Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1314315317319320672

Komentarz

  • edytowano August 2020
    Gadzinowka uczciła nowa okładką sukces Ordo Iuris
    image

    Ostatnio Ordo Iuris odnioslo sukces w trzech glosnych sprawach.

    "niemal dzień po dniu nasi adwokaci poznali decyzje sądów i prokuratury w trzech sprawach o ogromnym znaczeniu dla debaty publicznej w naszym kraju i powstrzymania kampanii nienawiści prowadzonej na coraz szerszą skalę przez lewicowych ideologów. Dwie z nich dotyczą obrony ludzi sumienia – prof. Bogdana Chazana i zwolnionego za cytowanie Biblii pracownika IKEI. Trzecia wiąże się z obroną wolności słowa – sąd uznał za bezpodstawne pozwy skierowane przeciwko obrońcom rodziny przez stowarzyszenie „Tolerado”.
    Po czterech latach postępowania zwycięstwem naszych prawników i skazaniem autorki oszczerstw zakończyła się głośna sprawa absurdalnych, poniżających kłamstw, które na temat Pana Profesora Chazana rozpowszechniała Anna G. Była działaczka KOD twierdziła m.in., że lekarz rzekomo odmówił wykonania cesarskiego cięcia, co miał argumentować przykazaniami religijnymi. Efektem była publiczna nagonka przeciwko Profesorowi.

    W tym samym czasie do sądu skierowany został akt oskarżenia wobec kierowniczki z Ikei, która zwolniła reprezentowanego przez naszych prawników pracownika koncernu meblowego tylko za to, że zamieścił na forum firmowym cytaty z Pisma Świętego dotyczące homoseksualizmu w odpowiedzi na akcję zorganizowaną przez koncern zatytułowaną „Włączenie LGBT+ jest obowiązkiem każdego z nas”.

    Sukcesem jest też decyzja Sądu Okręgowego w Gdańsku, który oddalił pozew zrzeszającego działaczy politycznych LGBT stowarzyszenia Tolerado. Żądali oni zakazu prowadzenia kampanii społecznej ukazującej związki między homoseksualnym stylem życia a pedofilią.

    Każda z tych spraw ma nie tylko znaczenie indywidualne, ale ogromny wpływ na granice debaty publicznej w naszym kraju. Nie możemy pozwolić, by zdominowały ją kłamstwa, a obrońcy wartości bali się zabrać głos w obawie przed represjami.

    Widzimy jednak, że skrajni ideolodzy nie ustają w działaniach nakierowanych na narzucenie politycznego dyktatu. Nie wahają się uderzyć w to, co dla ogromnej części Polaków jest święte. W ostatnich dniach widzieliśmy profanację figury dźwigającego krzyż Chrystusa przed bazyliką św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu.

    Oczywiście bez chwili zwłoki podjęliśmy interwencję – do prokuratury już trafiło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa obrazy uczuć religijnych. Będziemy pilnować, by sprawcy przestępstwa nie uniknęli kary. Oferujemy również naszą pomoc wszystkim ofiarom przemocy motywowanej ideologią LGBT."
    =D>
  • Spodobał mnie się tytuł "Lud poczuł żądzę odwetu". Może dlatego celebryci "poczuli żądzę wyjazdu". Może rzeczywiście miarka się już przebrała.
  • Piękna i mocna okładka! Kojarzy mi się tylko pozytywnie! Tylko.
  • Brawo! Osobiście mam ustawiony stały przelew do OI z paroma grosikami, chociaż nie wszystkie ich polityczne akcje mi się podobają.
  • romeck napisal(a):
    Piękna i mocna okładka! Kojarzy mi się tylko pozytywnie! Tylko.
    !
  • uhrr napisal(a):
    Gadzinowka uczciła nowa okładką sukces Ordo Iuris
    Przypomniał mi się znany dowcip o Żydzie czytającym Der Sturmer. Ziomki go pytają:
    - Icek, ale dlaczego?
    - Bo tu my rządzimy światem!
    :)
    polmisiek napisal(a):
    Brawo! Osobiście mam ustawiony stały przelew do OI z paroma grosikami, chociaż nie wszystkie ich polityczne akcje mi się podobają.
    No mnie też nie wszystkie. Np projektem antyaborcyjnym przewidującym karanie kobiet wkurzyli mnie tak bardzo, że ich posądziłem o bycie prowokatorami, na usługach tamtej strony.
    No ale jeśli robią robotę, to chwałcia. I grosik.
  • A w międzyczasie - taką laurkę nam pewien muślin wystawił:
    https://www.facebook.com/theimamofpeace/photos/a.1526441740934842/2812654322313571/?type=3&theater
    Nie trzeba się logować.
  • TecumSeh napisal(a):
    taką laurkę nam pewien muślin wystawił
    Oj, niedobrze! Trzeba mu podsunąć jakiegoś postępowego dziennikarza, żeby mu wytłumaczył, jak tu niedobrze, to będzie dobrze.

  • Tomek napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    taką laurkę nam pewien muślin wystawił
    Oj, niedobrze! Trzeba mu podsunąć jakiegoś postępowego dziennikarza, żeby mu wytłumaczył, jak tu niedobrze, to będzie dobrze.

    Obawiam się że muślin zna na tyle rzeczywistość, że już nie posłucha. I co teraz?
    Czaby mu jakiś tvn z hitlerowcami wynająć.. ech, nie ma lekko.

