Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1301302304306307673

Komentarz

  • Do wyboru na prezesa izby karnej miał do wyboru Laskowskiego, Grubbę i Matrasa. Grubby bliżej nie znam, Matras to totalna konfrontacja, a jak prześledzicie wypowiedzi Laskowskiego, to one wcale nie były takie ostre. Cała trójka to "starzy" sędziowie i żaden z nich nie zgłosił zdania odrębnego do styczniowej uchwały.

    Bardziej też chodziło o co innego. "Starzy sędziowie" twierdzą, że "prawdziwym kandydatem" jest ktoś, kto na zgromadzeniu dostał większość, no a przynajmniej 50%.
    Na zgromadzeniu izby karnej padły 22 głosy. Matras dostał 12, Laskowski 8, Grubba 2. Czyli Laskowski nie ma większości, jego wybór i objęcie funkcji będzie oznaczało, że jednak kandydat nie musi mieć większości.
  • Byłbym wdzięczny za listę z harmonogramem odchodzenia "starych sędziów" na najbliższe 3 lata wedle izb SN. Czy ktoś z Kolegów ma lub łatwo wygoogluje?
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Do wyboru na prezesa izby karnej miał do wyboru Laskowskiego, Grubbę i Matrasa. Grubby bliżej nie znam, Matras to totalna konfrontacja, a jak prześledzicie wypowiedzi Laskowskiego, to one wcale nie były takie ostre. Cała trójka to "starzy" sędziowie i żaden z nich nie zgłosił zdania odrębnego do styczniowej uchwały.

    Bardziej też chodziło o co innego. "Starzy sędziowie" twierdzą, że "prawdziwym kandydatem" jest ktoś, kto na zgromadzeniu dostał większość, no a przynajmniej 50%.
    Na zgromadzeniu izby karnej padły 22 głosy. Matras dostał 12, Laskowski 8, Grubba 2. Czyli Laskowski nie ma większości, jego wybór i objęcie funkcji będzie oznaczało, że jednak kandydat nie musi mieć większości.
    !!!

    Moja lubić to.
  • Nie musi. Nominację przyjął.
  • Dlatego nie warto bić piany, trzeba mieć władzę. Kurewskie czarne podniebienia z PO nie dały rady.
    https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/184295
  • JORGE napisal(a):
    Dlatego nie warto bić piany, trzeba mieć władzę. Kurewskie czarne podniebienia z PO nie dały rady.
    https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/184295
    Arcymrad. Chwała bohaterom!
  • RIP +

    Może to niestosowne ale przypomniał mi się akurat pewien głupi dowcip Rowana Atkinsona.
  • RIP
    +++
  • Je w kapliczce na gaiku wątek modlitewny.
    Tu można komentować poglądy i dizalanosc
  • Szwadrony Trzaskowskiego - https://zyciestolicy.com.pl/szwadrony-trzaskowskiego-kogo-i-po-co-szkoli-warszawa/

    Ten niebezpieczny kretyn realizuje program terrorysty Kramka i wydał na to 3.6 mln. zł. z miejskiej kasy!
  • Warszawa na pewno czuje się bezpieczniej...
  • Nie rozumiem, ktoś płaci za głosy a usługodawca nie potrafi ich rozciągnąć w czasie tylko robi natychmiastowy hack? Trzeba anulować, podobnie jak w trójce :P
  • 21000 głosów niemal w ostatniej chwili - co by nie mówić, wygląda jak na zamówienie.
  • z satysfakcją wklejam, bo tak powinna wyglądać wypowiedź polityków PIS

    a nie wierzę politykowi, który wygłasza w płomiennym wystąpieniu na wiecu w Poznaniu, że był dumny z śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, kiedy on w Tbilisi bronił niepodległości Gruzji i ten sam polityk jako prezydent Warszawy zmienił ulicę Lecha Kaczyńskiego na ulicę Armii Ludowej. To jest hipokryzja – powiedziała w TVP Info Beata Szydło.

    Była premier skomentowała też zapowiedź Trzaskowskiego, który stwierdził, że jeśli zostanie prezydentem Polski, to będzie apelował, by przywrócić ulicę Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. – Rafał Trzaskowski powinien zaapelować do siebie, bo jeszcze jest prezydentem i może spokojnie tę nazwę ulicy przywrócić – stwierdziła Szydło.

