. Już mieli w 2015 emigrować. Jico? Jajco!
  • No wtedy ich nie chcieli bo myśleli że muzułmanie tańsi i bardziej spolegliwi oraz pracowici. No i mieli wykonywać zadania nadzoru nad krnąbrnymi tubylcami. Zadań nie wykonali., a do tego zleceniodawcy teraz już wiedzą że w spolegliwości czyli eufemistycznie nazwanym lizusostwie nikt naszych totalsów nie przebije. Leniwi są ale jednak coś tam usiłują i chcą zrobić przynajmniej na pokaz w przeciwieństwie do muslimów którzy robotą gardzą zw względów zasadniczych i są nastawieni na nic nie robienie za pieniądze z wymuszeń. Tańsi będą jak ich bieda przyciśnie. Wyjścia nie maja bo w Polsce dla takich darmozjadów roboty brak a zagrożenie rozliczeniem za dawne grzechy rośnie.
  • Ja wiem, że się Pan zgrywasz, ale jakie inne miejsce na Tejplanecie zagwarantuje im (1) takie uznanie za pupkę obitą jedynie potencjalnie, (2) taki milutki pluszowy krzyżyk, (3)takie poczucie wyższości nad niższością cebulaków?
    W najgorszym razie będzie trudniej o frukta rozdzielane przez swojaków, ale to też byłoby nawiązanie do etosu ubogiego inteligenta.
  • Rafał napisal(a):
    Oni zasilą zmywaki, magazyny, galerie handlowe, hotele i przedsiębiorstwa oczyszczania a także komunikację publiczną w starej UE. No ja wiem, że to na razie, bo potem redakcje, fundacje, centrale korporacji, teatry i wytwórnie filmowe, uniwersytety i agencje PR oraz think tanki europejskie. .
    E tam, jak śpiewał rosyjskojęzyczny poeta, "słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i tak" ;-)
  • edytowano July 2019
    Sezon ogórkowy w pełni


    Piotr Nisztor @PNisztor 10 min

    Sex-filmik z waznym ministrem chodzi. Nie ujawnię.... choć branie na urzędowym biurku mogłoby zainteresować:)

  • Że niby ogórkiem? Sodomia i gomoria!
  • Iran testuje UK i USA oraz spójność NATO. Właśnie zajęli tankowiec brytyjski w cieśninie Ormuz.
  • los napisal(a):
    Że niby ogórkiem? Sodomia i gomoria!
    Chiba isz maszerywa o Madzie Ogurkowo.

  • uhrr napisal(a):
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Taa, nie ujawnię. Nie powiem kto oszukuje ale jak walnę w ten rudy łeb...
  • los napisal(a):

    Taa, nie ujawnię. Nie powiem kto oszukuje ale jak walnę w ten rudy łeb...
    dokladnie! moze nawet "bieszczadnik" to drugie konto nisztora?

    :))
  • Minister Dworczyk uciekał do przodu z karabinem i wylądował na biurku z kobietą?
    Pogubiłam się :(
  • Nisztor napaskudził a teraz udaje, ze nie ma tematu.
  • Jeżeli te insynuacje są prawdziwe, to rzekłbym, że napaskudził z (nomen omen) goła kto inny.
  • W Słowenii stoi pomnik Melanii Trump
    image
  • Melania wygląda jakby hiszpańskie renowatorki obrazu Jezusa oraz rzeźb Marii i Dzieciątka Jezus znalazły wspólną pracę za granicą.

    https://www.nytimes.com/2012/08/24/world/europe/botched-restoration-of-ecce-homo-fresco-shocks-spain.html
    https://www.nytimes.com/2018/09/08/world/europe/spain-church-statues-botched-restoration.html
  • peterman napisal(a):
    Melania wygląda jakby hiszpańskie renowatorki obrazu Jezusa oraz rzeźb Marii i Dzieciątka Jezus znalazły wspólną pracę za granicą.

    https://www.nytimes.com/2012/08/24/world/europe/botched-restoration-of-ecce-homo-fresco-shocks-spain.html
    https://www.nytimes.com/2018/09/08/world/europe/spain-church-statues-botched-restoration.html
    Kolega o ww rzeźbie?
    Czy o Melanji żywej?
  • Zanim darcie łacha że sztuki ludowej będzie postępować, chciałam nieco powstrzymać rechot. Rzeźba Melanii spełniają wszystkie cechy rzeźby tzw ludowej:
    "zwartość, statyczność, nienaturalistyczne proporcje, słabe rozczłonowanie bryły i redukcja detali oraz dominacja układu rytmiczno-symetrycznego. Figury ujmowane są na ogół frontalnie, co wynika z ich usytuowania w kapliczkach, gdzie mogą być oglądane tylko z jednej strony. Polichromia rzeźb ludowych utrzymana jest w wąskiej gamie kolorów; główne barwy to biel, róż (malowanie skóry), czarny (zarost, otwarte oczy); błękit, cynober lub czerwień wykorzystywane są do malowania szat postaci; rzadko używana jest zieleń.
    Wiki. --> Reinfuss i Grabowski.

    Polecam zastanowienie się nad faktem co spowodowało, że autor wziął do ręki dłuto i dość spory kawałek drewna, że że znalazł farby i pomalował poświęcając na to czas i siły. Ile dla lokalnej społeczności lub jej części znaczy Melania, która przedstawia się w konwencji w jakiej przedstawia się świętych.

