Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1299300302304305673

Komentarz

  • Jaka miła informacja, chociaż z Niemiec.

    https://www.tvp.info/47889192/przelomowy-wyrok-w-niemczech-wytykaja-tsue-przekroczenie-kompetencji
    Niemiecki Trybunał Konstytucyjny uznał, że Europejski Bank Centralny naruszył prawo ws. QE (luzowania ilościowego), a orzeczenie TSUE wykraczało poza kompetencje tej instytucji.
  • Metoda na Hamburę
    A przecież w Niemczech...

    I tak Polska pozbędzie się tej wstrętnej łatki antyniemieckości
  • !
    Za słowa o mojej żonie, gdybyśmy byli w dawnych czasach, tobym panu Nitrasowi dał w pysk. Oceniam pana Nitrasa jako człowieka chamskiego i niekulturalnego. W sumie więc szkoda na niego energii i czasu – stwierdził minister zdrowia w rozmowie z Interią, komentując ostatnią awanturę pod siedzibą Ministerstwa Zdrowia. Nitras określił żonę Szumowskiego mianem "słupa
    !
  • Dżentelmen nie gada o dawaniu w pysk. Dżentelmen daje po pysku.
  • los napisal(a):
    Dżentelmen nie gada o dawaniu w pysk. Dżentelmen daje po pysku.
    Nie te czasy.
  • Szumowski to też zauważył
  • W temacie posła Nitrasa należy zawsze przypominać:
    „Był tydzień do wyborów i wiedzieliśmy, że mamy jeden słaby punkt. Kontrowersję wokół mieszkania komunalnego, które zostało Krzystkowi przyznane. Spodziewałem się, że wyciągnie to Jacek Piechota z SLD i jakąś odpowiedź na to mieliśmy przygotowaną. Ale wyciągnął to PiS. Musieliśmy natychmiast zareagować. Kandydatem PiS na prezydenta była Teresa Lubińska. Było tylko kilka godzin, żeby im »oddać«. Posadziłem kilka osób przed komputerami i kazałem szukać. No i znaleźliśmy: sprawę umorzenia przez ministerstwo finansów długów pewnego działacza Samoobrony. Gdy oskarżałem o to Lubińską, wiedziałem co prawda, że to nie ona podejmowała decyzję i że potem pewnie będę musiał przepraszać. Ale efekt został osiągnięty – nazajutrz był taki chaos w gazetach, że cios został zneutralizowany” – stwierdził Nitras w szczerej rozmowie z Lichocką, której fragmenty ukazały się w artykule w „Rzeczpospolitej”.
    Źródło, i zawsze pytać: 'czy jak w 2006 roku też pan świadomie kłamie?'
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    Dżentelmen nie gada o dawaniu w pysk. Dżentelmen daje po pysku.
    Nie te czasy.
    Wiem, ciężko o dżentelmenów w tych czasach. Faceci nie dają po pysku, tylko gadają.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    Dżentelmen nie gada o dawaniu w pysk. Dżentelmen daje po pysku.
    Nie te czasy.
    kiedyś słuzba brała w pysk od panstwa, dziś słuzba pyskiem ustawia państwo
  • los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    Dżentelmen nie gada o dawaniu w pysk. Dżentelmen daje po pysku.
    Nie te czasy.
    Wiem, ciężko o dżentelmenów w tych czasach. Faceci nie dają po pysku, tylko gadają.

