Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1317318320322323672

Komentarz

  • edytowano August 2020
    janosik napisal(a):
    Ciekawe czy Margot może sobie wziąść kredyt na Michała?
    W dokumentach chyba podaje się tylko PESEL. (Wesensie: nie nicki/ksywy czy płeć.)

    PESEL to skrót od Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności. Numer ten składa się z 11 cyfr, z których każda ma znaczenie. Z numeru PESEL można odczytać datę urodzin danej osoby i jej płeć
    Niestety (dla LGBT+) system rozróżnia tylko dwie płcie! Przedostatnia to cyfra jest: dla mężczyzn: 0, 2, 4, 6, 8, dla żeńszczyn: 1, 3, 5, 7, 9.

    (Czy Bęgowskiemu zmieniono numer PESEL na grodzkowy? Serio dla siebie pytam!)




  • romeck napisal(a):

    Niestety (dla LGBT+) system rozróżnia tylko dwie płcie! Przedostatnia to cyfra jest: dla mężczyzn: 0, 2, 4, 6, 8, dla żeńszczyn: 1, 3, 5, 7, 9.
    A nie na odwrót przypadkiem?

  • romeck napisal(a):
    janosik napisal(a):
    Ciekawe czy Margot może sobie wziąść kredyt na Michała?
    W dokumentach chyba podaje się tylko PESEL. (Wesensie: nie nicki/ksywy czy płeć.)

    PESEL to skrót od Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności. Numer ten składa się z 11 cyfr, z których każda ma znaczenie. Z numeru PESEL można odczytać datę urodzin danej osoby i jej płeć
    Niestety (dla LGBT+) system rozróżnia tylko dwie płcie! Przedostatnia to cyfra jest: dla mężczyzn: 0, 2, 4, 6, 8, dla żeńszczyn: 1, 3, 5, 7, 9.

    (Czy Bęgowskiemu zmieniono numer PESEL na grodzkowy? Serio dla siebie pytam!)




    Jak można tak chwiać tożsamością użytkowników forum i to z wieczora?
  • romeck napisal(a):
    Przedostatnia to cyfra jest: dla mężczyzn: 0, 2, 4, 6, 8, dla żeńszczyn: 1, 3, 5, 7, 9.
    Kolega jest na pewno pewien? Bo wyszło mi, że jestem kobietą i chociaż na wszelki wypadek zajrzałem w gacie trochę się niepokoję.

  • Brzost napisal(a):
    romeck napisal(a):

    Niestety (dla LGBT+) system rozróżnia tylko dwie płcie! Przedostatnia to cyfra jest: dla mężczyzn: 0, 2, 4, 6, 8, dla żeńszczyn: 1, 3, 5, 7, 9.
    A nie na odwrót przypadkiem?

    A co, poczuła się Kolega jakimś dżendrem?

  • Brzost napisal(a):
    romeck napisal(a):

    Niestety (dla LGBT+) system rozróżnia tylko dwie płcie! Przedostatnia to cyfra jest: dla mężczyzn: 0, 2, 4, 6, 8, dla żeńszczyn: 1, 3, 5, 7, 9.
    A nie na odwrót przypadkiem?

    A co za różnica: Margot czy Michał? ;)
  • Przypadkiem na odwrót!
    W przypadku kobiet cyfra oznaczająca płeć jest parzysta
    naboku: może wogóle być cyfra parzysta? Nie kopiowałem dla tego właśnie i się walnąłem.
  • romeck napisal(a):
    Przypadkiem na odwrót!
    W przypadku kobiet cyfra oznaczająca płeć jest parzysta
    naboku: może wogóle być cyfra parzysta? Nie kopiowałem dla tego właśnie i się walnąłem.
    Było sprawdzić po swoim peselu. Mój znam na pamiec
    Czasem się przydaje
  • Też znam na pamięć, od 1992 roku! Ale po co sprawdzać, jak są koledzy! ;)
  • romeck napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    romeck napisal(a):

    Niestety (dla LGBT+) system rozróżnia tylko dwie płcie! Przedostatnia to cyfra jest: dla mężczyzn: 0, 2, 4, 6, 8, dla żeńszczyn: 1, 3, 5, 7, 9.
    A nie na odwrót przypadkiem?

