Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1275276278280281673

Komentarz

  • celnik.mateusz napisal(a):
    romeck napisal(a):
    "błogo sławić" to staropolskie używane słowa, na dzisiejsze brzmią " dobrze życzyć" (a z laciny "bene dicere")


    i posolę skrypturą:
    biblijną: Błogosławcie tych (romeck: dobrze żyćcie tym), którzy was prześladują. Błogosławcie, a nie złorzeczcie. (List do Rzymian, Paweł
    katechizmową: Błogosławienie jest czynnością Boską, która daje życie i której źródłem jest Ojciec” (KKK 1078).

    podałem link, bo ciekawy jest m,in. KKK 1067


    nie ma nic o "stopniowalności" mocy; że papież ma czy większą, czy też o "łapaniu mocy" przez wiernych
    więcej - nie ma NIC A NIC o "mocy', "przekazywaniu "mocy"

    w każdym razie - aż się zainteresowałem....
    christoph napisal(a):
    Pluszowy miś nie traci mocy. Kiedy błogosławi, to moc przechodzi przez niego
    A jaka jest kolegowa wykładnia słów "Nie ma zaś żadnej wątpliwości, iż to, co mniejsze, otrzymuje błogosławieństwo od tego, co wyższe"? Sola scriptura to sól, która utraciła swój smak.

    jeszcze nie wiem....
    a powyższe moje rozważania, to "myślenie na glos" tylko, a nie wykładnia
    :)

    =
    ale, ale - to kto kogo powinien pobłogosławić:
    papież Pius XI siostrę Faustynę (Kowalską), czy siostra papieża???
  • romeck napisal(a):
    polmisiek napisal(a):
    Apropos papy Franczesko, pierwszy odcinek Nowego Papieża (czyli drugiego sezonu Młodego Papieża) widzieliście?
    forumowicze dzielą się na:
    - mających ejdżbioł/netfliksa
    - niemających ejdżbioł/netfliksa
    :)
    Kolega ściągnie z chomika lub innego CDA (tylko CKM?)
  • afropolak napisal(a):
    A tem czasem w Watykanie:

    Benedykt XVI stanął w obronie celibatu księży i jego wartości. "Nie mogę milczeć" - podkreślił w książce, którą napisał z prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, kardynałem Robertem Sarahem.
    Książka "Z głębi naszych serc" ukaże się w środę. Jej fragmenty opublikował francuski dziennik "Le Figaro"; najpierw na swej stronie internetowej, a następnie w poniedziałkowym wydaniu.
    Papież Ratzinger podkreśla: celibat ma "wielkie znaczenie" i jest "niezbędny, aby nasza droga ku Bogu mogła pozostać fundamentem naszego życia".


    Ciekawe8 ...
    ojciec Kramer także "nie może milczeć" (wpis usunął)

    image
  • bęło wyżej

    no i można dwojako interpretować
    np, że "lepiej żeby umierali, a nie abdykowali, bo to grozi dwugłosem"
  • afropolak napisal(a):
    romeck napisal(a):
    polmisiek napisal(a):
    Apropos papy Franczesko, pierwszy odcinek Nowego Papieża (czyli drugiego sezonu Młodego Papieża) widzieliście?
    forumowicze dzielą się na:
    - mających ejdżbioł/netfliksa
    - niemających ejdżbioł/netfliksa
    :)
    Kolega ściągnie z chomika lub innego CDA (tylko CKM?)

    A jest?
  • Nie lubimy truizmów, jednak zdanie wypowiedziane przez J. Sellina w RM - mimo iż na takie wgląda- jest w 100% trafną opinią, godną upowszechniania w obecnym czasie gdy barbarzyńcy najgorszego sortu tworzą łże historię.
    Jarosław Sellin powiedział: "nie byłoby holocaustu, gdyby nie napaść na Polskę i okupacja Polski."
  • romeck napisal(a):
    celnik.mateusz napisal(a):
    romeck napisal(a):
    "błogo sławić" to staropolskie używane słowa, na dzisiejsze brzmią " dobrze życzyć" (a z laciny "bene dicere")


    i posolę skrypturą:
    biblijną: Błogosławcie tych (romeck: dobrze żyćcie tym), którzy was prześladują. Błogosławcie, a nie złorzeczcie. (List do Rzymian, Paweł
    katechizmową: Błogosławienie jest czynnością Boską, która daje życie i której źródłem jest Ojciec” (KKK 1078).

    podałem link, bo ciekawy jest m,in. KKK 1067


    nie ma nic o "stopniowalności" mocy; że papież ma czy większą, czy też o "łapaniu mocy" przez wiernych
    więcej - nie ma NIC A NIC o "mocy', "przekazywaniu "mocy"

    w każdym razie - aż się zainteresowałem....
    christoph napisal(a):
    Pluszowy miś nie traci mocy. Kiedy błogosławi, to moc przechodzi przez niego
    A jaka jest kolegowa wykładnia słów "Nie ma zaś żadnej wątpliwości, iż to, co mniejsze, otrzymuje błogosławieństwo od tego, co wyższe"? Sola scriptura to sól, która utraciła swój smak.
    jeszcze nie wiem....
    a powyższe moje rozważania, to "myślenie na glos" tylko, a nie wykładnia
    :)

    =
    ale, ale - to kto kogo powinien pobłogosławić:
    papież Pius XI siostrę Faustynę (Kowalską), czy siostra papieża???

