Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1433434436438439672

Komentarz

  • Wszystkim zainteresowanym funkcjonowaniem youtube-a polecam b.ciekawą notkę z salonu24 :
    https://www.salon24.pl/u/geos/1175352,cenzura-2-0-czyli-jak-youtube-cenzuruje-komentarze-uzytkownikow
  • chwała!

  • ! Chwała!
  • Chałwa!
  • edytowano October 2021
    W uzupełnieniu powyższego - moja Małżonka ma udzielić wywiadu na te tematy jutro (31 X) rano przez Skype'a o 6.40 w TVP Info. A potem we wtorek w Polskim Radio, ale jeszcze nie wiem, w którym programie i o której godzinie.
  • Szacun!
  • Brzost napisal(a):
    W uzupełnieniu powyższego - moja Małżonka ma udzielić wywiadu na te tematy jutro (31 X) rano przez Skype'a o 6.40 w TVP Info. A potem we wtorek w Polskim Radio, ale jeszcze nie wiem, w którym programie i o której godzinie.
    Linki, linki dla tych co nie mogą oglądać or it didn't happen. ;)

    👣

    🐾
    🐾

  • edytowano October 2021
    Brzost napisal(a):
    W uzupełnieniu powyższego - moja Małżonka ma udzielić wywiadu na te tematy jutro (31 X) rano przez Skype'a o 6.40 w TVP Info. A potem we wtorek w Polskim Radio, ale jeszcze nie wiem, w którym programie i o której godzinie.
    Przeczytałem dopiero o 6:43, włączam a tu Pani mówi o rybach i sczycie klimatycznym. Coś krótki był ten wywiad :(
    Edit: jest o grobach teraz, 6:49
    Edit: jest i wywiad, ale pani nie nazywała się Brzostowa. :D Za to w tle ładna mapa
  • To taka nasza mapa na której wbijamy kolorowe szpileczki w miejscach, które odwiedziliśmy kiedykolwiek (my i nasze dzieci - każde inny kolor). Są jeszcze dwie mapy - Europa i świat, na ścianie, której nie było widać.
  • edytowano October 2021
    OKO.press :-B

    image
  • edytowano October 2021
    chałwa!
    Można mieć poglądy i być człowiekiem
  • edytowano October 2021
    Często z kolei bywało tak, że ludzie o poglądach bardzo pro-semickich (np. sami Żydzi) dla odmiany wydawali innych Żydów nazistom, w imię wyznawanej ideologii prymatu jednostkowego przetrwania biologicznego i zachowania jakości życia.

    W Izraelu taki rodzaj "sygnalizmu" uprawianego na rzecz III-Rzeszy przez jego obywateli kosztem współziomków nie był i nie jest uznawany za przestępstwo
  • Mordechlaj_Mashke napisal(a):

    Linki, linki dla tych co nie mogą oglądać or it didn't happen. ;)
    Voila! https://www.tvp.info/56313260/31102021-0555
    Od 54 minuty.
  • MarianoX napisal(a):
    Często z kolei bywało tak, że ludzie o poglądach bardzo pro-semickich (np. sami Żydzi) dla odmiany wydawali innych Żydów nazistom, w imię wyznawanej ideologii prymatu jednostkowego przetrwania biologicznego i zachowania jakości życia.

    W Izraelu taki rodzaj "sygnalizmu" uprawianego na rzecz III-Rzeszy przez jego obywateli kosztem współziomków nie był i nie jest uznawany za przestępstwo
    Lecz nie dlatego, że pochwalali to zachowanie a potemu, że Żyda za niegodne zachowanie nie można sądzić.

    Topmodelki nie robią kupy.
  • Brzost napisal(a):
    Mordechlaj_Mashke napisal(a):

    Linki, linki dla tych co nie mogą oglądać or it didn't happen. ;)
    Voila! https://www.tvp.info/56313260/31102021-0555
    Od 54 minuty.
    Bardzo ładnie mówiła.
  • edytowano October 2021
    Nowe prawo drogowe:

    https://moto.pl/MotoPL/7,88389,27565263,nowe-mandaty-jeszcze-brutalniejsze-utrata-prawa-jazdy-od-6.html

    W zasadzie większość jest do zaakceptowania.