    Odniosła się też do zapewnień Trzaskowskiego o tym, że jeśli wygra wybory, to będzie współpracował z rządem. – Ja sobie przypominam, kiedy w styczniu 2016 roku była debata w Parlamencie Europejskim w Strasbourgu, zorganizowana w sprawie sytuacji w Polsce, którą zainicjowali europosłowie PO. Byłam wtedy tam i broniłam Polski. Przypominam sobie zachowanie Trzaskowskiego i to, co on wtedy jako polityk Platformy robił, jak bardzo był aktywny w przygotowywaniu rezolucji przeciwko Polsce – powiedziała.

    – Nie wierzę, by nagle ten człowiek (Trzaskowski – red.) chciał wspierać rząd, kiedy w tak kluczowym momencie był przeciwko Polsce. Słowa są weryfikowane przez czyny i warto o tym pamiętać. Możemy mieć różne poglądy i się spierać, ale każdy z nas będzie dokonywał wyboru w dniu, w którym będziemy wybierać konkretnego kandydata. Warto wówczas kierować się rozsądkiem, własnymi przekonaniami, ale i zastanowić się, czy ten człowiek, na którego ja oddaję głos, będzie gwarantował Polsce i wszystkim Polakom to, że będziemy mogli o nim mówić, że chce naszego wspólnego dobra i że broni interesu Polski – przekonywała była premier.
  • Takie tam znalezione w internecie:

    dodane 3 lata temu:

    Tyle co widzę to jest to piaskowanie powierzone tzn usuwanie miejsc gdzie odstaje tylko farba ale technologia z domieszką wody do likwidacji pyłu jest mi nie znana .
    Są też tańsze metody usuwania na przykład szlifierką z tarczą z papierem ściernym.
    Pracowałem w 2009 roku jako sprzątacz ścierniwa po paskowaniu to dawali nam tylko maski przeciwpyłowe oraz 10 zł na godzinę ale po 4 mc zmieniłem prace na lżejszą za te same pieniądze
    niektóre spółki miały archaiczny sprzęt np Pan Heniu obsługujący piaskarkę miał 4 zawory kulowe z napisem na zbiorniku kredą :
    Tomek 2
    Krzychu 4
    Michał 6
    Każdy piaskarz piaskujący zbiornik balastowy lub RSW ( Pionowy na żywe ryby)
    miał określoną ilość uderzeń młotkiem na włączenie lub wyłączenie piaskarza bo piaskarz mógł jedynie zgiąć wąż zaduszając piasek z powietrzem ale trzeba pamiętać ,żeby wyjść ze zbiornika balastowego trzeba wyciągnąć kilka lub kilkanaście metrów grubego węża od piaskarki oraz kablówkę oświetleniową oraz wężyk od powietrza w hełmie piaskarskim .
    Więc osoba na tzw obsłudze trzymała czyjeś zdrowie i życie w rękach. Zdarzały się wypadki gdy już zużyty wąż piaskarski się po prostu zużył i pod dużym ciśnienie wybuchał wydobywając z siebie ścierniwo . Wielu starych piaskarzy ma po różnych wypadkach zawodowe ,,tatuaże'' ziarna ścierniwa pod skórą .
    Kiedyś pamiętam sytuacje jak z innej spółki przyszedł tatuś z synkiem na zw Fuchę
    Chłopak 24 letni piaskował a tata był na obsłudze spalinowego kompresora .
    Tatuś zwiększył ciśnienie żeby szybciej młody skończył a że węże były przetarte traf chciał ,że wąż chłopakowi w pewnym momencie puścił pod pachą skutki tego były ,że chłopak został inwalidą a spółka rano załatwiała umowę o dzieło wstecz żeby w ogóle coś było na papierze .. Jakbym przy tym syfie nie robił chwile to bym stwierdził ,że tą robotę wykonują osoby bez wykształcenia oraz jakaś patologia wnioski ?
    Normalni ludzie którzy mają rodziny i kredyty tylko różnica jest taka przy obecnym rynku pracy i sytuacji w kraju,że jak istniały Państwowe stocznie to był chyba najlepiej płatny zawód w stoczni ze z względu na dodatki pracy szkodliwej oraz skrócony staż pracy a teraz w prywatnych spółkach nic.... Badania lekarskie 100 zł i w pełni zdrów do zawodu a o wysokościowych już nie wspomnę .
    Ciekawosteczka.
  • do dzisiaj tzw. badania lekarskie to pic-na-wodę
    :/
  • edytowano June 2020
    przede wszystkim dzisiaj
    romeck napisal(a):
    do dzisiaj tzw. badania lekarskie to pic-na-wodę
    :/
    przede wszystkim dzisiaj ,
    za poznej (koncowka0 komuny, jako student na praktyce przez miesiac pracowalem w Stilonie , to robili nam kompleksowe badania caly dzien w przychodni zakladowej.
    A dzis idzie sie do pani K. , co to studia medyczne robila w Bulgarii za komuny i za 100 zl dostaje sie papier - zdolny do pracy bezterminowo :)
  • romeck napisal(a):
    do dzisiaj tzw. badania lekarskie to pic-na-wodę
    :/
    To zależy. Gdyby nie badania zdolności do pracy to nigdy nie miałbym robionej spirometrii, badań dla kierowców zawodowych, ekg czy badań w komorze akustycznej. A tak, wszystko to zaliczyłem (nadgorliwość korpo kadr i korpo lekarzy?) pracując przy biurku (branża IT).
  • O tym, że Łuk Triumfalny w Paryżu zostanie opakowany mimo śmierci Christo, autora tego artystycznego przedsięwzięcia, poinformował w poniedziałek dyrektor Centrum Zabytków Narodowych (CMN) Philippe Belaval. Realizację projektu z powodu pandemii przesunięto na 2021 r.
    image
    reszta w wątku o archi tekturze
  • kulawy_greg napisal(a):
    Nie rozumiem, ktoś płaci za głosy a usługodawca nie potrafi ich rozciągnąć w czasie tylko robi natychmiastowy hack? Trzeba anulować, podobnie jak w trójce :P
    pewnie za finezję jest dodatkowa oplata
  • Słyszeli Szanowni o eksperymencie Kentlera?