  • "Postanowiłem wyrwać tę flagę i odczepić ją od biało-czerwonej. Udało mi się. Było to bardzo trudne, ponieważ włączyli się do tego inni ludzie, ale ostatecznie udało mi się i została tylko biało-czerwona. Później rozpoznałem, że ci ludzie należeli do głównych przedstawicieli aktywistów LGBT. Kobieta, której wyrwałem flagę jest znana z profanowania wizerunku Najświętszej Maryi Panny w Poznaniu. W mojej ocenie była to specjalnie przygotowana profanacja "

    nie umiem wklejac tu filmikow z twittera, a wiec tylko link:
    https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-r-zawadzki-czulem-ze-to-prowokacja-nie-moglem-pozwolic-na-kolejna-profanacje-figury-chrystusa-sursum-corda/

    @romeck, jak sie wkleja tu filmiki z tt? Dla mnie to ciemna magia.
  • Sursum corda. A raczej - sursum culi!
  • @uhrr Z Twittera nie da się wklejać ani filmików, ani obrazków/ zdjęć. Pewnie są programiki do znajdowania adresu, zainteresuję się. (Sam mam program do ściągania filmów czy obrazów, ale to robi niejako niejawnie, nie pokazuje adresu, więc na smartfon sobie pościągam)
  • https://www.tvp.info/49265433/potezna-eksplozja-w-bejrucie-kleby-dymu-nad-stolica-libanu-wideo

    "Potężna eksplozja w Bejrucie. Kłęby dymu nad stolicą Libanu [WIDEO]
    DMIR, KF 04.08.2020, 17:40 |aktualizacja: 18:56

    Co najmniej 10 osób zginęło we wtorek w wyniku potężnej eksplozji w stolicy Libanu, Bejrucie – podaje miejscowa służba zdrowia. Są setki rannych – informuje telewizja Al-Dżazira. Fala uderzeniowa, która powstała po wybuchu, spowodowała rozległe zniszczenia w wielu częściach miasta, głównie w centrum. Według telewizji Al-Arabija odgłos wybuchu był słyszany 20 km od Bejrutu.

    Miejscowe służby bezpieczeństwa potwierdziły, że do wybuchu doszło w porcie, gdzie magazynowane były materiały wybuchowe. Ratownicy medyczni w zgliszczach odnaleźli 10 ciał."

    Straszne. Wracasz spokojnie z pracy a tu...
  • Yebło jak za dawnych czasów. Są podejrzenia, że to saletra amonowa i przypadkowe zaprószenie ognia w porcie.
  • taaa
    w kamieniłomach też strzelają saletrą
  • edytowano August 2020
    filmik z kamery przedsklepowej:
    ludzie już słyszą wybuch i widzą fajerwerku, a za chwilę - łubudu w nich fala uderzeniowa!



    cztery zdjęcia ze strefy zero


    filmik ze strefy zero
  • romeck napisal(a):
    filmik z kamery przedsklepowej:
    ludzie już słyszą wybuch i widzą fajerwerku, a za chwilę - łubudu w nich fala uderzeniowa!
    Z fizyki praktycznej to trzeba zawsze pamiętać, że w modelu standardowym najszybciej lecą fotony do oczu, potem lecą uszony do uszu, natomiast różne napierdzielony napierdzielają z jeszcze większym opóźnieniem. Więc najlepiej reagować od razu na fotony.

  • czy caritas zbiera na pomoc?
    wpłaciłbym na konto w BajRucie, ale nie znam tam nikogo.
    pozostaje mi chyba nasz caritas i jego koszty pośrednie
  • Caritas zbiera. Dziś był apel o pomoc.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • dzięki Anno
    św. Charbelu módl sie za nimi

    Emanuel Macron spieszy na miejsce, to była ich, francuska, strefa wpływów, Bejrut był bardziej Paryżem swego regionu niż Warszawa - wschodu. Maronici parlają pono nieźle

    https://twitter.com/EmmanuelMacron?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1290987025391329281|twgr^&ref_url=https://www.tagesanzeiger.ch/schwere-explosion-erschuettert-libanesische-hauptstadt-748414744208
  • christoph napisal(a):
    czy caritas zbiera na pomoc?
    wpłaciłbym na konto w BajRucie, ale nie znam tam nikogo.
    pozostaje mi chyba nasz caritas i jego koszty pośrednie
    we Wnetu lekramowali fundację fenicja.org w danej sprawie.
  • christoph napisal(a):
    czy caritas zbiera na pomoc?
    wpłaciłbym na konto w BajRucie, ale nie znam tam nikogo.
    pozostaje mi chyba nasz caritas i jego koszty pośrednie
    Siostra przyjaciółki córki jest od dwóch lat woluntariuszką w Bejrucie. Organizowała zbiórki . Wpłacaliśmy. Jeszcze nie wiem co u niej ale się dowiem.
  • edytowano August 2020
    Cała kupa różnych takich tam działa. Jak ci na przykład, Złodzi.

    https://mobile.twitter.com/iszunia/status/1290914182859231233

  • Bardzo ciekawa relacja, nie tylko o syt. Hiszpanii

  • edytowano August 2020
  • stareczasy napisal(a):
    https://www.dutchnews.nl/wpcms/wp-content/uploads/2020/08/cycle-crash.jpg

    Czesiu chyba powinien rozważyć emeryturę.
    image
  • edytowano August 2020
    IT 2020 dla człowieka:
    Strony otwierające się godzinami, coraz gorzej działające przegladarki internetowe. Nawał reklam, na poziomie pirackich stron z strimami, każde pierdnięcie użytkownika gdzieś przesyłane.

    regres.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.