Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1435436438440441672

Komentarz

  • Kilka dni temu, jak pisał portal wirtualnemedia.pl, negocjacje w sprawie przejęcia Gremi Media zerwała Wirtualna Polska, którą odrzucić miały wielokrotnie zmieniane warunki transakcji oraz zbyt wysokie ceny akcji.

    - Teraz przy stole zostają więc spółki skarbu państwa: Grupa PZU i PKN Orlen, które negocjują jakąś przyzwoitą cenę - mówił informator portalu wirtualnemedia.pl. Ze względów strategicznych spółki państwowe mogą być zainteresowane kupnem wydawcy "Rzeczpospolitej" mimo wysokich cen.
  • Zmarł Kamil Durczok. Miał 53 lata.
    +
  • Już trzeci wątek otwieram i ciągle o nim, ważną personą musiał być (ja go tylko pamiętam z jazdy po pijaku na trasie którą jechałem dzień wcześniej, i się dziwiłem jak daleko zajechał)
  • edytowano November 2021
    Russia Today sączy truciznę od 2005, nareszcie! 18 listopada 2021 rusza TVP World.

  • Od 2017 Rosja ma osoby rodzaj sił zbrojnych pod tytułem wojska informacyjne (czy jakoś tak).
    Się obawiam że TVP World, jak i zwykła TVP będzie po prostu jak chorągiewka w zależności od wyniku wyborów.
  • TecumSeh napisal(a):
    Się obawiam że TVP World, jak i zwykła TVP będzie po prostu jak chorągiewka w zależności od wyniku wyborów.
    No ale powyższa konstatacja w zasadzie dotyczy wszystkich lub prawie wszystkich organów Państwa.

  • Brzost napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    Się obawiam że TVP World, jak i zwykła TVP będzie po prostu jak chorągiewka w zależności od wyniku wyborów.
    No ale powyższa konstatacja w zasadzie dotyczy wszystkich lub prawie wszystkich organów Państwa.

    Oraz wszystkich innych państw.

  • Uściślając - wszystkich, w których odbywają się wybory i coś zmieniają.
  • Brzost napisal(a):
    Uściślając - wszystkich, w których odbywają się wybory i coś zmieniają.
    dobre!
    piszesz Brzoście, że poza czerwoną flagą w epizodycznych 70 latach kurs rosyjskiej nawy się nie zmieniał?
  • Douściślając - które mają swoją tv-to-all-World
  • christoph napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Uściślając - wszystkich, w których odbywają się wybory i coś zmieniają.
    dobre!
    piszesz Brzoście, że poza czerwoną flagą w epizodycznych 70 latach kurs rosyjskiej nawy się nie zmieniał?
    Smuta Jelcyna to też był wynik gry rosyjskiego Deep State, więc to nie wybory zmieniają ten kurs.

  • TecumSeh napisal(a):
    Od 2017 Rosja ma osoby rodzaj sił zbrojnych pod tytułem wojska informacyjne (czy jakoś tak).
    Się obawiam że TVP World, jak i zwykła TVP będzie po prostu jak chorągiewka w zależności od wyniku wyborów.
    Teraz, w zależności od wyniku wyborów Polska będzie albo jej nie będzie.
    Chociaż wielu mieszkańcow Polski tego nie zauważy.
  • będzie będzie,
    zabory i ich koniec pokazały.
    naród będzie trwać,
    Polska to język i kultura, uwodzicielskie wręcz,
    nie terytorium, albo nie tylko terytorium

    Częstochowa jest, Wilno przydzielono gdzie indziej,
    miejsce akcji Pana Tadeusza i paru innych dzieł poza grancą, za to miejsce dziania innych dzieł , jak np Eichendorffa czy innych poetów i prozaików nagle w granicach.
  • christoph napisal(a):
    będzie będzie,
    zabory i ich koniec pokazały.
    naród będzie trwać,
    Polska to język i kultura, uwodzicielskie wręcz,
    nie terytorium, albo nie tylko terytorium

