Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1436437439441442672

Komentarz

  • Po 15 latach pisania felietonów w Gościu Niedzielnym, Wojciech Wencel został wyrzucony z grona współpracowników. :-B
  • Mania napisal(a):
    Po 15 latach pisania felietonów w Gościu Niedzielnym, Wojciech Wencel został wyrzucony z grona współpracowników. :-B
    Czy poeta może dogadać się z kurialnym urzędnikiem?
    Od momentu zmiany RedNacz GN dąży do formy kurialnego okólnika
  • Abp Skworc. Znany skądinąd.
  • Niespodzianka!
  • A skąd to info? W numerze, który właśnie nabyłem, jest stała rubryka "Wencel poleca".
  • edytowano November 2021
    Brzost napisal(a):
    A skąd to info? W numerze, który właśnie nabyłem, jest stała rubryka "Wencel poleca".
    Ja po zmianie Redaktora Naczelnego nabywać przestałem.

  • Ja też to rozważałem, ale stwierdziłem, że póki jest Wencel i Kucharczak, to może być. No to "jeszcze jeden" i też przestanę.
  • Brzost napisal(a):
    Ja też to rozważałem, ale stwierdziłem, że póki jest Wencel i Kucharczak, to może być. No to "jeszcze jeden" i też przestanę.
    Mnie bardzo usilnie do rezygnacji namawiała pani Agata Puścikowska ;)

  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    A skąd to info? W numerze, który właśnie nabyłem, jest stała rubryka "Wencel poleca".
    Ja po zmianie Redaktora Naczelnego nabywać przestałem.

    Ja też.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Mania napisal(a):
    Po 15 latach pisania felietonów w Gościu Niedzielnym, Wojciech Wencel został wyrzucony z grona współpracowników. :-B
    Za coś konkretnego czy za odchylenie?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Po 15 latach pisania felietonów w Gościu Niedzielnym, Wojciech Wencel został wyrzucony z grona współpracowników. :-B
    Za coś konkretnego czy za odchylenie?
    Mailem go powiadomiono o rezygnacji z rubryki "Wencel poleca".
    https://twitter.com/wencel_wojciech
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Po 15 latach pisania felietonów w Gościu Niedzielnym, Wojciech Wencel został wyrzucony z grona współpracowników. :-B
    Za coś konkretnego czy za odchylenie?
    "Restrukturyzacja" pffff...
  • Jako że należę do kręgów zbliżonych do dobrze poinformowanych, to spekuluję że związek przyczynowo-skutkowy był następujący:
    - zmiana RedNacz
    - spadek poziomu
    - spadek sprzedaży
    - spadek przychodów
    - naturalny dla urzędnika ruch w tej sytuacji - cięcie kosztów
  • - zmiana RedNacz
    - spadek poziomu
    - spadek sprzedaży
    - spadek przychodów
    - naturalny dla urzędnika ruch w tej sytuacji - cięcie kosztów
    - pozbycie się najlepszych i najpopularniejszych autorów
    - spadek poziomu
    - spadek sprzedaży
    - spadek przychodów
    - i tak dalej
    - zmiana RedNacz (oby)
  • edytowano November 2021

    Czytam (czytawam; prassówka) Gościa N. dopiero na od 14-u miesięcy. Nie mam porównania. Natomiast od razu spadek w dół (znaczy: spadek poziomu od razu) zauważył poseł Jerzy, który zastanawiał się czy nie przestać pronumerować, a zacząć ks. Zielińskiego (Miłujcie się).

    W każdym razie, artykuły społeczne, polityczne tak jakby tygodniko-powszechnowe.

    Miesiąc temu dosłownie napisano, o kryzysie granicznym, że uchodźcy koczują w strefie neutralnej, czyli w pasie ziemi niczyjej, czyli tym bardziej trzeba tam jechać i bezpośrednio pomagać, czyliże państwo, czyliże pis.
  • romeck napisal(a):
    Natomiast od razu spadek w dół (znaczy: spadek poziomu od razu) zauważył poseł Jerzy, który zastanawiał się czy nie przestać pronumerować, a zacząć ks. Zielińskiego (Miłujcie się).
    Chyba "Idziemy"?

  • Tak, "Idziemy". :)
  • Apropos aktualości, zauważyłem dzisiaj na tradycyjnych niedzielnych trasach, czyli pieszko do i z kościoła (w centrum Krakowa) i samochodem do rodziców za miasto w okolicach lotniska, że był dużo większy niż zwykle ruch i ten pieszy i ten samolotowy. Na bocznych uliczkach gdzie normalnie w niedziele nikogo nie spotykałem teraz było kilka osób, a na tych główniejszych to całę grupy. A samoloty zbliżające się do lotniska były jeden za drugim (powiedzmy odstępy 5 min) gdzie normalnie jak się widzi jeden lądujący w trakcie przejazdu to jest atrakcja. Czy coś dzisiaj specjalnego się działo w Krakowie? A może jakiś sezon turystyczny otwarty w związku z lokdownami na zachodzie Europy?
  • edytowano November 2021
    los napisal(a):
    - zmiana RedNacz
    - spadek poziomu
    - spadek sprzedaży
    - spadek przychodów
    - naturalny dla urzędnika ruch w tej sytuacji - cięcie kosztów
    - pozbycie się najlepszych i najpopularniejszych autorów
    - spadek poziomu
    - spadek sprzedaży
    - spadek przychodów
    - i tak dalej
    - zmiana RedNacz (oby)
    Pomiędzy "i tak dalej" a "zmiana RedNacz" będzie jeszcze
    - emerytura abp Skworca
    - objęcie urzędu przez następcę