    No ale to?
    "Przekraczanie dopuszczalnej prędkości o ponad 30 km/h będzie skutkowało minimalnym mandatem w wysokości 1,5 tys. zł, niezależnie od faktu, czy naruszenie zostało stwierdzone w obszarze zabudowanym czy też poza tym obszarem. Jeśli sprawca ponownie popełni takie wykroczenie w ciągu dwóch lat, to zostanie ukarany grzywną nie niższą niż 3 tys. zł. "

    Kurde no, powiem wprost 1200 lub obliczane na podstawie zarobków. Tak bym wolał!

    To mi się najbardziej nie podoba:
    "ponownie popełni takie w ciągu dwóch lat, to zostanie ukarany grzywną nie niższą niż 3 tys. zł."

    A wyższą? Trzy tysiaki to Sporo, sporo za sporo.

    ____


    Taką historię opowiem w ramach tematów około mandatowych żeby tylko nie narzekać, jedziemy kiedyś z ojcem od rodziny z nad morza. Już nie pamiętam co się stało ale w aucie rozwaliło nam boczną szybę. Czy to jakąś petarde ktoś rzucił czy co, 3 w nocy. Zatrzymuje na policja i się okazuje, ze ojciec zapomniał wszelkich dokumentów nic, null. Zostały u rodziny. Rozwalona szyba brak dokumentów. Mundurowy wział od niego stówe i pojechaliśmy do domu. To było tak z 15 lat temu.

    __

    EDIT - sory za link do wyborczej, szukałem w wyszukiwarce strony gdzie wylistowali, a nie zwróciłem uwagi, ze to jest powiązane z gazeta.pl
  • edytowano October 2021
    Dziś już nie ma obowiązku wożenia dokumentów. Dobra zmiana?

    Kto nie łamie przepisów nie ma się co obawiać wysokich mandatów. Lepszym rozwiązaniem byłoby zmniejszenie limitu punktów o połowę, te 24 to jest jakaś groteska. Ale po komentarzach widzę że Polacy wolą płacić i dalej jeździć jak w Rosji, byle prawa jazdy nie zabrali.

    https://www.brd24.pl/technologie/566-mld-zl-tyle-obecnie-kosztuja-polske-rocznie-wypadki-drogowe/
  • Jest też druga strona medalu. Obok mnie jest taka droga, że jak się jedzie 80 to się wydaje, że się stoi i jest to naprawdę prędkoś superbezpieczna. Pechowo jest tam akurat teren zabudowany. Dwa razy się zapomnisz i po prawku.
  • Wiele razy się spotkałem z opinią kierowców, że u nas znaki znacznie zaniżają prędkość dopuszczalną w stosunku do tego co jest np w Skandynawii, gdzie znaki stawiają z głową, ale za to i karają niemiłosiernie. Sam jestem kierowcą od 3 lat, i też mam wrażenie że przekraczanie o 30 na godzinę to codzienność, a jeżdżenie zodnie z przepisami to generowanie korków i niebezpiecznych sytuacji na drodze.
  • kulawy_greg napisal(a):
    Wiele razy się spotkałem z opinią kierowców, że u nas znaki znacznie zaniżają prędkość dopuszczalną w stosunku do tego co jest np w Skandynawii, gdzie znaki stawiają z głową, ale za to i karają niemiłosiernie. Sam jestem kierowcą od 3 lat, i też mam wrażenie że przekraczanie o 30 na godzinę to codzienność, a jeżdżenie zodnie z przepisami to generowanie korków i niebezpiecznych sytuacji na drodze.
    Podzielam tę opinię.
  • 1. Jestem kierowcą od 30 lat.
    2. Przejechałem jakieś 0,5 mln kilometrów.
    3 . Prowadziłem samochody od Malucha do WV Transporter (T3)
    4. Trochę znajomych pośród policjantów kiedyś miałem.
    Znaki w i ograniczenia w Polsce:
    - drogi w Polsce są przeznakowione, co bardzo utrudnia prowadzenie pojazdów, Policja z tego korzysta ale wielokrotnie postulowała ich zmniejszenie i wprowadzenie limitów znaków na 10 m drogi,
    - limity prędkości są dostosowane nie do najnowszych limuzyn, a do samochodów kilkunasto letnich, gdzie układ jezdny nie jest najwyższej klasy, czyli tam gdzie nowa Honda Civic z nowymi oponami spokojnie pojedzie 90 km/h dla 20 letniej Skody 120 była walka o utrzymanie się na drodze przy 65 km/h, dlatego limity są jakie są,
    - kolejnym czynnikiem jest kultura prowadzenia pojazdów, im ona większa tym zakazy mogą być rzadsze i łagodniejsze, a to się w Polsce poprawia,
    Co do prowadzenia samochodu, to czasami przestrzegam przepisów co do litery.
  • Co do samochodów, to są liczone na 50, 90 i 130 kmh.
    Wtedy jest najekonomiczniej i najlepsze spalanie.
  • trep napisal(a):