    Jak to zwykle w życiu: to zależy
  • no i zagęściło się ...
    Benedykt XVI chce, by usunięto jego imię jako współautora z rozważającej zagadnienie celibatu kapłańskiego książki "Des profondeurs de nos coeurs" (Z głębi naszych serc), która ma się w środę ukazać we francuskim wydawnictwie Fayard - oświadczył we wtorek sekretarz Benedykta XVI, arcybiskup Georg Gaenswein.
  • JORGE napisal(a):
    peterman napisal(a):
    No ale przecież to nie dla Tatarów miał być ten meczet, tylko dla wahabitów z importu?
    (...) jakoś nie uważam islamu za specjalne zagrożenie.
    Wahabizm =/= islam.

  • Wahabizm ⊆ islam
  • edytowano January 2020
    a ja na boku, zgadzając się na ⊆, że znak =/= mozna zapisać tak ≠

  • Senat. PSL wyłamuje się z opozycyjnej koalicji. PSL zapowiedziało, że zagłosuje z PiS-em
    PSL wyłamie się z opozycyjnej koalicji w Senacie? Na to wskazują słowa Władysława Kosiniaka-Kamysza, który był pytany o specustawę PiS o zwalczaniu ASF.
  • Nie no wiadomo, śmieszkować to sobie można przy okazji jakiegoś sranka w banko w rodzaju obrony demokracji, ale nie w poważnych sprawach.

    BTW, Placforma tym razem popiera ASF? Ostatnio była przeciw, bo sie niebezpiecznie do nienieckiej zbliżył hranicy.
  • Asf to też moja działka. Nie smieszkuję.
    Ba! Nawet grypa ptaków też.

    W zagrożeniu Oyczyzny i jej gospodarki postawa "na złość mamie odmroze sobie uszy" jest po prostu głupia. PSL tem razem ok
  • Oczywiście, że PSL tem razem OK.

    Za chwilę OK będzie i ZSL, i PZPR, bo właśnie KE się dobrała do płac minimalnych i mówi, że są za niskie, a to nie po ełropejsku. Jednym z najbardziej antyełropejskich pod tym względem państw jest oczywiście Polska.

    Tyle że w Polszcze jest kilkuletni program pełzającego wzrostu danej płacy minimalnej, który zbrodniczo i podstepnie wprowadził rząd PiS, chcąc zniszczyć gospodarkę.

    Gubię się :D
  • O. Grzegorz Kramer ukarany za kontrowersyjny wpis. Karę nałożył prowincjał jezuitów

    O. Grzegorz Kramer nie uniknął konsekwencji za kontrowersyjny wpis o papieżu. Jezuita napisał na Twitterze "chyba lepiej, żeby papieże umierali". Prowincjał Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego zakazał mu publicznych wypowiedzi.
  • Rosyjski Banaś został premierem
    image
  • edytowano January 2020
    Polska Grupa Lotnicza, do której należą PLL LOT, chce przejąć niemieckie linie lotnicze Condor Airlines - dowiedział się money.pl. Termin składania ofert upływa 17 stycznia. Finansowanie transakcji mają zapewnić PKO BP, Pekao i PZU.

    Polska Grupa Lotnicza chce z przytupem wejść na bardzo atrakcyjny rynek niemiecki. Z naszych informacji wynika, że finansowanie mają zapewnić PKO BP, Pekao i PZU. Sama wartość transakcji nie jest znana, ale w pierwszym etapie może sięgnąć około miliarda złotych.

    - To wielka szansa dla LOT-u i PGL. Niemiecki rynek daje ogromne możliwości rozwoju, choć mamy świadomość, że nie jesteśmy jedyni w tym postępowaniu - mówi money.pl informator zbliżony do sprawy.

    Amber Gold też kupił niemieckie linie lotnicze https://pl.wikipedia.org/wiki/OLT_Express_Germany
  • christoph napisal(a):
    Rosyjski Banaś został premierem
    Chyba jak Tadeusz Kościński. Ciekawe666, czy też ledwo duka po polsku, za to ma akcent z placu Grzybowskiego ;)
  • Ciekawe1, co też będzie finalnie z reformą sądów, bo na razie, rządzący dają może nieczęste, ale mocne sygnały, że wujnia ma się tym razem odstosunkować i pocałować w zadek. Niemniej, nauczony poprzednimi doświadczeniami z "naszą" władzą, jestem po części niedowiarkiem.
  • Jak mawiał mój śp. Ojciec, „Mądrej głowie dość dwa razy pałką w łeb”.

    Może więc i Rząd Narodowy wykaże się mądrością.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    „Mądrej głowie dość dwa razy pałką w łeb”
    O, dobrze powiedziane.
  • Krzysztof Bosak wysunięty z ramienia Konfederacji na kandydata na Prezydenta. :-j
  • Mania napisal(a):
    Krzysztof Bosak wysunięty z ramienia Konfederacji na kandydata na Prezydenta. :-j
    Podobnież z ww powodu ma wejść w związki małżeńskie nawet.
    Czego to człowiek dla ojczyzny nie zrobi ...
  • Jolka z Olkiem też się pobrali w podobnym powodzie. I parę innych par zalegalizowalo się dlatego
  • christoph napisal(a):
    Jolka z Olkiem też się pobrali w podobnym powodzie. I parę innych par zalegalizowalo się dlatego
    Trzeba częściej robić wybory. Ludzie będą się pobierać.
  • O!
    Ile sakramentalnego i ludzkiego dobra się stanie!
  • Nie żyje sędzia TK Grzegorz Jędrejek. Powołany przez PiS.

    Dwa lata temu Henryk Cioch, w wieku prawie 70 lat. Teraz ten Jędrejek, lat 46. Taaak, w takim wieku ludzie często umierają, szczególnie wrogowie układu.
    Niestety, ale włącza mi się funkcja "podejrzliwość 9/10".
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.