Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1434435437439440672

Komentarz

  • pewnie był problem z grobami nieprzedłużonymi i awanturami - a co z pomnikiem?
  • W czwartek w Rosji obchodzony jest Dzień Jedności Narodowej. Z tej okazji Władimir Putin odwiedził anektowany w 2014 roku Krym. W przemówieniu stwierdził, że półwysep został przyłączony do Rosji, bo taka była "suwerenna wola całego narodu".

    ładny argument
  • Pozazdrościć temu narodu suwerennej woli.
  • edytowano November 2021
    Wola Cara wolą Narodu: Za Caru, za Rodinu!

    Taką ideą (pan)mongolską ich niegdyś przebodli

    BTW pamięta ktuś nietuzinkowego forumowicza Barona Panmongolistę?
  • Pamiętam. Założył później własne forum na którym dyskutował sam ze sobą ;-)
  • - Panie doktorze, ja rozmawiam do samego siebie.
    - Ależ proszę pana, wiele osób rozmawia do siebie.
    - Ale pan nie wie, jaki ja jestem nudziarz!
  • Warto przypomnieć, że w maju na Zamku Królewskim w Warszawie otwarta została wystawa „Polskie elity wobec upadku Rzeczypospolitej” dla uczczenia 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Było na niej więcej reprezentacyjnych konterfektów, ale z wileńską świetnie się dopełniają.

    - Warszawska wystawa pokazywała różne ludzkie postawy w sytuacji śmiertelnego zagrożenia państwa i upadku Rzeczypospolitej Obojga Narodów – przypominał w Wilnie Wojciech Fałkowski, dyrektor Zamku Królewskiego. - Z jednej strony byli patrioci, którzy patrzyli na Konstytucję jako możliwość uratowania państwa, a z drugiej – zdrajcy uważający wszelkie zmiany polityczne i obyczajowe za zagrożenie dla państwa i narodu, działający w interesie obcych mocarstw. Obie wystawy pokazują starcie tych dwóch racji.
    https://www.rp.pl/kultura/art19043561-wystawa-o-dobro-ojczyzny-w-wilnie-wspolnota-oraz-niezaleznosc
  • edytowano November 2021
    Brzost napisal(a):
    Pamiętam. Założył później własne forum na którym dyskutował sam ze sobą ;-)
    Idealne forum powinno dążyć do pełnej zgodności poglądów uzýtkowników, mederatorów i Administracji. Gdy wszytkie te aspekty personalne łączą się w jednej osobie, perfekcja zostaje osiągnięta.
  • I tak w kółko. Aktualnie należy załamywać ręce nad bezdusznością polskiego rządu i brakiem pomocy dzieciom koczujacym w lesie, w końcu nie ma tam żadnego drugiego dna, tak jak w cmentarzach dla piesków czy zakazie szpicruty, żadnego drugiego dna.

    image
  • edytowano November 2021
    Teraz jest ta akcja, że ojej biedna Izunia (30l) zmarła przez zakaz aborcji. Zły wyrok TK etc.

    Słowem się o ojcu nie zająknęli. Tylko jakieś ckliwe bzdety.

    edit: po poszukiwaniach odnalazłem ,że miałą męża i córkę.
  • Każdy głupi lekarz wie, że przy ciąży pozamacicznej, gdy pojawiają się bóle, ratuje się życie matki.
  • Izunia jest ofiarą w tej sprawie.

    Biedna dziewczyna z prowincji.

    22 tydzień ciąży - można było ratować i ją i spróbować ratować dziecko (dziecko miało małe szanse, przyznaję).

    Ciekawe, czy lekarze chcą tą histerią przykryć swoje zaniechania, czy stworzyli tę sytuację celowo.

  • może uszczegółowię wszystko, co wiemy, to to, że za wcześnie odeszły wody płodowe. Lekarze mieli możliwość

    1. podtrzymania ciąży,
    2. wywołania przedwczesnego porodu.

    Wybrali trzecią - najgorszą możliwość - położyli pacjentkę i czekali nic nie robiąc.

    Dzisiaj ich prawniczka twierdzi, że bali się podjąć działanie, bo ochrona życia. W tym sęk, że lekarze co chwila podejmują decyzje czyje życie i zdrowie ratować. Dzieje się tak dlatego, że zawsze i wszędzie są ograniczone środki.