    A co za różnica: Margot czy Michał? ;)

    Ano wyszło Szydło z worka!
    Od dawna go podejrzewałem.. Artysta!
    A gdzie mamy największe propedlaskie i antynarodowe podejście? W jakim środowisku, ja się pytam?

    Niby ma żonę i dzieci.. ale wiadomo, trzeba się dobrze zalegendować. A potem co?
    Najpierw sieje niepewność płciową pośród forumowiczów za pomocą numerów Pesel, by się w końcu skompromitować otwartym tekstem! Pod pozorem żartu oczywiscie...

    Panie i Panowie!
    There is a moll right at the top of Excathedra forum.. He's been there for years!
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    romeck napisal(a):

    Niestety (dla LGBT+) system rozróżnia tylko dwie płcie! Przedostatnia to cyfra jest: dla mężczyzn: 0, 2, 4, 6, 8, dla żeńszczyn: 1, 3, 5, 7, 9.
    A nie na odwrót przypadkiem?

    A co, poczuła się Kolega jakimś dżendrem?



    U mnie i Małżonki jest właśnie odwrotnie. Ona ma parzystą a ja nie.
  • Brzost napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    romeck napisal(a):

    Niestety (dla LGBT+) system rozróżnia tylko dwie płcie! Przedostatnia to cyfra jest: dla mężczyzn: 0, 2, 4, 6, 8, dla żeńszczyn: 1, 3, 5, 7, 9.
    A nie na odwrót przypadkiem?

    A co, poczuła się Kolega jakimś dżendrem?

    U mnie i Małżonki jest właśnie odwrotnie. Ona ma parzystą a ja nie.

    I tak ustaliła reguły SB przed laty. Bali się jak nr porządkowy zostanie przyjęty w Polsce, czynie będzie się kojarzył z Auschwitz.
    Noale każdej władzy ten system passuje
  • Co to za "moll"? Mol czy idiom? ;)
  • Miki Moll, oczywiście.
  • .
    romeck napisal(a):
    Co to za "moll"? Mol czy idiom? ;)
    Ups, "mole" miało być.

  • peterman napisal(a):
    Miki Moll, oczywiście.
    Otworzył mi kolega w mózgu komórkę z komiksami Miki Molla!!! ;)
  • christoph napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    romeck napisal(a):

    Niestety (dla LGBT+) system rozróżnia tylko dwie płcie! Przedostatnia to cyfra jest: dla mężczyzn: 0, 2, 4, 6, 8, dla żeńszczyn: 1, 3, 5, 7, 9.
    A nie na odwrót przypadkiem?

    A co, poczuła się Kolega jakimś dżendrem?

    U mnie i Małżonki jest właśnie odwrotnie. Ona ma parzystą a ja nie.
    I tak ustaliła reguły SB przed laty. Bali się jak nr porządkowy zostanie przyjęty w Polsce, czynie będzie się kojarzył z Auschwitz.
    Noale każdej władzy ten system passujeByle nie tatuowali.

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Byle nie tatuowali.

