Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1295296298300301673

Komentarz

  • Nie żyje Wiktor Bater. Miał 53 lata. Reporter telewizyjny i radiowy. Był 10.IV. 2010 w Smoleńsku, jako jeden z pierwszych, a potem gdzieś zaginął, dziwna była sprawa.
    RIP +++
  • Romeck podał tego newsa w wątku smoleńskim.
    Na razie nie podają przyczyny śmierci.
  • Już nie będę kasować, niech zostanie...
  • edytowano April 2020
    los napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    los napisal(a):
    Po to najlepszy jest państwowy factoring.
    Czyli państwo za mnie płaci a faktury, a ja dla państwa płacę kiedy, za jaki czas ?
    Jak zwykłemu faktorowi.

    A to nie bardzo. 180 dni mnie interesuje.

    A tak trochę obok. Przed zarazą, ING dało nam usługę finansowanie dostawców, faktoring odwrócony. Ale świetnie zorganizowany informatycznie. Mam sobie limit. Dostawcy muszą się tylko zalogować na Aleo i zgłosić fakturę do systemu. Faktura sobie wisi aż do momentu kiedy upływa termin płatności, wtedy jest automatycznie płacona, w 100%, z mojego konta. Ale jeżeli sobie kto życzy to może pieniądze wziąć wcześniej. Wtedy płaci 2% w skali roku dla banku (ponegocjuję to za rok) plus to co ja na suwaku ustawię (informujemy wcześniej dostawcę ile to będzie kosztowało). I ta różnica między terminem ustalonym a wcześniejszą zapłatą idzie z puli limitu, który dał mi ING. Spłacam w momencie kiedy jest faktyczny termin wymagalności na fakturze. Banalne, ale wszyscy bardzo chętnie korzystają. Raz biorą wcześniej, raz czekają do połowy terminu, czasami idzie w terminie. Ale ja zaczynam wymuszać faktury 90 dniowe, bo tyle daje mi max ING. Nie ponoszę żadnych kosztów kredytowania, a jeszcze mogę zarabiać na tym. Żydzi mnie w tym aspekcie zachwycają !
  • JORGE napisal(a):
    xff napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Nie pani Jadzia. Firmy, tylko i wyłącznie. Tanie kredyty firmom, działalnościom gospodarczym itp. Żeby utrzymały płynność, zatrudnienie niezbędne itp.
    Pani Jadzia to też firma. Zatrudnia w salonie siebie i dwie koleżanki. I nie weźmie kredytu, bo nie będzie miała pewności, że są szanse na spłatę.
    No, ale to już problem pani Jadzi. Inaczej się nie da.
    Nie to także problem pań które zatrudnia i podatników, bo likwidacja firmy to 3 baby na bezrobociu w takiej sytuacji.
  • xff napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    xff napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Nie pani Jadzia. Firmy, tylko i wyłącznie. Tanie kredyty firmom, działalnościom gospodarczym itp. Żeby utrzymały płynność, zatrudnienie niezbędne itp.
    Pani Jadzia to też firma. Zatrudnia w salonie siebie i dwie koleżanki. I nie weźmie kredytu, bo nie będzie miała pewności, że są szanse na spłatę.
    No, ale to już problem pani Jadzi. Inaczej się nie da.
    Nie to także problem pań które zatrudnia i podatników, bo likwidacja firmy to 3 baby na bezrobociu w takiej sytuacji.

    I w efekcie też nie zapłacą tego ZUSu, co to nie chcieliśmy im zawiesić.
  • edytowano April 2020
    Trudno. Nie ma rozwiązania idealnego. Wrzucenie kapitału, który zapracuje i zobowiązanie do jego zwrotu to najlogiczniejsze wg mnie rozwiązanie. Jeżeli pani Jadzia nie chce podjąć ryzyka to niech nie je. Piszę bardzo poważnie, o tym mówił też Bartosiak, ale w większej skali, Biały Człowiek musi zacząć podejmować ryzyko. Nie bardzo chcę płacić za panią Jadzię bo ona się boi, a ma możliwości. Emeryci i renciści nie mają takich możliwości, oni pieniądze muszą dostawać i o to trzeba zadbać.
  • No czyli w sumie dalej korwinizm: nie chodzi tak naprawdę o pieniądze tylko o ideologię (tym razem akurat Wychowanie Białego Człowieka).

  • edytowano April 2020
    Pigwa napisal(a):
    No czyli w sumie dalej korwinizm: nie chodzi tak naprawdę o pieniądze tylko o ideologię (tym razem akurat Wychowanie Białego Człowieka).

    A co - ma chodzić o pieniądze, a nie o jakieś tam ideolo?
  • MarianoX napisal(a):
    Pigwa napisal(a):
    No czyli w sumie dalej korwinizm: nie chodzi tak naprawdę o pieniądze tylko o ideologię (tym razem akurat Wychowanie Białego Człowieka).

    A co - ma chodzić o pieniądze, a nie o jakieś tam ideolo?
    Te teksty Bartosiak o Chinach to coś jakby nowa odsłona starej śpiewki korwinoidów o Rosji: że zachód zły, a w Rosji to chociaż porządek i odnowa moralna...
  • edytowano April 2020
    Pigwa napisal(a):
    No czyli w sumie dalej korwinizm: nie chodzi tak naprawdę o pieniądze tylko o ideologię (tym razem akurat Wychowanie Białego Człowieka).