    Poza tym zgoda.
  • edytowano November 2021
    Inż napisal(a):
    - emerytura abp Skworca
    - objęcie urzędu przez następcę
    Arcy-biskup Skworc jest w tej chwili pełniącym obowiązki ordynariusza arcy-diecezji. Czeka na decyzję Watykanu o powołaniu następcy. Dziwna prawnie sytuacja.
    9.07.2021
    Abp Skworc nadal będzie pełnił obowiązki metropolity katowickiego, ale poprosił Stolicę Apostolską o wyznaczenie arcybiskupa koadiutora co oznacza, że będzie to biskup pomocniczy z prawem następstwa na stolicy biskupiej - powiedział PAP rzecznik prasowy archidiecezji krakowskiej ks. Łukasz Michalczewski.
    list odczytywany w niedzielne na mszach:

    W nawiązaniu do komunikatu Nuncjatury Apostolskiej w Polsce z dnia 9 lipca br. i zawartej w nim informacji, iż poprosiłem Ojca Świętego o przydzielenie arcybiskupa koadiutora, jest moim obowiązkiem poinformować wszystkich wiernych archidiecezji i metropolii katowickiej, iż trwa proces jego wyłaniania.

    Zgodnie z obowiązującym kodeksem prawa kanonicznego Stolica Apostolska może przydzielić biskupowi diecezjalnemu biskupa koadiutora, który ma również prawo następstwa (kan. 403 §3). Do jego obowiązków należy między innymi wspomaganie biskupa diecezjalnego w zarządzaniu diecezją (kan. 405 §2). Dla naszej archidiecezji będzie to niezwykle istotne w okresie przygotowań do 100-lecia powrotu Górnego Śląska do polskiej Macierzy w roku 2022, a w dalszej perspektywie, przygotowań do obchodu jubileuszu stulecia istnienia diecezji katowickiej, od roku 1992 archidiecezji i metropolii, który świętować będziemy w 2025 roku.

    Na proces wyłaniania biskupa Kościoła patrzmy zawsze z wiarą. W duchu słów św. Jana Pawła II z „Tryptyku Rzymskiego” prośmy Ducha Świętego, aby „wskazał” dobrego pasterza, który w przyszłości przejmie stery Kościoła na Górnym Śląsku w trudnym czasie nieuchronnych zmian gospodarczo-społecznych.

    Serdecznie proszę zatem wszystkich wiernych, duchownych i świeckich – w dniu św. Jacka, głównego patrona archidiecezji katowickiej – o osobistą i wspólnotową modlitwę w intencji pasterza, któremu Ojciec Święty Franciszek powierzy posługiwanie Kościołowi na Ziemi Górnośląskiej.

    Za dar modlitwy w tej intencji i codzienne budowanie w parafiach Kościoła – wspólnoty składam szczere Bóg zapłać i błogosławię!

    † Wiktor Skworc
    Arcybiskup Metropolita Katowicki

    Katowice, 17 sierpnia 2021 r.
    w uroczystość św. Jacka, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.
  • Pan kompozytor chciał zagrać na nosie organizatorom, a teraz płacze, że to jemu zagrano na nosie: https://rp.pl/muzyka-klasyczna/art19123231-polski-kompozytor-narzeka-na-cenzure.

    Koncert był organizowany przez MKiDN i pod mecenatem Orlenu.
  • Bosz, jak ja ich nienawidzę!
  • Jak zawsze w takich przypadkach zadaję sobie pytanie: świnia czy idiota?
  • Świnka to przynajmniej smaczne i pożywne zwierzę, a taka pożyteczna idiota to na co komu?

  • "Premier Polski Mateusz Morawiecki poinformował w wywiadzie dla agencji dpa, że podpisał dokument ustanawiający Instytut Strat Wojennych. Kwestia odszkodowań wojennych "nie jest poza dyskusją, bo Polska została bardzo źle potraktowana, nie otrzymując reparacji" - powiedział."


    Cieszy mnie, że temat jest podejmowany.
  • Wataha napisal(a):
    https://wpolityce.pl/kosciol/575013-bp-zadarkorobimy-to-co-mozliwe-z-naszej-strony-ws-granicy

    ...
    wpolityce.pl
    Dopytywany, do kogo zwracał się w tej kwestii Episkopat, odparł, że prymas Polski Wojciech Polak wystosował list do szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego.

    Usłyszeliśmy odpowiedź, że nie potrzeba takiej pomocy — przekazał bp Zadarko.
    Gdyby rząd odpowiedział: "Tak, przyjmujemy pomoc, róbcie 'namioty nadziei'.", to musiałby jednocześnie odpowiedzieć pozytywanie na "prośby" o swoje 'namioty nadziei' od przeróżnych organizacji ze strony opozycji totalnej.
    Wyobrażam sobie ich relacje, pokazujące, że Wietnam to była półpotyczka na granicy w porównaniu z wojną jaką państwopis prowadzi z uchodźcami. Dziecięce buciki w lasach obrodziłyby niczym grzyby.
  • A ja tak sobie pomyślałem, że clergyman jest stosowniejszym strojem od sutanny.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.