    Bardzo ładnie mówiła.
    Dzięki :-)
    Tu trochę więcej, bo dla pallotyńskiego radia:
    https://siodma9.pl/wiadomosci/item/6321-teresa-zachara-kazdy-z-polskich-cmentarzy-zagranica-staramy-sie-otoczyc-nasza-opieka

  • Chwałcia!
  • chałwa!
    z pistacjami!
  • Polak ze Lwowa: "Gdy zobaczyłem Panią w telewizji w niedzielę rano, to się najpierw ucieszyłem, a zaraz potem zmartwiłem, bo pomyślałem że Pani do nas nie przyjedzie. A tu niespodzianka - Pani przyjechała!"
  • Wiele kontrowersji wzbudzają planowane przepisy dotyczące własności nagrobków.

    - Dziś obowiązuje zasada, że grunt należy do zarządcy, do cmentarza. Wszystko, co stoi na tym miejscu - czyli nagrobek, pomnik itp. - jest własnością dysponenta. Teraz ma być własnością cmentarza - wyjaśnia w rozmowie z money.pl Krzysztof Wolicki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego.

    Tłumaczy, że nowe przepisy w takiej formie będą rodzić mnóstwo problemów. Już budzą spore kontrowersje – bo praktycznie odbierają Polakom własność nagrobków ich zmarłych bliskich. Ale to niejedyny kłopot.

    - Wyobraźmy sobie sytuację, gdy dysponent nagrobka go zdemontuje i wywiezie. Może go przecież postawić, dbać o niego. Ale jeśli mu się nie podoba? Zapłacił za niego, chce inny albo nie chce żadnego. Co wtedy? Zarządca cmentarza ma dzwonić na policję? Podczas spotkania z rządowym pełnomocnikiem nikt nam na to pytanie nie odpowiedział – mówi Wolicki.

    Dodaje, że podobnych absurdów jest więcej. Bo co jeśli jakiś nagrobek zostanie zniszczony podczas wichury czy powodzi? Będzie własnością cmentarza, więc to cmentarz będzie musiał go odbudować. Krzysztof Wolicki mówi, że podczas spotkania z Labudą branża pogrzebowa poruszała ten wątek. Mieli się dowiedzieć, że od tego są przecież ubezpieczenia.

    - Owszem, można to sobie wyobrazić na małym cmentarzu przy małych zniszczeniach. Średnia wartość ubezpieczenia nagrobka to 1 promil jego wartości. Załóżmy, że nagrobek kosztuje 10 tysięcy, wtedy roczna składka to 100 złotych. Ale mamy w Polsce cmentarze, gdzie nagrobków jest kilkanaście tysięcy.

    image
    pojawi si iecej wanien z wyciętym dnem jako zastępstwo pomnika
    https://allegro.pl/oferta/nagrobek-plastikowy-obudowa-grobu-plastikowa-hit-7432178322
  • Piątka dla nieboszczyków!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.