Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1243244246248249673

Komentarz

  • Lepsze to niż lobotomia
  • Choć może Sapkowski?
    Chyba nazbyt komercyjny, lepiej się go czyta
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Radujmy się więc z tego wielkiego tromfu polskiej kultury!
    A nad Twardochem kto się użali?
  • los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Radujmy się więc z tego wielkiego tromfu polskiej kultury!
    A nad Twardochem kto się użali?
    Niestety, ten pan zerwał ze mną końtakty, więc na mnię prosz nie liczyć.
  • Jak usłyszałem dziś o tej nagrodzie literackiego Nobla to naszła mnie refluksja, że pana Alfreda chyba zaćmiło że pominął matematykę skoro dał literaturę. Noji smutłem...
  • edytowano October 2019
    wojtek napisal(a):
    pana Alfreda chyba zaćmiło że pominął matematykę skoro dał literaturę
    Nualesz matematyka to so rzeczy niemieżalni. Takasz nieskączonoś. Jakosz jo zmieżeć? Jedne mieżo tak, a insze inaczy.

    A literaturo pienkno szyskie sie zakwycamy albowię jezd pienkno. A pienkno na tosz jezd by zakwycało - jako żek Czipriano Norwido.

  • Bo to przez panią Południe-Leffler.
  • los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    AnnaE napisal(a):
    Literacka Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk.
    Co Wy na to?
    Pomyślałem, że to żart, ale tutejsi dysku tanci potraktowali to bardzo poważnie. Muszę sprawdzić w Google.
    No bo potraktowałem poważnie i mnie zmartwiło. Dawno nie dano Nobla tak marnemu autorowi. Dario Fo, pani Jelinek, że tak z pamięci polecę ;)
    A poza tym, to Nobel przeterminowany, bo za rok 2018!

  • wojtek napisal(a):
    Jak usłyszałem dziś o tej nagrodzie literackiego Nobla to naszła mnie refluksja, że pana Alfreda chyba zaćmiło że pominął matematykę skoro dał literaturę. Noji smutłem...
    To była świadoma kara na nauce za cudze grzechy i zranioną miłość własną.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Dario Fo, pani Jelinek, że tak z pamięci polecę
    Fo jest znakomitym komediopisarzem, znawcą i wielbicielem comedii dell'arte, bardzo chętnie z niej zresztą zapożycza. Wpatrzony w ekran kiedyś słuchałem kilkugodzinnego wykładu Fo o konwencjach, postaciach, sposobie gry etc. Jellinek jest obsceniczna a na mnie obscena źle działają, więc mnie odrzuciła przez co nie jestem w stanie ocenić jakości jej pisarstwa. Tokarczuk nie budzi we mnie emocji, trochę ją czytałem i z pełną odpowiedzialnością mogę napisać, że to nie jest słaby pisarz, to jest bardzo słaby pisarz. Gorszy od Twardocha.

  • Twardoch dostał mercedesa o!
  • Może go pieszczotliwie nazwać Alfi.
  • Ponieważ żadnego wiersza tej Tokarczyk nie czytałem to się wypowiem, a co?
  • edytowano October 2019
    ms.wygnaniec napisal(a):
    los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    AnnaE napisal(a):
    Literacka Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk.
    Co Wy na to?
    Pomyślałem, że to żart, ale tutejsi dysku tanci potraktowali to bardzo poważnie. Muszę sprawdzić w Google.
    No bo potraktowałem poważnie i mnie zmartwiło. Dawno nie dano Nobla tak marnemu autorowi.
    Dario Fo, pani Jelinek, że tak z pamięci polecę ;)
    A poza tym, to Nobel przeterminowany, bo za rok 2018!



