Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1213214216218219674

Komentarz


  • Tomasz Rzymkowski przechodzi do PiS. Razem z nim dwóch innych byłych posłów Kukiz'15
  • edytowano July 2019
    Mania napisal(a):

    Tomasz Rzymkowski przechodzi do PiS. Razem z nim dwóch innych byłych posłów Kukiz'15
    Ciasteczkowy chyba juz szykuje sie do obchodu i gaszenia swiateł. szkoda , jednak przystawka
  • Podobno ma się ku Konfederacji.
  • do schismatyków ? odszczepienców?
  • Japonia pozwala na donoszenie i urodzenie(?) hybryd zwierza i człowieka, stworzeń z wymiesznymi genami

    tak na szybko z moim poor english

    Japan Approves Groundbreaking Experiment Bringing Human-Animal Hybrids to Term
    CARLY CASSELLA 30 JUL 2019
    Stem cell biologist Hiromitsu Nakauchi has been waiting for this moment for more than a decade.

    After years of planning, the persistent researcher has at last received approval from a government willing to pursue one of the most controversial scientific studies there is: human-animal embryo experiments.


    While many countries around the world have restricted, defunded or outright banned these ethically-fraught practices, Japan has now officially lifted the lid on this proverbial Pandora's box. Earlier this year, the country made it legal to not only transplant hybrid embryos into surrogate animals, but also to bring them to term.

    As a lead stem cell researcher at the University of Tokyo and Stanford University, Nakauchi has gone from country to country, chasing his dream of one day growing customised human organs in animals like sheep or pigs.

    With more than 116,000 patients on the transplant waiting list in the United States alone, Nakauchi hopes his idea can transform lives.

    That ultimate goal is still a long way off, but the next step in his research has at last been given the green light by ministry officials in Japan. As the first researcher to receive government approval since the 2014 ban, Nakauchi plans on taking things slowly so that public understanding and trust can catch up.

    "We don't expect to create human organs immediately, but this allows us to advance our research based upon the know-how we have gained up to this point," Nakauchi told The Asahi Shimbun.


    The experiments will start by injecting human induced pluripotent stem cells into rat and mice embryos, all of which have been genetically manipulated so that they cannot make pancreases.
  • Wojownicze Żółwie Ninja :(
  • To jest dopiero nieśmiały i kulejący początek
  • uhrr napisal(a):
    https://pl.m.wikisource.org/wiki/Najnowsza_kuchnia/Zupa_żółwiowa_(Tortue)
    "Zupa żółwiowa (Tortue). Małemu żółwiowi uciąć głowę i nogi, a sączącą się krew zebrać szybko w garnuszek. Następnie żółwia sparzyć wrzącą wodą, zdjąć skorupę, wyjąć wnętrzności, a mięso, tłuszcz, nóżki i głowę gotować jak rosół, szumując."

    Choror! Choror!
  • Zajawka.
    Dorzeczak właśnie zdementował doniesienia, jakoby Manitu szykował się na fotel premiera od jesieni. No, wiemy cuś o dementowanych inf.
    Moje wiewiórki potwierdzajo, oraz że blask obecnej gwiazdy zbladł czegoś już ostatnio chyba zbyt za bardzo, by świecić nadal.
  • Maria napisal(a):oraz że blask obecnej gwiazdy zbladł czegoś już ostatnio chyba zbyt za bardzo
    Utno temu żułwiu guwkie i nuszki?

  • Gnębą napisal(a):
    Maria napisal(a):oraz że blask obecnej gwiazdy zbladł czegoś już ostatnio chyba zbyt za bardzo
    Utno temu żułwiu guwkie i nuszki?

    Oto jest pitanie! Znaczysie - ile ten zółw posiada jusz tych nóżek zwłaszcza ;)


  • edytowano August 2019
    Maria napisal(a):
    Zajawka.
    Dorzeczak właśnie zdementował doniesienia, jakoby Manitu szykował się na fotel premiera od jesieni. No, wiemy cuś o dementowanych inf.
    Moje wiewiórki potwierdzajo, oraz że blask obecnej gwiazdy zbladł czegoś już ostatnio chyba zbyt za bardzo, by świecić nadal.
    Dobry car. Złe urzędniki.