    Tako rzecze kpt. Boziewicz:
    Art. 19.
    Czynna zniewaga w zasadzie nie nadaje się do postępowania honorowego, skoro właściwszym jest tutaj państwowy sąd karny. Wyjątkowo wówczas, jeśli czynna zniewaga spowodowana została bezpośrednią, poprzednią, ciężką obrazą, — może być przedmiotem dochodzeń honorowych.
  • Jeśli znieważa osoba bez zdolności honorowej, wtedy właśnie stosowne jest danie po mordzie zamiast wysyłania sekundantów. Nie zapomnieć o spisaniu protokołu ze zdarzenia! Odsyłam do stosownych fragmentów Czarodziejskiej Góry po wskazówki techniczne.
  • Przy okazji bardzo zabawny obrazek powstał. I alegoryczny.
    nitras z kurwinskim przy tym zwalistym wiceministrze jak dwa szczekajace kundle przy mastifie tybetanskim. Jeden z jednej strony, drugi z drugiej. Hau hau wrrr wrr. A mastif: "Szanowny panie..."
  • uhrr napisal(a):
    Przy okazji bardzo zabawny obrazek powstał. I alegoryczny.
    nitras z kurwinskim przy tym zwalistym wiceministrze jak dwa szczekajace kundle przy mastifie tybetanskim. Jeden z jednej strony, drugi z drugiej. Hau hau wrrr wrr. A mastif: "Szanowny panie..."
    !
    oraz "Nie przerywaj!" do Kierwy... :)
  • Tymczasem Sąd Najwyższy (czas był już też najwyższy) wyłonił 5 kandydatów.
    Nazwiska: Włodzimierz Wróbel, Małgorzata Manowska, Tomasz Demendecki, Leszek Bosek, Joanna Misztal-Konecka.
    Kto z nich byłby najlepszy?
  • Druga dobra wiadomość dzisiaj - policja zatrzymała Tę Najno za napaść fizyczną na funkcjonariusza,
    A trzecia - Prezydent Duda znów wyruszył w Polskę.
  • KAnia napisal(a):
    Tymczasem Sąd Najwyższy (czas był już też najwyższy) wyłonił 5 kandydatów.
    Nazwiska: Włodzimierz Wróbel, Małgorzata Manowska, Tomasz Demendecki, Leszek Bosek, Joanna Misztal-Konecka.
    Kto z nich byłby najlepszy?
    No kto? Leszek.
  • Nie wiem, ale jeśli nawet to Duda nie może mianować kogoś kto uzyskał 4 głosy bo straciłby zapewne więcej niż cztery procent. Inna rzecz że pokazałby się jako mocny Prezydent.
  • Rafał napisal(a):
    Nie wiem, ale jeśli nawet to Duda nie może mianować kogoś kto uzyskał 4 głosy bo straciłby zapewne więcej niż cztery procent. Inna rzecz że pokazałby się jako mocny Prezydent.
    O ile wiem, w przepisach nie ma żadnej wzmianki o liczbie głosów.
    PREZYDENT DOSTAJE 5 NAZWISK, WYBIERA Z NICH JEDNO. Proste. Czyżby znów jakaś nowa "akcja opozycji", jakiś myk z liczbą głosów?
  • Wedle prawa może każdego że zgłoszonych kandydatów mianowac. Wedle obyczaju powinien wybór uzasadnić. Wedle kultury politycznej zostanie za to oceniony przez wyborców a nowe wybory za miesiąc. To dobrze że prawo jeszcze nie reguluje wszystkiego. To działa dla wszystkich opcji politycznych i Prezydenta też. Media to obserwują i komunikują opinii. Większość nich jest niestety jemu nieprzychylna. Jakieś wnioski?
  • Ludzie generalnie dzielą się na tych, co chcą, żeby sądy dalej były peowskie i mogły stać na straży doktryny Nojmana i na tych, którzy chcą, żeby przestały być peowskie. Ta druga grupa głosiuje na PiS a Duda jest kandydatem PiS na prezydenta. Poza PiS nikt poważny za Dudą nie stoi.

    Więc jeśli ciało, w którym jest większość peowskich sędziów proponuje kandydata, to wiadomo, że on jest za tym, żeby sądy były dalej peowskie. Zatem jeśli pisowski kandydat na prezydenta (który akurat jest prezydentem i ma prawo wyboru PPSN) nie chce stracić głosiów wyborców PiS (bo na głosie wrogów PiS i tak nie ma co liczyć - ci zawsze wybiorą Kidawę, Czakiego, Czajkiego, Mysza, Pedała), nie może wybrać kandydata peowskiego.

    Wybór przez PADa kandydata rekomendowanego przez rusko-niemiecką Budkę Suflera byłby zatem absurdalny z punktu widzenia nadchodzących wyborów.

    A media? Te i tak są niemieckie i zawsze będą walić w Dudę, ale uleganie nim prowadzi do nikąd (co pokazano wyżej) a spowoduje zniechęcenie rodzimego elektoratu.

    Wnioski są zatem takie: bić kruwy i złodziei i na nic się nie oglądać.
  • Od początku była mowa o tym, że prezydent prawdopodobnie nominuje sedzię Manowską. Oczywiście może wybrać każdego kandydata, ale wybór Boska byłby zaskoczeniem.