    Może wystąpi o odsetki.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • "Gorszy od Twardocha", no nie wiem ale lepszy od Dylana !
    Jelinek to dno przy niej OlgaT jest świetna.
    A tak nawiasem Nobel skłania nas do dyskusji nad pierwszorzędną literaturą trzeciorzędną i to jest przykre. Nad Angelusem i Kościeliskimi nikt się nie rozwodzi a szkoda.
  • Angelusem i Kościeliskimi nikt się nie rozwodzi a szkoda."
    Rolsa" tez nikt nie reklamuje
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    "Gorszy od Twardocha", no nie wiem ale lepszy od Dylana !
    Jelinek to dno przy niej OlgaT jest świetna.
    A tak nawiasem Nobel skłania nas do dyskusji nad pierwszorzędną literaturą trzeciorzędną i to jest przykre. Nad Angelusem i Kościeliskimi nikt się nie rozwodzi a szkoda.
    O toto!
    Spiewalim ostatnio pieśni rzeczonego Angelusa Silesiusa w niedzielę.
    Pieknie było!

    A Twardoch do króla ok
    Potem już ciężko
    Że starych - Sternberga polecam. Bardzo.

    A z koscielskich to Różyckiego polecam.
    I jego 12 stacji, przesmaczne, po wielokroć
  • Dylan jest poetą, Tokarczuk jest po prostu nudna

  • rozczulił mnie Kolega tem Blackmorem
  • Dylan jest sentymentalnym klezmerem.
  • edytowano October 2019
    Nagrodę Gnatowskich dostali już i tak wszyscy nasi ólòbieńcy: Twardoch, Dukaj, Dehnel, a pani Olga już w 1997 ją dostała.

    Tak więc o czem tu jeszcze dumać na genewskim bruku?
  • Nie. Test "Times are a-changing" jest brutalny, to tłumaczenie Zembatego jest mdłe i przesłodzone. A ma też teksty niczym gazetowa publicystyka



    By być precyzyjnym - Dylan oczywiście nie jest największym poetą piosenki. Brel, Delecluse, Waits, Conte, Wysocki, Przybora, Kofta, Osiecka, Jakuszyna biją go na głowę. Ale daje radę, nie jest poniżej akceptowalnego poziomu. Tokarczuk jest.
  • Kaczmarski, Kelus
  • edytowano October 2019
    Jest ziąbowaty październikowy wieczór, byłam z psem na spacerku i wiecie co...nie śmierdzi smogiem i nie ma mgły. Jestem tym szczerze uradowana. Jak nie w Krakowie.
  • edytowano October 2019
    A co do literatury zamiast sobie tu o Brelu, Delecluse (...) czy chociażby Broniewskim my tu sobie pitu pitu o Dylanie no szkoda gadać ;). Jutro w stosownym w wątku Orbitowskego polecę, którego ostatnią powieść czyta się snadnie a godnie :), w ramach wkładu twórczego wew forum a nie tylko strzępienia sobie... klawiatury.
  • o, takiego Dylana z tą pieśnia znalazłem!


  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    A co do literatury zamiast sobie tu o Brelu, Delecluse (...) czy chociażby Broniewskim my tu sobie pitu pitu o Dylanie no szkoda gadać ;). Jutro w stosownym w wątku Orbitowskego polecę, którego ostatnią powieść czyta się snadnie a godnie :), w ramach wkładu twórczego wew forum a nie tylko strzępienia sobie... klawiatury.
    Hugses & kisses
  • a proposa tego literackiego nobla

    Jakub @Jakub08149113

    Winston Churchill otrzymał literackiego Nobla w roku 1953.

    Czytacie Churchilla? Zachwycacie się? A w ogóle wiedzieliście o tym?
    The Nobel Prize in Literature 1953 was awarded to Sir Winston Leonard Spencer Churchill "for his mastery of historical and biographical description as well as for brilliant oratory in defending exalted human values."
  • edytowano October 2019
    wszystkie nagrody Nobla z literatury:

    2019 - Peter Handke
    2018 - Olga Tokarczuk
    i z notki o niej tamże:
    Olga Tokarczuk received her Nobel Prize in 2019.

    aaaa, wygóglałem:
    Literacka Nagroda Nobla powraca w wielkim stylu po największym w swoich ponad stuletnich dziejach skandalu wizerunkowym. W tym roku - z racji dwuletniej przerwy w przyznawaniu - nagrody są dwie,
  • Bart Wieliński z GWna doniósł na Smoka05 do jego pracodawcy, upublicznił jego wszystkie dane.


    W imię wolności słowa! :-&
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.