    Która to już pomyłka Satrapy w kwestii mianowania. Nu jest postemp zważywszy że Marcinkiewicz (obecnie objawiony wszystkim w pełnej krasie bęcwalstwa) też był kiedysi satrapim nominatem. W tym tempie dyktatoru życia zbraknie na kolejne nominacje w poszukiwaniu ideała.
  • Maria napisal(a):
    Zajawka.
    Dorzeczak właśnie zdementował doniesienia, jakoby Manitu szykował się na fotel premiera od jesieni. No, wiemy cuś o dementowanych inf.
    Moje wiewiórki potwierdzajo, oraz że blask obecnej gwiazdy zbladł czegoś już ostatnio chyba zbyt za bardzo, by świecić nadal.
    Teraz pan Mateusz jest mocniejszy od Manitu. Niech go spróbuje posunąć, przekonana się, że nie jest bogiem.
  • Najbardziej zainteresowany w premierowaniu PJK powinien być Pan Prezydent: mógłby w całości na własność przejąć politykę zagraniczną.
  • extraneus napisal(a):
    Najbardziej zainteresowany w premierowaniu PJK powinien być Pan Prezydent: mógłby w całości na własność przejąć politykę zagraniczną.
    Wszystko zależy od wyniku wyborów. Czy będzie większość konstytucyjna, czy tylko sejmowa. Wszystko.
    Również to, czy Pan Prezydent będzie panem prezydentem.
    Ja w każdym razie odmawiam zdrowaśki w intencji zdrowia JK. O zachowaniu go przy życiu nie wspominając.
  • los napisal(a):
    Teraz pan Mateusz jest mocniejszy od Manitu. Niech go spróbuje posunąć, przekonana się, że nie jest bogiem.
    Chyba nie do końca masz rację. Co najmniej zatwierdzanie list kandydatów do sejmu na to wskazuje.

  • Maria napisal(a):
    los napisal(a):
    Teraz pan Mateusz jest mocniejszy od Manitu. Niech go spróbuje posunąć, przekonana się, że nie jest bogiem.
    Chyba nie do końca masz rację. Co najmniej zatwierdzanie list kandydatów do sejmu na to wskazuje.

    Może tak a moze nie. Moze przyczajony tygrys ukryty smok objawi sie w przypadku posuniecia?
  • Maria napisal(a):
    los napisal(a):
    Teraz pan Mateusz jest mocniejszy od Manitu. Niech go spróbuje posunąć, przekonana się, że nie jest bogiem.
    Chyba nie do końca masz rację. Co najmniej zatwierdzanie list kandydatów do sejmu na to wskazuje.

    Władza to działalność operacyjna. To zapieprzanie od rana do nocy, zbieranie tysięcy informacji i podejmowanie tysięcy decyzji. Mało prawdopodobne, by Manitu miał kontrolę nad choćby dziesiątą częścią źródeł informacji pana Mateusza. Władza Manitu nad rządem to władza ZSRR nad światem - jest w stanie odpalić atomówkę zabijając wszystkich z sobą na czele i nic więcej. Wątpliwe, by na coś takiego się zdecydował.
  • los napisal(a):
    Wątpliwe, by na coś takiego się zdecydował.
    Otóż to. Natomiast ma świadomość, że postawił (który to już raz?) na złego konia. Co z tą świadomością zrobi? Praktycznie stoi pod ścianą, bez możliwości wyboru. Przynajmniej tak ja to oceniam. Nuale ja malutki misio jestę.