    @tvp_info
    Władze Berlina przez 30 lat celowo przekazywały bezdomne dzieci pod opiekę pedofilom w ramach tzw. eksperymentu Kentlera

  • Niemcy.
  • Mania napisal(a):
    Słyszeli Szanowni o eksperymencie Kentlera?

    @tvp_info
    Władze Berlina przez 30 lat celowo przekazywały bezdomne dzieci pod opiekę pedofilom w ramach tzw. eksperymentu Kentlera

    Jest wewłącie o Niemcach.
  • Mania napisal(a):
    Słyszeli Szanowni o eksperymencie Kentlera?

    @tvp_info
    Władze Berlina przez 30 lat celowo przekazywały bezdomne dzieci pod opiekę pedofilom w ramach tzw. eksperymentu Kentlera

    zatrważające
  • Kentler: singiel, gay, wychowywał (adoptownaych) zterech synów:
    sędzia, zawsze darował oskarżonemu karę, mówiąc, że to miało poztywny wpływ na dziecko
    (za TT)
  • peterman napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Słyszeli Szanowni o eksperymencie Kentlera?

    @tvp_info
    Władze Berlina przez 30 lat celowo przekazywały bezdomne dzieci pod opiekę pedofilom w ramach tzw. eksperymentu Kentlera

    Jest wewłącie o Niemcach.
    Nie zauważyłam, pardon.
  • Chciałabym o coś spytać, ale nie wiem, w jakim wątku, więc tutaj wlazłam. Właściwie od samego początku męczy mnie sprawa stacjonowania wojsk amerykańskich u nas, bo pozbyliśmy się Ruskich, a innych sobie na własne życzenie ściągnęliśmy. Teraz Amerykanów, którzy stacjonowali w Niemczech, przerzucą do Polski i oczywiście, będziemy kolejne gęby karmić i ich utrzymywać. To nie jest tak, że Niemcy się ich sami pozbyli? Nie płacą od dawna na NATO i może tych żołnierzy też nie chcą? Nie rozumiem, o co tu chodzi. Wątpię, żeby to zwiększało nasze bezpieczeństwo, chyba wręcz przeciwnie. To taka refluksja w związku ze spotkaniem prezydentów. Nie wiem, czy się cieszyć, czy się zacząć bać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.