    Gdy respirator jest jeden, a pacjentów do podłączenia dwóch to trzeba podjąć decyzję, kogo podpiąć. Gdyby zastosować metodologię z Pszczyny, należałoby poczekać, aż jeden z pacjentów umrze i dopiero wtedy podpiąć drugiego. I obwinić PiS, Kaję Godek i katoli za jego śmierć.
  • A tam nie było mechanicznego przebicia pęcherza w celu "usunięcia" ciąży? A dziecko z wadami genetycznymi nie urodziło się martwe, to po kilku dniach zgłosiła się do szpitala...
  • qiz napisal(a):
    A tam nie było mechanicznego przebicia pęcherza w celu "usunięcia" ciąży? A dziecko z wadami genetycznymi nie urodziło się martwe, to po kilku dniach zgłosiła się do szpitala...
    nie wiem, nie spotkałam się z taką relacją.

    Sama przeżyłam przebicie pęcherza w ciąży - w szpitalu, stan zapalny, w trakcie wstawania z łóżka na prośbę położnej. Stąd wiem, że nikt nie musiał tu działać intencjonalnie.

    Za to intencjonalnie zaczekano do śmierci jednego z pacjentów, by podjąć się ratowania drugiego. Z relacji wynika, że to czekanie też nie było takie jak by się można było spodziewać - nie monitorowano stanu pacjentki.
  • Miała 40 st. gorączki i trzęsła się z bólu...
  • edytowano November 2021
    Mania napisal(a):
    Miała 40 st. gorączki i trzęsła się z bólu...
    Kto zna rzeczywistość szpitalną podczas nocnej zmiany, nie zdziwi się niczemu. Mowa o szpitalu w niewielkiej miejscowości.
    Pielęgniarka jednak podała jej kroplówkę czy nawet dwie i pewnie czekała na poranek.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • A mimo to ratowanie życia jest pierwszym obowiązkiem lekarza.

    Bez przebaczenia.
  • los napisal(a):
    A mimo to ratowanie życia jest pierwszym obowiązkiem lekarza.

    Bez przebaczenia.
    Nie leżał Waść na ginekologii czy porodówce.
    Cyrki pacjentek znieczulają, a rutyna zabija.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Ja wszystko fersztejen. A mimo to uważam to co uważam.
  • Tak powiedziała z okazji jakiejś rozmowy pewna młoda lekarka, prywatnie moja córka: lekarz ma przede wszystkim ratować życie. Powiedziała to spokojnie i bez napinki, jako coś oczywistego. Nie wiem dlaczego ale nagle poczułem się jakoś dobrze.
  • AnnaE napisal(a):
    los napisal(a):
    A mimo to ratowanie życia jest pierwszym obowiązkiem lekarza.

    Bez przebaczenia.
    Nie leżał Waść na ginekologii czy porodówce.
    Cyrki pacjentek znieczulają, a rutyna zabija.
    Nie ma w Polsce straszniejszych miejsc- zamiast ratowania życia, przyjmowania nowego, tak często właśnie tam zaniedbanie i zła wola prowadzą do niepotrzebnej śmierci lub kalectwa.
  • edytowano November 2021
    Ciężko mi było na youtube znaleźć jakiekolwiek interesujące materiały, ostatecznie wklejony filmik wydał mi się najciekawszy. W ramach zakończenia tygodnia:

    Spawanie łukiem krytym.



    Zazwyczaj większość osób na oczy tego nie widziała. Raczej kiedyś katem oka zaobserwowało się przy jakichś pracach spawanie gazowe albo tig/mag/mma-otuliną.
    Mozna spawać jednym ściegiem grubszą blachę bo jest głęboki przetop.
    Ten piaseczek co się sypie to jest topik i on wspomaga proces spawania, Część jest zasysana z powrotem przez odkurzacz a *przylepiony* odbija się po spawaniu i pod spodem jest spoina.
    Te płytyki na początku i na końcu detalu są do dobiegu/wybiegu. Aby w samym detalu spoina miała te same parametry na całej linii.

  • edytowano November 2021
    Wspaniałe, "Spawanie elektryczne i gazowe" Leona Mistura to była jedna z moich ulubionych książek w wieku tak ok. 10 lat.

    Na imgur jest dużo popisywania się spawami https://imgur.com/r/Welding
  • Szpital w Pszczynie był opisywany nawet przez GazWyb, co Karnowscy przypomnieli.
  • edytowano November 2021
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Szpital w Pszczynie był opisywany nawet przez GazWyb, co Karnowscy przypomnieli.
    Widziałem gdzieś w sieci więc może fejk - zmarła miała być prywatnie pacjentką dyrektora/ordynatora.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Szpital w Pszczynie był opisywany nawet przez GazWyb, co Karnowscy przypomnieli.
    A coś więcej?
  • edytowano November 2021
    qiz napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Szpital w Pszczynie był opisywany nawet przez GazWyb, co Karnowscy przypomnieli.
    A coś więcej?
    Tu ciekawy wątek.

    https://mobile.twitter.com/johnsmiths74/status/1457432434916663299

    A tu fajne grafiki.

    https://mobile.twitter.com/StowMarszN/status/1457477397708673027
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.