    Częstochowa jest, Wilno przydzielono gdzie indziej,
    miejsce akcji Pana Tadeusza i paru innych dzieł poza grancą, za to miejsce dziania innych dzieł , jak np Eichendorffa czy innych poetów i prozaików nagle w granicach.
    miałem na myśli państwo, znam hymn
  • edytowano November 2021
    Muszę powiedzieć, że mnie zmroziło, gdy miesiąc temu usłyszałem zdanie, że "nie będzie u nas dobrze, dopóki rządzą Polacy". Nie zszokowałoby mnie, gdyby tak powiedział jakiś aktor, celebryta, czy ktoś w tym typie. Ale to zdanie padło z ust prostego robotnika leśnego na "pisowskim" Podkarpaciu. Na szczęście długotrwałe przebywanie w środowisku FF->FR->ExC wyposażyło mnie w podręczne celne riposty, których sam bym (jako człowiek słowa pisanego raczej niż mówionego) tak szybko z siebie nie wydobył, więc odpaliłem, że "kto nie chce wspierać własnego państwa, ten musi się zgodzić że będzie wspierał państwo obce", na co rozmówca nie znalazł już odpowiedzi, ale wyglądało na to, że się poważnie zamyślił.
  • Zagraniczni będą rządzić na 100% znacznie gorzej, ale "tutejsi" się z radością podporządkują ich uciskowi, no bo przecież są "zagramaniczni".
  • Brzost napisal(a):
    Muszę powiedzieć, że mnie zmroziło, gdy miesiąc temu usłyszałem zdanie, że "nie będzie u nas dobrze, dopóki rządzą Polacy". Nie zszokowałoby mnie, gdyby tak powiedział jakiś aktor, celebryta, czy ktoś w tym typie. Ale to zdanie padło z ust prostego robotnika leśnego na "pisowskim" Podkarpaciu. Na szczęście długotrwałe przebywanie w środowisku FF->FR->ExC wyposażyło mnie w podręczne celne riposty, których sam bym (jako człowiek słowa pisanego raczej niż mówionego) tak szybko z siebie nie wydobył, więc odpaliłem, że "kto nie chce wspierać własnego państwa, ten musi się zgodzić że będzie wspierał państwo obce", na co rozmówca nie znalazł już odpowiedzi, ale wyglądało na to, że się poważnie zamyślił.
    Tak trzeba żyć.
  • leobulero napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    Od 2017 Rosja ma osoby rodzaj sił zbrojnych pod tytułem wojska informacyjne (czy jakoś tak).
    Się obawiam że TVP World, jak i zwykła TVP będzie po prostu jak chorągiewka w zależności od wyniku wyborów.
    Teraz, w zależności od wyniku wyborów Polska będzie albo jej nie będzie.
    Chociaż wielu mieszkańcow Polski tego nie zauważy.
    Większość zauważy bardzo szybko, a jeszcze szybciej będzie wypierać.

  • Jest jeszcze jeden bąmot: Żeby nie wiem ile kosztowało własne państwo, cudze państwo będzie droższe.

    Nasz kolega Dostatni (co z nim?) nie był w stanie przyjąć go do wiadomości.
  • los napisal(a):
    Jest jeszcze jeden bąmot: Żeby nie wiem ile kosztowało własne państwo, cudze państwo będzie droższe.
    Los stoczni jest tu ponurym memento, dobrze, że PEKAO i PZU udało się odzyskać.

  • los napisal(a):
    Jest jeszcze jeden bąmot: Żeby nie wiem ile kosztowało własne państwo, cudze państwo będzie droższe.

    Nasz kolega Dostatni (co z nim?) nie był w stanie przyjąć go do wiadomości.
    Cały czas realista polityczny od Zychowicza. Ale Niemców nie lubi, dziwny mix.
  • Wszystko niby wiadomo ale:

    "LUFTHANSA ZAINTERESOWANA PLL LOT. SĄ TEŻ INNE LINIE

    Polskie Linie Lotnicze LOT są jednym z przewoźników, jakimi potencjalnie byłaby zainteresowana Lufthansa - napisał “Corriere della Sera", największy włoski dziennik. Zdaniem autora artykułu, narodowy przewoźnik jest jednym z czterech, którymi zainteresowani są Niemcy.

    Zielonym światłem do rozpoczęcia przez Lufthansę poszukiwań linii lotniczych, które mogłaby kupić, jest spłata pożyczki, jaką w 2020 roku niemiecki przewoźnik otrzymał od rządu - twierdzi Corriere della Sera. Podczas największego kryzysu finansowego w dziejach firmy, którego przyczyną była pandemia, Berlin był gotowy udzielić wsparcia wynoszącego nawet 9 miliardów euro. Lufthansa skorzystała z części tej sumy - niespełna 3,8 miliarda euro z Funduszu Stabilizacji Gospodarczej (EFS) Republiki Federalnej Niemiec. Cała kwota została już zwrócona, o czym gigant lotniczy oficjalnie poinformował tydzień temu.