    Dla arbitrów elegancji i koneserow proporcji i sztuki figuratywne mam pytanie czy pomnik Melanii wydrukowany na drukarce 3D byłby bardziej akceptowalny, piękniejszy i godny?!
  • Nie mam objekcji co do rzeźby.
    Pierwotna potrzeba piękna i wlasnorecznego (własnym działaniem) jego lapania iwyrazania
    Very ok
  • christoph napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Melania wygląda jakby hiszpańskie renowatorki obrazu Jezusa oraz rzeźb Marii i Dzieciątka Jezus znalazły wspólną pracę za granicą.

    https://www.nytimes.com/2012/08/24/world/europe/botched-restoration-of-ecce-homo-fresco-shocks-spain.html
    https://www.nytimes.com/2018/09/08/world/europe/spain-church-statues-botched-restoration.html
    Kolega o ww rzeźbie?
    Czy o Melanji żywej?
    O rzeźbie. Melania prawdziwa będzie musiała poczekać kilkanaście lat.
  • Jan Fornal zdobył złoty medal na 60. Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej, która odbyła się w Wielkiej Brytanii. Maturzysta z Rzeszowa bezbłędnie rozwiązał wszystkie sześć zadań i pierwszy raz po 25 latach reprezentant z Polski zdobył maksymalną liczbę punktów w tak prestiżowym konkursie.

    Wielki sukces odnieśli wszyscy nasi matematycy podczas Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej na Uniwersytecie w Bath. Poza złotem rzeszowianina srebro zdobyli Radosław Żak, Juliusz Banecki, Kamil Galewski. Brąz przywiozła Justyna Jaworska i Tomasz Ślusarczyk. W klasyfikacji drużynowej Polacy zajęli bardzo wysokie 10. miejsce.
    https://www.tvp.info/43586067/mamy-mistrza-od-zadan-specjalnych-sukces-polskich-matematykowimage
  • Tak, nikt nie potrafi się lepiej zapowiadać niż młodzi polscy matematycy. Niektórzy to mogą się zapowiadać aż do 50-tki.
  • Nualesz na staroś mogo se założeć forumno.
  • Hugo Steinhaus
    Się byłby załapałł?
  • Nie. I mawiał, że kto w szkole celuje, w życiu nie trafia.
  • los napisal(a):
    Nie. I mawiał, że kto w szkole celuje, w życiu nie trafia.
    Przykre. Bo te dzieciaki, przy tej beznadziejnej szkole akurat zasługują na wyrazy uznania, a nie taką opinię. Bardzo mi się przykro zrobiło i nie rozumiem dlaczego wgniatasz ich w ziemię.

    Ostatnio nie mieliśmy żadnych osiągnięć w olimpiadach matematycznych. To jest pierwszy raz od wielu lat. Na dodatek to wcale nie jest ekipa szkolona pod olimpiady ze specjalnych szkół. Po prostu bardzo zdolna i bardzo pracowita młodzież. Co zrobią ze swoją przyszłością - ich sprawa. Być może zostaną zmarnowani przez system naszych prześwietnych uczelni, być może oprą się temu, być może wyjadą kształcić się poza Polską. To ostatnie najbardziej prawdopodobne. A opinia nawet samego Hugo Steinhausa jest jedną z wielu. I tyle.
  • Spokojnie. Matematyk głodny spać nie chodzi.
  • edytowano July 2019
    Maria napisal(a):
    Bardzo mi się przykro zrobiło i nie rozumiem dlaczego wgniatasz ich w ziemię.
    Niekture lubio tak bezinteresowno wgnietać. Jak se koguś wgnieco to zaposiadywajo zes tegusz pszyjemnoś.

    Tedysz czasę czeba zez niemi krutko:
    https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/comment/230284/#Comment_230284

    A jeślisz maszerywa o tegusz Sztejnhausa to pszeczytełem tera isz mature dali jemusz zes wyrużnieniem czelisz celujomco.

    http://naukowcydlaniepodleglej.pl/hugo-steinhaus-14-09-1887-25-02-1972

    Takosz i to powiedzomko wydawa mie sie zmyślonem albosz ironicznem.

  • Los nie z młodych matematyków się natrząsa tylko z kondycji "nałki" polskiej. To jest problem istotny i prawie równie groźny jak problem demografii. Bo bo nawet jak się Polaków namnoży to bez prawdziwej nauki, szacunku dla niej, bez przyzwoitej edukacji nie będzie dobrobytu i niezależności. Nie jestem pewien czy tradycja się utrzyma i czy kultura się będzie rozwijać. Już od dawna jestem daleko od tego, ale w nauce, na uczelniach chyba potrzebna jest opcja zero jak w sądach. Problem w tym jak się od zera odbić.
  • Rafał napisal(a):
    Los nie z młodych matematyków się natrząsa tylko z kondycji "nałki" polskiej. To jest problem istotny i prawie równie groźny jak problem demografii. Bo bo nawet jak się Polaków namnoży to bez prawdziwej nauki, szacunku dla niej, bez przyzwoitej edukacji nie będzie dobrobytu i niezależności. Nie jestem pewien czy tradycja się utrzyma i czy kultura się będzie rozwijać. Już od dawna jestem daleko od tego, ale w nauce, na uczelniach chyba potrzebna jest opcja zero jak w sądach. Problem w tym jak się od zera odbić.
    Dać szansę tym, którzy dotychczas byli jej pozbawieni, bo zostali odrzuceni przez system selekcji negatywnej.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.