  • Bosek:

    osiagniecia (frgm):
    "Jako Prezes Prokuratorii Generalnej w latach 2016–2018 nadzorował ponad 7000 spraw sądowych prowadzonych jednocześnie o łącznej wartości przedmiotu sporu ponad 50 mld zł[10]. Osobiście wykonywał zastępstwo Skarbu Państwa przed Sądem Najwyższym w sprawach o szczególnej doniosłości (np. w sprawie zagadnienia prawnego dotyczącego przedawnienia roszczeń reprywatyzacyjnych – uchwała 7 sędziów SN z 13 lipca 2016 r., III CZP 14/16[11] czy w sprawie zagadnienia prawnego dotyczącego bezpośredniego stosowania Konstytucji RP przez sądy powszechne i Sąd Najwyższy – postanowienie SN z 23 marca 2017 r., V CSK 477/16[12]), a także przed sądami państw obcych np. sprawa ze skargi spółek cypryjskich: Seventhsun Holdings Limited, Jevelinia Limited, Aventon Limited, Stanorode Limited, Wildoro Limited przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej – Ministrowi Sprawiedliwości o unieważnienie alternatywnie uchylenie wyroku sądu polubownego oddalającego roszczenia wobec Rzeczypospolitej Polskiej w związku z wadliwą prywatyzacją Huty Pokój – wyrok z 18 maja 2018 r. Sądu Apelacyjnego w Sztokholmie[13]). Jako pełnomocnik Rzeczypospolitej Polskiej prowadził przed Wielką Izbą Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej precedensową sprawę Achmea, C-284/16, dotyczącą wadliwości 196 dwustronnych umów o ochronie i popieraniu inwestycji, zawierających klauzule arbitrażowe umożliwiające pozwanie państwa o odszkodowanie przed tworzony ad hoc trybunał, z pominięciem sądów krajowych i samego Trybunału Sprawiedliwości[14]. Był także radcą prowadzącym sprawę arbitrażową Airbus Helicopters S.A.S. i Airbus S.E. przeciwko Rzeczypospolitej w sprawie dostawy wielozadaniowych helikopterów Caracal dla polskiej armii, zakończoną sukcesem strony polskiej[15]."

    Wróbel:

    osiagniecia:
    "Od 2011 jest sędzią Izby Karnej Sądu Najwyższego[1][2]. Jest ekspertem parlamentarnych komisji, członkiem komisji egzaminacyjnych na aplikację adwokacką i radcowską oraz wykładowcą z zakresu prawa karnego materialnego dla sędziów i prokuratorów[1]. W kadencji 2013–2017 pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego przy Ministrze Sprawiedliwości[4].

    Do 2017 był członkiem rady programowej „Zeszytów Prawniczych Biura Analiz Sejmowych”, z której ustąpił powołując się na okoliczność utraty przez Biuro Analiz Sejmowych statusu niezależnej instytucji eksperckiej[5]."


    Wnioski: Wybór jest oczywisty. Jesli tak to tak. ;)

  • edytowano May 2020
    Z ostatniej chwili: PO przedstawiła swoj nowy program wyborczy!

    Nowy atak na pisowskie biuro.
    Zaklocenia konferencji prasowych (np. dwa agresywne karakany na konfie wicemijistra zdrowia) i groźby "nowego" kandydata trzaskoskiego pod adresem dziennikarzy tvp.

    Mamy "nowy" program jak na dłoni.
  • stary
  • Uhrr, podaj proszę link do tych danych. Przyda się w dyskusjach.
  • los napisal(a):
    stary
    I to bardzo.
  • Pigwa napisal(a):
    Od początku była mowa o tym, że prezydent prawdopodobnie nominuje sedzię Manowską. Oczywiście może wybrać każdego kandydata, ale wybór Boska byłby zaskoczeniem.
    Dokładnie tak.
  • Staszek2 napisal(a):
    Uhrr, podaj proszę link do tych danych. Przyda się w dyskusjach.
    ciocia wikipedia
  • uhrr napisal(a):
    Staszek2 napisal(a):
    Uhrr, podaj proszę link do tych danych. Przyda się w dyskusjach.
    ciocia wikipedia
    O dzięki. Przy niedzieli nie myślę i nie pomyślałem o najprostszych rozwiązaniach :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.