  • Jeśli jest racjonalny, nic nie zrobi. Jednak lepszy premier Morawiecki na czele rządu PiS niż premier Morawiecki na czele rządu PO.
  • los napisal(a):
    Maria napisal(a):
    Zajawka.
    Dorzeczak właśnie zdementował doniesienia, jakoby Manitu szykował się na fotel premiera od jesieni. No, wiemy cuś o dementowanych inf.
    Moje wiewiórki potwierdzajo, oraz że blask obecnej gwiazdy zbladł czegoś już ostatnio chyba zbyt za bardzo, by świecić nadal.
    Teraz pan Mateusz jest mocniejszy od Manitu. Niech go spróbuje posunąć, przekonana się, że nie jest bogiem.
    Aż se paczkę chrupek zakupię na tę okoliczność.
  • edytowano August 2019
    Nie bardzo rozumiem Koleżeństwa opinie. Zarówno tę że Premier Morawiecki osłabł, kończy się i może być posunięty jak i tę że się wzmocnił i nie może być posunięty. Poproszę o jakieś argumenty - fakty i ich interpretacje. Co też takiego ostatnio, czy nawet w ostatnich trzech miesiącach Premier Morawiecki koncertowo przerżnął albo co po mistrzowsku wygrał? Ja niczego takiego krytycznego nie zauważyłem? Nie zauważyłem też żadnego procesu o cechach kropli drążących kamień w tej materii. Z tym drugim mogę się jednak mylić bo to zawsze mniej widoczne. Jak to Gnębon woła? Zażądywam oświecenia. Ja zwyczajnie proszę o wyjaśnienie i uzasadnienie.
  • Czcigodny Kolega prosi o argumenty, u mię to się materializuje na kształt paczki chrupek ziemniaczanych. Obaj wiemy tyle samo, obajśmy ciekawi.
  • Nb wczoraj pięknie mówił
  • randolph napisal(a):
    Czcigodny Kolega prosi o argumenty, u mię to się materializuje na kształt paczki chrupek ziemniaczanych.
    Otusz to. Czeba pszysiomś wew kontku zes popem kornem. Pszeca to forumno a nie szuminarium polotolologiczne.
  • Nieoczekiwana zamiana miejsc
  • christoph napisal(a):
    Nb wczoraj pięknie mówił
    Duda piękniej krzyczy. I zawsze jest to krzyk bez kartki.
  • randolph napisal(a):
    christoph napisal(a):
    Nb wczoraj pięknie mówił
    Duda piękniej krzyczy. I zawsze jest to krzyk bez kartki.
    Godnie krzyczy.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano August 2019
    – Wstyd mi za to, co Niemcy wyrządzili Polsce – powiedział w Warszawie, w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Heiko Maas. Szef MSZ Niemiec podkreślił, że niemieccy okupanci „dokonali szczególnie okrutnej rzezi niewinnych ludzi”.
    - To, co Polakom wyrządzili Niemcy, to napawa nas wstydem. To niewypowiedziane cierpienie, którego Polacy doświadczyli tutaj w Warszawie i w całym kraju, wielu Niemców i mnie osobiście porusza i temu chcę dzisiaj dać wyraz - mówił szef MSZ Niemiec.
    Nu jak tu przyjąć powyższe słowa. Najlepiej wprost, bo tak też je wypowiedziano. Poczciwe Mniemce, żałują za grzechy. Przez stulecia było jak było ale dziś to już inny naród. Kochajmy się.


    Jako żem notorycznie wątpiący i wredny, przypomniało mi się natychmiast, że jest taki prosty wzorzec wzięty z etyki chrześcijańskiej, który w podobnych okolicznościach przykłada się następująco:
    1. żal za grzechy,
    2. postanowienie poprawy,
    3. szczera spowiedź,
    4. zadośćuczynienie,

    jakie to ma zastosowanie do pomienionego Heiko Maasa?
    Ano takie:
    Pytany o kwestię reparacji wojennych niemiecki minister powiedział, że "z punktu widzenia prawnego ta sprawa jest dla Niemiec zamknięta".
    Nie zamierzając stosować punktu czwartego, jegomość zwyczajnie kłamie w pierwszych trzech.


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.