    Nie. Mamy kryzysy, działam racjonalnie, ,minimalizujemy straty, oglądamy złotówkę z każdej stronie.
  • Pigwa napisal(a):
    xff napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    xff napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Nie pani Jadzia. Firmy, tylko i wyłącznie. Tanie kredyty firmom, działalnościom gospodarczym itp. Żeby utrzymały płynność, zatrudnienie niezbędne itp.
    Pani Jadzia to też firma. Zatrudnia w salonie siebie i dwie koleżanki. I nie weźmie kredytu, bo nie będzie miała pewności, że są szanse na spłatę.
    No, ale to już problem pani Jadzi. Inaczej się nie da.
    Nie to także problem pań które zatrudnia i podatników, bo likwidacja firmy to 3 baby na bezrobociu w takiej sytuacji.
    I w efekcie też nie zapłacą tego ZUSu, co to nie chcieliśmy im zawiesić.
    plus zasiłki i pomoc społeczna, która też idzie z budżetu
  • Polska Grupa Lotnicza poinformowała w poniedziałek linie lotniczą Condor o odstąpieniu od transakcji zakupu tej spółki
    https://wpolityce.pl/gospodarka/495603-polska-grupa-lotnicza-nie-kupi-spolki-condor
  • Michał5 napisal(a):
    Polska Grupa Lotnicza poinformowała w poniedziałek linie lotniczą Condor o odstąpieniu od transakcji zakupu tej spółki
    https://wpolityce.pl/gospodarka/495603-polska-grupa-lotnicza-nie-kupi-spolki-condor
    A to się lemingi ucieszą..... Niech jeszcze wstrzymają budowę CPK, to się chyba posrają ze szczęścia volksdojcze pitolone.
  • Spodziewałem się tego. Byłoby dziwne gdyby w obecnej sytuacji nie odstąpili.
  • Nazywa się to fart.
  • Michał5 napisal(a):
    Polska Grupa Lotnicza poinformowała w poniedziałek linie lotniczą Condor o odstąpieniu od transakcji zakupu tej spółki
    https://wpolityce.pl/gospodarka/495603-polska-grupa-lotnicza-nie-kupi-spolki-condor
    Czyli rząd odniósł dwa sukcesy .Najsampierw prawie kupił ( sukces !) , teraz nie kupił ( sukces!).
  • I tak właśnie trza żyć!
  • SigmundvonBurak napisal(a):
    Michał5 napisal(a):
    Polska Grupa Lotnicza poinformowała w poniedziałek linie lotniczą Condor o odstąpieniu od transakcji zakupu tej spółki
    https://wpolityce.pl/gospodarka/495603-polska-grupa-lotnicza-nie-kupi-spolki-condor
    Czyli rząd odniósł dwa sukcesy .Najsampierw prawie kupił ( sukces !) , teraz nie kupił ( sukces!).
    Najzabawniejsze, że to prawda.

  • adaho napisal(a):
    Michał5 napisal(a):
    Polska Grupa Lotnicza poinformowała w poniedziałek linie lotniczą Condor o odstąpieniu od transakcji zakupu tej spółki
    https://wpolityce.pl/gospodarka/495603-polska-grupa-lotnicza-nie-kupi-spolki-condor
    A to się lemingi ucieszą..... Niech jeszcze wstrzymają budowę CPK, to się chyba posrają ze szczęścia volksdojcze pitolone.
    W tym dziwnym nowym świecie może się okazać, że jakiekolwiek podróże zagraniczne będą dopuszczalne jedynie przez tego rodzaju centralne huby.

  • Premier Mateusz Morawiecki skierował wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie Wojciecha Murdzka na nowego ministra nauki i szkolnictwa wyższego - poinformował rzecznik rząd
  • A wicepremier kto?
  • Proponuję Wakata. To bardzo dobry kandydat, w wielu miejscach sprawdził się doskonale.
  • Nie znam osobiście, ale fakt, w wielu instytucjach dawał se radę
  • Przecie Elektromobilna Jadźka jest już wicepremierą...
  • Michał5 napisal(a):
    Premier Mateusz Morawiecki skierował wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie Wojciecha Murdzka na nowego ministra nauki i szkolnictwa wyższego - poinformował rzecznik rząd
    Musiałem sięgnąć do Wujka Gógla, bo pierwszy raz słyszę nazwisko.
  • Brzost napisal(a):
    Michał5 napisal(a):
    Premier Mateusz Morawiecki skierował wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie Wojciecha Murdzka na nowego ministra nauki i szkolnictwa wyższego - poinformował rzecznik rząd
    Musiałem sięgnąć do Wujka Gógla, bo pierwszy raz słyszę nazwisko.
    A to nie standard w rządach Mateuszka?
  • Wszystko zawdzięcza premier.
    Dobra tak tyka
  • Z zawodu minister, nie miał nic do czynienia z nauką. Pierwszy taki minister od 30 lat, od czasu Janowskiego.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.