    Wszystkie rodzaje słuchawek w jednym miejscu. Duży wybór i najniższe ceny!
    PLL LOT interesuje Niemców co najmniej od 10 lat. Zdaniem włoskiego dziennika, obecne zainteresowanie wynika z faktu bycia linią lotniczą pierwszego wyboru w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) a także Trójmorza. Niewątpliwą zaletą mają być też niskie koszty pracowników, w stosunku do kosztów utrzymania personelu Lufthansy. Włosi twierdzą, że pierwszym celem Lufthansa Group są nie Polacy a Ita Airways - włoski, narodowy przewoźnik lotniczy, który powstał miesiąc temu, po ogłoszeniu bankructwa przez Alitalię. Drugi na liście ma być portugalski TAP. A swoje zainteresowanie Niemcy mają też przejawiać wobec skandynawskich linii lotniczych SAS.

    “Jedno jest pewne: Lufthansa nie będzie w stanie przejąć wszystkich tych linii lotniczych" - zapewnia autor artykułu w Corriere della Sera. Jednak - podkreśla - za kilka miesięcy, może pół roku, dojdzie na europejskim niebie do procesu konsolidacji, w którym ważnym graczem chce być niemiecki przewoźnik. “Eksperci są pewni, że tak się stanie, nawet jeśli za główny cel Lufthansa stawia sobie teraz wzmocnienie sił" - czytamy we włoskiej gazecie. Autor artykułu dodaje, że Niemcy nie mają złudzeń, iż kupno LOT-u jest teraz mało realne. Między innymi ze względu na silną pozycję narodowego przewoźnika i nie najlepsze stosunki między Warszawą a Berlinem. "

    A przecież nasz narodowy przewoźnik miał bardzo słabą pozycję, a stosunki w tym czasie między Berlinem a Warszawą były wzorowe. Co poszło wtedy nie tak ?
  • edytowano November 2021
    Info prawie z pierwszej ręki:
    W zeszły poniedzialek do jednego z amerykańskich labolatoriów weszło CIA i FBI ze względu na dowiedzione manipulacje przy wirusie ospy prawdziwej.
    OSPY PRAWDZIWEJ!
    Kuźwa...
  • Szanuję P. Sariusza-Wolskiego. Oto jego recepta na kryzys wywołany przez KE:
  • Mania napisal(a):
    Szanuję P. Sariusza-Wolskiego. Oto jego recepta na kryzys wywołany przez KE:
    https://twitter.com/JSaryuszWolski/status/1461032254566719496
    Też zauważyłem, że przy jakichkolwiek problemach z zakupem na allegro trzeba zacząć od wystawienia negatywnego komentarza, a potem dopiero można zgłaszać problem i zaczynać jakiekolwiek dyskusje, które wtedy idą dużo łatwiej. Straszenie komentarzami nic nie daje, i jeszcze jest się ostarżonym o szantaż. Wywracajmy stolik, jeśli rzeczywiście się da.
  • na boku:

    dobra rada allegrowa! biorę.
  • Potwierdzam. I nie biega o odbiór sprzedających przez kupujących, ale sprzedający przez negatywne uwagi mają jakeś nieprzyjemności od portalu.
  • Obecnie kupowanie na Allegro czy Amazon ma dwa ryzyka:
    1. Znaczna część sprzedających bazowała na 'krótkim magazynie' (brzydka kalka językowa) i wierze, że Ali Express dostarczy w dwa tygodnie, więc teraz to się mści i sprzedający kręcą aby to ukryć.
    2. Wzrost cen u konkurencji i/lub wzrost cen zakupu i dostawy, więc opłaca się zerwać bezkosztowo (jeden negat) kontrakt i wystawić towar za kilka dni z ceną wyższą.
    Zalecam ostrożność.
  • margerytka napisal(a):
    Info prawie z pierwszej ręki:
    W zeszły poniedzialek do jednego z amerykańskich labolatoriów weszło CIA i FBI ze względu na dowiedzione manipulacje przy wirusie ospy prawdziwej.
    OSPY PRAWDZIWEJ!
    Kuźwa...
    Przecież to swoi do swoich. Nic z tego nie będzie, chyba że postanowili w końcu pozbyć się Fauciego. Ale on wie za dużo (a właściwie wszystko o wszystkich), więc przypuszczam że wątpię.
  • Ojtam ojtam. Nikt się nie zdziwi, jak się zarazi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.