    Dzisiaj się chipuje.
  • Nie trzeba czipować komórę i tak każdy nosi ze sobą
    :D
    A tam jest wincyj o nas niz sami o sobie wiemy.
  • Najlepsze województwa pod względem odsetka zdanych egzaminów dojrzałości. Absolwenci Liceów Ogólnokształcących.
    Świętokrzyskie (85%)
    Małopolskie (84%)
    Podkarpackie (84%)

    Interesujące, nieprawdaż?
  • Maria napisal(a):
    Najlepsze województwa pod względem odsetka zdanych egzaminów dojrzałości. Absolwenci Liceów Ogólnokształcących.
    Świętokrzyskie (85%)
    Małopolskie (84%)
    Podkarpackie (84%)

    Interesujące, nieprawdaż?
    Phi za to nie mają raka szyjki macicy.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Nie trzeba czipować komórę i tak każdy nosi ze sobą
    :D
    A tam jest wincyj o nas niz sami o sobie wiemy.
    We związku ze zmianą komórki dokonuję remanentu w "Internetach". I taki gugiel zaskoczył mnie historią lokalizacji. To bydle pamięta wszędzie gdzie byłem na 10 lat wstecz. Albo i dłużej. I kiedy. A porównując logi , powie też z kim. A porównując zapisy z karty kredytowej : gdzie jadłem i co.

    Noszku...
  • Maria napisal(a):
    Najlepsze województwa pod względem odsetka zdanych egzaminów dojrzałości. Absolwenci Liceów Ogólnokształcących.
    Świętokrzyskie (85%)
    Małopolskie (84%)
    Podkarpackie (84%)

    Interesujące, nieprawdaż?
    Owszem. I tak jest od wielu lat.
    Podobnież jest korelacja między wskaźnikiem rozwodów, poziomem przestępczości, nieletnich ciąży, aborcji, itp:
    image
    image
    image
  • Nad czym się tak w tym Świnioujściu rozwodzą?
  • Ze Świnoujścia do Walvis Bay droga nie była krótka!
  • Zima napisal(a):
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Nie trzeba czipować komórę i tak każdy nosi ze sobą
    :D
    A tam jest wincyj o nas niz sami o sobie wiemy.
    We związku ze zmianą komórki dokonuję remanentu w "Internetach". I taki gugiel zaskoczył mnie historią lokalizacji. To bydle pamięta wszędzie gdzie byłem na 10 lat wstecz. Albo i dłużej. I kiedy. A porównując logi , powie też z kim. A porównując zapisy z karty kredytowej : gdzie jadłem i co.

    Noszku...
    Można wyłączyć (geolokalizację)! Mało tego, nie załączyła się bez Twojej zgody! Tyle, że więsziść klika: tak, tak, tak...

    Ja w swojej wyłączyłem. Czasem załączam.
  • romeck napisal(a):
    Zima napisal(a):
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Nie trzeba czipować komórę i tak każdy nosi ze sobą
    :D
    A tam jest wincyj o nas niz sami o sobie wiemy.
    We związku ze zmianą komórki dokonuję remanentu w "Internetach". I taki gugiel zaskoczył mnie historią lokalizacji. To bydle pamięta wszędzie gdzie byłem na 10 lat wstecz. Albo i dłużej. I kiedy. A porównując logi , powie też z kim. A porównując zapisy z karty kredytowej : gdzie jadłem i co.

    Noszku...
    Można wyłączyć (geolokalizację)! Mało tego, nie załączyła się bez Twojej zgody! Tyle, że więsziść klika: tak, tak, tak...

    Ja w swojej wyłączyłem. Czasem załączam.
    Robię podobnie, natomiast warto pamiętać że w zasadzie zawsze jesteśmy zalogowani do najbliższej stacji bazowej, więc operator ma naszą lokalizację (w miescie) z dokładnością do kilkuset metrów, w centrach handlowych i wielkich biurowcach nawet dokładniej.

  • Jednak operator (telefonii) nie przekazuje ich reklamodawcom, a Google - tak!

    Aż sprawdziłem sobie które aplikacje używają geolokalizacji (w moim smartfonie):
    ustawienia -> lokalizacja -> ostatnie prośby o lokalizację:
    · Twitter
    · Windy (świetna apka na burze!)
    · Facebook
    · Mapy (google maps)
    · SkyCash (kupuję bilety komunikacji miejskiej)
    =
  • W srajfonach nie ma lokalizancji bez wyrażenia wyraźnej zgody w każdej apce.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.